Rusija nije alternativa

ahajac

Aktivan član
Poruka
1.526
U elektronskom izdanju "Ruske reci" od 19.06.2012. (strane 2 i 3) moze se procitati zanimljiv (i nadasve trezven i pragmatican ) tekst ruskog politikologa Fjodor Lukjanova ciji sam naslov citirao.
Iz teksta izdvajam sledece:
"Treba objasniti sta Rusija nece postati ni u jednoj varijanti radi Srbije. Nece postati sistemska alternativa, tj zemlja koja ce svoje geopoliticko, kulturno i religijsko gravitaciono polje pokusati da prosiri na prostor balkana kao sto je to radila u 19 i 20 veku.Takve ideje u Moskvi danas ne postoje ili su potpuno marginalizovane.Rusija nema nameru da izaziva Evropu na dvoboj zbog apstraktnog uticaja na balkanu..."
Voleo bih da cujem komentar nasih Rusofila (kao i realnih osoba) na ovaj tekst u Ruskom glasilu.
 
U elektronskom izdanju "Ruske reci" od 19.06.2012. (strane 2 i 3) moze se procitati zanimljiv (i nadasve trezven i pragmatican ) tekst ruskog politikologa Fjodor Lukjanova ciji sam naslov citirao.
Iz teksta izdvajam sledece:
"Treba objasniti sta Rusija nece postati ni u jednoj varijanti radi Srbije. Nece postati sistemska alternativa, tj zemlja koja ce svoje geopoliticko, kulturno i religijsko gravitaciono polje pokusati da prosiri na prostor balkana kao sto je to radila u 19 i 20 veku.Takve ideje u Moskvi danas ne postoje ili su potpuno marginalizovane.Rusija nema nameru da izaziva Evropu na dvoboj zbog apstraktnog uticaja na balkanu..."
Voleo bih da cujem komentar nasih Rusofila (kao i realnih osoba) na ovaj tekst u Ruskom glasilu.

Пре свега потпуно је дебилно ВАДИТИ ИЗ КОНТЕКСТА 3 РЕЧЕНИЦЕ И ПОСТАВИТИ ИХ КАО ТЕМУ... а осим тога немаш ни линк!!!???:rtfm::rtfm::rtfm:
 
U elektronskom izdanju "Ruske reci" od 19.06.2012. (strane 2 i 3) moze se procitati zanimljiv (i nadasve trezven i pragmatican ) tekst ruskog politikologa Fjodor Lukjanova ciji sam naslov citirao.
Iz teksta izdvajam sledece:
"Treba objasniti sta Rusija nece postati ni u jednoj varijanti radi Srbije. Nece postati sistemska alternativa, tj zemlja koja ce svoje geopoliticko, kulturno i religijsko gravitaciono polje pokusati da prosiri na prostor balkana kao sto je to radila u 19 i 20 veku.Takve ideje u Moskvi danas ne postoje ili su potpuno marginalizovane.Rusija nema nameru da izaziva Evropu na dvoboj zbog apstraktnog uticaja na balkanu..."
Voleo bih da cujem komentar nasih Rusofila (kao i realnih osoba) na ovaj tekst u Ruskom glasilu.

Htela ne htela da brani Srbiju, morace da brani sebe.
Valjda ti je jasno da je tekst napisan rukom ruskog zutog talibana.
 
Odgovor je ovde http://www.nspm.rs/savremeni-svet/nova-ruska-imperija.html
Kako je sam Putin rekao, Beograd treba da bude jedan od 4 prestonice Evroazijske Unije koje ce osim zemalja bivseg Sovjetskog Saveza ciniti Srbija, Sirija, Bugarska i Rumunija.
Sve je lepo objasnjeno. To su bar zelje i ideje samog Putina.

i Republika Srpska !!! :rtfm: zaboravljaš na braću preko Drine, bliži ti je Damask i neki tamo Kurdi iz Turkmenistana od naše krvi i našeg naroda !!!!
 
:per::per::per::per: Tacno sam znao kakve cu reakcije izazvati.
Takvima poput tebe lakse je uterati metar u b...lju nego milimetar u glavu.

Odgovor je ovde http://www.nspm.rs/savremeni-svet/nova-ruska-imperija.html
Kako je sam Putin rekao, Beograd treba da bude jedan od 4 prestonice Evroazijske Unije koje ce osim zemalja bivseg Sovjetskog Saveza ciniti Srbija, Sirija, Bugarska i Rumunija.
Sve je lepo objasnjeno. To su bar zelje i ideje samog Putina.
A jel ti odgovara ova moja reakcija ili ne? ;) :lol:

Tema treba da bude zakljucana jer je besmislena, ali nije ni vazno jer su mu svi argumenti pobijeni tako da je svejedno.
 
Kako je sam Putin rekao, Beograd treba da bude jedan od 4 prestonice Evroazijske Unije koje ce osim zemalja bivseg Sovjetskog Saveza ciniti Srbija, Sirija, Bugarska i Rumunija.
Sve je lepo objasnjeno. To su bar zelje i ideje samog Putina.

To, to... Odlicna ideja. Koji jaki igraci, dva para Smrti, dva Asa i dve 8ce, Srbija i Sirija asovi, Bugarska i Rumunija 8ce...

(Putin mnogo bolje igra Ruski Rulet, nego Teksaski Poker, Vaistinu) :per:

_nobody_
 
i Republika Srpska !!! :rtfm: zaboravljaš na braću preko Drine, bliži ti je Damask i neki tamo Kurdi iz Turkmenistana od naše krvi i našeg naroda !!!!
:hahaha:
Naravno, potpuno se slazem sa tobom. :D

P.S. Mi nacionalisti i patiote smo ovakvi i to ne krijemo. Ovo hocemo, ali nikoga ne diramo ko drugacije misli, zar ne?

Izgleda da ti bas idema na qrasni qurac.:lol:
 
Poslednja izmena:
To, to... Odlicna ideja. Koji jaki igraci, dva para Smrti, dva Asa i dve 8ce, Srbija i Sirija asovi, Bugarska i Rumunija 8ce...

(Putin mnogo bolje igra Ruski Rulet, nego Teksaski Poker, Vaistinu) :per:

_nobody_
Od neceg mora da se krene. :D
A i posle rasporedjivanja nuklearnog stita u Rumuniji i Poljskoj, a radara u Ceskoj Putinu bi dobrodoslo da Srbija bude "mrtva straza" sa nekim raketama koje treba lansirati za Nemacku. :hahaha:
 
Poslednja izmena:
A i posle rasporedjivanja nuklearnog stita u Rumuniji i Poljskoj, a radara u Ceskoj Putinu bi dobrodoslo da Srbija bude "mrtva straza" sa nekim raketama koje treba lansirati za Nemacku. :hahaha:

Gde moze mrtva straza da lansira nekakve rakete? Moze samo kineske raketLe.... Dobrodosao u bezalternatvu.... :hahaha:

(izgleda da Nemci dadose gol Grckoj, ovde u Minhenu se zaorilo) :ok:

_nobody_
 
Pa to je jasna stvar. Ali to nije bitno nasim rusofilima. Njima rusofillstvo ne sluzi kao neka realna nada. Ne. Rusofili dobro znaju da od Rusije nema nista. Ali avaj, njihova psiha ne moze to da prihvati. Pa su izmislili psihicku drogu koja se naziva - rusofilstvo. Oni se dakle samo drogiraju Rusijom, Putinom i sl. i tako zive u tom misticnom magnovenju.

Kao i narkomani. I oni znaju da im droga nije neka realna nada, ali se pucaju i zive u raju magnovenja :D
 

Back
Top