gimnazije..srednje skole
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 153

Tema: gimnazije..srednje skole

Obećava fungirly (avatar)
    Učlanjen
    02.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano gimnazije..srednje skole

primetila sam da na ovom forumu ima dosta nas koji ce sad da se upisu u srednju (znaci '90 i '91 godiste) , pa bih htela da pitam one starije za utiske o skolama u koje su se oni upisali, sta bi drugima preporucili i slicno..mislim da je jos retko ko od nas sigurno odlucio gde ce, a i da jeste, prijemni je pred nama, tako da svasta moze da se desi...

Obećava
    Učlanjen
    29.01.2005.
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano

/////
    Poslednji put ažurirao/la elvucko : 27.10.2007. u 14:09

Veoma poznat Master_Chief (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

znatno se vise gubi casova u srednjoj nego u osnovnoj!

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano

SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
    Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
    Srecno!!!

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

bez uvrede ali mislim da su strucne skole najbolje resenje za ljudove iz sela i gradica,posle srednje odma imaju hleb u rukama...Iako sam se ja opredelila za dizajnersku(sto sam znala josh od pre 3 godine)...Gimnazija je super kad nemash blage veze sta cesh posle....

Aktivan član kalliope (avatar)
    Učlanjen
    25.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Dovla
    SVAKOME bih preporucio da obavezno upise neku strucnu srednju skolu. Mislim da gimnazija kao skola apsolutno ne daje nista osim sto te obavezuje da moras da upises fakultet posle. Mislim da se treba odluciti za neku strucnu skolu pa za te cetiri godine videti da li je to to ili nije. Ukoliko nije veoma lako se moze preusmeriti ka zeljenoj oblasti. Licno zavrsavam elektrotehnicku skolu i posto sam odlican ucenik pokusacu da udjem na budzet na elektrotehnickom fakultetu a ako ne uspem moracu da ceka sledecu godinu. Imam nekoliko drugara koji su upisali privatne fakultete i takodje drugarica iz razreda je ovih dana polagala razliku medicinskih predmeta i polagace prijemni na medicinskom fakultetu.
    Sve u svemu sanse da sad promasis oblast interesovanja su 1:1000. Bitno je da se opredelis da li vise volis tehnicke ili prirodne nauke (otprilike nesto kao i u gimnaziji kad biras prirodni ili drustveni smer). Prvo sa tom srednjom skolom ces moci nesto da radis (sto sa gimnazijom nikako neces moci), a ukoliko shvatis da to mozda i nije za tebe vrlo lako pri upisu fakulteta se mozes preusmeriti.
    Srecno!!!
    gimnazija ti daje najsire obrazovanje. ja tek treba da upisem gimnaziju, ali sam se ohoho raspitala o mnogim skolama. i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.

znas, nisu gimnazije za svakog. mislim da njih treba da upisu samo oni koji imaju volje da idu na fax. ali nekome je to najbolji izbor. ipak se (osim u opstim) blize odredjujes ka jezicima ili prirodnim naukama, a posle mozes da upises sve, sto nije tako ako upises srednju, jer koliko sam razumela moras da polazes tu neku razliku u predmetima - a kako kad nisi te predmete ucio???

Veoma poznat Tinar (avatar)
    Učlanjen
    24.10.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    152

Podrazumevano

Ja sam u osphtoj gimnaziji, i mislim da su uopshte gimnazije dobre za one koji ce sigurno ici na fax. Htela sam i u filoloshku (poshto super parlam engleski i francuski), ali me je smaralo da radim dva prijemna odvojeno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    08.01.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

ja sam za gimnazije, smatram da tu moze i najbolje drustvo da se nadje i sve naj naj...
    ali zaista nije svako za gimnaizju,, mada u poslednje vreme bas debili upisuju gimn...
    a i kako koja gimn. neke su malo lakse

Ističe se joGooOOD (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2004.
    Reputaciona moć
    70

Podrazumevano

pa ljudi cekajte,to sto ne zelim u gimnaziju ne znaci da automaticno odbacujem fakultet....josh sam u prvom razredu odlucila da zavrshim sve vishe skole :wink: za pocetak fax

Domaćin Moon Child (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2004.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

ja se nadam da cu uspeti da upisem filolosku...

Učlanjen
    25.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Moon Child
    engleski, a? koji ces kao drugi strani?

ja bih upisala engl. da nije francuskog, ne znam ga dovoljno za normalan razgovor....

p.s. bice ti jaka konkurencija - jedna iz mog razreda se naostrila za filolosku (usput, ona ide i na republicko, grrrr )

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Ekonomskom mozes samo doope da obrises ako hoces nekim slucajem da se selis u neku drugu zemlju...a mnogi misle da je gimnazija resnje,eh,na vrh glave ti se popne i pocnes da kukas od muke tamo negde u 4. godini.

Domaćin Moon Child (avatar)
    Učlanjen
    12.09.2004.
    Reputaciona moć
    90

Podrazumevano

Citat Original postavio kalliope
    Citat Original postavio Moon Child
    engleski, a? koji ces kao drugi strani?

ja bih upisala engl. da nije francuskog, ne znam ga dovoljno za normalan razgovor....

p.s. bice ti jaka konkurencija - jedna iz mog razreda se naostrila za filolosku (usput, ona ide i na republicko, grrrr )
    spanski ili italijanski kao 1. i onda engleski dobijam automatski...
    znam da je jaka konkurencija, jbg.

Zainteresovan član Kupam_se_go (avatar)
    Učlanjen
    02.01.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    49

Podrazumevano

Srecno!!!
    "GIMNAZIJA TI DAJE NAJSIRE OBRAZOVANJE". ja tek treba da upisem gimnaziju, ali sam se ohoho raspitala o mnogim skolama. i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.

znas, nisu gimnazije za svakog. mislim da njih treba da upisu samo oni koji imaju volje da idu na fax. ali nekome je to najbolji izbor. ipak se (osim u opstim) blize odredjujes ka jezicima ili prirodnim naukama, a posle mozes da upises sve, sto nije tako ako upises srednju, jer koliko sam razumela moras da polazes tu neku razliku u predmetima - a kako kad nisi te predmete ucio???
    Ala si ti ne upucena.... i ono gore sto si napisala je takva laz, da sam se iznervirao kada sam procitao.... U gimnaziji profesori znaju da ti moras nesto da upises posle, i da ti treba prosek, i onda je ocenjivanje maciji kasalj... Ja u Koncaru imam 2 iz matematike, a ortak u Prvoj Beogradskoj imao keca... Dosao ja kod njega i pokazao mu onoliko koliko znam, i jos nije sve najbolje utvrdio... Otisao na kontrolni i zaboo 5... najopustenije.... a ja jedva imam 2... Ali zato kada je takmicenje u pitanju, Koncar uzima 3 od prva 5 mesta u vise oblasti.... I da se zna... U strucnoj skoli su ti skoro svi predmeti strucni, i to moras da znas od pocetka do kraja, i to bez izuzetka... na jednoj oblasti imas keca... padas... nema tu polemike... a u gimn. odes kod profesora iz biologije i hemije, i kazes im kako hoces da upises Matematicki i kako nemas vremena da se bakces mnogo sa tim, i oni ti odma daju ocenu za kraj, i to neku 4-orku, 5-icu....

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Upisite matematicku gimnazije.To je super gimnazija

Iskusan inspirion (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2004.
    Reputaciona moć
    106

Podrazumevano

Citat Original postavio joGooOOD
    bez uvrede ali mislim da su strucne skole najbolje resenje za ljudove iz sela i gradica,posle srednje odma imaju hleb u rukama...Iako sam se ja opredelila za dizajnersku(sto sam znala josh od pre 3 godine)...Gimnazija je super kad nemash blage veze sta cesh posle....
    kakav si ti kralja

Iskusan Кулиража (avatar)
    Učlanjen
    21.12.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    110

Podrazumevano

Citat Original postavio inspirion
    Upisite matematicku gimnazije.To je super gimnazija
    Da, to je zaista super gimnazija i to sam hteo da upisem, ali mi roditelji ne dadose da bezim od kuce .
    Zato se sad patim sa opstom gimnazijom koja je btw. najgora koja postoji jer te svaki profa cedi kao da ces iz tog predmeta polagati prijemni.
    Na prirodno-matematickom smeru ima nekoliko zanimljivih predmeta kojih nema u opstoj (npr. astronomija, nacrtna geometrija).
    Sto se tice drustvenog smera sigurno je bolji od opsteg za one koji bi da bubaju i da uce jezike.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    30.12.2004.
    Reputaciona moć
    51

Podrazumevano

Ja isto idem u opstu gimnaziju, i neki profesori stvarno dosta zahtevaju, ali srecom, nemam problema. U osnovnoj sam se dvoumio da li da idem na prirodno-matematicki ili drustveni smer, ali posto nisam mogao da se odlucim, izabrao sam opsti. Nisam se pokajao.

Veoma poznat LPhoklica (avatar)
    Učlanjen
    27.02.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    176

Podrazumevano

Ha, neki su odmah prešli na matematičku... :wink:
    a ne pitaste devojku kakva su joj interesovanja?
    eh što ja vooolim matematiku

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Citat Original postavio LPhoklica
    Ha, neki su odmah prešli na matematičku... :wink:
    a ne pitaste devojku kakva su joj interesovanja?
    eh što ja vooolim matematiku
    Jel?pricaj mi o tome...

Učlanjen
    25.12.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Podrazumevano

Citat Original postavio Kupam_se_go
    Srecno!!!
    "GIMNAZIJA TI DAJE NAJSIRE OBRAZOVANJE". ja tek treba da upisem gimnaziju, ali sam se ohoho raspitala o mnogim skolama. i nema nekih srednjih gde se moze posvetiti jezicima, drustvenim naukama. filoloska gimnazija??? da,da, razmisljala sam o tome - ali na engleski, koji znam odlicno, primaju samo 24, a tu je i francuski, koji ne znam tako dobro.

Ala si ti ne upucena.... i ono gore sto si napisala je takva laz, da sam se iznervirao kada sam procitao.... U gimnaziji profesori znaju da ti moras nesto da upises posle, i da ti treba prosek, i onda je ocenjivanje maciji kasalj... Ja u Koncaru imam 2 iz matematike, a ortak u Prvoj Beogradskoj imao keca... Dosao ja kod njega i pokazao mu onoliko koliko znam, i jos nije sve najbolje utvrdio... Otisao na kontrolni i zaboo 5... najopustenije.... a ja jedva imam 2... Ali zato kada je takmicenje u pitanju, Koncar uzima 3 od prva 5 mesta u vise oblasti.... I da se zna... U strucnoj skoli su ti skoro svi predmeti strucni, i to moras da znas od pocetka do kraja, i to bez izuzetka... na jednoj oblasti imas keca... padas... nema tu polemike... a u gimn. odes kod profesora iz biologije i hemije, i kazes im kako hoces da upises Matematicki i kako nemas vremena da se bakces mnogo sa tim, i oni ti odma daju ocenu za kraj, i to neku 4-orku, 5-icu....
    upravo si potvrdio da gimnazija daje najsire obrazovanje upravo tim primerom. ti si se odlucio za te neke prirodne nauke, a u gimnaziji su zastupljene i prirodne i drustvene - u zavisnosti koji smer odaberes. :wink: a tvoj ortak mora da uci i prirodne i drustvene predmete, pa su mu zato oni manje tezine (citaj : ti se SPECIJALIZUJES za prirodne, a on jos nije definitivno odredjen izborom GIMNAZIJE. )

ajmo opet : ja i rekoh da se u strucnoj VISE OKRECES ka odredjenim naukama, a 'zapostavljas' druge.

p.s. a sta sam slagala? da je u gimnazijama najsire obrazovanje? a zar nije?
    samo sam izlozila svoje misljenje. ako hoces, ubedi me u suprotno, ali ne ser*i tek tako da lazem. sta tebe ima da iznervira moje misljenje?

nisam NEUPUCENA

Domaćin laura87 (avatar)
    Učlanjen
    04.02.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    80

Podrazumevano

Ja sam u gimnaziji na drustvenom smeru i nikad se nisam pokajala sto sam je upisala.Niti sam se ikada razmisljala da upisem neku strucnu skolu.Ako neko zeli na faks-onda neka upise gimnaziju,jer mu je to definitivno najbolji put.Istina da svi jure prosek i da profesori cesto poklanjaju ocene,ali GIMNAZIJA PRUZA NAJBOLJE OBRAZOVANJE!

Učlanjen
    04.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano

Mogu da se opkladim da vecina upise gimnaziju zato sto nema pojma sta ce drugo da upise...

Obećava
    Učlanjen
    10.04.2005.
    Reputaciona moć
    47

Podrazumevano

Ja sam za strucne skole...Posle njih lepo imas diplomu,umes da radis nesto a isto tako mozes i da upises visu,fakultet(samo pod uslovom da nisi zavrsio 3-godisnji stepen) i uvek ces moci da biras izmedju 2 posla,onoga sto si ucio u srednjoj ili na fakultetu :wink:

Elita Dovla (avatar)
    Učlanjen
    05.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    212

Podrazumevano

90% onih koji upisu gimnaziju su oni koji nisu znali sta bi pa ajde gimnaziju pa videcemo za cetiri godine. Pre svega mozda 10% srednjoskolaca ima uslove da plati studiranje, a ostali se uvlace ili u budzet ili u dugove. Takodje, dokazano je da onaj ko dolazi iz gimnazije na neki strucni fakultet mnoooooogo teze zavrsi od onog koji vec bio u strucnoj skoli. Po meni jedino onaj ko zna da ce ici na jezike da upise gimnaziju. Pogledajte samo kako izgleda neko ko dolazi iz gimnazije na elektrotehniku nema tri veze ili ne daj boze da dodje na medicinu haos... hocu da kazem nemaju osnovno znanje i praksu iz tih oblasti i nikada nece biti kao neki koji su isli u elektrotehnicku tj. medicinsku.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. srednje skole
    Autor mm.milojevic u forumu Škole
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.01.2008., 23:29
  2. Srednje skole u Becu...
    Autor smilinggirl u forumu Srednje škole
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.11.2006., 08:18
  3. Sta posle srednje skole?????