Gadan ujed ose

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Cagliostro

Ističe se
Poruka
2.232
Juče me ćapila osa za gornji deo šake, za "koren" srednjeg prsta.
Nije prvi put da mi se desilo, ali ovog puta je bilo dosta bolnije nego obično i otok je poprilično velik (cela gornja površina šake mi je otečena).
Prošlo je nekih 20ak sati, ne vidim da otok spada, još uvek se crveni, pecka i svrbi u isto vreme.
Malo je lakše kad rashladim vodom, ali onda opet počne i tako u krug...
Jel normalno da traje ovoliko dugo i čime da ublažim ovaj otok, svrabež i peckanje?
 
Juče me ćapila osa za gornji deo šake, za "koren" srednjeg prsta.
Nije prvi put da mi se desilo, ali ovog puta je bilo dosta bolnije nego obično i otok je poprilično velik (cela gornja površina šake mi je otečena).
Prošlo je nekih 20ak sati, ne vidim da otok spada, još uvek se crveni, pecka i svrbi u isto vreme.
Malo je lakše kad rashladim vodom, ali onda opet počne i tako u krug...
Jel normalno da traje ovoliko dugo i čime da ublažim ovaj otok, svrabež i peckanje?
Trebalo bi da odes kod doktora da ti prepise antihistaminike,u medjuvremenu dok ne odes drzi hladne obloge.
 
Trebalo bi da odes kod doktora da ti prepise antihistaminike,u medjuvremenu dok ne odes drzi hladne obloge.
Počeo sam već sa hladnim oblogama, a ako ne počne da spada uskoro, ne gine mi poseta lekaru. Čini mi se da manje pecka nego ranije, ali otok, crvenilo i svrab su još tu ( u punom intenzitetu)..

Jesi li siguran da je osa u pitanju? Mene su ose dobro izbockale u mladosti, ali nikada nisam imao veliki otok, posebno ne toliko dugo.

Nisam 100% siguran jer nisam video kad me ubola, samo sam cimnuo rukom i odmakao se ali jedino što sam video posle toga, a da ubada, je osa. I izgedala je poprilično uznemireno, tako da mislim da je ipak bila ona :) . Da je stršljen verovatno bih ga video, pčela nije jer nije ostala žaoka, a ništa osim to troje mi ne pada na pamet.
Doduše, ni meni nije jasno kako je moguć ovoliki otok od ose...
Možda je nezgodno mesto uboda
 
Počeo sam već sa hladnim oblogama, a ako ne počne da spada uskoro, ne gine mi poseta lekaru. Čini mi se da manje pecka nego ranije, ali otok, crvenilo i svrab su još tu ( u punom intenzitetu)..



Nisam 100% siguran jer nisam video kad me ubola, samo sam cimnuo rukom i odmakao se ali jedino što sam video posle toga, a da ubada, je osa. I izgedala je poprilično uznemireno, tako da mislim da je ipak bila ona :) . Da je stršljen verovatno bih ga video, pčela nije jer nije ostala žaoka, a ništa osim to troje mi ne pada na pamet.
Doduše, ni meni nije jasno kako je moguć ovoliki otok od ose...
Možda je nezgodno mesto uboda

ma nije tako strasno , Imao bi reakciju do sad da si alergican.A i mesto ujeda nije strasno ,opasno je grlo ili jezik,nos i sl.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo uopšte ne spada... :sad2: Čak mi se čini da se i malo proširio otok...
Nisam više siguran ni da je bila osa.
Jary, da li bi mogao poslati onaj izbrisani deo poruke u inbox? Hvala
 
Poslednja izmena:
Ovo uopšte ne spada... :sad2: Čak mi se čini da se i malo proširio otok...
Nisam više siguran ni da je bila osa.
Jary, da li bi mogao poslati onaj izbrisani deo poruke u inbox? Hvala

Izvini ali ne bih posto je moderator obrisao .Ima razloga, nije lek za forum .Odi do apoteke i pitaj ali najbolje kod lekara ako ti vec danima ne spada otok. Sve najbolje i ubedjen sam da nije nista opasno ali sumnjam da je to ipak bio strsljen.
 
Bez spama,molim.:)

@Damien_Thorn mislim da sam ti u nekom od prvih postova na ovoj temi dala savet da posetis lekara,ovakve stvari retko kad prodju same od sebe,pogotovo u danasnje vreme kada su svi postali osetljivi na sve i svasta,proslo je vreme nasih deka i baka kada se na ovakve stvari nije obracala paznja.
Znaci bez terapije kortikosteroidima i antihistaminicima tesko da ce sve ovo nestati samo od sebe za dva dana....moze samo jos vise da se iskomplikuje to vidis i sam.
 
Evo da se javim.
Noćas je bilo kritično, u pola noći sam razmišljao da se spakujem i odem na hitnu, pošto me je ovo toliko iritiralo da nisam mogao da spavam. Samo sam se prevrtao po krevetu kao sumanut... Na kraju kad je malo popustilo (već je uveliko svanulo) sam zaspao kao top, uopšte se nisam budio do jedan:mrgreen: .
Kad sam se konačno probudio, na moje prijatno iznenadjenje, video sam da nema više crvenila, ne pecka, čak je i otok počeo blago spadati i samo s vremena na vreme malo zasvrbi. Izgleda da je tačno da dobar san leči sve :)
Uglavnom, neuporedivo je lakše nego juče, vidi se da je počelo da prolazi. Šaka mi je još uvek nesrazmerno debela, ali cenim da će se i to srediti za dan-dva.
Ne verujem da je obična osica mogla da napravi ovako nešto, pre će biti da je neki opasni mutant u pitanju :mrgreen: .
Kako god,

Hvala Vam na odgovorima i pazite se insekata ( nisu ni malo prijatni) :)
 
Poslednja izmena:
Evo da se javim.
Noćas je bilo kritično, u pola noći sam razmišljao da se spakujem i odem na hitnu, pošto me je ovo toliko iritiralo da nisam mogao da spavam. Samo sam se prevrtao po krevetu kao sumanut... Na kraju kad je malo popustilo (već je uveliko svanulo) sam zaspao kao top, uopšte se nisam budio do jedan:mrgreen: .
Kad sam se konačno probudio, na moje prijatno iznenadjenje, video sam da nema više crvenila, ne pecka, čak je i otok počeo blago spadati i samo s vremena na vreme malo zasvrbi. Izgleda da je tačno da dobar san leči sve :)
Uglavnom, neuporedivo je lakše nego juče, vidi se da je počelo da prolazi. Šaka mi je još uvek nesrazmerno debela, ali cenim da će se i to srediti za dan-dva.
Ne verujem da je obična osica mogla da napravi ovako nešto, pre će biti da je neki opasni mutant u pitanju :mrgreen: .
Kako god,

Hvala Vam na odgovorima i pazite se insekata ( nisu ni malo prijatni) :)

Vidi,Bela ga krsti a on p...! :) Dobro je da je krenulo da se povlaci,mada bih i ja ipak otisao kod dr.
 
Ne, iskoristio sam rep. da se zahvalim Beli, i naravno, mislim da je potpuno u pravu.
Bela, izvinjavam se ako sam zvučao nezahvalno u prošlom postu :)
Samo, vidim da prolazi a uz to je i vikend. Ne znam da li grešim, mislio sam da lekari opšte prakse ne rade vikednom!? ili i oni imaju dežurstva? Nekako mi bezveze da idem na hitnu zbog uboda ose koji je već počeo da se povlači.
Baš je velika promena na bolje u odnosu na juče, zbog toga sam pomislio da nije neophodno da se javim lekaru...
Da ne vidim poboljšanje, naravno da bih (poslušao Belu :) i ) odmah po ustajanju iz kreveta krenuo do lekara/hitne, ili gde već rade subotom.

promeni i avatar ipak!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top