Zemlja se ne okreće oko Sunca

Da ubacim jednu zanimljivu teoriju,, čisto kao pokazatelj šta je sve naučni svet spreman da uradi, da bi rešio neke ogromne nelogičnosti ovakve postavke svemira.
Samim tim se to odnosi i na "geografiju" Zemlje.
O ovome ne želim da raspravlja sa zaludjenicima koji su izgleda jedino ovde umislili da su u pravu, jer su u realnom životu i intelektualno i fozički nevidljivi, nego sa razložnim ljudima kojima je naučna rasprava metod za saznavanje i učenje.

http://web.mef.hr/web/index.php?opt...id=421:nebo&catid=42:zanimljivosti&Itemid=455

Jedno retko glupo objašnjenje i hipoteza,posebno analogija zverzda koje emituju svetlost, sa šumom koja ne emituje svetlot,.


Što se fatamorgane tiče, ona predstavlja INVERZNU sliku, a jedna takva slika bi bila davno primećena i prokazana.
 
Poslednja izmena:
Bio magarac ali ti se prikazao konj jer je slika kasnila :hahaha1:

Sprzeni mozgu, dve godine si radio solarnu jogu svakodnevno gledajuci u Sunce i nijednom nisi primetio da se nalazi u oblacima.

20842282_2308632839362363_1839806178123076073_n.jpg


20992620_2308632869362360_9092932764613636627_n.jpg

Ovaj nepismeni degen mi se i dalje obraća na ličnoj osnovi, jer ne ume da diskutuje o temi, a razbijen je kao stara i zarđala kanta. A o tome koliko je ljubomoran i glup ne vredi ni govoriti. Konji i magarci - njegovo društvo. Samozvani seljak, ne razlikuje konja od magarca. Jadnik koji veruje da postoje bretarijanci, odnosno „bretarijanci“ - ljudi koji nikada ništa ne jedu. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :hahaha1: Nije ni čudo što veruje u sve što vidi na YouTube. Tako mu je i sa Zemljom ravnom pločom, koja ne postoji.

Ćelava glavudžo, bez mozga, godinama jedeš GMO čvarke i kobasice od GMO soje, a još nisi ukapirao da su one, pored GMO soje, zapravo pune mesa, tačnije samlevenih i prerađenih svinjskih creva i tumora. :rida:

GMO kobasicar.jpg


Za razliku od tebe, ja jedem samo sirovo voće i povrće. Kad pojedem bananu ostane kora, a sa njom za GMO sojonje i GMO žderonje i ovakva poruka...

banana10.jpg


Jadni GMO sojonja. Ravnozemljaš. :rida: Ali „ravnozemljaš“. :cepanje: Koliko grama mozga treba da ima neko da bi sam sebe ovako nazvao. :thumbdown: Dno si dna.

Naravno da se „Sunce ne nalazi u oblacima“, to zna svaka budala. Objasniću... iako sam X puta objasnio. Moram da se ponavljam, jer je ćelava glava bez mozga toliko glupa da stalno ponavlja iste nebuloze. Tuga.
 
Ako je uopste tacno da si radio solarnu jogu to onda znaci jednu od dve stvari:


• da lazes da si radio jogu jer da jesi morao bi primetiti da je Sunce blizu kao sto pokazuju svi fotoaparati novije generacije
• da solarna joga pravi retarde od ljudi jer nakon procesa propagiraju informacije da je Sunce udaljeno 150.000.000 kilometara

.

Naravno da je tačno. Opisao sam detaljno ovde...

https://forum.krstarica.com/showthr...-i-aditiva?p=31970376&viewfull=1#post31970376

Pa sve do kraja teme. Ja kažem da je ovo što sam napisao tačno, ti kažeš da lažem - pa kako ko pravo govorio u moje ime (a šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime) - tako mu porodica bila živa i zdrava, kao i cela familija, kao i celo potomstvo, a naročito potomstvo. Pošteno?

• „Lazes“ ili „Lažeš“? Zašto bih lagao? Uradio sam to radi svog sopstvenog zdravlja. Što si toliko ljubomoran? :thumbdown:

• Retarde od ljudi pravi GMO soja, što je dokazano: https://www.google.rs/search?source.....0.0....0...1.1.64.psy-ab..0.0.0.NE_YuvtSVdU . Informacija da je Sunce, u proseku, udaljeno od Zemlje oko 150.000.000 kilometara, odnosno 8 svetlosnih minuta i 20 svetlosnih sekundi, je odavno izmerena i dokazana. Već sam X puta pisao na ovoj temi o tome, ali ćelavoj GMO glavi bez mozga treba objašnjavati iznova i iznova...

Dakle...

Sunce je zvezda udaljena od nas 8 svetlosnih minuta, odnosno oko 147.000.000 kilometara u perihelu i oko 152.000.000 kilometara u afelu. Alo, neznalico, lako je izračunati daljinu između Zemlje i Sunca: kad Sunce izađe izgleda kao pomorandža i ne baca zrake na Zemlju oko 8 minuta. I može ga svako gledati golim okom, pa čak i GMO sojonje. Kada prvi zraci stignu do nas onda se u njega ne može lako gledati golim okom. Brzina svetlosti je 300.000 km/s. Pomnoži 8 minuta sa 300.000 km/s i dobićeš tih 148.500.000 km srednje udaljenosti između Zemlje i Sunca. Au, kako te pokopah ovim komentarom. Kad bi mene neko ovako izuo - bilo bi me sramota.

Evo pojašnjenja.

8 minuta puta 60 sekundi jednako 480 sekundi.

480 sekundi puta 300.000 km/s jednako 144.000.000 kilometara.

Sunce je malo dalje, ali to je zato što svetlost od njega do nas ne putuje baš tačno 8 minuta, već malo duže, tačnije 8 svetlosnih minuta i 20 svetlosnih sekundi. Ali definitivno 8 minuta (i malo više), jer toliko kada izlazi ili zalazi, a ne baca zrake na Zemlju, može da se gleda bez ikakvih problema golim okom, jer izgleda kao pomorandža. Daljina između Sunca i Zemlje je odavno izmerena. Upravo sam ti i pokazao kako. Ne verujem kolika si neznalica.

Ovo je presmešno. Aha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Smejem se tačno 33 puta. :hahaha1:

- - - - - - - - - -

Врло занимљива прича о слици Чикага о којој се расправљало.Слика није 'фејк' иако је усликано са даљине са које је немогуће видети је.Објашњење је да је реч о фатаморгани ! Ево линка:
http://www.abc57.com/news/mirage-of-chicago-skyline-seen-from-michigan-shoreline
Чудно...мислио сам да је фатаморгана илузија која завара око, нисам знао да је могуће усликати је?

Naravno da nije fake...

Fotografija Čikaga, viđenog preko jezera Mičigen, sa 85km udaljenosti:

chicag10.jpg


Na ovoj slici se jasno vidi da fali donji deo zgrada.

Na primer, leva visoka zgrada je Willis tower, najviša zgrada u Čikagu, koja ima tri jasne sekcije, kao na ovoj slici ispod:

chicag11.jpg


Znači, sa prethodne slike je jasno da toj zgradi fali cela donja sekcija od 200 metara.

To može da znači dve stvari:

1. na jezeru su bili talasi visoki 200 metara;

2. planeta Zemlja je zakrivljena.

Trećeg nema.

Zaključite sami.

P.S. Da je Zemlja ravna ploča, sateliti bi snimili celu Zemlju. :hahaha: Sve planete su lopte. :ok: Zašto bi samo Zemlja bila ploča? :guza:
 
Уколико сам добро разумео 'проблем' ове фотографије, немогуће је видети било који део солитера,обзиром на удаљеност од места са ког је фотографија усликана и закривљења Земље.Дакле са те раздаљине једноставно није могуће видети Чикаго?
 
Iako ravnozemljaški model sunca i mjeseca nije tačan
jer u Bibliji piše da je sunce veče od mjeseca,
ovaj model i drugi modeli globalista što prikazuju mjesec ili sunce su katastrofa i netačni. Dječiji crteži :hahaha:
Ne obaziruči se na vrlo koloričan govor ovog iz videa jer dok objašnjava psuje možemo vidjeti zanimljivost modela kojim se služe da objasne nešta naučno naučnici.
Da ravnozemljaši manje psuju bilo bi bolje i ozbiljnije bi bili svačeni. Jedino im to zamjerim.

:eek:
 
Iako ravnozemljaški model sunca i mjeseca nije tačan
jer u Bibliji piše da je sunce veče od mjeseca,
ovaj model i drugi modeli globalista što prikazuju mjesec ili sunce su katastrofa i netačni. Dječiji crteži :hahaha:
Ne obaziruči se na vrlo koloričan govor ovog iz videa jer dok objašnjava psuje možemo vidjeti zanimljivost modela kojim se služe da objasne nešta naučno naučnici.
Da ravnozemljaši manje psuju bilo bi bolje i ozbiljnije bi bili svačeni. Jedino im to zamjerim.

:eek:

Kakav model? Ne postoji nikakav model. Svi ti modeli su isto što i model "Beograda na vodi" ili "Zagrebački metro". Ravna Zemlja će postojati isto kao što će Beograd izgraditi Beograd na vodi ili Zagreb Metro. :hahaha1:

Zna se kako izgleda Zemlja; kao sve ostale planete. Sve su loptaste. I tačka.

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

sunset10.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.
 
Moguće je. Sve se vidi. Kao što se može videti.

Nemoj da se hvataš u kolo sa ovim GMO sojonjom Kamilom, kome je GMO soja pojela mozak. Nećeš valjda da doživiš da se i tebi ruga ceo forum, kao njemu.

Не,није могуће видети стварно град.Реч је о илузији или фатаморгани (не знам како боље превести 'mirage') која настаје услед врло ретких и специфичних атмосферских услова.Ево и осврта са једне тв:
 
Не,није могуће видети стварно град.Реч је о илузији или фатаморгани (не знам како боље превести 'mirage') која настаје услед врло ретких и специфичних атмосферских услова.Ево и осврта са једне тв:

Fatamorgana prikazuje INVERTNU sliku.......veoma lako bi bilo dokazati da je fatamorgana, da stvarno jeste.
 
Не,није могуће видети стварно град.Реч је о илузији или фатаморгани (не знам како боље превести 'mirage') која настаје услед врло ретких и специфичних атмосферских услова.Ево и осврта са једне тв:

Nije moguće videti ravnu Zemlju, jer takvo nešto ne postoji, niti će ikada postojati.Sve ostalo je moguće videti.
 
Fatamorgana prikazuje INVERTNU sliku.......veoma lako bi bilo dokazati da je fatamorgana, da stvarno jeste.

У доста коментара испод клипа се управо та тврдња помиње, ако сам добро схватио ,град би се видео 'наопако'.Али и лик који коментарише каже да је то ' superior mirage' ,нешто као дупла инвертност рецимо,па се зато види нормално.
Које је твоје мишљење око спорне фотографије?
 
Kamila me prozivala na pdf Religija, ja mu odgovorio, odgovor nestao, pa ja ga prenosim ovde, jer sve komentare pišem u word-u...

Dakle...

Nisi vegan.

DEFINICIJA

"Veganstvo je način ishrane i življenja koji izbegava bilo kakvu okrutnost nad životinjama, poput iskorišćavanja njih i njihovih proizvoda za hranu, odeću i druge svrhe".

Okacio si klip sa mesozderkom u kociji koja je upregnuta u jadne konje. Vegani drze proteste ne samo protiv ubijanja zivotinja vec i zbog njihovog iskoriscavanja, cesto trpe napade kao skoro na koridi u Spaniji, a ti se pe.derski smeskas na kociji koja je upregnuta u konje koji se sibaju bicem.

Nisi vegan, vec samo biljojed. Osoba kojoj je ishrana na bazi bilja.

Naravno da nisam, čim ti tako kažeš. :cepanje: Nisam ni zato što nisam član neke peškirić veganske organizacije... recimo ove: https://forum.krstarica.com/showthread.php/784067-Bretarijanci?p=34467264&viewfull=1#post34467264 . Baš me zabole šta o meni misli sektaš koji tvrdi da je Zemlja ravna ploča. :dash: I kome se ruga ceo forum. :thumbdown: Dno si dna.

Kad ćelava sektaška neznalica postavlja definicije, mora da je kraj sveta blizu. :guza:

Dovoljno je videti ko je ta neznalica, koja misli da postoje bretarijanci, odnosno „bretarijanci“, odnosno „ljudi koji nikada ništa ne jedu“, samo zato što je to neko rekao na YouTube. :rotf: Isto mu je tako i sa ravnom Zemljom. :hahaha1: Kakva prčetina.

Ja za razliku od tebe nisam član nijedne ljudske organizacije. Ne dam svoj novac za članarinu apsolutno nikome. Ja nisam ništa što se završava sa ski, čki, pki... ali i an... pa neka nisam ni vegan... zato što neću da plaćam članarinu tvojoj peškirić veganskoj organizaciji... :bljak:

Ovako se argumentovano razbijaju ove sektaške neznalice:

https://forum.krstarica.com/showthread.php/784067-Bretarijanci?p=34100214&viewfull=1#post34100214

Nisi ni ti vegan, pa čak ni biljojed, jer jedeš GMO kobasice od soje, koje su pune prerađenih svinjskih creva i tumora. :dash:

Šta te boli p1čka, pošto ***** nemaš, kakav sam ja klip okačio. Ja sam barem nešto okačio i imam šta da okačim. Okači ti tvoj klip. Ali nemaš šta. Nemaš ni sa kim da se snimaš. Ili imaš sa svojim dečkom „veganom“, odnosno GMO sojonjom. :bljak: Ja se „pe.derski smeškam“ sa devojkom. :cepanje: E, šta sve neću pročitati od sektaških budala. :dash: Ti si bolestan. Izgorela ti ta jadna ćelava glavurda i to malo mozga što imaš od GMO soje. Život bi ti bio mnogo lakši i jednostavniji kad se ne bi bavio sa mnom i time šta ja radim. Ko god se zakačio sa mnom nije dobro prošao. Pitaj neke separatiste, prevarante i šarlatane. Za to što lažeš u moje ime pronaći ću te, a kad te pronađem... :mafijas:

Za sada mi je dovoljno to što ti se ruga ceo forum i što te svi smatraju za ravnozemljašku budalu. :rida: Kud ćeš gore. :sad2:
 
У доста коментара испод клипа се управо та тврдња помиње, ако сам добро схватио ,град би се видео 'наопако'.Али и лик који коментарише каже да је то ' superior mirage' ,нешто као дупла инвертност рецимо,па се зато види нормално.
Које је твоје мишљење око спорне фотографије?

Znači objašnjenje je da je u pitanju fatamorgana fatamorgane, pa je dvostruko inverzna slika?
Mislim, stvarnoooooooooo......
Slika ne mora biti naopaka, može biti kao odraz u ogledalu, s leva na desno odraz s desna na levo..
Moje mišljenje oko slike?
Jednostavno ne znam.
Znam da sma na google maps pokušavao naći bilo kakvu sliku Čikaga iz okoline, i da su te slike potpuno zamagljene, što je više nego čudno.
Sve u svemu nauka nezadrživo srlja u potpunu propast.
Da li zbog nedostatka ideje, nedostatka pravca razvoja, ili zbog stalnog truda da nešto sakrije, to ne znam, vreme će brzo pokazati.
Na primeru koji sma postavio na vrhu strane sa prostim pitnajem "zašto je nebo crno" se vidi sva beda nauke danas.
Naime danas važi teorija, a na njoj se zasniva njihovo objašnjenje, da se svemir širi brž od svetlosti, jer po njima prostor može da se širi brže od svetlosti ali materija ne može...
Pa ako je tako, onda u tom prostoru koji se širi brže od svetlosti ne može biti ni energije ni materije, a samim tim ni zvezda čija svetlost još nije stigla do Zemlje.
I nije to jedina glupost , koja se pojavljuje u nauci......Počelo je odavno, još sa Plankovim zakonom, pa sa dualnom prirodom svetlosti, a gde će završiti to ćemo tek videti.
Posmatrajući današnja dostignuća nauke, ne mogu se oteti utisku da je tu previše slučajnosti, da je previše slučajnih dogadjaja čije je ishodište planeta ovakva kakv aje danas, a koja da je samo malkice drugačije nikada ne bi postala stecište života.
Ali to je neka druga tema, sasivm sigurno.
Ako slika nije fake, onda nas neko debelo laže, a mi smo kao guske u magli.
Medjutim, ne treba nama samo ta slika da bi potrvdila bilo šta........Kad bilo ko od vas ode na more, neka pogleda durbinom neki brod koji je daleko.Ako ga vidi celog, neka nas stvarno laže.
Problem i jedne i druge "strane" je u tome što pokušavajući da dokažu nešto pribegavaju prevarama.
Oni koji zagovaraju model okrugle Zemlje, samo lupetaju jedno te isto, bez ikakvog kritičkog otklona, dok oni koji zagovaraju ravnu Zemlju opet prihvataju svakakve gluposti sa net-a.jedna od većih je ona slika šatro Sunca u oblacima.Pa ako je Sunce u oblacima prema toj slici, šta osvetljava avion koji leti iznad, i šta osvetljava oblake odozgo?
Uključite malo mozak, i jedni i drugi......Inače rasprava nema smisla.......
 
Decak, gde su sateliti na toj slici?

- - - - - - - - - -

Sa te visine trebaju se videti jasno a ne vidi se nijedan.

Gde su nestali, otisli na:

- kafu
- u toalet
- na remont?

Klinac, ti sateliti se mogu videti golim okom.

Junfer, gde ti je sazvežđe Južni Jrst nad Evropom? Da smo na ravnoj ploči svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa.

Gde su nestali? (Nauči pravopis, iza postavljenog pitanja ide upitnik.) Otišli na:

- na sojino GMO mleko;

- u prdarnik;

- remont šuljeva, raširili su im se od desnog bubrega do levog plućnog krila?
 
P.S. Probudila se kamila oko 17:50 i sad će da orgija celu noć. Prespavala je ceo dan. Pa kad stiže da radi u polju sa GMO sojom? :dash: Koliko znam u polju se ne radi preko noći. :sad2: Znači da laže da odgaja sopstvenu soju. Kupuje je iz fabrika, GMO soju, pakovanu u plastiku. Vegani ne jedu ništa iz plastike, naročito ne GMO soju. :bljak: Fuj.
 
Koliko znam u polju se ne radi preko noći.

Polje nemam ali imam bastu. Preko dana radim u basti, popodne i preko noci razbijam mozgove koji ne vide da su isprani. Sta vise, u masini su u toj meri da postavljaju slike na kojoj nema satelita a oni kazu da ima ima. Ahaha.

p.s. ljudi rade u polju i preko noci, masine imaju svetla, preko leta kada su vrucine vise se i radi u sumrak i preko noci nego tokom dana. Blage ti veze ni sa cim.
 
Polje nemam ali imam bastu. Preko dana radim u basti, popodne i preko noci razbijam mozgove koji ne vide da su isprani. Sta vise, u masini su u toj meri da postavljaju slike na kojoj nema satelita a oni kazu da ima ima. Ahaha.

p.s. ljudi rade u polju i preko noci, masine imaju svetla, preko leta kada su vrucine vise se i radi u sumrak i preko noci nego tokom dana. Blage ti veze ni sa cim.

Boli me ***** šta imaš, junferu. Mora da imaš specijalan pasoš od lana, napravljen samo za tebe. :cepanje: Preko dana spavaš, a orgijaš po noći. Lažeš u tuđe ime kao pas. Širiš neznanje i skupljaš negativnu karmu. Ovde si do ujutro, znači ne možeš spavati po noći i raditi po danu. Izlazak i zalazak Sunca nisi video ko zna koliko dugo. Zato te je i zavrbovala ysrana sekta Flat Earth. To što ti misliš da "razbijaš isprane mozgove" zove se psihoza. Ti ni nemaš mozga. Istopila ga GMO soja i sektaške nebuloze. Ceo forum ti se smeje i ruga zbog besmislene tvrdnje da je Zemlja ravna ploča. Predmet si sprdnje na ovom forumu, a verovatno i u sekti, u kojoj nisi mnogo napredovao. :rida:

Vidim da se razumeš u poljoprivredu, onu teorijsku. Praktično ne znaš ništa. Besan si i ljubomoran do bola. Sam sebe jedeš umesto da jedeš kobaje i čvarke od GMO soje. :bljak: To što nemaš blage veze ni sa čim zadrži za sebe, jer ovde nikoga ne interesuje.

- - - - - - - - - -

P.S. (a ne p.s.)...


:rotf:
 
Koliko vidim i dalje nema odgovora na ovu moju ponudu ravnozemljaškim neznalicama (niti interesovanja za ozbiljnu svotu novca)...

Prema tome... da ponovim...

Ja ću da postanem glavni ravnozemljaš na svetu ako budem video sazvežđe Južni Krst iz Evrope. Da smo na ploči, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa. Dajem ti priliku da me preobratiš... i zaradiš na tome...

Dakle...

Kad je na severnom polu dan na južnom je noć, i obrnuto, dok na ekvatoru u toku cele godine dan i noć traju skoro tačno po 12 sati. To je nemoguće na ravnoj ploči, već je moguće samo na lopti. Tačka.

Kad mi budeš pokazao tačku iz Evrope sa koje se može videti sazvežđe Južni Krst, em što ću ti dati 5000 €, em što ćeš me ubediti da je Zemlja ravna ploča, jer da jeste, jelte, svi bismo videli iste zvezde i sazvežđa, ne bismo imali polove, ekvator i godišnja doba. Dakle? Ti si na potezu.

U čemu je problem? Đe ba zapelo?

Pošto je ovde od strane protivnika zdravog razuma i logike pomenuta logika...

Svi vrlo dobro znamo da Sunce ovako zalazi...

sunset10.jpg


Ako bismo bili na ploči - kad jednom zađe Sunce cela “ploča” bila bi u mraku. :hahaha:

Svi vrlo dobro znamo da nije tako, već da imamo časovne zone. Čista logika.
 
To je fejk snimka. I ravnozemljaši i ball zemljaši su sekta, jer još nemaju sve jasne detalje o Zemlji. :zper:

Nije fake. Takozvani "ravnozemljaši" sami sebe zovu tako i ponose se tim "imenom". :thumbdown: "Takozvani "ball zemljaši" ne postoje. Znači, samo ovi prvi su sekta. Dimenzije i oblik Zemlje su odavno izmerene i izračunate.. Sve planete su lopte. Ko ne veruje neka pogleda kroz teleskop u Mars i Veneru. Nije ih teško naći na vedrom nebu. Pametnom dosta. Kraj priče.
 

Back
Top