Forum

wild_child:
http://alatir.9.forumer.com/index.php?act=idx

Forum u razvoju.
U pitanju nije satanisticki forum da odmah objasnim gospodi puritancima na forumu,vec forum vezan za magiju,rune,mitologiju,spiritualizam.....uostalom dodjite i vidite :wink:
I bez miniranja foruma.....

Svaka jeres je od djavola, pogotovo paganstina.......

Pozivam na bojkot!!!
 
a mislis da pravoslavlje nije paganstina 90%?? prouci malo pravoslavne obicaje, pa ih uporedi sa staroslovenskim obicajima...
inace i ja se pridruzujem pozivu na bojkot, sto upotrebljavati mozak kada lepo moze neki pop ili biblija da razmislja umesto tebe...
 
Obersturmfuehrer:
a mislis da pravoslavlje nije paganstina 90%?? prouci malo pravoslavne obicaje, pa ih uporedi sa staroslovenskim obicajima...
inace i ja se pridruzujem pozivu na bojkot, sto upotrebljavati mozak kada lepo moze neki pop ili biblija da razmislja umesto tebe...

Te obicaje na koje mislis nemaju veze sa Pravoslavljem, vec su se stvorili u narodu, zbog uticaja "mozgova" kao sto si ti i njihove paganstine... Crkva ima svoje obrede, koji imaju dubinu, koji bih voleo da jednog dana sam shvatis(bez popova)...

Pozdrav i svako dobro od Boga zeli ti sluga Bozji sa Iq 138 ;)
 
pa i ja kazem da nemaju veze sa pravoslavljem. vecina obicaja i svetaca imaju direktnu vezu sa starim slovenima...i po meni tu nema nista lose...
i da se razumem, ja ne pljujem po hriscanstvu, islamu, ni bilo cemu drugom, samo se trudim da upoznam sve koliko god je to moguce.
zato me i nerviraju izjave tipa - to je od djavola, bogohulnice i slicno, cim se u recenici spomenu pagani spiritualizam, neka druga religija i slicno...
 
BobbyMarlee:
wild_child:
http://alatir.9.forumer.com/index.php?act=idx

Forum u razvoju.
U pitanju nije satanisticki forum da odmah objasnim gospodi puritancima na forumu,vec forum vezan za magiju,rune,mitologiju,spiritualizam.....uostalom dodjite i vidite :wink:
I bez miniranja foruma.....

Svaka jeres je od djavola, pogotovo paganstina.......

Pozivam na bojkot!!!

Covek ciji nadimak nosis ima sretje sto je mrtav pa ne vidi koliko si zatucan......
A kao sto rekoh,kome se svidja nek vidi ko ima nesto protiv nek cuti....
 
Bob Marley ciji nick ne nosim 1981.godine, pred smrt,pokajnicki je primio Pravoslavnu veru u Aleksandrijskoj Pravoslavnoj Crkvi (koja obuhvata pastvu u Etiopiji - gde je krsten)).Dokaz za to je njegova sahrana koja je obavljena po Pravoslavnim obredima - kojoj je prisustvovao Episkop etiopski.
 
BobbyMarlee:
wild_child:
http://alatir.9.forumer.com/index.php?act=idx

Forum u razvoju.
U pitanju nije satanisticki forum da odmah objasnim gospodi puritancima na forumu,vec forum vezan za magiju,rune,mitologiju,spiritualizam.....uostalom dodjite i vidite :wink:
I bez miniranja foruma.....

Svaka jeres je od djavola, pogotovo paganstina.......

Pozivam na bojkot!!!


Pa pola vasih hriscanskih andjela nosi imena nekadasljih staroslovenskih bogova. Pogledaj malo hriscanstvo i pravoslavlje sa istorijske strane pa onda pljuj po svojoj paganskoj istoriji!!! Cisto da znas nisam ni pagan ni satanista, vec ateista!
 
Nag sam kad se skinem:
BobbyMarlee:
wild_child:
http://alatir.9.forumer.com/index.php?act=idx

Forum u razvoju.
U pitanju nije satanisticki forum da odmah objasnim gospodi puritancima na forumu,vec forum vezan za magiju,rune,mitologiju,spiritualizam.....uostalom dodjite i vidite :wink:
I bez miniranja foruma.....

Svaka jeres je od djavola, pogotovo paganstina.......

Pozivam na bojkot!!!


Pa pola vasih hriscanskih andjela nosi imena nekadasljih staroslovenskih bogova. Pogledaj malo hriscanstvo i pravoslavlje sa istorijske strane pa onda pljuj po svojoj paganskoj istoriji!!! Cisto da znas nisam ni pagan ni satanista, vec ateista!


I agree!
 
ljudi, o kakvim vi vesticama , wikama, paganima, okultistima ovde govorite?
pogledajte , u kakvoj zatucanoj zemlji zivite, pa i oni koji sebe hriscanima smatraju, pojma nemaju ..znaju samo za bibliju, a da ih upitate o Esenima, i Enohovoj, knjizi, ili Jezikeljevoj viziji, ili, od koga su hricani uzeli svoja verovanja.....samo bi vas gledali ko tele u sarena vrata.....pa sve sto znaju znaju od drugih, jer im je tako neko rekao,......svi drhte i mole se u crkvi, a bludnice u potaji.licemeri..
tako i oni koji pisu ovde o nekakvim forumima, paganskim, okultnim,...pa samo procitajte o cemu i na koji nacin pisu o svojim i nteresovanjima, pa ce svako ioleinteligentan, razumeti , koliko je sve to jedno veliko zaludjivanje ili umisljanje bavljenja necim svetim i uzvisenim.......
 
Pa ja sam podigla ovu temu kao i jos par njih pa pretpostavljam da je govorila o meni i slicnima...nije bas tesko zakljuciti....ustvari ne govorim u tvoje ime :roll:
A ako nemas nista pametno da kazes na temu,jer ovakvi upadi nemaju smisla bolje tjuti,.......
 
BobbyMarlee:
wild_child:
http://alatir.9.forumer.com/index.php?act=idx

Forum u razvoju.
U pitanju nije satanisticki forum da odmah objasnim gospodi puritancima na forumu,vec forum vezan za magiju,rune,mitologiju,spiritualizam.....uostalom dodjite i vidite :wink:
I bez miniranja foruma.....

Svaka jeres je od djavola, pogotovo paganstina.......

Pozivam na bojkot!!!

Dostav vise sektasi jedni! Pa i crkva je samo jedna od sekti! Samo prosipate gluposti po forumu, citirate bibliju (koju je ko zna koliko ljudi u toku 2000 godina prepisivalo i menjalo dodajuci ono sto je tadasnjem vrhu crkve i vlasti odgovaralo, a brisalo ono sto im se nije dopadalo) ali nikada nista pametno i korisno ne kazete... Aman, ljudi, ako nesto ne razumete ne znaci da to automatski pripada djavolu. A osim toga, jeste li vi nekada videli djavola i razgovarali sa njim, pa znate sta je sve njegovo? Svako ima svoj zivot, pa zato svako zivi kako hoce, a vi se manite popovanja. Ako vam je do njega idite u crkvu pa popujte onima koji zele to da slusaju.
 
Dodjavola... ovo je smesno... ovo je tema o linku do foruma a vi ste uspeli da od toga napravite krajnje glupu raspravu... ako vam se ide na pomenuti forum idite, ako ne onda odjebite od drugih ljudi koji mozda hoce da odu...
 
a,zasto Hriscani mrze Pagane???
Zar ne bi bilo logicnije da Pagani mrze Hriscane?
Paganizam je prva religija,Hriscanstvo je ucinilo sve da istrebi i poubija Pagane.
 
Zasto Hriscani mrze Pagane?Ne razumem...pa,Paganizam je prva religija,a Katolici su ubijali Pagane,pa bi logicnije bilo da Pagani mrze Hriscane..
A,i Srbi su dugo bili Pagani,valjda do 9. veka (jao,istorija mi je slabija strana)..
Pa,Hriscanstvo se zalaze za ljubav,ne mrznju.Zasto onda vi,ako ste Hriscani,mrzite Paganizam?Je l' se plasite da ce se Paganizam vratiti na velika vrata?

Zasto mrzite sekte,ako ne znate nista o njima?
 
Dita:
a,zasto Hriscani mrze Pagane???
Zar ne bi bilo logicnije da Pagani mrze Hriscane?
Paganizam je prva religija,Hriscanstvo je ucinilo sve da istrebi i poubija Pagane.

I pagani su mrzeli hriscane...\
Hriscanstvo je isprva bilo samo jedan od nekoliko istocnjackih kultova koji su posvecenima obecavali otkrivanje njihovog pravog identiteta,spasenje i sretjan zivot posle smrti.Posto su se hriscani i hriscanke medjusobno nazivali bratjom i sestrama,zajedno odrzavali obrede i razmenjivali poljupce u znak pozdrava bili su optuzivani da se odaju promiskuitetu i rodoskrvnim orgijama.
Primitivna resenost pagana i konzervativaca dovela je do toga da se iza svake nesrece ili zla na hriscane baca krivica za isto.Ako bi doslo do gladi,kuge,poplave culi bi se uzvici " Bacajte hriscane lavovima"
Ironijom sudbine,tokom vremena je taj isti primitivizam koji je odlikovao i pagane i hriscane naterao Hriscane da progone pagane i da za iste grehe kaznjavaju jeretike,jevreje i vestice.........

Uzeto iz knjige "Istorija magije" Ricard Kevendis

U prevodu ,nema nevinih u ovom okrsaju......a ljudski primitivizam nema granica.Jaci opstaju.....
 
Da,to je cudno.Rimski imperatori su nekad mrzeli Hriscane i bacali ih lavovima,a onda su shvatili da ih Hriscanstvo ne ugrozava (ne poziva na ustanak robova,vec se robovi jos i smiruju,nalaze utehu u veri da postoji Raj,u koji ce oni otici).
Tad su prihvatili Hriscanstvo,bogatasi su crkvi poklanjali velike posede,crkva se sve vise bogatila i mesala u politiku.To mi se ne svidja..propagirali su siromastvo,a bogatili se..
U jednoj knjizi o isoriji srednjeg veka za fakuletet (deda mi je zavrsio taj fakultet) pise da su se jeretici toliko namnozili,jer je Hriscanska (rimokatolicka,ne pise nista za pravoslavnu)crkva bila isuvise zauzeta novcem,bogacenjem,dobijanjem poseda,politikom i vrlo su malo marili za samui religiju.Tad su se pojavili jeretici,koji su rusili temelje Hriscanstva.Posto su svestenici isuvise zagazili u politiku,vise nisu imali nikakvih argumenata,jedini nacin borbe protiv jeretika su bili pretnje smrcu i ubijanje,sto je vrsila Dominikanska Inkvizicija.

U jednoj drugoj knjizi sam citala teoriju,da su sami Hriscani podrzavali pojavljivanje Satanizma!Razlog:
znali su da su Inkvizicijom stekli mnogo neprijatelja i Antihrista,pa su hteli Satanizmom da prikazu sta ne valja,i da pokusaju da vrate ljude na pravi put.
Ja mislim da su se Satanisti pojavili,kao izraz bunta prema Hriscatsvu.U sustini,i oni veruju u Isusa,samo sto je on njima zao Bog,oni ga se plase.
Ali,cela njihova religija (pri cemu mislim na tradicionalni Satanizam) je bazirana na mrznji prema Hriscastvu i izvrtanju Hriscanstva.Okrenuli su krst,okrenuli su pentagram (normalni je simbol Paganizma),uzeli su sve iz Biblije,samo su "dobro" pretvorili u "zlo",a "zlo" u "dobro".
Pa,u objasnjenjima tradicionalnog Satanizma pise sve protiv Hriscanstva,a pritom negiraju da im je religija utemeljena na obrnutom Hri.


Religije su mnogo uvrnute,komplikovane,prozete jedna kroz drugu i pune kontradiktornosti,pune pravila..ta pravila su napisali ljudi,a ne Bog,Boginja ili Bogovi.
Istina je da nam se svako dobro vraca dobrim,a zlo zlim,a da li je vazno hoce li neko to nazvati priroom,kosmickom ravnotezmom,Bogom,Boginjom,Bogovima..
Da li uopste vazno kako se zove Bog,da li je musko,zensko,da li ih ima vise...kako izgleda,gde zivi....?
Pogledajte koliko mrznje izazivaju "dobre" religije!
 
Dita:
Da,to je cudno.Rimski imperatori su nekad mrzeli Hriscane i bacali ih lavovima,a onda su shvatili da ih Hriscanstvo ne ugrozava (ne poziva na ustanak robova,vec se robovi jos i smiruju,nalaze utehu u veri da postoji Raj,u koji ce oni otici).
Tad su prihvatili Hriscanstvo,bogatasi su crkvi poklanjali velike posede,crkva se sve vise bogatila i mesala u politiku.To mi se ne svidja..propagirali su siromastvo,a bogatili se..
U jednoj knjizi o isoriji srednjeg veka za fakuletet (deda mi je zavrsio taj fakultet) pise da su se jeretici toliko namnozili,jer je Hriscanska (rimokatolicka,ne pise nista za pravoslavnu)crkva bila isuvise zauzeta novcem,bogacenjem,dobijanjem poseda,politikom i vrlo su malo marili za samui religiju.Tad su se pojavili jeretici,koji su rusili temelje Hriscanstva.Posto su svestenici isuvise zagazili u politiku,vise nisu imali nikakvih argumenata,jedini nacin borbe protiv jeretika su bili pretnje smrcu i ubijanje,sto je vrsila Dominikanska Inkvizicija.

U jednoj drugoj knjizi sam citala teoriju,da su sami Hriscani podrzavali pojavljivanje Satanizma!Razlog:
znali su da su Inkvizicijom stekli mnogo neprijatelja i Antihrista,pa su hteli Satanizmom da prikazu sta ne valja,i da pokusaju da vrate ljude na pravi put.
Ja mislim da su se Satanisti pojavili,kao izraz bunta prema Hriscatsvu.U sustini,i oni veruju u Isusa,samo sto je on njima zao Bog,oni ga se plase.
Ali,cela njihova religija (pri cemu mislim na tradicionalni Satanizam) je bazirana na mrznji prema Hriscastvu i izvrtanju Hriscanstva.Okrenuli su krst,okrenuli su pentagram (normalni je simbol Paganizma),uzeli su sve iz Biblije,samo su "dobro" pretvorili u "zlo",a "zlo" u "dobro".
Pa,u objasnjenjima tradicionalnog Satanizma pise sve protiv Hriscanstva,a pritom negiraju da im je religija utemeljena na obrnutom Hri.


Religije su mnogo uvrnute,komplikovane,prozete jedna kroz drugu i pune kontradiktornosti,pune pravila..ta pravila su napisali ljudi,a ne Bog,Boginja ili Bogovi.
Istina je da nam se svako dobro vraca dobrim,a zlo zlim,a da li je vazno hoce li neko to nazvati priroom,kosmickom ravnotezmom,Bogom,Boginjom,Bogovima..
Da li uopste vazno kako se zove Bog,da li je musko,zensko,da li ih ima vise...kako izgleda,gde zivi....?
Pogledajte koliko mrznje izazivaju "dobre" religije!
Amin...ali...ipak ako ti je uistinu 15, Amin!!!
 
Дита, твоја опседнутост да расправљаш о само једној теми на хиљаду дискусија довољно говори о теби самој.
Досад сам ти на три дискусије одговарао на ово питања након чега ниси имала ништа да додаш.
Има ли твом личном непоштењу краја?!
Године ти нису никакав изговор јер младост не оправдава бесвест.
 

Back
Top