Gledam nesto forumase... pa racunam...

codemaker

Iskusan
Banovan
Poruka
6.514
Znam da cu izazvati polemiku ali eto "ubolo" me u oci...

Uglavnom, kada imam vremena, zalazim na forum na nekoliko lokacija koje me zanimaju (Automobilizam, Turizam, Drustvo, Kompjuteri..) Primetio sam da podosta vremena provedem citajuci i ponekad pisuci poruke. Ponekad i napisem ponesto ali uglavnom procitam postove koji me zanimaju..

Zanimalo me je kako drugi posetioci trose vreme ovde, i dosao do cudnih rezultata.
Neki drugari ovde potrose maltene bukvalno CEO dan citajuci i pisuci poruke. AKo odbijem vreme za spavanje, recimo 8 sati, rucak, veceru, poneku (kracu) obavezu, ispostavilo se da su rezultati fascinantni...
A uzeo sam u racunicu SAMO SVASTARU, mada pise i po drugim temama...

Uzeo sam primer jednog clana ovde (nema potrebe da ga "imentujem") ali su mi njegovi rezltati jako zanimljivi, mada ima jos "kandidata" za cudjenje.
Nije mi bilo tesko pa sam sabrao vremena 24.,25. i 26. aprila (do 20:00)

24.aprila
Poceo u 0:00 i zavrsio u 23:59 (46 poruka)

25.aprila
Poceo u 0:05 (znaci samo nastavio od 24.aprila i zavrsio u 23:54 (51 poruka)

26.aprila
Poceo u 6:00 i zadnja u 19:38 (46 poruka samo do sada)

AKo malo podelim, pomnozim itd, ispada da je na svakih pola sata napisana po jednu poruku! Dodajem tome i vreme za citanje poruka, ispada da ceo bogovetni dan ne radi nista drugo sem sto cita i pise poruke na forumu. I pod uslovom da je to jedini forum na koji zalazi, znaci SAMO Krstarica...
A gde su devojke, ucenje, posao, izlazak, citanje, ostale obaveze u toku dana?...

Pitam se, koliko nam ovi forumi zapravo oduzimaju vremena... Ni ne primeti se koliko vremena provedemo na forumu, ali matematika je neumoljiva...
Moram da smanjim, iako ni izdaleka ne drzim taj pomenuti tempo, ipak mislim da mi oduzima previse vremena :(
Mislite o tome.... Ja vec razmislio :)
 
codemaker:
krvolok:
Pa ŠTO MI ONDA PIŠEŠ I ODGOVARAŠ, idi brate u ... ŽIVOT !!! :lol:
Pa sta se zestis? Imas neki problem sa mojom konstatatacijom da ponekad previse vremena trosimo na netu? I odlazim u zivot, pisem prosecno 5 postova na dan, sto mi je ipak previse, racunajuci i vreme citanja poruka, samo to sam hteo da kazem...

A što uopšte i čitaš ?!? Da je " voćka " Jagodica i ČITALA, nikad ne bi stigla do nezamislivih 15.ooo. poruka !!!
 
TOMAX:
Kažem ti... takvom metodom se koriste.
Moraš još nekoliko dana da provedeš misleći o tome.
Ajde beži, i ne javljaj se dok ne završiš. 8)

Ma sta mene briga DS ili bilo koja druga stranka, politika me uopste ne zanima.

Ja samo zelim da kazem da sam uocio da mnogi od nas jako mnogo vremena potrose na forum, pa za mnoge druge delatnosti u danu, ne ostane mnogo. Pitao sam se koliko je to dobro za bilo koga od nas ovde.

Mislim da me ti neces bas nesto oterati sa tvojim "ajde bezi..", jer ako sam vec postavio temu, nije red da ne pratim i odgovaram na postove. Danas imam nesto malo vise slobodnog vrmena, pa ce tako i biti, "dozvolio" ti to ili ne. Nema razloga za takav tvoj stav, jer ti nisi vlasnik moga vremena i ne odredjujes sta i kada cu raditi, kao ni ja u odnosu na tebe. Zato, ako imas sta da kazes, kazi to na kulturniji nacin, jer ne zelim ni sa kime da se svadjam ovde.
Tema i nije postavljena za raspravu, jer mozda ja nisam u pravu, pa sam zato zeleo da cujem i druga misljenja.
 
krvolok:
codemaker:
krvolok:
Pa ŠTO MI ONDA PIŠEŠ I ODGOVARAŠ, idi brate u ... ŽIVOT !!! :lol:
Pa sta se zestis? Imas neki problem sa mojom konstatatacijom da ponekad previse vremena trosimo na netu? I odlazim u zivot, pisem prosecno 5 postova na dan, sto mi je ipak previse, racunajuci i vreme citanja poruka, samo to sam hteo da kazem...

A što uopšte i čitaš ?!? Da je " voćka " Jagodica i ČITALA, nikad ne bi stigla do nezamislivih 15.ooo. poruka !!!
Pa broj poruka ne znaci nista. Jagodica je pisala zato sto je htela, a ne zato sto ce se "diciti" brojem poruka. I nije to nikakav razlog da se pise, da se poveca broj poruka, barem ja tako mislim. Imala je zelju i potrebu da nesto kaze, to je i uradila.
Ja ovde govorim o vremenu koje se potrosi na forum.
 
Uz svo duzno poshtovanje, mislim da se bavish glupostima. Ja sam na na internet forumima proveo oko pet godina zivota. Nikad mi socijalni zivot nije falio. To koliko neko daje svog slobodnog vremena ovde je toliko individualna nedokuchiva stvar da o njoj prosto ne vredi raspravljati. Recimo samo da u poslednje vreme nemam neku zelju da izlazim u grad, gledam iste ljude, razbijam se od alkohola i chinim nishta. Lakshe mi je da se otarasim dnevnih obaveza, onda dodjem ovde, malo iskuliram i legnem da spavam. Sve dodje u svoje vreme.
Ako mislish na ekstremne sluchajeve koji su internet sebi postavili kao glavnu preokupaciju, to jeste problem. Mada, ne tvoj. To su samo faze zivota.
Inache, u poslednjih godinu dana sam odluchio da se malo smirim (posle 3 godine lumpovanja, zuraka, haosa)... Pa...
It's all good.
Naravno, treba sve umereno.
Poenta je da zaista ne znamo ko sa koje strane radi shta ovde i iz kog razloga.
 
VisionOfDisorder:
Uz svo duzno poshtovanje, mislim da se bavish glupostima. Ja sam na na internet forumima proveo oko pet godina zivota. Nikad mi socijalni zivot nije falio. To koliko neko daje svog slobodnog vremena ovde je toliko individualna nedokuchiva stvar da o njoj prosto ne vredi raspravljati. Recimo samo da u poslednje vreme nemam neku zelju da izlazim u grad, gledam iste ljude, razbijam se od alkohola i chinim nishta. Lakshe mi je da se otarasim dnevnih obaveza, onda dodjem ovde, malo iskuliram i legnem da spavam. Sve dodje u svoje vreme.
Ako mislish na ekstremne sluchajeve koji su internet sebi postavili kao glavnu preokupaciju, to jeste problem. Mada, ne tvoj. To su samo faze zivota.
Inache, u poslednjih godinu dana sam odluchio da se malo smirim (posle 3 godine lumpovanja, zuraka, haosa)... Pa...
It's all good.
Naravno, treba sve umereno.
Poenta je da zaista ne znamo ko sa koje strane radi shta ovde i iz kog razloga.

Apsolutno se slazem sa tobom. Topic nisam ni postavio da bih bilo koga kritikovao, niti postavljao neke parametre. Jednostavno sam posao od sebe i cini mi se da sam previse vremena za jednu jedinu delatnost odvojio. To je sve.
Ono sto me je zaintrigiralo, je cifra od prosecno 50 postova na dan, sto daje cifru od jednog posta na pola sata, sto je mene licno zabrinulo, da se ne "navucem" previse.
I naravno, ovde je moguce upoznati mnogo ljudi cija misljenja su cesto veoma dragocena.
Dakle nista licno protiv bilo koga, jednostavno sam se zapitao.
 
VisionOfDisorder:
Svashta se ovde moze chuti :wink:
Ozbiljan sam kad kazem da sam mnogo kvalitetnih pisanja procitao na forumu, cuo misljenja koja su mi i znacila u zivotu i "sreo" mnogo zanimljivih ljudi. Tako da, biti prisutan na forumu moze biti veliki kvalitet (ako izuzmemo ponekog ko pise samo da bi pisao, naravno) Mnogo puta sam se slatko nasmejao duhovitim postovima, naucio ponesto a mozda i sam nekome pomogao.
 
evo ja se osecam prozvanom-
da odgovorim na temu :wink:
dakle,jedng dana sam toliko blejala na forumu da nisam uradila poslovnu korespondenciju koja mi je jeko vazna,rucak nisam skuvala,zapravo, nisam ni primetila, da je vec uveliko proslo vreme za odlazak po sina u vrtic...nisam imala strpljenja za telefonske pozive,pa ukljucila sekretaricu...i tako. to je bio jedan dan. jednostavno sam imala diskusiju,danas se vise i ne secam koju...koliko je bitna :roll: ...ali to je bilo i poslednji put.
stalno sam na netu,i posao mi je da sedim za kompjuterom...ali ne na forumu.
mislim da si to hteo da kazes?
dangubimo? mislim da da. kapiram klince,proci ce ih,a mi matori bi trebalo da znamo kada je bilo dosta igranja. :wink: btw danas nisam imala posla,i gle...opet sam izmedju setnje,banke..sastanka popila kafu uz forum :oops:
mislim da cu morati na odvikavanje...
 
I ja velim da je to samo faza u zivotu. Vecina ljudi nekih mozda 50%, koja dodje na forum i registruje se, nece pregurati vise od pola godine do 9 meseci! Takodje onih koji ce na forumu ostati preko tri godine ima sigurno samo par procenata, svi ostali su tu izmedju 1-3 godine! U poredjenju sa tolikim godinama zivota iz i ispred... samo su u prolazu. Samo jedna faza zivota.

Ja sam pre 5-6 godina otkrio chari IRC-a i visio neke 2 godine na Serbiancafe-ovim serverima... bilo lepo dok je trajalo, nesto malo sam naucio i pojela maca. Btw. odgovorno tvrdim da je forum daleko edukativniji!

A da slazem se da ume da unishtava svakodnevni zivot, ali uz neku umerenu dozu i srkanje cistog iskustva sa foruma to onda i nije tako strasno :wink:
 
Moram da priznam da sam mnoge stvari naucio na forumu, od ljudi koji znaju vise od mene. Mnoge stvari saznao, pomogli su mi mnogo puta, sto savetima, sto korisnim linkovima. Nekima sam i ja pomogao iz svog izkustva. Upoznao neke drage osobe, makar "virtuelno" za sada...
Pokusacu da zadrzim svoj prosek od 5 poruka dnevno, mislim da mi nece skoditi :)
A i bez nekih drugara ovde i ne mogu (i necu), samo zelim da preraspredim vreme...
Ponekad bih voleo da imam dial-up konekciju, siguran sam da bi mi se brzo smucilo konektovanje a bogami i placanje racuna za telefon :)
 

Back
Top