Za one koji ne zele komunicirat

Glas Sauronov

Primećen član
Poruka
674
Е стварно је овај и оволики ниво србофобије заслужио посебан топик.

srdjann:
Tvrditi da na Kosovu za vreme vladavine Miloševića nije vladao aparthejd Srba nad Albancima je ravan tvrdnji da u NDH Ustaše nisu progonile i ubijale Srbe...

Ko je u stanju tako nešto da izjavi ne može se smatrati za ozbiljnog sagovornika, što se za Clana biblioteke doduše vidi još i po mnogo čemu – avataru koji prikazuje neosnovau mržnju prema jednoj medijskoj kući u Srbiji ali i korišćenju prevaziđenog pisma čijom upotrebom šalje jasnu poruku da i ne želi da komunicira sa svima već samo sa onima koji znaju da čitaju ćirilicu.

Оно прво и није нешто ново... Чули смо то већ од Укија који је рекао да је према данашњој Србији НДХ божије невино дете... а пар постова касније позивао на грађански рат у Србији да би се ослободили "нацоша".

Но, ово што је болдовано је толики бисер да заслужује да уђе у анале.
Прво ја се извињавам што употребљавам не само превазиђено писмо него и српски језик, чиме дајем јасну поруку да желим комуницирати само са онима који знају српски, а самим тим и српску ћирилицу која је саставни део тог језика...

А сада да пређемо на тему.
Недавно ме је мој другар Фараон почаствовао једном несвакидашњом поруком у којој сам видео како далекоисточни народи користе ћирилицу или слична писма. Нека ме он извини ако сам нешто погрешио, а ја да кренем.

У име зоре новог доба! У име јутарње звезде!

Монголска ћирилица:

mongolian-halh-cyrillic.gif


Курдска верзија ћирилице:

lang-thai.jpg


Хинду писмо којим пише милијарда људи и писали су некада и Срби, на санскриту:

hindi.gif


И најјаче за крај, писмо које се пише у светој земљи Јутарње Звезде - у Северној Кореји. Хангул.
Кореанци су иначе имали штампарију два века пре Гутемберга. Њихово писмо је фонетско. Слова приказују положај језика приликом изговарања.

nabi-menu.png
 
zameram Kini osude "po kratkom postupku" i komunizam...

Indiji nista konkretno, osim toga sto nemaju 'leba da jedu, al' zato imaju nuklearni program...

a Mongoli su vazda bili divljaci...

ali, cak i da im nista ne zameram oni nikada nece biti civilizacijski blizi nama od Evropljana...i to je cinjenica...
 
licno im nista ne zameram jer me ne zanimaju,ali cinjenica je da smo mi evropljani i da su nam kulture potpuno razlicite.ko je bio primoran da neko vreme provede sa npr. kinezima,verovatno razume...nacin razmisljanja im je skroz drugaciji,vrednosti su im drugacije,osecaj za ljude oko sebe,osecaj za dobro i lose,skoloni su da ugrozavaju druge da bi izvukli bilo koju korist za sebe itd....
u stvari,zameram im sto jedu pse :evil: :cry: :cry:
 
Тулипани, европски народи су управо пореклом, генетским и културолошким, са подручја на којима живе народи који баштине културу коју су преузели пре него што су се народи померили ка данашњој Европи. Није ми јасно шта покушавате да испљујете, народе, културу, политичке опције, којима и сами припадате ако ћемо право или све то чините да би покушали, безуспешно а како и другачије, да нам објасните подрјетло српске шизматичке погане сорте?

Чисто реда ради, од европских језика, немачки и српски језик су најближи санскриту.
 
Nexus 6:
ali, cak i da im nista ne zameram oni nikada nece biti civilizacijski blizi nama od Evropljana...i to je cinjenica...

Ти твоји Европљани су:
1. Спречили да Босна буде део Србије 1878
2. Мало раније спречили да Константинопољ поново буде православан (а и касније када је требало да припадне Грчкој)
3. Тај исти Константинопољ спалили 1204 и тако утрли пут исламском освајању Балкана.
4. Најзад, никад немојмо заборавити да су нас бомбардовали.
5. Сада нас нешто зову на шалтер па треба да будемо у еуфорији што су нас најзад примили (може и то ако минира главну "проевропску" жуто-плаву странку)...

Дакле, то је та Европа.
Европа је и кад Немац позове свог љубавника кога је пронашао преко огласа на интернету, па заједно фламбирају његов пенис и поједу га.

Ерго, није Европа ништа боља од Америке.
Живео свет под вођством Народне Републике!
 
Nexus 6:
nisu to MOJI Evropljani...to su nasi Evropljani...
pa cak su i radikali prihvatili cinjenicu da mi jesmo Evropljani...

За сада ТО СУ ВАШИ ЕВРОПЉАНИ!

Када дође ВРЕМЕ народ ће се изјаснити - и ако народ тако буде хтео и буде рекао ДА, е
тек онда ћеш моћи да кажеш наши Европљани !
 
Nexus 6:
sada ne pricamo o EU...nego o geografiji, civilizaciji...

ОК. ту си у праву Nexus-e 6, али оно што мене данас до краја дегутира
то је бесомучно паланачко, малограђанско копирање свега и свачега "што би се могло назвати
Европа", без икакве памети, образовања или селекције. То је одвратно и ружно.

Некада тако није било - већ се узимало оно што заиста нама одговара и шта може да се
уклопи у нашу културу. То се најбоље види по архитектури града - из сваког
"светског" периода имаш по неколико лепих зграда - али немаш униформност и људску
глупост као данас.Када странци данас дођу у Бгд. они умиру од смеха. Па шта ће коме
у свету ЛОШ ПЛАГИЈАТ, ШТА ЋЕ КОМЕ НЕКРЕАТИНИ КОПИРАНТИ - ТО ЈЕ СРАМНО И ПОНИЖАВАЈУЋЕ.

Мени таква Европа не треба - волим различитост - како би свет био грозан и монотон
када БИ СВУДА СВЕ БИЛО ИСТО... ИСТО... ИСТО, фуј !
Пошто не другој теми него предлаже
Домановића за читање - ја предлажем "Покондирену
тикву" као обавезну у школском програму.

Погледај данас остале градове у Србији и њихове
централне улице - свака је копија
Кнез Михајлове - то је донео дегенерисани ДОС !
 
Nexus 6:
sada ne pricamo o EU...nego o geografiji, civilizaciji...

ОК. ту си у праву Nexus-e 6, али оно што мене данас до краја дегутира
то је бесомучно паланачко, малограђанско копирање свега и свачега "што би се могло назвати
Европа", без икакве памети, образовања или селекције. То је одвратно и ружно.

Некада тако није било - већ се узимало оно што заиста нама одговара и шта може да се
уклопи у нашу културу. То се најбоље види по архитектури града - из сваког
"светског" периода имаш по неколико лепих зграда - али немаш униформност и људску
глупост као данас.Када странци данас дођу у Бгд. они умиру од смеха. Па шта ће коме
у свету ЛОШ ПЛАГИЈАТ, ШТА ЋЕ КОМЕ НЕКРЕАТИНИ КОПИРАНТИ - ТО ЈЕ СРАМНО И ПОНИЖАВАЈУЋЕ.

Мени таква Европа не треба - волим различитост - како би свет био грозан и монотон
када БИ СВУДА СВЕ БИЛО ИСТО... ИСТО... ИСТО, фуј !
Пошто не другој теми него предлаже
Домановића за читање - ја предлажем "Покондирену
тикву" као обавезну у школском програму.

Погледај данас остале градове у Србији и њихове
централне улице - свака је копија
Кнез Михајлове - то је донео дегенерисани ДОС !
 
Glas Sauronov:
Е стварно је овај и оволики ниво србофобије заслужио посебан топик.

srdjann:
Tvrditi da na Kosovu za vreme vladavine Miloševića nije vladao aparthejd Srba nad Albancima je ravan tvrdnji da u NDH Ustaše nisu progonile i ubijale Srbe...

Ko je u stanju tako nešto da izjavi ne može se smatrati za ozbiljnog sagovornika, što se za Clana biblioteke doduše vidi još i po mnogo čemu – avataru koji prikazuje neosnovau mržnju prema jednoj medijskoj kući u Srbiji ali i korišćenju prevaziđenog pisma čijom upotrebom šalje jasnu poruku da i ne želi da komunicira sa svima već samo sa onima koji znaju da čitaju ćirilicu.

Оно прво и није нешто ново... Чули смо то већ од Укија који је рекао да је према данашњој Србији НДХ божије невино дете... а пар постова касније позивао на грађански рат у Србији да би се ослободили "нацоша".

Но, ово што је болдовано је толики бисер да заслужује да уђе у анале.
Прво ја се извињавам што употребљавам не само превазиђено писмо него и српски језик, чиме дајем јасну поруку да желим комуницирати само са онима који знају српски, а самим тим и српску ћирилицу која је саставни део тог језика...

А сада да пређемо на тему.
Недавно ме је мој другар Фараон почаствовао једном несвакидашњом поруком у којој сам видео како далекоисточни народи користе ћирилицу или слична писма. Нека ме он извини ако сам нешто погрешио, а ја да кренем.

У име зоре новог доба! У име јутарње звезде!

Монголска ћирилица:

mongolian-halh-cyrillic.gif


Курдска верзија ћирилице:

lang-thai.jpg


Хинду писмо којим пише милијарда људи и писали су некада и Срби, на санскриту:

hindi.gif


И најјаче за крај, писмо које се пише у светој земљи Јутарње Звезде - у Северној Кореји. Хангул.
Кореанци су иначе имали штампарију два века пре Гутемберга. Њихово писмо је фонетско. Слова приказују положај језика приликом изговарања.

nabi-menu.png


ajooooooooooooj sad i koreanci pishu cirilicom :(
zemljo indijo :(
e pravoslavac, to shto smo se odrekli sanskrita nije razlog da se hvalish ;)
 
Glas Sauronov:
Е стварно је овај и оволики ниво србофобије заслужио посебан топик.

srdjann:
Tvrditi da na Kosovu za vreme vladavine Miloševića nije vladao aparthejd Srba nad Albancima je ravan tvrdnji da u NDH Ustaše nisu progonile i ubijale Srbe...

Ko je u stanju tako nešto da izjavi ne može se smatrati za ozbiljnog sagovornika, što se za Clana biblioteke doduše vidi još i po mnogo čemu – avataru koji prikazuje neosnovau mržnju prema jednoj medijskoj kući u Srbiji ali i korišćenju prevaziđenog pisma čijom upotrebom šalje jasnu poruku da i ne želi da komunicira sa svima već samo sa onima koji znaju da čitaju ćirilicu.

Оно прво и није нешто ново... Чули смо то већ од Укија који је рекао да је према данашњој Србији НДХ божије невино дете... а пар постова касније позивао на грађански рат у Србији да би се ослободили "нацоша".

Но, ово што је болдовано је толики бисер да заслужује да уђе у анале.
Прво ја се извињавам што употребљавам не само превазиђено писмо него и српски језик, чиме дајем јасну поруку да желим комуницирати само са онима који знају српски, а самим тим и српску ћирилицу која је саставни део тог језика...

А сада да пређемо на тему.
Недавно ме је мој другар Фараон почаствовао једном несвакидашњом поруком у којој сам видео како далекоисточни народи користе ћирилицу или слична писма. Нека ме он извини ако сам нешто погрешио, а ја да кренем.

У име зоре новог доба! У име јутарње звезде!

Монголска ћирилица:

mongolian-halh-cyrillic.gif


Курдска верзија ћирилице:

lang-thai.jpg


Хинду писмо којим пише милијарда људи и писали су некада и Срби, на санскриту:

hindi.gif


И најјаче за крај, писмо које се пише у светој земљи Јутарње Звезде - у Северној Кореји. Хангул.
Кореанци су иначе имали штампарију два века пре Гутемберга. Њихово писмо је фонетско. Слова приказују положај језика приликом изговарања.

nabi-menu.png


ajooooooooooooj sad i koreanci pishu cirilicom :(
mada sh i ch se nerazlikuje najjasnije
zemljo indijo :(
e pravoslavac, to shto smo se odrekli sanskrita nije razlog da se hvalish ;)
 
Nexus 6:
nisu to MOJI Evropljani...to su nasi Evropljani...
pa cak su i radikali prihvatili cinjenicu da mi jesmo Evropljani...

Постојао је пре покрет назван Евроазијство у руској политичкој мисли, заправо постоји и данас. Имали су низ занимљивих идеја.
Ја себе сматрам грађанином света. Дакле на питање да ли сам прво Србин или Човек сада ипак одговарам да сам прво оно друго, док сам раније говорио да сам "Прво Србин, па онда све остало..."
Зашто ово говорим?
Кажу људи, путовањима се шире видици. ЛМ, био сам сад за празнике у Истанбулу и могу рећи да ми је то европскији град него рецимо Wien. Када кажем европскији мислим на оне позитивне ствари које Европа носи. А тамо је здрава средина, гледе оних негативних. Од Турака се доста тога може научити. Иначе имам идеју за нову тему, али то ће бити сутра или следећих дана.
 

Back
Top