TV kartica ili vivo graficka

P

Pavloni

Gost
Imam potrebu da sa analognog kakmkordera (ntsc ali mislim da je nebitno)prebacim snimljeni materijal na racunar gde bih ga dalje obradjivao, znaci da konvertujem signal u digitalni.
Obilazeci pc shopove nisam uspeo da dobijem informaciju koliko bi taj poduhvat bio uspesan (u kojoj rezoluciji) sa dostupnim tv karticama na trzistu.
Ako neko zna nesto o ovome voleo bih da me savetuje u izboru i da li je pametno da se breci lova za vivo karticu.
 
Pozdrav

nisam siguran da ces u nasim radnjama naci resenje koje svakako nebi zadovoljilo tvoju potrebu. PC TV Tuner-i rade snimanje video signala ali ne bog zna kako kvalitetno u najvoljem slicaju ako dobijes ono sto vidis i to u rezoluciji (320x240 ili sa duplo vecom analiyom 320x480). Medjutim, kako ti je kamera analogna pa i snima takav kakav jeste (zadovoljavjuceg kvaliteta i rezolucije) mozda ti je najevtinije resenje bas ova kartica. Preporucio bih ti Leadtek Winfast 2000XP karticu koja nije losa, ali svakako raymisli o nekoj Pinnacle cartici (Miro TV...).
S druge strane ViVo kartice (bar neko moje iskustvo sa njima) ne rade posao jer gube frejmove pri nekim rezolucijam capture-inga.
Mozda je resenje da potrazis neku karticu namenjenu samo captrue-ingu video signala (npr Matrox, Zoltrix i sl).
Sve u svemu napavices nesto cime verovatno neces biti u potpunosti zadovoljan....

Pozdrav
 

Back
Top