Bufon, Dida ili Ceh

DIDA je najjaci golman na svetu.
covek ima neverovatne reflekse,najbolje se postavlja, svaku loptu hvata zivu,cim je uhvati odma gleda da je baci nekome,kod njega nema odugovlacenja i ostalih zaj*bav*nja...bufon je trenutno ispod svog standarda a cech se vuce na to sto ispred sebe ima jako cvrstu ekipu,sad je za cesku primio tri gola,ne mogu da se setim s' kim su igrali,al' nije ni vazno...DIDA je bez konkurencije.
 
Dida ubedljivo ima bolji skok od Buffona, dok Buffon ima malo vishe inicijative. Ne znam ako ste gledali sinoc kako je driblao igrache lacia. Plus, Buffon jako dobro istrchava, tj. u pravi momenat.

Ne znam zashto uopshte pominjete Ceha. Dechko je prosechan.
 
Dida i Ceh su odlicni golmani i sigurno su 2 najbolja golmana sveta! meni je malo gotivni Brazilac jer sam navijac Milana a i iskusniji je! Trece mesto sigurno zauzima Sebastijan Frej ali on nije kriv sto prima dosta golova jer brani u Parmi koja je vise nego zalosna ove sezone!

Bufon nije golman za sami svetski vrh,on jeste jedan od najboljih ali cini se da ne bi mogao uci u 5 naj golmana! On se zaista odlicno postavlja i vrlo dobro prati igru,takodje dosta dobro izlazi na centarsuteve ali nije golman vanserijskog refleksa,uz to cesto mu se desava da primi golove njegovom greskom(kiksom)


Takodje ,ovde je neko pomenuo i Kasiljasa,ni on nije sami vrh,ocajno,ali ocajno izlazi na centarsuteve a ni postavljanje mu nije za 10,jedino za sta ga treba pohvaliti je odlican refleks!

Po mom misljenju redosled prvih 5 je sledeci:

1.Dida i Ceh
3.Sebastijan Frej
4.Santjago Kanjizares
5.Markos(mnogima manje poznat jer brani u Barazilsko ligi,ranije povremeno branio za rep.Brazila)
 
DIDA - golman koji se ubedljivo najbolje postavlja,
zato i ne mora da se baca na svaku loptu (ko
ova dvojica)nego svaku hvata zivu.
visok je,iskusan,odlican za prekide,
ubacene,dubinske lopte.
sjajni refleksi.....ima josh....

buffon / mrzi me da pisem....

cech- prosecan golman,sa prosecnom,ali jako cvrstom ekipom ispred sebe.
 
ccc... kako wi niste dwe utakmitze odgledali... kakaw dida... jeste odlichan, ali cech je bolji...
swaka cechowa isputzana lopta ide na drogbu, maltene na 16eratz...
a niste gledali marshalla iz celtica, 18 ili 19 godina, znachi, po meni najbolji, ali neafirmisan josh... mada brani za shkotskq reprezentatziju...
 
pa naravno da ne baca toliko...nisam ozbiljno to mislio.mada,do pola ladno baci,a probaj ti to.dobro, ajde ne baci ladno,ali do pola baci.stvarno,bez ikakve pristrasnosti, DIDA je u poslednje 2i1/2 godine najjaci.
pa ne verujem da si imao cesto prilike da gledas marshala.
ko njih prenosi?mogao si da gledas protiv milana. da,ono kad je bilo 3:1.da za milan :)
 
(:jbga, nema on nikakwu ekipu...
nisam gledao mnogo utakmitza, uglawnom neke sazhetke, i njegowe odbrane, znachi, ima bolji reflex od casillasa...
a swaki golman mozhe da batzi do pola...
ja mislim da mogu i ja, ali kosharkashq loptu, fudbalska je prelaka, ne mozhe da leti toliko, inertzija me iebe:)
 
1)Dida-trenutno je stvarno najbolji(videli ste svi kako je odbranio onaj Mihajlovićev šut iz slobodnog udarca u Ligi Šampiona. Naravno, branio je još mnogo toga, ali to ne bi 95% golmana odbranilo).
2)Čeh-zaista dobar golman sa odličnim refleksima.
3)Kasiljas-Možda trenutno nije u formi, ali je po meni bolji od Bufona. Najbolji u igri 1 na 1.
4)Bufon-zaista je u lošoj formi mada je vrlo kvalitetan golman.
Petog ne znam koga bih stavio. Svi ostali dobri golmani su prešli tridesetu godinu(ili su naprotiv vrlo mladi pa se nisu još dokazali), ili su ove sezone ispod svog nivoa.Alex.L
 
Ako nadjete odgovore na ova pitanja znacete ko je najbolji golman na svetu:
1.Ko je jedini golman koji je proglasen za najboljeg igraca lige sampiona? (2003 god.)
2.Koji golman je 4 puta uzastopno proglasavan najboljim golmanom sveta?
3.Ko je najskuplji golman svih vremena?
4.Ko u zadnjih 5-6 sezona prima najmanje golova u ligi (igrao za Parmu i Juventus)
Sve ove cinjenice ne moze niko da ospori, te je pitanje jednostavno?
 

Back
Top