"DRVOSJECHA DA SAM JA........

Cekam kuma

Ističe se
Poruka
2.706
A TI DA SI DAMA, DA LI TADA BI ZELJELA LJUBAV MEDJU NAMA..."
Setih se ove pesme(originala i prevedene domace obrade), pa bih da vas pitam.
Koliko vam je bitno sta vam partner(sadasnji ili buduci)ima od skole, kojom profesijom se bavi, kakav status ima u drustvu i da li je za vas to presudno za jednu dobru i dugotrajnu vezu.
Ne pricamo o ekstremnim slucajevima tipa:olos, dzabalebaros, beskucnik.
Da li ste spremni da predjete preko nekih stvari(razlika) zarad ljubavi ili ste ipak vise materijalista u dusi?
Hocu iskrene odgovore, bez foliranja i filozofiranja.
Vasa iskustva?
 
pa mislim stvarno...imala jednog decka kojem je bilo sasvim ok da ga keva izdrzava i cekao da mu beobanka odledi onu deviznu stednju sto su njegovi imali tamo,bilo dosta para.
meni je bilo neprihvatljivo.sto je najgore to se i desilo i on nista ne radi nego trosi one pare koje su njegovi godinama zaradjivali u inostranstvu.uzas!
dobro to nije zanimanje nego kao dodatak na gazdaricin post o nedostatku ambicije.
 
kolko sam ja razumela covek je pitao da li bi mi smetalo da moj dragi bude drvoseca, sofer,pekar ili tako neko ne bas narocito visokointelektualno zanimanje....

e pa ne bi mi smetalo! ako me razume, postuje, voli i moze da isprati moju energiju onda je ok. naravno, sve to moram i ja da osecam.

inace, mislim da je mnogo casnije i pametnije biti cak i djubretar (ovde je to ionako jako dobro placen posao :lol: ) i jesti svoj hleb nego ljigavo ziveti na grbaci svojih roditelja citav zivot.
 
JOVANA77:
kolko sam ja razumela covek je pitao da li bi mi smetalo da moj dragi bude drvoseca, sofer,pekar ili tako neko ne bas narocito visokointelektualno zanimanje....

e pa ne bi mi smetalo! ako me razume, postuje, voli i moze da isprati moju energiju onda je ok. naravno, sve to moram i ja da osecam.

inace, mislim da je mnogo casnije i pametnije biti cak i djubretar (ovde je to ionako jako dobro placen posao :lol: ) i jesti svoj hleb nego ljigavo ziveti na grbaci svojih roditelja citav zivot.

sa podvucenim se slazem ali kako moze da ti odgovara osoba koja se zadovoljava da bude drvoseca?valjda zeli vise u zivotu?ako je to nesto privremeno dok ne zavrsi skolu ili ne nadje nesto bolje-ok ali ako je njemu normalno da cisti smece celog zivota e to ne prolazi kod mene.
kad sam srela muza bio je student pa kad smo dosli u fr prosli smo kroz razne faze studentskih zadruga ali da je ostalo na tome ne znam da li bismo razmisljali o daljoj buducnosti
 
hanibal, a sta ako on jednostavno nije zavrsio neke vise skole i nema mogucnosti da nadje bolji posao, a pritom je jako kvaltetan kao covek,posten,ima svoje JA i izgradjenu licnost, voli te, postuje, razume....ma sve ok, jedini greh mu je sto je drvoseca. ostavila bi ga a? :?
 
JOVANA77:
hanibal, a sta ako on jednostavno nije zavrsio neke vise skole i nema mogucnosti da nadje bolji posao, a pritom je jako kvaltetan kao covek,posten,ima svoje JA i izgradjenu licnost, voli te, postuje, razume....ma sve ok, jedini greh mu je sto je drvoseca. ostavila bi ga a? :?
pitala bih se kako ne moze da nadje nesto bolje,ja mislim da i bez skole a sa kvalitetima moze da se napreduje,...
 
Iskreno, imam predrasude tog tipa! Verovatno sam materijalista u dusi :oops: Ne mogu da kazem da je nemoguce da se zaljubim u drvosecu, ili koga vec, ali nikada svesno ne bih razmisljala o zivotu sa nekim ko je nizeg socijalnog i intelektualnog nivoa. Naravno da to nije presudno za kvalitet i uspeh jedne veze, naprotiv, ali meni je bitno :lol:
 
Gazdarica:
Vec sam jednom davno na forumu pisala o necemu ovakvom...
Nije toliko stvar u tome kojim poslom se muskarac bavi, nego meni jednostavno smeta nedostatak ambicije...
Imam potrebu da se divim muskarcu s kojim sam u vezi...

Predpostavljam da hoces da kazes da ako si ti clan borda direktora multinacionalne kompanije, mogla bi da zivis sa muskarcem koji radi kao cistac ulica. Jedino bi te mucilo to sto je vezan za metlu i nema ambiciju da postane vozac cisterne za praznjenje septickih jama.
 
JOVANA77:
kolko sam ja razumela covek je pitao da li bi mi smetalo da moj dragi bude drvoseca, sofer,pekar ili tako neko ne bas narocito visokointelektualno zanimanje....

e pa ne bi mi smetalo! ako me razume, postuje, voli i moze da isprati moju energiju onda je ok. naravno, sve to moram i ja da osecam.

inace, mislim da je mnogo casnije i pametnije biti cak i djubretar (ovde je to ionako jako dobro placen posao :lol: ) i jesti svoj hleb nego ljigavo ziveti na grbaci svojih roditelja citav zivot.
Ne bi ni meni smetalo. :)
 
aliena:
Iskreno, imam predrasude tog tipa! Verovatno sam materijalista u dusi :oops: Ne mogu da kazem da je nemoguce da se zaljubim u drvosecu, ili koga vec, ali nikada svesno ne bih razmisljala o zivotu sa nekim ko je nizeg socijalnog i intelektualnog nivoa. Naravno da to nije presudno za kvalitet i uspeh jedne veze, naprotiv, ali meni je bitno :lol:

Само немој изједначавати социјални и интелектуални ниво, јер то уопште није нужно повезано једно са другим! :roll:
 
ja sam se zabavljala sa vozacem coca cola kamijona!
onog sa prikolicom!
bila sam mladja pa se nisam bas udubljivala u ono o cemu pricate...
ali,mislim da je jeko vazno da krpa nadje zakrpu,odnosno da bdemo istog intelektualnog i drustvenog nivoa...jer,vremenom te neke razlike isplivavaju na povrsinu,pa ne bude bas kao sto smo mislili dok smo bili slepi od ljubavi...
 
snoshaj efendija:
Zenama ne smeta nedostatak ambicija ako muskarac ima dobro materijalno stanje koje se meri lovom koja se za zivota ne moze istopiti.

SMETA. APSOLUTNO SMETA. Iz nekog razloga dembele naslednike ne volem. :wink:

Neinteligentan i neobrazovan muškarac bez ambicije ne dolazi u obzir.
Da li ima novac? Baš me briga.
Bitno je da ima VOLJU, HRABROST i PAMET.
 

Back
Top