bastovanstvo
Strana 1 od 26 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 640

Tema: bastovanstvo

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano bastovanstvo

Zanima me da li ima ko od ovih zenica ovdje da se malo bavi bastovanstvom. Ja sam prosle jeseni sama zapocela i zasadila lijepo tulipane i narcise, oni sada lijepo procvjetali i sad se pitam da li moram da vadim lukovice iz zemlje nakon cvjetanja, ili kasnije, kad se biljka malo sasusi?
    Ako neko zna neki dobar site koji se bavi biljcicama i na njemu da ima forum, nek' mi, please, napise.
    Poslednji put ažurirao/la mammy : 01.09.2006. u 00:24

Aktivan član random_cloud_form (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

poseti www.garden.co.yu
    a ako planiras nesto ozbiljnije i ako znas engleski preporucio bih ti www.burpee.com
    pozdrav

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

kako sam se obradovala kad videh temu kad ono cvece.ja se bavim bastovanstvom ali iskljucivo povrce i pomalo voce.jao sva mi se zelena salata posusila,poranila sam.ali crni luk je suuuuuper,bas sam ponosna.

Aktivan član random_cloud_form (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2004.
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano

Citat Original postavio hanibal77
    ali crni luk je suuuuuper,bas sam ponosna.
    drago mi je to cuti.
    a da li prskate voce i povrce?

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

za sada to nismo radili,samo jednom kupus kad su one zelene bube napale.trudim se da odstranjujem rukom bubice,stavljam samo prirodno djubrivo(nemam zivotinje pa zato suvu travu i lisce stavljam na jednu gomilu koju zalivam pa to truli i super bude kao ishrana biljkama)srecom zlatice nisu dolazile previse na krompir,pa smo uspeli da se izborimo rucno
    a sto pitas?

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Hanibalkiceeeee, jel' ti to nas zezas?

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

ne.najozbiljnija sam.imam bastu na periferiji sa sve kucicom od drveta.i pumpom za vodu.a sto mislis da zezam?

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

izgleda da nisam cool posto gajim povrce
    :?

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

izgleda da nisam cool posto gajim povrce
    :?
    iz mog iskustva,samo je ljudima sa sela,a koji zive u gradu, blam da gaje povrce.
    i ja u basti imam paradajz! mada mi bas nesto i ne uspeva ali je gotivno kada uberes pred klopu ,imam i maline,i ren i paskanat,sargarepu.
    za krompir nemam mesta.i bas je super.

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

meni prosle godine paradajz toliko rodio da su se stabljike krivile do zemlje od tezine.kud god da podjem ja ponesem kesu ,jos sam stavila brdo u zamrzivac i jeli svaki dan i opet sam bacila gomilu!
    a krompir sam imala za jednu fritezu :?

xpajamacax
    Guest

Podrazumevano

ma ja sam zadovoljna,obzirom da mi to sve raste u gradu :? dobro je da ima bar nesto.
    najbolje mi uspevaju magnolije i cetinari...

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

a meni cvece nikako cak mi se i kaktusi sushe(ili trule)zato sam to batalila

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

ne.najozbiljnija sam.imam bastu na periferiji sa sve kucicom od drveta.i pumpom za vodu.a sto mislis da zezam?
    :wink:

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Ma, nikad ne znam na cemu sam s' tobom :wink:

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

Citat Original postavio mammy
    Pa, ne znam na cemu sam s' tobom... :wink:
    ma volim prirodu da pobegnem s vremena na vreme.a volim i gradski zivot.imam vise interesovanja koja su mozda nezamisliva zajedno.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Ma, naravno da je bastovanstvo COOL, vracamo se prirodi, pogotova kad odem u prodavnicu da kupim voce ili povrce pa kad uzmem onu jabuku a ona k'o od plastike...fuj, odmah mi se ni ne jede...
    Na zalost, u svom dvoristu nemam mjesta za povrce i voce, pa eto, sadim cvjece.
    A ima i kod mene na periferiji da iznajmim basticu (i to za 50 eura GODISNJE), ali, kad sam ja sva neka neorganizovana, nema teorije da ja vodim redovno racuna o tome.

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Pa, ne znam na cemu sam s' tobom... :wink:
    ma volim prirodu da pobegnem s vremena na vreme.a volim i gradski zivot.imam vise interesovanja koja su mozda nezamisliva zajedno.
    he, he, tu se malcice slazemo...

Elita
    Učlanjen
    10.10.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

Podrazumevano

Ma, naravno da je bastovanstvo COOL, vracamo se prirodi, pogotova kad odem u prodavnicu da kupim voce ili povrce pa kad uzmem onu jabuku a ona k'o od plastike...fuj, odmah mi se ni ne jede...
    Na zalost, u svom dvoristu nemam mjesta za povrce i voce, pa eto, sadim cvjece.
    A ima i kod mene na periferiji da iznajmim basticu (i to za 50 eura GODISNJE), ali, kad sam ja sva neka neorganizovana, nema teorije da ja vodim redovno racuna o tome.
    a gde si ti?kod mene je 70€ godisnje

Domaćin zendeli (avatar)
    Učlanjen
    11.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    418

Podrazumevano Re: bastovanstvo

Zanima me da li ima ko od ovih zenica ovdje da se malo bavi bastovanstvom. Ja sam prosle jeseni sama zapocela i zasadila lijepo tulipane i narcise, oni sada lijepo procvjetali i sad se pitam da li moram da vadim lukovice iz zemlje nakon cvjetanja, ili kasnije, kad se biljka malo sasusi?
    Ako neko zna neki dobar site koji se bavi biljcicama i na njemu da ima forum, nek' mi, please, napise.
    Ne moras uopste da ih vadis,samo ih rasadis u proljece kad niknu,a ako ipak vadis radi to kad se list osusi tad je lukovica zrela.Ja godinama u dvoristu imam tulipane i narcise i nikad im nisam vadila lukovice iz zemlje.

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    mesto za kukce,wilme i sve dobre stvorove
    Reputaciona moć
    122

ne moraš ih vaditi svake godine ali nikada ali nikada to nemoj raditi pre nego što se cela biljka ne osuši...dakle kad se osuši izvadiš svake druge treće godine...možeš i ređe i u jesen ponovo sadiš u zemlju...E i veoma je važno da odsečeš cvet kad procveta...

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

evo recept protiv biljnih vaši i parazita ali i generalno kažu da su biljke lepše ako se ovim prskaju: 10 strukova koprive i 10 litara vode...držati to tako nekoliko dana i prskati time biljke...
    to inače držati podalje od stana/kuće...jer smrducka...

Domaćin migud (avatar)
    Učlanjen
    22.03.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    78

Da, nema potrebe da ih vadis, ali budi oprezna sledece godine da ti se ne desi sto i meni- obelezi gde su ti lukovice da ih ne bi isekla kad budes pripremala bastu za ostalo cvece. Ja unistih nekih 7 lukovica, al` ajd`, covek se uci dok je ziv!

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

I moja mama, svekrva, komsinica ne vade lukovice NIKAD iz zemlje.., al' ja sam ih sada imam prvu godinu i posadila sam ih u redove, al' bi ih za sljedecu godinu sadila u "zbunove", jos se bojim da, ako cekam da ponovo izrastu pa da ih onda rasadjujem, da cu da ih polomim i unistim jer ih ne vidim, zato mi je vazno da ih sada povadim na odgovarajuci nacin.
    Hvala vam na savjetima, sad znam sta cu raditi. Cekati da iscvjetaju, odsjeci stabljike kad se cvjet osusi, i kad se biljka osusi vaditi iz zemlje.
    Btw, hvala za recept protiv usiju :wink:

Poznat gigule (avatar)
    Učlanjen
    15.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    122

Podrazumevano

ne moraš ih vaditi ali greota je jer se od jedne lukovice vremenom okolo nje stvore...rode izem ga kao se to kaže tzv. pilići..."bebe" lukovice i to se lepo razdvoji od matične lukovice i ti ćeš ih imati sve više... možeš da ih pokloniš nekom ili se razmenite ...uglavnom, ne moraš više da kupuješ lukovice...

Poznat mammy (avatar)
    Učlanjen
    05.01.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano

Citat Original postavio gigule
    ne moraš ih vaditi ali greota je jer se od jedne lukovice vremenom okolo nje stvore...rode izem ga kao se to kaže tzv. pilići..."bebe" lukovice i to se lepo razdvoji od matične lukovice i ti ćeš ih imati sve više... možeš da ih pokloniš nekom ili se razmenite ...uglavnom, ne moraš više da kupuješ lukovice...
    Jeee, :wink: , ali, ako ih sada izvadim, posadim na jesen onako kako bih ja htjela (u zbunove, dakle), hoce li se i onda mnoziti?

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •