Koliko su bitni stepeni u horoskopu?

Retrogradni sezdespet kvadrata:hvala: e,da i sextil Venera:D

Pa kako se ne cita ,mislim nigde nema nista za nulti stepen,sve je pocinje od prvog,samo skala je takva 0,1,2,3....pa od 0 do 1 je prvi,od 1 do 2 drugi itd...... a meni je Merkur na 18.22 ovna i svi kazu da je to egzalt. Sunca(a egzaltacija Sunca je na 19.stepenu ovna) tako da.....
 
Poslednja izmena:
Btw Stojanović gleda kao da je 1. stepen od 1.00 - 1.59 a u stvari bi trebalo da je prvi stepen od 00 - 00.59 i tako redom ... Tu se pristupi razlikuju.

Nije bitno kako ko racuna stepene logicno jeste da je prvi stepen od 0-1..itd...bitna je "teorija" da je taj nulti stepen sa svim odlikama znaka jako izrazenim?????????

E oooovo sam ja mislio.......
Ma batali Stojanovica,kakva je to matematika......izmislja toplu vodu.
 
stepeni su puno bitni kod fizickog izgleda:)

Pa ne znam, lepotica sam ondaK... :confused: U kom smislu, stepen po znaku ili po dekadi?

Na 7.stepenu? Venera od znaka Vage?

Pravdoljubivost, potreba za objektivnoscu, posmatranje problema iz dva ugla (barem dva), ali i ratobornost,,,? Hm?

To samo AC, a sta kaze za Bika? :think: Hvala ti. ;) Ratobornost?! :confused:
 
Ovo sam vec pisala na nekoj temi, ali da ponovim...

Uporedite dve osobe rodjene istog dana, u razmaku od nesto vise od sat vremena. Jednoj je ASC na 3 bika, gde je egzaltacija MO i debilitacija PL, a drugoj je ASC na 26 bika, tj. na Algolu...Uocavate li razliku???

Stepeni jesu sitnice na prvi pogled i bez njih se moze sasvim lepo protumaciti natal, a ako ste pocetnici, kada lepo savladate planete, kuce, vladare i aspekte predjite prvo na fiksne zvezde, pa onda na svaki stepen posebno. Imate Imsiragicevu knjigu "Tajne stepena zodijaka" - tu je o stepenima napisano verovatno sve (dobro, ne bas sve, uvek moze vise) sto se napisati moze, obradjen apsolutno svaki stepen pojedinacno i dati su primeri.

Stepeni pojasnjavaju celu sliku, "nijansiraju" polozaj planeta u znacima i kucama, nisu preterano bitni, ali nisu ni zanemarljivi ako ste bas resili da ucite astrologiju

iskreno ja sam jako skepticna sve mi izgleda da astrolozi koriste ove stepene da bi nasli izgovor za neznanje...

a to sto neko ima istu kartu, ne znaci da ce sve biti isto u zivotu
zavisi da li je nizi /visi tip+okolnosti u kojima se nalazi
 
To samo AC, a sta kaze za Bika? :think: Hvala ti. ;) Ratobornost?! :confused:

. Onda bi planeta bila na 2. stepenu.
A ne mora biti samo ASC.
Kako bi smo tumacili.. npr. planeta MARS... nalazi se u ZNAKU Ovan, (super, u sedistu je, svoj na svome)
ali je u sedmom POLJU, (pa ukljucujemo znacenje Vage kao prir. vladaoca 7. polja)
pa na sestom STEPENU (analogno Devici),, ?
Odredjuje, prosiruje, objasnjava, nijansira,,
imaju stepeni smisla...
....Pa planeta vlada 2. i 9. poljem....
....Pa je u aspektu sa....
....Pa se pogubim
....Pa kazem LEEELEEE...:hahaha:
 

Back
Top