Pomoc oko Spywarea please!

^Nikola^

Zainteresovan član
Poruka
321
Imam neki virus "Spyware", i zbog toga mi je sve istripovano-toolbar, internet explorer, windows explorer, iskacu mi neki pop-upovi cak i kad nisam na internetu... sve. Zato sto me mnogo nervira, trazio sam po sajtovima kako da ga obrisem, ali najcesce su oni programi "Besplatno za samo 50 eura", tako da sam odustao.Imam neki stari Kaspersky koji ne moze nista da uradi, tako da mi je dzabe. Jel neko mozda zna kako da ga uklonim, ili da skinem besplatno program za brisanje toga ili bilo sta... please!

P.S. Jos jedan problem: Na internetu, kada kliknem na neku rec (music, download, spyware ili bilo sta drugo), otvara mi se neki sajt koji kaze: Download se pojavljuje tamo i tamo...(kao google). Tako da ne mogu da vidim ni ovu temu za spyware na vrhu jer mi se otvori taj sajt i pise gde se sve pojavljuje spyware.... :( please neko neka pomogne
 
Нисам сигуран баш 100 посто али мислим да би ти Spybot-Search&destroy1.4 помогао...
То је бесплатан програм за убијање :) spy глупости а spyware није име вируса... :lol:
А могао би и да побришеш комплетан дата у претраживачу због тих линкова који искачу...
Надам се да ти је моје скромно (са)знање помогло а ако није....надајмо се да ће се појавити неко мал' паметнији од мене :D
 
@ Nikola

Nemoj da ocekujes da ce ti jedan program obrisati svu gamad.
Ja koristim:
Ad-Aware SE Personal
Spybot Search&Destroy
Webroot Spy Sweeper

Treba li napomenuti da mi je svaki naredni program nasao mnostvo spyware-ova koji prethodni nisu?
 
I ja imam Spyware a inace uopste nisam strucan sto se tice tih zajebancija.Skinuo sam pa 3 a mozda cak i 4 kao neka AntiSpyware-a i nijedan ne moze da obrise ta sranja samo da skenira komp i to je to.Kad pokusas da obrises oni traze lovu da to kupis,znaci nema nista za dz.
Ja ne mogu da promijenim wallpaper i jos neke funkcije su nestale a pop-up iskace svakih 3 minuta...
 
Polako momci...

Svasta ste nesto radili..

Pored onog sto ste uradili i dalje imate probleme sa spyware programima...
pokusajte sledece:

skinite program Hijak This i CW Shreder.

Sa Hijak This programom budite veoma oprezni ali ce da uradi posao i da vas rijesi muka a ovaj drugi ce mnogo da pomogne u tome..

Ako bas ne bude islo u sta sumnjam onda cemo da trazimo neko rjesenje.. Srecno...
 
GZ:
Polako momci...

Svasta ste nesto radili..

Pored onog sto ste uradili i dalje imate probleme sa spyware programima...
pokusajte sledece:

skinite program Hijak This i CW Shreder.

Sa Hijak This programom budite veoma oprezni ali ce da uradi posao i da vas rijesi muka a ovaj drugi ce mnogo da pomogne u tome..

Ako bas ne bude islo u sta sumnjam onda cemo da trazimo neko rjesenje.. Srecno...
Zasto stalno govorite da se pazi sa Hijack-om? Sta moze da se desi ako ne budemo......pazljivi? :)
 
ja sam imala slican problem sa nekom gamadi, ne secam se kako se zove, i resila sam ga tako sto sam u registrima svaki dan pretrazivala i brisala sve vezano za ime tog odvatnog pretrazivaca, menjaca home page-a... I uspela konacno, posle jedno stotinak brisanja...
 
Hijak This... Dok sam nekada pa i sada reci cu otvoreno bio zelen po pitanju ovoga desilo mi se da sam lakovjerno izbrisao sve sto mi je ovaj program nasao i naravno pobrisao dosta fajlova od sistema i naravno srusio sistem..

Da se to ne bi i drugima desavalo zato kazem oprez..
Dakle koristeci Hijak This program potrebno je preskenirati komp sa njim i naravno brisati fajlove koji su sumnjivi, a na programu se lijepo vidi adresa zarazenih fajlova u racunaru pa njih lijepo selektovati i brisati.. Eto zato sam rekao oprezno.. Poz.
 
Koliko se sjecam nema, s tim, ne sjecam se cak da li ima opcija backup.. Prije one prave upotrebe pogledaj program nista ne kosta..

Ja ga odavno nisam koristio jer mi nije trebao pa iskreno sam i zaboravio neke njegove karakretistike iz razloga sto od kako ne koristim IE taj mi program pa i ne treba.. Poz.
 
Hvala

Ja sam nabavio Spyware Doctor, stavio sam immunize, i primetio sam da od tada imam sve manje spyware-ova, tako da mi vise ne trebaju dodatni programi. Moram samo jos nesto da te pitam.

Spyware Doctor ima opciju Cookie Guard, i redovno ih sve brise, medjutim, na nekoliko sajtova koristim automatic log in, a nervira me da se stalno prijavljujem. Ja mogu da iskljucim Cookie Guard, ali svaki sledeci put kad udjem u Windows, on se automatski aktivira i brise sve cookie-je. Sta da radim?

I jos nesto. Jutros mi se pojavila poruka u kojoj pise da Spy Sweeper dolazi u sukob sa nekim programom, sta moze da bude u pitanju?

Hvala unapred
 

Back
Top