Zemlja se ne okreće oko Sunca

Demijurg

Poznat
Banovan
Poruka
7.211
Odmah u startu da kažem kako ovo nije moj stav. I očekujem da niko ne napada mene i sprda se sa mnom, jer će mu biti uzvraćeno istom merom, već očekujem konstruktivnu diskusiju. Dakle, postoje individue koje tvrde da ovako stoje stvari... naime, da se Zemlja ne okreće oko Sunca...

Idemo...

Ako mislite da je teorija o okretanju Zemlje oko Sunca - apsolutno dokazana činjenica, onda ste u velikoj zabludi. U ovoj teoriji ima toliko nedoslednosti da se već dugo nalazi na istoj polici sa Darvinovm teorijom o poreklu čoveka od majmuna. Nekome odgovara da ljudi ne znaju istinu, zato ovu prevaru usađuju od detinjstva, u školama, da biste kao odrastao čovek imali potpuno lažnan pogled na svet. Najneverovatnije je što mnogi ljudi toliko veruju da se Zemlja okreće oko Sunca, da nisu u stanju da sagledaju realnost. Ta informacija kod njih izaziva smeh... Sve više i više naučnika u naše vreme su došli do zaključka da postoji zajedničko kretanje Sunca i Zemlje u odnosu jedno na drugo. Dakle, ako želite da saznate više - izučite tu temu. Znati istinu je veoma važno. Mnoge će možda potresti razmere prevara, koje caruju u svetu.






A evo šta o svemu tome ima da izjavi samozvani sungazing guru...

Znanje iz knjiga VS znanja sa you tuba.

Znanje iz knjiga služi kako bi vas obmanjivalo i držalo u NJIHOVOJ istini, ali znanje sa you tuba istraživačkog karaktera vam daje realan i istinit prikaz stvari kakve one jesu.

Svakako da je Zemlji "suđeno" da postane nova zvezda, a to će i biti. Kada? NIKO živi ne zna sa sigurnošću, ali u konačnici i to će se desiti radi nekog višeg cilja. Polazna tačka Planete Zemlje je bila mnogo davno, prošlo je od tada dosta vremena kada je Zemlja evoluirala sa nivoa obične planete na nivo živog bića. Naši preci su je zvali Gaja ili Geo (Geo = zemlja i Grafos= opisivati tj. geografiji ili zemljopis). Naša Zemlja uskoro prelazi u nov oblik postojanja, evoluira dalje u predivnu zvezdu.

To je ono što nas sve očekuje. Vraćanje svom Stvoritelju koji je energija u prvobitno energetsko stanje.

Na ju tjubu imate više otkrivenih stvari nego u bilo kakvim knjigama do sad. Razlog tome je što može svako da postavi svoja saznanja koja dolaze baš iz njegovog unutrašnjeg bića. Da li je to moguće i sa zapisanim knjigama materijalističkim nastorojenim delima i naukom?

Treba imati dobru njušku da se nanjuši ono pravo i istinsko unutrašnje otkrivanje, kao moja predavanja i obraćanja koja nisu ni iz kakvih knjiga. Ali najbitnije je da ih ima!

* * *

Vala svega ima na ovom svetu. No šta vi mislite o svemu ovome, sa naučne strane?
 
Zemljinu orbitu oko sunca dokazuje sve od godisnjih doba, konstantnog i identicnog smenjivanja dana i noci na dalje... Ali kako ce to Zemlja postavi nova ZVEZDA??? Znas li sta to uopste znaci, da ce odjednom zemlja postati gasoviti planetoid koji ce pod uticajem svoje gravitacije i njenog sabijanja dovesti do tolikog povecanja temperature na istoj, da najlaksi gasovi zbog brzine sudara njihovih atoma pocnu nuklearnu fuziju, i tako ona postane zvezda? :hahaha:
 
Zemljinu orbitu oko sunca dokazuje sve od godisnjih doba, konstantnog i identicnog smenjivanja dana i noci na dalje... Ali kako ce to Zemlja postavi nova ZVEZDA??? Znas li sta to uopste znaci, da ce odjednom zemlja postati gasoviti planetoid koji ce pod uticajem svoje gravitacije i njenog sabijanja dovesti do tolikog povecanja temperature na istoj, da najlaksi gasovi zbog brzine sudara njihovih atoma pocnu nuklearnu fuziju, i tako ona postane zvezda? :hahaha:
Upravo. Jedina planeta u Sunčevom sistemu koja je mogla da postane zvezda, bio je Jupiter, ali je i on prokockao šansu (izuzev u "Odiseji u svemiru 2010" :hahaha:).
Naravno, godišnja doba su najbolji dokaz da se Zemlja, pazite čuda, okreće oko Sunca.
 
Zemljinu orbitu oko sunca dokazuje sve od godisnjih doba, konstantnog i identicnog smenjivanja dana i noci na dalje... Ali kako ce to Zemlja postavi nova ZVEZDA??? Znas li sta to uopste znaci, da ce odjednom zemlja postati gasoviti planetoid koji ce pod uticajem svoje gravitacije i njenog sabijanja dovesti do tolikog povecanja temperature na istoj, da najlaksi gasovi zbog brzine sudara njihovih atoma pocnu nuklearnu fuziju, i tako ona postane zvezda? :hahaha:

Odlično opisano. Rekoh nije moj stav, samo prenosim.

Upravo. Jedina planeta u Sunčevom sistemu koja je mogla da postane zvezda, bio je Jupiter, ali je i on prokockao šansu (izuzev u "Odiseji u svemiru 2010" :hahaha:).
Naravno, godišnja doba su najbolji dokaz da se Zemlja, pazite čuda, okreće oko Sunca.

Odlično rečeno. Vidiš da može i bez prdenja.
 
Upravo. Jedina planeta u Sunčevom sistemu koja je mogla da postane zvezda, bio je Jupiter, ali je i on prokockao šansu (izuzev u "Odiseji u svemiru 2010" :hahaha:).
Naravno, godišnja doba su najbolji dokaz da se Zemlja, pazite čuda, okreće oko Sunca.

Dokle vise te price o Jupiteru i mogucnosti da postane zvezda!!!! Jupiteru treba jedno 70-80 njegovih masa da postane zvezda, tako da Jupiter nikada nije mogao da postane zvezda....

Ispravka ne da postane zvezda vec da zapocne fuziju...
 
Poslednja izmena:
I još jedna stvar. Potrebna je izuzetno velika gravitacija, a time i masa da bi se pokrenuli procesi koji dovode do stvaranja zvezde. Ako jedan Jupiter nije imao, zašto bi imala Zemlja?

Apsolutno se slažem. No, samozvani sungazing guru bi ti na to rekao, citiram: "Ti poseduješ ogromno znanje i to NIKAKO ne valja! Programiran si iz KNJIGA iz kojih si naučio sve te obmane! Ja za razliku od tebe i svih vas IMAM uvide!!!" I još bi te nabedio kako on ima vizije a ti si budala što imaš znanje. Ima li još neki komentar? Da čujem...
 
Naravno, teorijski, već sam rekao da je to "prokockana šansa", i to još iz vremena kada je Sunce nastajalo...
@guru: Ma, i Jovan Deretić tvrdi da ima razne uvide, pa ga niko ne uzima za ozbiljno... :hahaha:
Uostalom, šta on misli pod UVIDI: Moj mozak uviđa da se svet pomera, a autobus stoji i bruji dok sam u njemu, da zid ide nadole, dok sam u liftu sa providnim vratima i krećem se nagore...
 
Poslednja izmena:
Naravno, teorijski, već sam rekao da je to "prokockana šansa", i to još iz vremena kada je Sunce nastajalo...
@guru: Ma, i Jovan Deretić tvrdi da ima razne uvide, pa ga niko ne uzima za ozbiljno... :hahaha:

I ja sam razumeo kao teorijski.

Uostalom, šta on misli pod UVIDI: Moj mozak uviđa da se svet pomera, a autobus stoji i bruji dok sam u njemu, da zid ide nadole, dok sam u liftu sa providnim vratima i krećem se nagore...

Uvid je izgovor za shizofrenična stanja, izazvana lošom kombinacijom marihuane i ayahuasce. Druga reč je vizija. Pune su ludnice ljudi sa vizijama...
 
Ljudi ja sam otvoren za sve sto cujem ali ovo je stvarno previse. Prvo ne vidim nikakav smisao obmanjivanja? Ajde da oni od toga mogu da uzmu neke pare onda je sve moguce ali ovako nemaju nikakvu korist od toga. Takodje ako bi se zemlja kretala na ovaj nacinmi bi smo stalno menjali polozaj u odnosu na zvezde sto bi do sad primetili ljudi a u klipu nije iznet ni jedan dokaz vec samo zato sto galaksija ima oblik spirale onda se i zemlja krece tako. Daj molim te.... A za zvezdu da ne pominjem tek....
 
Odmah u startu da kažem kako ovo nije moj stav. I očekujem da niko ne napada mene i sprda se sa mnom, jer će mu biti uzvraćeno istom merom, već očekujem konstruktivnu diskusiju. Dakle, postoje individue koje tvrde da ovako stoje stvari... naime, da se Zemlja ne okreće oko Sunca...

Idemo...

...

* * *

Vala svega ima na ovom svetu. No šta vi mislite o svemu ovome, sa naučne strane?

Moracu sve da vas razocaram, ali ovo je tacno - Zemlja se ne okrece oko Sunca. Tacno je da se Zemlja i Sunce (treba ukljuciti i druge planete ali je njihov uticaj mali), okrecu oko zajednickog centra masa. Znaci Sunce i Zemlja rotiraju oko tacke koja je centar masa za ta dva tela. To otprilike izgleda ovako (klikni na sliku za pravu demonstraciju):

Orbit3.gif


Slika je uzeta sa:

http://http://en.wikipedia.org/wiki/Center_of_mass

Takodje je tacno da je kretanje svih planeta zapravo spiralno, upravo kako je i pokazano na videu, s tim sto se i Sunce krece, zbog pomenutog efekta centra masa, po nekakvoj "spiralnoj" putanji. Moram da priznam da, mada je to toliko logicno i prosto, ja zaista nisam nikad razmisljao o tome kako zapravo izgleda putanja kretanja Zemlje, uvek sam se vezivao za tu 2D predstavu elipticnog kretanja.

Dakle sve sto je prikazano u videu vezano za kretanje Sunca, Zemlje i ostalih planeta suncevog sistema je tacno. Jedino ne mogu da diskutujem o toj energiji koja se pominje kao razlog kretanja - ja sam ucen da je za to odgovorna gravitacija uz pocetno kretanje koje planete imaju u nekom trenutku od koga pocinjemo posmatranje.

Takodje nije tacno da se zvezde ne pomeraju, i one se krecu, ali su zbog velike udaljenosti ti pomeraji jako mali (ili spori, zavisi kako se gleda, u vremenu ili u prostoru).

Mislim da treba da drzite udzbenik fizike za srednju skolu na stolu ako zelite da diskutujete o ovakvim temama. :bye:
 
Poslednja izmena:
Iskreno uvodni post je malo glup. Blooser ovo sto si rekao ne zvuci kao nesto nemoguce i nisam ni ja iskreno bas razmisljao kojom putanjom se krece sve ali za to da je ovo sve glupo sam mislio na to sa pretvaranje zemlje u zvezdu dok ovo kretanje i moze biti sasvim tacno posto oni nikad ni ne pricaju o 3D putanji vec samo prikazuju dvodimenzionalnu
 
Naravno, godišnja doba su najbolji dokaz da se Zemlja, pazite čuda, okreće oko Sunca.

Uostalom, šta on misli pod UVIDI: Moj mozak uviđa da se svet pomera, a autobus stoji i bruji dok sam u njemu, da zid ide nadole, dok sam u liftu sa providnim vratima i krećem se nagore...

Tvoja druga konstatacija se ne slaze sa prvom.

Ispravan zakljucak bi bio da se sunce okrece oko zemlje jer gledajuci sa zemlje vidimo da je sunce u pokretu praveci luk dok je zemlja staticna.
 
Moracu sve da vas razocaram, ali ovo je tacno - Zemlja se ne okrece oko Sunca. Tacno je da se Zemlja i Sunce (treba ukljuciti i druge planete ali je njihov uticaj mali), okrecu oko zajednickog centra masa. Znaci Sunce i Zemlja rotiraju oko tacke koja je centar masa za ta dva tela. To otprilike izgleda ovako (klikni na sliku za pravu demonstraciju):

Pogledajte prilog 252986

Slika je uzeta sa:

http://http://en.wikipedia.org/wiki/Center_of_mass

Takodje je tacno da je kretanje svih planeta zapravo spiralno, upravo kako je i pokazano na videu, s tim sto se i Sunce krece, zbog pomenutog efekta centra masa, po nekakvoj "spiralnoj" putanji. Moram da priznam da, mada je to toliko logicno i prosto, ja zaista nisam nikad razmisljao o tome kako zapravo izgleda putanja kretanja Zemlje, uvek sam se vezivao za tu 2D predstavu elipticnog kretanja.

Dakle sve sto je prikazano u videu vezano za kretanje Sunca, Zemlje i ostalih planeta suncevog sistema je tacno. Jedino ne mogu da diskutujem o toj energiji koja se pominje kao razlog kretanja - ja sam ucen da je za to odgovorna gravitacija uz pocetno kretanje koje planete imaju u nekom trenutku od koga pocinjemo posmatranje.

Takodje nije tacno da se zvezde ne pomeraju, i one se krecu, ali su zbog velike udaljenosti ti pomeraji jako mali (ili spori, zavisi kako se gleda, u vremenu ili u prostoru).

Mislim da treba da drzite udzbenik fizike za srednju skolu na stolu ako zelite da diskutujete o ovakvim temama. :bye:

:hahaha1: Kako je tebi dobro. Ojha... :rotf:
 
Нема овде ничег револуционарног. Све зависи од референтног система. Ако референтни систем вежемо за Сунце, онда је трајекторија планета елипса. Ако референтни систем вежемо за центар галаксије, онда је трајекторија нека врста хеликоиде (а не спирале).
Само у сложенијим разматрањима се узима овај други референтни систем, а у највећем броју случајева и појава сасвим је довољно везати се за Сунце.
 

Back
Top