Poverenje

Shizi

Aktivan član
Poruka
1.619
Verujes?
Ne verujes?
Nocna mora...uglavnom
Kako se ono gubi izmedju dve osobe?
Kad znate da nekom ne verujete, sta ce vas navesti da pokusate da verujete, da povratite poverenje,a sta da se okrenete i odete?
 
Mislim da svako zaslužuje drugu šansu, ali to opet zavisi i od visine prekršaja.
-Ako je u pitanju prevara, ja to po kratkom postupku i nema tu više šta da se priča!
-Ako su u pitanju međuljudski odnosi... nesuglasice, sitne čarke, povremene svađe... oko toga ne treba suviše dramiti, jer to su normalne pojave... i okrivljeni svakako zaslužuje drugu šansu.
-Fizičko i psihičko maltretiranje bilo koje vrste ni u kojem slučaju ne zaslužuje drugu šansu!

Da li sam bio dovoljno pametan i sa ovo malo mozga što upotrebih? :) cmokić
 
Pa pitanje poverenja je mnogo ozbiljnije pitanje da bi odgovorio.Ne želim se spuštati i pričati gluposti u par rečenica.Samo da bi neko vido moj post.

u poverenju se krece od samog sebe.I od toga koliko cenis sebe.Pa mislis da ce i neko drugi da ceni tebe.
 
PLESsitnihDEMONA:
Ne mislim,jA tako zivim.Stavrno ne verujem nikome.Niti se poveravam bilo kome,niti bilo sta slicno.Bez obzira o cemu se radi,ljubav,pare,posao...cak ne volim da mi neko ide i stoji blizu iza ledja.Sve proveravam po vise puta,pitam po vise puta,gledam vise puta...
Uhhhh pa kako mozes tako? :?
 
pa chovek je u pravu trust noone pa chak ni samom sebi

mozda malo preterano, ali ipak nije na odmet poci od pretpostavke da nikom nije za verovati... chisto da se ne bi jednom doveo u situaciju da te jedna od retkih osoba kojoj si verovao nazove naivnim i kazhe da ti u stvari nemash pojma sa zhivotom :?

a kad jednom kazhesh nekom "Vishe ti nikad necu moci verovati"...bolje je ne smetnuti s uma nikad razlog tome...ja sam se preshla i zaboravila ... pa me je lupilo po glavi samo tako :?
 
Shizi:
Verujes?
Ne verujes?
Nocna mora...uglavnom
Kako se ono gubi izmedju dve osobe?
Kad znate da nekom ne verujete, sta ce vas navesti da pokusate da verujete, da povratite poverenje,a sta da se okrenete i odete?
Polazim od pretpostavke da verujem, da imam poverenje, i uopste ne razmisljam o poverenju u startu. Ali gledam i slusam. Analiziram. Sabiram neistine, lazi...prikupljam dokaze za iste. Ako ih nema ...super! Ako ih ima...nocna mora...ko sto si rekla.

U casu kaplje dok se ne prepuni. Iz case moze i vremenom polagano da isparava.

Ako posle nekih manjih nesuglasica priznte svoje greske i spremni ste da se promenite to je prilika za drugu sansu, a ako neko i dalje laze i negira greske to je znak za zbogom. Naravno to nije tako prosto i jednostavno.

U principu i ne razmisljam da li meni neko veruje.
 
chokolada:
PLESsitnihDEMONA:
Ne mislim,jA tako zivim.Stavrno ne verujem nikome.Niti se poveravam bilo kome,niti bilo sta slicno.Bez obzira o cemu se radi,ljubav,pare,posao...cak ne volim da mi neko ide i stoji blizu iza ledja.Sve proveravam po vise puta,pitam po vise puta,gledam vise puta...
Uhhhh pa kako mozes tako? :?
Kao klinac sa 13-14 godina sam jako voleo boks.I provodio sam neko vreme na treninzima boksera i zezao se neko vreme.Recenica koju sam tada zapamtio je:"Dovoljno je da samo jednom spustis gard i padas dole".Konstantna vika "Drzi gard" :!:
To ti vremenom postane zivotni stav.
 
Shizi:
Verujes? Da.
Ne verujes? Samo sa dobrim razlogom.
Nocna mora...uglavnom Ne mora da bude :wink:
Kako se ono gubi izmedju dve osobe?
Sistematskim sjeb****** ili glupošću ili razlikama u prirodi
Kad znate da nekom ne verujete, sta ce vas navesti da pokusate da verujete, da povratite poverenje,a sta da se okrenete i odete?
Gotovo ništa
 
Ja vjerujem svima po principu nevin si dok se ne dokaze suprotno. ALI SA REZERVOM. Znaci, vjerujem, tako se i ponasam ali snimam i skeniram sve i najmanje znake laganja, izvrdavanja, muvanja, itd itd.
Mogu dosta da "progutam" i jaaaaaaaaako puno da tolerisem, al' kad mi se prepuni casa, onda vise nema povratka. Onda je te osoba za mene, pa, ukratko, MRTVA.
 

Back
Top