RAVNOPRAVNOST POLOVA-opet malo o tome

Zavisi koje zene su se emancipovale.
Ima ih koje kazu, iznosenje djubra je muski posao a kad je vrijeme da se kuva, onda su emancipovane i onda je red da `i musko nesto uradi`, u tom slucaju imaju manje odaveza.
A ako se emancipuju u smislu da obradjuju bastu, sastavljaju kupljeni namjestaj, smirglaju, lakiraju....onda imaju vise obaveza....
Sve zavisi kolika je alapaca :lol:
 
Ma o kojim bre pravima vi pricate vise... Pa u danasnjem svetu zena zivi tri puta bolje nego muskarac, i opet se nadje poneka pametna da ***** o ravnopravnosti...

Ne idete u vojsku, za honorane i part time poslove se uglavnom traze devojke, a ne muskarci, ako tu ubacimo i pitanje sponzorusa onda je pitanje o ravnopravnosti stvano na mestu, ali nije potcinjena zenska strana kao sto se misli...

ma, da sam zensko ziveo bih bolje, verujem u to... :P
 
DJ_MaRe:
Ma o kojim bre pravima vi pricate vise... Pa u danasnjem svetu zena zivi tri puta bolje nego muskarac, i opet se nadje poneka pametna da ***** o ravnopravnosti...

Ne idete u vojsku, za honorane i part time poslove se uglavnom traze devojke, a ne muskarci, ako tu ubacimo i pitanje sponzorusa onda je pitanje o ravnopravnosti stvano na mestu, ali nije potcinjena zenska strana kao sto se misli...

ma, da sam zensko ziveo bih bolje, verujem u to... :P

Cura ne prica o svijetu, vec o ravnopravnosti kod nas, Balkanu, Srbiji (tako sam makar ja interpretirala njen topic)
Za situaciju u svijetu si u pravu, (i tu mislim na "Ima ih koje kazu, iznosenje djubra je muski posao a kad je vrijeme da se kuva, onda su emancipovane i onda je red da i musko nesto uradi" svog predhodnog posta), s' tim da ni muskarci ne moraju u vojsku (valjda je rijetko gdje vojska obavezna)
 
Da se odmah razumemo.U zivotu bolje prolazis kao zena jer te od malena keva uci da je tvoja p...ka zlatna i tvoje najjace oruzje u surovom svetu muskog sovinizma.

Osim toga, zene zele ravnopravnost koja nima odgovara, a to je SELEKTIVNA RAVOPRAVNOST. Pod tim se podrazumeva da obavljate poslove i imate funkcije koje donose zadovoljstvo ili materijalnu korist ( vojni piloti,direktori multinacionalnih kompanija, rektori univerziteta, drzavnici).
Medjutim, nijedna se nece dohvatiti teskog fizickog posla, nece da radi kao rudar, nece u julu mesecu u trecem mesecu trudnoce da dovuce lubenicu od 8 kila sa pijace, odnese prase za slavu u pekaru na pecenje ili opere auto.
Tada su one KRHKE I SLABASNE ZENE.

Odnosno, vazi partizanski stos:'PRIZNAJEM P...CKA SAM, IDI TI I SRUSI BUNKER!'

Zato bolje cutite.Lezite i uzivajte (ili se folirajte da uzivate).
 
snoshaj efendija:
Da se odmah razumemo.U zivotu bolje prolazis kao zena jer te od malena keva uci da je tvoja p...ka zlatna i tvoje najjace oruzje u surovom svetu muskog sovinizma.

Osim toga, zene zele ravnopravnost koja nima odgovara, a to je SELEKTIVNA RAVOPRAVNOST. Pod tim se podrazumeva da obavljate poslove i imate funkcije koje donose zadovoljstvo ili materijalnu korist ( vojni piloti,direktori multinacionalnih kompanija, rektori univerziteta, drzavnici).
Medjutim, nijedna se nece dohvatiti teskog fizickog posla, nece da radi kao rudar, nece u julu mesecu u trecem mesecu trudnoce da dovuce lubenicu od 8 kila sa pijace, odnese prase za slavu u pekaru na pecenje ili opere auto.
Tada su one KRHKE I SLABASNE ZENE.

Odnosno, vazi partizanski stos:'PRIZNAJEM P...CKA SAM, IDI TI I SRUSI BUNKER!'

Zato bolje cutite.Lezite i uzivajte (ili se folirajte da uzivate).
ovo je malo ostrija verzija onoga sto sam ja rekao... Ali moze, svidja mi se... :wink: Usvajam u potpunosti...
 
tratinchica_hrizantema:
Gledala sam na TVu debatu,pa me zanima sta vi mislite o tome:
Da li je borba za ravnopravnost polova donijela zenama bolji polozaj u drustvu ili samo vise obaveza?

ne znam za ostale ali meni nit je sta donela nit mi je sta odnela.....verovatno zato sto se ni za kakvu ravnopravnost polova nisam ni borila...... :roll:

zene i muskarci nece nikada biti ravnopravni i tacka!!!!!!

gomila stvari postoji koje eto on moze a ja ne ali isto tako mnogo toga ja mogu a on ne.....i ne zelim da mesam to....prija mi ovako!!!!

da se ogradim samo od pljuvanja: ok je to sto on kuva kafu i ume da ispegla majicu ili sto se ja odlicno snalazim sa srafcigerom i sama menjam gumu na putu. ali ja to ne racunam pod ravnopravnoscu polova.....
 
licno, mislim da feministkinje nisu normalne. i to zasta su se one borile u odelima. zena moze biti itekako uspesna i u suknji. ne zato sto medju nogama ima nesto zlacano sto joj ispunjava zelje( ja uopste ne mislim da su muskarci jadni, iako se neki od njih trude da se tako predstave), nego zato sto je podjednako sposobna da uradi sve sto i muskarac, samo sto za tim ne postoji potreba. u nekoj granicnoj situaciji zena moze postati rudar ili se baviti bilo kojim muskim poslom. u normalnim okolnostima, cemu? rudnik nije mesto za zenu. ako je potrebno da zbog sebe, drugih pa cak i posla bude lepa, negovana, obrazovana i ljupka, onda je u tome treba podrzati, a... ravnopravnost? zar su zene ikada bile zaista podredjene?
 
Donela je vise obaveza, ali same smo to trazile zar ne? Medjutim, na zapadu se u poslednje vreme vraca trend da zene opet budu domacice i majke pre svega. I to one same biraju. Da bi malo usporile zivot, smanjile stres i u krajnjem slucaju bile vise uz svoju decu. To ima i svoje dobre i svoje lose strane. Sve je pitanje sopstvenog izbora. Ja licno ne bih mogla da zamislim da mi se ceo zivot vrti oko muza, kuce i dece(iako mi je to trenutno jedina preokupacija, ali nadam se i ne zadugo). Sto se tice tih novih obaveza, recimo, u nasoj kuci je to podeljeno prema afinitetima: muz sredjuje kuhinju i sudove, zaliva cvece, ja se bavim kolima, i tzv. "muskim poslovima". I te "obaveze" sam sama preuzela zato sto uzivam u njima. :wink:
 
Ono sto ja podrazumijevam pod ravnopravnoscu polova, jeste prije svega pravo na izbor i na jednake sanse da, bez predrasuda sto sam zenskog pola, mogu da se ostvarim na polju, na kome ja to zelim... Pa bilo da se radi o kuci, politici ili pak, rudniku...
I, ako sam zbog toga feministikinja, pa neka sam...
 
Nisu zene potlachene, danas. Samo da se prisetimo kako je bilo pre, a i kako je danas u nekim arapskim zemljama. Prostitutke i sponzorshe su neshto drugo... Zene su se borile za neka odredjena prava. Npr, pravo da glasaju. Shta je loshe u tome da zena ide u vojsku? Sigurno je da mushkarci i zene nece nikad biti stvarno ravnopravni, ali shta nam fali?
 
radi se o osnovnim ljudskim pravima a ne zenskim i muskim....

i pitanje: trudna zena da nosi lubenicu od osam kila? jel treba da pobaci da bi to bio dokaz da zena i muskarac ne mogu da rade iste stvari??? nesto odvratnije nisam skoro procitala.....
i ne znam kakvi rudnici.....da li je neko ovde uopste zna sta osnovna ljudska prava znace?
ocigledno niko.....samo se pojedine upinju da dokazu kako su i dalje zene uprkos nekim tamo divljackim trendovima......oh.....

patetic....

i jeste....."ravnopravnost" je donela vise odgovornosti i obaveza zeni.....teze je biti odgovoran za svoju slobodu, odluke, licni izbor....teze je raditi a da to nisu samo domacicki poslovi.....i super sto je tako.....ko se i dalje upinje da dokaze da zena znaci biti lenja i nesposobna glupaca verovatno znaci da u sustini i jeste lenja i nesposobna glupaca.....to sto je usput zena nema nikakve veze....
 

Back
Top