gimnazije..srednje skole

fungirly

Obećava
Poruka
98
primetila sam da na ovom forumu ima dosta nas koji ce sad da se upisu u srednju (znaci '90 i '91 godiste) , pa bih htela da pitam one starije za utiske o skolama u koje su se oni upisali, sta bi drugima preporucili i slicno..mislim da je jos retko ko od nas sigurno odlucio gde ce, a i da jeste, prijemni je pred nama, tako da svasta moze da se desi... :)
 
SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
Srecno!!!
 
bez uvrede ali mislim da su strucne skole najbolje resenje za ljudove iz sela i gradica,posle srednje odma imaju hleb u rukama...Iako sam se ja opredelila za dizajnersku(sto sam znala josh od pre 3 godine)...Gimnazija je super kad nemash blage veze sta cesh posle....
 
Dovla:
SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
Srecno!!!

gimnazija ti daje najsire obrazovanje. ja tek treba da upisem gimnaziju, ali sam se ohoho raspitala o mnogim skolama. i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.

znas, nisu gimnazije za svakog. mislim da njih treba da upisu samo oni koji imaju volje da idu na fax. ali nekome je to najbolji izbor. ipak se (osim u opstim) blize odredjujes ka jezicima ili prirodnim naukama, a posle mozes da upises sve, sto nije tako ako upises srednju, jer koliko sam razumela moras da polazes tu neku razliku u predmetima - a kako kad nisi te predmete ucio???
 
Ja sam u osphtoj gimnaziji, i mislim da su uopshte gimnazije dobre za one koji ce sigurno ici na fax. Htela sam i u filoloshku (poshto super parlam engleski i francuski), ali me je smaralo da radim dva prijemna odvojeno...
 
kalliope:
Moon Child:
ja se nadam da cu uspeti da upisem filolosku...

engleski, a? koji ces kao drugi strani?

ja bih upisala engl. da nije francuskog, ne znam ga dovoljno za normalan razgovor....

p.s. bice ti jaka konkurencija - jedna iz mog razreda se naostrila za filolosku (usput, ona ide i na republicko, grrrr :cry: :cry: :cry: :evil: )
spanski ili italijanski kao 1. i onda engleski dobijam automatski... ;)
znam da je jaka konkurencija, jbg.
 
kalliope:
Dovla:
SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
Srecno!!!

"GIMNAZIJA TI DAJE NAJSIRE OBRAZOVANJE". ja tek treba da upisem gimnaziju, ali sam se ohoho raspitala o mnogim skolama. i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.

znas, nisu gimnazije za svakog. mislim da njih treba da upisu samo oni koji imaju volje da idu na fax. ali nekome je to najbolji izbor. ipak se (osim u opstim) blize odredjujes ka jezicima ili prirodnim naukama, a posle mozes da upises sve, sto nije tako ako upises srednju, jer koliko sam razumela moras da polazes tu neku razliku u predmetima - a kako kad nisi te predmete ucio???
Ala si ti ne upucena.... i ono gore sto si napisala je takva laz, da sam se iznervirao kada sam procitao.... U gimnaziji profesori znaju da ti moras nesto da upises posle, i da ti treba prosek, i onda je ocenjivanje maciji kasalj... Ja u Koncaru imam 2 iz matematike, a ortak u Prvoj Beogradskoj imao keca... Dosao ja kod njega i pokazao mu onoliko koliko znam, i jos nije sve najbolje utvrdio... Otisao na kontrolni i zaboo 5... najopustenije.... a ja jedva imam 2... Ali zato kada je takmicenje u pitanju, Koncar uzima 3 od prva 5 mesta u vise oblasti.... I da se zna... U strucnoj skoli su ti skoro svi predmeti strucni, i to moras da znas od pocetka do kraja, i to bez izuzetka... na jednoj oblasti imas keca... padas... nema tu polemike... a u gimn. odes kod profesora iz biologije i hemije, i kazes im kako hoces da upises Matematicki i kako nemas vremena da se bakces mnogo sa tim, i oni ti odma daju ocenu za kraj, i to neku 4-orku, 5-icu.... :roll:
 
inspirion:
Upisite matematicku gimnazije.To je super gimnazija
Da, to je zaista super gimnazija i to sam hteo da upisem, ali mi roditelji ne dadose da bezim od kuce :cry: .
Zato se sad patim sa opstom gimnazijom koja je btw. najgora koja postoji jer te svaki profa cedi kao da ces iz tog predmeta polagati prijemni.
Na prirodno-matematickom smeru ima nekoliko zanimljivih predmeta kojih nema u opstoj (npr. astronomija, nacrtna geometrija).
Sto se tice drustvenog smera sigurno je bolji od opsteg za one koji bi da bubaju i da uce jezike.
 
Ja isto idem u opstu gimnaziju, i neki profesori stvarno dosta zahtevaju, ali srecom, nemam problema. U osnovnoj sam se dvoumio da li da idem na prirodno-matematicki ili drustveni smer, ali posto nisam mogao da se odlucim, izabrao sam opsti. Nisam se pokajao.
 
Kupam_se_go:
kalliope:
Dovla:
SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
Srecno!!!

"GIMNAZIJA TI DAJE NAJSIRE OBRAZOVANJE". ja tek treba da upisem gimnaziju, ali sam se ohoho raspitala o mnogim skolama. i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.

znas, nisu gimnazije za svakog. mislim da njih treba da upisu samo oni koji imaju volje da idu na fax. ali nekome je to najbolji izbor. ipak se (osim u opstim) blize odredjujes ka jezicima ili prirodnim naukama, a posle mozes da upises sve, sto nije tako ako upises srednju, jer koliko sam razumela moras da polazes tu neku razliku u predmetima - a kako kad nisi te predmete ucio???
Ala si ti ne upucena.... i ono gore sto si napisala je takva laz, da sam se iznervirao kada sam procitao.... U gimnaziji profesori znaju da ti moras nesto da upises posle, i da ti treba prosek, i onda je ocenjivanje maciji kasalj... Ja u Koncaru imam 2 iz matematike, a ortak u Prvoj Beogradskoj imao keca... Dosao ja kod njega i pokazao mu onoliko koliko znam, i jos nije sve najbolje utvrdio... Otisao na kontrolni i zaboo 5... najopustenije.... a ja jedva imam 2... Ali zato kada je takmicenje u pitanju, Koncar uzima 3 od prva 5 mesta u vise oblasti.... I da se zna... U strucnoj skoli su ti skoro svi predmeti strucni, i to moras da znas od pocetka do kraja, i to bez izuzetka... na jednoj oblasti imas keca... padas... nema tu polemike... a u gimn. odes kod profesora iz biologije i hemije, i kazes im kako hoces da upises Matematicki i kako nemas vremena da se bakces mnogo sa tim, i oni ti odma daju ocenu za kraj, i to neku 4-orku, 5-icu.... :roll:

upravo si potvrdio da gimnazija daje najsire obrazovanje upravo tim primerom. ti si se odlucio za te neke prirodne nauke, a u gimnaziji su zastupljene i prirodne i drustvene - u zavisnosti koji smer odaberes. :wink: a tvoj ortak mora da uci i prirodne i drustvene predmete, pa su mu zato oni manje tezine (citaj : ti se SPECIJALIZUJES za prirodne, a on jos nije definitivno odredjen izborom GIMNAZIJE. :D )

ajmo opet : ja i rekoh da se u strucnoj VISE OKRECES ka odredjenim naukama, a 'zapostavljas' druge. :roll:

p.s. a sta sam slagala? da je u gimnazijama najsire obrazovanje? a zar nije?
samo sam izlozila svoje misljenje. ako hoces, ubedi me u suprotno, ali ne ser*i tek tako da lazem. sta tebe ima da iznervira moje misljenje?

nisam NEUPUCENA :roll: :roll: :roll:
 
Ja sam u gimnaziji na drustvenom smeru i nikad se nisam pokajala sto sam je upisala.Niti sam se ikada razmisljala da upisem neku strucnu skolu.Ako neko zeli na faks-onda neka upise gimnaziju,jer mu je to definitivno najbolji put.Istina da svi jure prosek i da profesori cesto poklanjaju ocene,ali GIMNAZIJA PRUZA NAJBOLJE OBRAZOVANJE!
 
Ja sam za strucne skole...Posle njih lepo imas diplomu,umes da radis nesto a isto tako mozes i da upises visu,fakultet(samo pod uslovom da nisi zavrsio 3-godisnji stepen) i uvek ces moci da biras izmedju 2 posla,onoga sto si ucio u srednjoj ili na fakultetu :wink:
 
90% onih koji upisu gimnaziju su oni koji nisu znali sta bi pa ajde gimnaziju pa videcemo za cetiri godine. Pre svega mozda 10% srednjoskolaca ima uslove da plati studiranje, a ostali se uvlace ili u budzet ili u dugove. Takodje, dokazano je da onaj ko dolazi iz gimnazije na neki strucni fakultet mnoooooogo teze zavrsi od onog koji vec bio u strucnoj skoli. Po meni jedino onaj ko zna da ce ici na jezike da upise gimnaziju. Pogledajte samo kako izgleda neko ko dolazi iz gimnazije na elektrotehniku :arrow: nema tri veze ili ne daj boze da dodje na medicinu :arrow: haos... hocu da kazem nemaju osnovno znanje i praksu iz tih oblasti i nikada nece biti kao neki koji su isli u elektrotehnicku tj. medicinsku.
 

Back
Top