Imate li slican problem?

Neva

Poznat
Poruka
7.358
Prica pocinje ovako!Bili ste super student,volite to sto ste upisali,ali ste vec 2 godine apsolvent,koji radi.Pored toga,imate da date diplomski,koji je dosta obiman,i jednostavno sve se nekako oduzilo.Ljudi me cesto salecu sa pitanjima-"Sta,ti jos nisi zavrsila fakultet,pa kad ces?Mi smo mislili da si ti......"Onda,naravno slede objasnjenja,tipa,pa znate ja radim,to sad ide sporije!Osecam neku vrstu grizu savesti,kad vidim neke ljude,kako cekaju mame i tate da im udele koji dinar,ali su oni diplomirali!Sta sad?Da li je moj problem u tome, sto sam zelela da se u nekom smislu osamostalim,da sama zaradjujem,i zbog toga zrtvovala fakultet ili to tako ide u zivotu?Kako se izboriti sa tim osecanjem,da si mozda stvarno izgubila 2 godine uzalud,ili da cinis pravu stvar?
 
Neva:
Prica pocinje ovako!Bili ste super student,volite to sto ste upisali,ali ste vec 2 godine apsolvent,koji radi.Pored toga,imate da date diplomski,koji je dosta obiman,i jednostavno sve se nekako oduzilo.Ljudi me cesto salecu sa pitanjima-"Sta,ti jos nisi zavrsila fakultet,pa kad ces?Mi smo mislili da si ti......"Onda,naravno slede objasnjenja,tipa,pa znate ja radim,to sad ide sporije!Osecam neku vrstu grizu savesti,kad vidim neke ljude,kako cekaju mame i tate da im udele koji dinar,ali su oni diplomirali!Sta sad?Da li je moj problem u tome, sto sam zelela da se u nekom smislu osamostalim,da sama zaradjujem,i zbog toga zrtvovala fakultet ili to tako ide u zivotu?Kako se izboriti sa tim osecanjem,da si mozda stvarno izgubila 2 godine uzalud,ili da cinis pravu stvar?
Prica se zavrsava ovako, paralelno sa poslom se moze zavrsiti i faks, prema tome knjigu u sake, "turn on" komp i zavrsavaj taj faks.
Ne kazem ja da nije tesko, ja sam radio(nekad tokom semestra, skoro uvijek preko ljeta) i zavrsavao faks, ali mi je cilj bio da se sto ti kazes osamostalim, sto sam i uspio.
Dvije godine nisu zrtvovane, bar radis(a i nastavices da radis)valjda ono sto volis.
 
Jeste da nije lako, mada tako na trenutak uhvate te bubice!Lepo su meni stariji ljudi govorili "Kad student oseti pare u novcaniku,gotovo je!" Ipak,ja cu se potruditi da opovrgnem tu njihovu umotvorinu!Hvala na podrsci!
 
Ma to ljudi uvek i svima govore, nisi ti jedina. Lupaju neke bezvezne, sablonske klise recenice jer u principu i nemaju i ne znaju sta pametnije da kazu. Ti samo furaj napred kako mozes...polako - polako.
Ima i dosta ljudi koji su recimo studirali jedan faks pa napustili pa presli na drugi, ima i oni koji nisu nikad zavrsili....koji tek oni osecaj imaju da su izgubili godine. Ali to je svima proslost i covek mora gledati vedrog pogleda u buducnost.
I znam i mnogo starije od tebe sto jos studiraju...tako da samo ti radi svoj posao.
 

Back
Top