Imate li slican problem?
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Imate li slican problem?

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano Imate li slican problem?

Prica pocinje ovako!Bili ste super student,volite to sto ste upisali,ali ste vec 2 godine apsolvent,koji radi.Pored toga,imate da date diplomski,koji je dosta obiman,i jednostavno sve se nekako oduzilo.Ljudi me cesto salecu sa pitanjima-"Sta,ti jos nisi zavrsila fakultet,pa kad ces?Mi smo mislili da si ti......"Onda,naravno slede objasnjenja,tipa,pa znate ja radim,to sad ide sporije!Osecam neku vrstu grizu savesti,kad vidim neke ljude,kako cekaju mame i tate da im udele koji dinar,ali su oni diplomirali!Sta sad?Da li je moj problem u tome, sto sam zelela da se u nekom smislu osamostalim,da sama zaradjujem,i zbog toga zrtvovala fakultet ili to tako ide u zivotu?Kako se izboriti sa tim osecanjem,da si mozda stvarno izgubila 2 godine uzalud,ili da cinis pravu stvar?

Guest

Podrazumevano Re: Imate li slican problem?

Citat Original postavio Neva
    Prica pocinje ovako!Bili ste super student,volite to sto ste upisali,ali ste vec 2 godine apsolvent,koji radi.Pored toga,imate da date diplomski,koji je dosta obiman,i jednostavno sve se nekako oduzilo.Ljudi me cesto salecu sa pitanjima-"Sta,ti jos nisi zavrsila fakultet,pa kad ces?Mi smo mislili da si ti......"Onda,naravno slede objasnjenja,tipa,pa znate ja radim,to sad ide sporije!Osecam neku vrstu grizu savesti,kad vidim neke ljude,kako cekaju mame i tate da im udele koji dinar,ali su oni diplomirali!Sta sad?Da li je moj problem u tome, sto sam zelela da se u nekom smislu osamostalim,da sama zaradjujem,i zbog toga zrtvovala fakultet ili to tako ide u zivotu?Kako se izboriti sa tim osecanjem,da si mozda stvarno izgubila 2 godine uzalud,ili da cinis pravu stvar?
    Prica se zavrsava ovako, paralelno sa poslom se moze zavrsiti i faks, prema tome knjigu u sake, "turn on" komp i zavrsavaj taj faks.
    Ne kazem ja da nije tesko, ja sam radio(nekad tokom semestra, skoro uvijek preko ljeta) i zavrsavao faks, ali mi je cilj bio da se sto ti kazes osamostalim, sto sam i uspio.
    Dvije godine nisu zrtvovane, bar radis(a i nastavices da radis)valjda ono sto volis.

Veoma poznat diretore (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    182

Podrazumevano

samo da kazem da sam ja doticni gost

Guest

Podrazumevano

Jeste da nije lako, mada tako na trenutak uhvate te bubice!Lepo su meni stariji ljudi govorili "Kad student oseti pare u novcaniku,gotovo je!" Ipak,ja cu se potruditi da opovrgnem tu njihovu umotvorinu!Hvala na podrsci!

Domaćin Pera_Zdera (avatar)
    Učlanjen
    29.12.2003.
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano

Ma to ljudi uvek i svima govore, nisi ti jedina. Lupaju neke bezvezne, sablonske klise recenice jer u principu i nemaju i ne znaju sta pametnije da kazu. Ti samo furaj napred kako mozes...polako - polako.
    Ima i dosta ljudi koji su recimo studirali jedan faks pa napustili pa presli na drugi, ima i oni koji nisu nikad zavrsili....koji tek oni osecaj imaju da su izgubili godine. Ali to je svima proslost i covek mora gledati vedrog pogleda u buducnost.
    I znam i mnogo starije od tebe sto jos studiraju...tako da samo ti radi svoj posao.

Poznat Neva (avatar)
    Učlanjen
    23.04.2005.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    120

Podrazumevano

E, sad mi je lakse!

Slične teme