Kutak za roditelje

Draga Sirenice,
jasno mi je zasto si pokrenula ovu temu. Ima tu mnogo da se prica.
Podjimo od banalnih stvari - kako animirati decu u toku kisnih posle podneva?
Gde ih voditi da voze bicikl?
Homeopatija - da ili ne?
Gde poruciti rodjendansku tortu a da se ne osecate "osisano"?
Logoped, zubar, proteza?
Stare stvari - pokloniti a ne baciti. Ali kome?
itd, itd...
ovakve i slicne teme su nekome mozda dosadne, a nekome cine svakodnevicu, brige, raspitivanja i sl..
 
Kako zainteresovati decu za knjige i citanje.Sve je savrseno dok majka cita pricice,ali kad ono samo treba da cita odbija.Jeste da su moja deca starija od 7 god,ali mozda se neko smiluje pa mi otkrije resenje ovog problema.
 
Voznja biciklom - pored reke, kroz parkove....
Kisno popodne - "pozoriste" u kuci, slagalice, lego-kockice, puzle, bojanice, kule od karata, pecanje u lavoru, priredba za mame i tate ( recitovanje i pevanje ).... zavisi od uzrasta....
Homeopatija - svakako, da. Terapija bez medikamenata se cesto pokazala kao uspesno TRAJNO resenje.
Rodjendansku tortu treba poruciti, po mogucstvu, kod vec proverenog poslasticara, ili osobe koja se time bavi ( da ne bude stomacnih tegoba ), a sto se cene tice... pa, jednom je taj rodjendan u godini, valjda se moze toliko odvojiti, ma koliko da "sisaju". :wink:
Stare stvari - svakako treba pokloniti, nikako bacati. U nasoj okolini se uvek nadje neko kome su potrebne, treba nuditi bez ustrucavanja. U krajnjem slucaju, postoje organizacije Crvenog krsta u svakom gradu, koji ce rado primiti svaki paket darodavca.
Logoped, zubar, proteze...? - zaista nemam ideje na ovu temu. :?
 
Razvedena sa sam muzem vec 6,5 godina. Ona sada ima sina i kcerku. Naseg sina vodi jednom sedmicno kod sebe, ali ne obraca bas mnogo paznje na njega, ne zeli cak ni cokoladu da mu kupi taj jedan dan u sedmici. Sin mi stalno postavlja pitanja zasto tata nece nikada da ga odvede u grad da popiju "sokic" ili da mu kupi neku igracku ili cokoladu, posto on sada ima vec 8 godina i moze da poveze neke stvari u svojoj glavi. Neznam sta da mu odgovorim kada me spopadne takvim pitanjima jer on ne odustaje dok mu ja ne odgovorim nekim odgovorom koji ce ga bar malo zadovoljiti. Pomozite mi! Sta da mu kazem?:confused:
O cemu da pricam, jer jos uvijek je mali da bi shvatio takve stvari,a i da mu govorim o tome nije jos uvijek vrijeme jer mnogo tesko bi to podnio...Pomozite mi molim vas jer jako sam zabrinuta za njega.Hvala vam unaprijed! :(
 
Nemate bas puno izbora: mozete ili lagati sina pricama da tata nema para pa ne moze da mu kupi cokoladu (Vas in je vec sasvim dovoljno zreo da moze da prepozna i shvati da li ili ne je to istina), ili da mu kazete da zaista ne znate zasto se tata tako ponasa i da ga ohrabrite da razgovara sa tatom. Takodje pitajte dete da li mu je lepo sa ocem i da li zeli da se vidja sa ocem: ako Vasem bivsem suprugu nije stalo da dete vidja a ni dete ne zeli previse njega da vidja, nemojte muciti dete. I jos, dodatno, bez obzira u kakvim ste odnosima sa bivsim suprugom, morate pokusati da nadjete nacin da komunicirate o Vasem zajednickom detetu - suocite supruga sa pitanjima koje Vam postavlja sin, recite mu da detetu to tesko pada i ponudite mu novac da Vasem sinu povremeno kupi cokoladu ili sok, ako Vas suprug tvrdi da nema novca, ili mu ponudite da ne vidja decaka ako ne zeli da ga vidja, jer za dete emocionalno zanemarivanje roditelja cesto moze prerdstavljati veci stepen zlostavljanja od fizickog, i cesce moze destruktivnije da deluje oceva hladnoca i nezainteresovanost od potpunog nevidjanja decaka. I najzad, ako se VAs suprug potpuno nerazumno ponasa i smatrate da destruktivno deluje na dete, uvek se mozete obratiti centu za socijalni rad (sigurno ste imali vezu sa njima pri razvodu?).
Pozdrav
 
Najtuznije u svemu tome je sto nas sin i pored toga zivi za taj jedan dan u sedmici iako mu sve to zapostavljanje jako tesko pada, jer jako voli oca, a pogotovo brata i sestru. Tako da stvarno ne bih imala srca da mu sada na bilo kakav nacin pokusam zabraniti da ide tamo. S obzirom da zivimo u jednom manjem mjestu u R.S. centra za socijalni rad nema,a sto se novca tice otac mu ga ima toliko da bi me prosto bilo sramota da mu ponudim 1 - 2 markice da mu kupi 1 sok ili cokoladu. Ima ogromnu kucu, dva auta, stan u BG... Mislim da je to sasvim dovoljno. U svakom slucaju hvala Vam sto ste mi odgovorili i bar malo porazgovarali sa mnom o svemu tome.
Pozdrav!
 

Back
Top