Kako poceti studije u inostranstvu

wulle93

Početnik
Poruka
5
Zdravo, zanima me da li neko ima ideju odakle da pocnem sa trazenjem stipendija za studiranje u inostranstvu ali od samog pocetka (ne bih se prebacivao na drugoj,trecoj godini vec od prve da idem u inostranstvo) ? Da li je to uopste moguce ? Cuo sam od nekih ljudi da kao u Austriji daju nultu godinu koja bi mi pomogla tako sto bi naucio jezik zaradio nesto para i spremio se za studiranje...:) Nije bitna drzava sem mozda balkana ali ostalo dolazi u obzir...Hvala.
 
Pogledaj na temi "Studiranje u Beču", ima objašnjenjo. Da prepričam: Prvo upišeš naš fakultet, pa se tamo prebaciš. Ako znaš nemački super (B2 nivo), ako ne znaš godinu dana prvo učiš jezik (i zarađuješ pare radeći part-time poslove itd). Ceo proces i sve ima objašnjeno tamo u toj temi. :)
 
Nadam se da ne upadam u kolotecinu sa repetivnoscu.

Nesvakidasnja stvar, resio sam se za master na tlu Evrope. Cilj su mi neki univerziteti u Poljskoj i Nemackoj. Sto se tice ovog drugog, nisam stigao za ovu godinu da apliciram za DAAD, da li je neko upoznat sa nekim drugim fondacijama koje stipendiraju master studije u toj drzavi i kako izgleda proces. Nisam siguran aplicira tj da li prvo na master pa ako budes primljen onda za stipendiju ili obrnuto. Ne mislim naravno za DAAD ili ERASMUS, stipendija i program ide u paketu. Kontaktirao sam odredjene univerzitete za savet, medjutim nema odgovora.

Ako ima uopste nekog da podeli iskustva...
 

Back
Top