Goowy - webmail u flashu!

DabaMAN

Aktivan član
Poruka
1.963
www.goowy.com

Goowy je prvi, a kako se čini trenutno i jedini webmail izrađen potpuno u flashu. Krenuo je sa radom pre nekih mesec dana, doduše još trenutno u beta fazi. Nude 100MB prostora, spam filter, POP3 pristup... znači sve standardno za jedan dobar webmail.

Inače može se potpuno skinovati i prilagoditi po svom ukusu. Rad u njemu je malo neobičan, čudan ali mnogo komotniji nego u 'zastarelim' HTML webmail-ima. Samo treba imati malo bržu konekciju... :)

U svakom slučaju ovo nebi trebali propustiti da vidite.
 
ZoNi:
osim sto usporava, ne vidim nijedan dobar razlog da ceo sajt bude u flashu... ne moze lako da se snimi, edituje... jednostavno, ne volim ga :!:

~~~~~~~~~~~~~~~~

RAzumem da ti se flash ne svidja i to je stvar ukusa i/ili afiniteta. ALi ne slazem se da jedan od razloga moze biti da se tesko snima ili edituje. Nista lakse od toga i to ne moze biti razlog.
FLash sajtovi, ako se dobro optimizuju, mogu biti sasvim pristojne velicine. No, ne smemo zaboraviti da je kod nas konekcija ocajna, pa mi uzimammo za reper nase brzine veza. U svetu je uglavnom sasvim normalno da se flash sajt ucitava dovoljno brzo, zbog boljih veza, pa to ne predstavlja problem. Zato su flash sajtovi sve zastupljeniji. ILi barem elementi u flashu. Radio sam za neke firme sajt sa dva flash elementa (baner posebno, meni posebno), unutar obicnog HTML koji je sadrzao neki tekst. Lepo sve pozicioniras i radi, oba elementa ukupne velicine 80K sto uopste ne predstavlja problem cak i na nasimvezama.
Dakle, mislim da flash ima buducnost, vreme staticnih ili GIF ili scriptom animiranih strana polako ali sigurno prolazi...
 
Da svakako, tu se slažemo. A davno je flash prestao biti program za koji se smatralo da pravi samo banere i menije. Mada, izgleda da neki to još uvek smatraju...

Goowy je odličan primer savršeno osposobljenog webmail servisa (izrađenog u flash tehnologiji što mu daje mnoge prednosti bez puno mana) , koji se u potpunosti može meriti i sa ozbiljnim konkurentima. Dobro, možda samo ne po veličini prostora za poruke, ali realno, kome danas treba čitavih 1-2GB praznog prostora, kada će i ovih 100MB malo ko napuniti za celi život.

Inače, možda će u skorije vreme biti pušten u rad i www.123box.net , naravno isto - webmail u flashu.
A Eartlink će uskoro pustiti svoju verziju, tako da će ovo izgleda postati pravi trend.
 
flash je sjajna stvar ali zaista ne vidim zasto praviti webmail u flash :?:
Meni barem nikada kod tih servisa nije bila bitna lepota koliko funkcionalnost i sto brze ucitavanje.
Mislim da je ovo jedan od retkih situacija gde ne treba upotrebljavati flash.
 
codemaker:
ALi ne slazem se da jedan od razloga moze biti da se tesko snima ili edituje. Nista lakse od toga
slagao se ti ili ne, ipak je tesko snimiti neku Flash animaciju sa Neta, a jos ju je teze editovati! HTML se snima lako, edituje se u Notepadu, a slike u Paintu... SWF je znatno teze editovati i skinuti sa nekog sajta! (ok, ja koristim Maxthon i sa njim je to u 99% slucajeva lako, ali ipak...)
 
codemaker:
Razumem sajt, banner, meni - ali webmail sistem u flashu, nisam siguran da je to nesto sto je bas neophodno.
Nije neophodno, ali se može izvesti. Ako je tako, zašto nebi postojalo, pa makar i u flashu.

A što se tiče editovanja i snimanja flash sajtova. :arrow: zašto ih snimati i editovati, osim ako ne nameravaš da ukradeš i prerađuješ tuđe sajtove. Savim su dovoljne stvari koje se mogu pokupiti i na dobri stari način - kopiranje teksta i uzimanje slike (ukoliko se ona direktno linkuje sa sajta, tj. nije ugrađena u flashu).
 
ZoNi:
codemaker:
ALi ne slazem se da jedan od razloga moze biti da se tesko snima ili edituje. Nista lakse od toga
slagao se ti ili ne, ipak je tesko snimiti neku Flash animaciju sa Neta, a jos ju je teze editovati! HTML se snima lako, edituje se u Notepadu, a slike u Paintu... SWF je znatno teze editovati i skinuti sa nekog sajta! (ok, ja koristim Maxthon i sa njim je to u 99% slucajeva lako, ali ipak...)
Ma nisam ja mislio na te vrste snimanja i editovanja... Nismo se ocigledno razumeli, pomislio sam da govoris o snimanju i editovanju necega sto si SAM napravio, pa me to zbunilo, zasto bi to bilo tesko.
A skidati tudje pa editovati, ne lici mi na kreativan rad :) I to jeste tesko, pogotovo ako nemas alata. Evo ja imam kupljeni Flash Decompiler, pa sa njime ipak ne mozes mnogo, dakle jeste tesko ali se postavlja pitanje, sta time dobijas. Preradjujes tudje SWF, pa lansiras kao svoje?
 

Back
Top