Mediokriteti...

Fujin357

Zainteresovan član
Poruka
134
Obicnost je jedna od najgorih karakteristika.
To je stagniran razvoj ljudskog bica koji se odlikuje jednom jadnom prosecnoscu, blejanjem na teme o kojima se nista ne zna, namecanjem bez obzira koliko glupo to zvucalo ili koliko jadno je to izvedeno. Daleko najgora ali i najopasnija odlika je ta sto te osobe pokusavaju (u vecini slucajeva uspesno) da poremete percepciju stvarnosti osoba koje su daleko ispred njih. Takve otrovane osobe kasnije ne uzivaju u jednostavnim carima zivota koje su ih ranije cinile tako srecnim.
Zene tu igraju jako vaznu ulogu, pitanje je koju?
 
mammy:
Fujine, bolja je obicnost nego glumljena neobicnost!

Razmisli malo, namerno sam kao naslov stavio mediokritete a u textu napisao obicnost. Uzimajuci u obzir izvorni jezik, te dve reci imaju potpuno drugacije znacenje u odnosu na bukvalni prevod koji ti koristis.
Ko je uopste pomenuo neobicnost.
 
lady me:
Fujin357:
Zene tu igraju jako vaznu ulogu, pitanje je koju?

Sta smo sad opet zgresile? :?

Inace se slazem sa onim sto si prethodno rekao...

Niste nista :) . Ne bih da generalizovano stavim sve zene u istu korpu. Postoje i sunasca koja svojom blistavoscu pokore sve senke ovoga sveta...
Tuzni, nisam mislio na to vec na percepciju celokupnog zivota, samog smisla stvari koje nam se svidjaju. :arrow: recimo ruza: nekome predstavlja savrsenstvo boje, mirisa i neznosti dok drugima predstavlja samo obican cvet, ali u svakom slucaju nasa definicija te ruze moze zavisiti i od mase ljudi kojima smo okruzeni.
Naravno da ne bih voleo da imam dete sa neobicnim potrebama, mada je taj izraz suvise relativan, jer ono sto je meni neobicno moze drugima biti normalno.
 
Fujin357:
Obicnost je jedna od najgorih karakteristika.
To je stagniran razvoj ljudskog bica koji se odlikuje jednom jadnom prosecnoscu, blejanjem na teme o kojima se nista ne zna, namecanjem bez obzira koliko glupo to zvucalo ili koliko jadno je to izvedeno. Daleko najgora ali i najopasnija odlika je ta sto te osobe pokusavaju (u vecini slucajeva uspesno) da poremete percepciju stvarnosti osoba koje su daleko ispred njih. Takve otrovane osobe kasnije ne uzivaju u jednostavnim carima zivota koje su ih ranije cinile tako srecnim.
Zene tu igraju jako vaznu ulogu, pitanje je koju?

Ти си овде свашта помешао: медиокритет, обичност и просечност...Ове речи звуче као синоними, али нису. Свака од њих носи ипак другачију нијансу и самим тим и другачије значење.
А ово твоје образложење је потпуно неповезано са задатом темом, и изгледа ми као да је потакнуто неком конкретном ситуацијом или особом, из чега ти изводиш потпуно бесмислену генерализацију.
И какве везе уопште има пол са свим тим?
 
mediokritetlat. 1. sredina; osrednjost;neznatnost; 2. prenosno: chovek osrednjih, ogranichenih umnih i dushevnih sposobnosti .

pitam se na koji li to nachin takva osoba mozhe uticati na nekog ko je ' daleko iznad nje' i kakve to zaista ima veze sa polom :?: :!: :roll:
 
Hellen:
Fujin357:
Obicnost je jedna od najgorih karakteristika.
To je stagniran razvoj ljudskog bica koji se odlikuje jednom jadnom prosecnoscu, blejanjem na teme o kojima se nista ne zna, namecanjem bez obzira koliko glupo to zvucalo ili koliko jadno je to izvedeno. Daleko najgora ali i najopasnija odlika je ta sto te osobe pokusavaju (u vecini slucajeva uspesno) da poremete percepciju stvarnosti osoba koje su daleko ispred njih. Takve otrovane osobe kasnije ne uzivaju u jednostavnim carima zivota koje su ih ranije cinile tako srecnim.
Zene tu igraju jako vaznu ulogu, pitanje je koju?
Ти си овде свашта помешао: медиокритет, обичност и просечност...Ове речи звуче као синоними, али нису. Свака од њих носи ипак другачију нијансу и самим тим и другачије значење.
А ово твоје образложење је потпуно неповезано са задатом темом, и изгледа ми као да је потакнуто неком конкретном ситуацијом или особом, из чега ти изводиш потпуно бесмислену генерализацију.
И какве везе уопште има пол са свим тим?

E sad... Ni meni nije bas sve jasno u vezi terminologije, ali mislim da sam shvatio bit onoga sto je Fujin hteo da kaze. A ako i nisam, napisacu kako ja vidim zadatu temu...
Zene su pomenute u kontekstu "pomerene percepcije stvarnosti", jer je generalno gledano, u njihovom slucaju ta percepcija pomerena kad se govori o sledecem:
Na forumu je trenutno aktivno nekoliko tema, tipa - "Kako treba da izgleda vas tip muskarca?", "Sta treba muskarac da uradi pa da vas odusevi?", "Sta prvo zapazite ne muskarcu?" "Da li bi ste bili u vezi sa drvosecom?"...
Na ovu poslednju, mada je upucena svima, gotovo su se iskljucivo javljale zene. I uocljivo je da se u odgovorima oslikavaju nerealne projekcije zelja... Na slicnim temama, muskarci su cini mi se uzdrzaniji i rekao bih, objektivniji.
Ambicije koje vidim u vecini zenskih odgovora, su blago receno - nerealne. Postavlja se pitanje: da li ucesnice u diskusiji imaju ikakvo utemeljenje u svojim zahtevima? Da li postoje takvi muskarci? Da li one ispunjavaju kriterijume, zbog kojih bi neko pozeleo da bude sa njima?
Sticem utisak, da je najrasprostranjenija zenska ambicija - da imaju muskarca koji ce ispuniti njihove ambicije. To vec poprima oblik nadmetanja... "A ja sam ovakva... A ne bih sa onim koji mi ne obezbedi BMW i kvadrate... Izbacila bih ga iz kuce da mi ostavi dlake na sapunu..." I slicno...
Kada se to cuje sa vise strana, prihvata se kao kriterijum. Trazi se supermusko, jer pobogu, ovde pisemo o njemu... To nece da izadje na dobro, jer ono o cemu pisemo na forumu mora da utice i na nase razmisljanje u rl.
Eto, ovako sam ja shvatio topic koji je ovaj momak pokrenuo. Cak i ako sam promasio, makar sam rekao koju o onome sto mi bode oci...
 
Julian_Duranona:
... I uocljivo je da se u odgovorima oslikavaju nerealne projekcije zelja... Na slicnim temama, muskarci su cini mi se uzdrzaniji i rekao bih, objektivniji.
Ambicije koje vidim u vecini zenskih odgovora, su blago receno - nerealne. Postavlja se pitanje: da li ucesnice u diskusiji imaju ikakvo utemeljenje u svojim zahtevima? Da li postoje takvi muskarci? Da li one ispunjavaju kriterijume, zbog kojih bi neko pozeleo da bude sa njima?
Sticem utisak, da je najrasprostranjenija zenska ambicija - da imaju muskarca koji ce ispuniti njihove ambicije.

Meni nije bash najjasnije shta je toliko nerealno u zhelji da imash pored sebe osobu sa kojom cesh biti na istom ili slichnom mentalnom/duhovnom/intelektualnom/emocionalnom i kakvom god vec nivou :shock: :?:
 
raindog:
Julian_Duranona:
... I uocljivo je da se u odgovorima oslikavaju nerealne projekcije zelja... Na slicnim temama, muskarci su cini mi se uzdrzaniji i rekao bih, objektivniji.
Ambicije koje vidim u vecini zenskih odgovora, su blago receno - nerealne. Postavlja se pitanje: da li ucesnice u diskusiji imaju ikakvo utemeljenje u svojim zahtevima? Da li postoje takvi muskarci? Da li one ispunjavaju kriterijume, zbog kojih bi neko pozeleo da bude sa njima?
Sticem utisak, da je najrasprostranjenija zenska ambicija - da imaju muskarca koji ce ispuniti njihove ambicije.

Meni nije bash najjasnije shta je toliko nerealno u zhelji da imash pored sebe osobu sa kojom cesh biti na istom ili slichnom mentalnom/duhovnom/intelektualnom/emocionalnom i kakvom god vec nivou :shock: :?:
Znao sam da mi je tekst predugacak i da nece drzati koncentraciju... Ili si ti procitala ono sto si htela?
Normalno je da neko nesto zeli... Ne zelim da ulazim u to da li je svrsishodno zeleti nesto sto ne mozes da ostvaris.
Govorio sam o tome, da se na konkretna pitanja odgovara spiskom svojih zelja...
Primer 1 - Da li ce devojka koja je pozelela da joj dragi obezbedi BMW, "kvadrate" i egzoticna putovanja... Zaista biti samo sa takvim i nijednim drugim?
Primer 2 - Da li ce ona ciji dragi mora da bude "pametan, duhovit, blistavog osmeha, crnomanjast i preko 190 cm visine...", dozvoliti sebi da ipak bude sa nekim ko ne ispunjava bas sve uslove?
Ima jos primera, naravno...
Nerealno je da svoje zelje predstavljamo kao nase mogucnosti i obavezu... I ja bih voleo mnogo sta, pa mi ne pada na pamet da pisem kako je neko obavezan da mi to pruzi da bi bio sa mnom.
Nadam se da sam objasnio ono cemu si se cudila...
 
o jeee
pa to je pozeljno ali ne i obavezno!
naravno da bih volela da je muskarac lep kao holivudska zvazda,isto toliko bogat,pazljiv,nezan,pametan,veran i sve to...ali naravno da nisam bila do sada sa holivuskom zvezdom.
zar je nesto lose reci:to bi bilo lepo!
ali sta sad gledam kvizove gde mozes da osvojis od 1 do 500 000€.kad izgube mogucnost za 500 000 ili 250 000€ i onih 5000€ je zanimljivo
oh ovo ce biti pogresno shvaceno sigurna sam
 
Hanibal, ja te nisam pogresno shvatio. Ali sam boldovao bitne reci u svom postu...
Ako se na konkretno pitanje odgovori sa "mora" - to vise nisu zelje, vec obaveza. To nije cak ni ono tvoje - "bilo bi lepo"...
 
Julian_Duranona:
Hanibal, ja te nisam pogresno shvatio. Ali sam boldovao bitne reci u svom postu...
Ako se na konkretno pitanje odgovori sa "mora" - to vise nisu zelje, vec obaveza. To nije cak ni ono tvoje - "bilo bi lepo"...
pa ok,kod mene je to bilo bi lepo.a verujem da su se te na koje mislis malo zanele,i ne verujem da bi to bilo MORA
ima stvari koje MORA(malo pameti,vredan,uredan,mirisan)ali ovo ostalo(lova na koju toliko ciljas)to je pozeljno al ako nema pa sta sad,stvoricemo zajedno jer ni ja ne donosim bmw u miraz!
 
E ako su se zanele, onda - u redu!
Nema potrebe da pravdas bilo koga. Nisam nikoga napadao... Izneo sam svoje misljenje. Ako neka misli da se zanela, sama ce to napisati... Ako misli da joj sleduje to sto je napisala, nece ni pomisliti da se ovi postovi na nju odnose.
 
Julian_Duranona:
E ako su se zanele, onda - u redu!
Nema potrebe da pravdas bilo koga. Nisam nikoga napadao... Izneo sam svoje misljenje. Ako neka misli da se zanela, sama ce to napisati... Ako misli da joj sleduje to sto je napisala, nece ni pomisliti da se ovi postovi na nju odnose.
ne volim kad neko napada SVE zene
:wink:
 
Aman bre... Pa idi procitaj jos jednom onaj predugacak post. Nisam pomenuo sve zene! Upotrebio sam nekoliko izraza koji simbolizuju ogradjivanje. Zar tebi treba da objasnjavam koliko mrzim kad se ljudi trpaju u isti kos?
 
možda je Fujin hteo da kaže da suviše običnosti ubija forumsku raspravu i možda utiče na izbore koje pravimo u rl?

Juliane, da li je stvarno svakodnevna stvar da devojke očekuju bmw, kvadrate i putovanja? Ako jeste, počeću da se brinem...
To ih mame naučile da očekuju, pa i one su krave nerealne
Mislim, šta takva devoka ZAUZVRAT nudi? Ja da sam frajer s takvim performansama ne bih birala ništa manje od Anđe Vujović, ili Lene Bogdanović, npr. Ali, ne verujem da takva mašta po forumu. :?

Slažem se sa Hani, ima nešto što bi bilo lepo, i nešto što jeste lepo, i ne mora da se poklapaju, dovoljna je (poveći) presek skupova.

Drugo, taj garavi od 190, pa jel biraš komad mesa kod mesara, ili soulmate-a? Potrošački mentalitet, "oću plavušu 90-60-90", pa onda - plati! Jel?
 
"Ambicije koje vidim u vecini zenskih odgovora, su blago receno - nerealne. Postavlja se pitanje: da li ucesnice u diskusiji imaju ikakvo utemeljenje u svojim zahtevima? Da li postoje takvi muskarci? Da li one ispunjavaju kriterijume, zbog kojih bi neko pozeleo da bude sa njima?
Sticem utisak, da je najrasprostranjenija zenska ambicija - da imaju muskarca koji ce ispuniti njihove ambicije. To vec poprima oblik nadmetanja... "A ja sam ovakva... A ne bih sa onim koji mi ne obezbedi BMW i kvadrate... Izbacila bih ga iz kuce da mi ostavi dlake na sapunu..." I slicno...
Kada se to cuje sa vise strana, prihvata se kao kriterijum."


Julian_Duranona nisi uopste promasio temu, mada sam ja na to gledao drugacije.
Jesam sve ovo bazirao na nekome, to jest razlog je moj najbolji prijatelj!
Evo situacije: Lep, obrazovan, situiran i skroman decko. Pre dve god oboje smo kupili po motor, zato sto nam je to strast. Ranije je on gledao na to kao na nesto sto voli, brzina, krstarenje prirodom, kampovanje u prirodi, i kao brzo/efikasno prevozno sredstvo. Pre mesec dana upozna ribu koja je tipicna sponzorusha i kako on sada gleda na motor: kao na sredstvo koje mu sluzi za vozikanje doticne, turiranje prljavim ulicama grada, propusnica za osvajanje zenskog srca.
Ovo je banalni, pojednostavljeni primer onoga sto sam hteo reci, pa prema tome molim da se ne koristi u daljem kontextu.
Sta je to sa takvim ljudima koji misle da jedan covek vise vredi zbog toga sto vozi BMW od onog sto vozi golfa? To i jeste poremeceno opazanje realnosti i poremeceno vrednovanje nekih stvari, koje se namece od nekih obicnih ljudi prostih shvatanja, koji na zalost namecu sebe i svoje definicije zahvaljuci masovnosti.
 
Fujin357:
"Ambicije koje vidim u vecini zenskih odgovora, su blago receno - nerealne. Postavlja se pitanje: da li ucesnice u diskusiji imaju ikakvo utemeljenje u svojim zahtevima? Da li postoje takvi muskarci? Da li one ispunjavaju kriterijume, zbog kojih bi neko pozeleo da bude sa njima?
Sticem utisak, da je najrasprostranjenija zenska ambicija - da imaju muskarca koji ce ispuniti njihove ambicije. To vec poprima oblik nadmetanja... "A ja sam ovakva... A ne bih sa onim koji mi ne obezbedi BMW i kvadrate... Izbacila bih ga iz kuce da mi ostavi dlake na sapunu..." I slicno...
Kada se to cuje sa vise strana, prihvata se kao kriterijum."

:arrow:
ma to je nestalnost, evo ja sam rekla da necu vise da pisem i opet pisem!!! zamisli da sam recimo komandant u ratu i kazem "necu vise da mucim civile, necu ih ************" (upisati po zelji) a onda .. ma samo jos ovog i tako //izvalite kad klinem na strelicu ono mi skoci na kraj reda :arrow: evo je :) izvini pisem u sred poruke slucajno


*// e sad a kao on je los a mi smo dobri. pa naravno.

Julian_Duranona nisi uopste promasio temu, mada sam ja na to gledao drugacije.
Jesam sve ovo bazirao na nekome, to jest razlog je moj najbolji prijatelj!
Evo situacije: Lep, obrazovan, situiran i skroman decko. Pre dve god oboje smo kupili po motor, zato sto nam je to strast. Ranije je on gledao na to kao na nesto sto voli, brzina, krstarenje prirodom, kampovanje u prirodi, i kao brzo/efikasno prevozno sredstvo. Pre mesec dana upozna ribu koja je tipicna sponzorusha i kako on sada gleda na motor: kao na sredstvo koje mu sluzi za vozikanje doticne, turiranje prljavim ulicama grada, propusnica za osvajanje zenskog srca.
Ovo je banalni, pojednostavljeni primer onoga sto sam hteo reci, pa prema tome molim da se ne koristi u daljem kontextu.
Sta je to sa takvim ljudima koji misle da jedan covek vise vredi zbog toga sto vozi BMW od onog sto vozi golfa? To i jeste poremeceno opazanje realnosti i poremeceno vrednovanje nekih stvari, koje se namece od nekih obicnih ljudi prostih shvatanja, koji na zalost namecu sebe i svoje definicije zahvaljuci masovnosti.
:arrow: :arrow: :arrow: :arrow: :arrow:

ove strelice su ovde slucajno :) da li vam se dopadaju

p.s. a uvek su me nervirali kad citiraju CELU poruku. e bas necu da je brisem, odlucila sam da se menjam.
 

Back
Top