CRNA GORA I MAKEDONIJA U ALBANSKOM BENELUKSU

zemunski kej

Elita
Poruka
20.267
Albanija ,Kosovo ,Crna Gora i Makedonija treba da se udruze u trajnu strukturu,slicnu Beneluksu....objavljuje potal EU Observer a prenose Vecernje Novosti,ideju izneo Ginter Felinger austrijski ekonomista i Ekrem Krasnici novinar iz Brisela. Po njihovoj oceni ove 4 zemlje se dobro uklapaju i imaju drugaciju istoriju i etnicku mesavinu od severnih Srbije i BIH. Ovo sam morao da postavim kao temu jer mi dodje da one blesave Crnogorce izvucem za usi a i Makedonce. 500 godina se borilo da se oslobodi otomanske imperije a ovi ce dobrovoljno da se vrate ...mislim sta reci a i mirise mi da ce tako da se zavrsi.
 
Albanija ,Kosovo ,Crna Gora i Makedonija treba da se udruze u trajnu strukturu,slicnu Beneluksu....objavljuje potal EU Observer a prenose Vecernje Novosti,ideju izneo Ginter Felinger austrijski ekonomista i Ekrem Krasnici novinar iz Brisela. Po njihovoj oceni ove 4 zemlje se dobro uklapaju i imaju drugaciju istoriju i etnicku mesavinu od severnih Srbije i BIH. Ovo sam morao da postavim kao temu jer mi dodje da one blesave Crnogorce izvucem za usi a i Makedonce. 500 godina se borilo da se oslobodi otomanske imperije a ovi ce dobrovoljno da se vrate ...mislim sta reci a i mirise mi da ce tako da se zavrsi.


to ti je dezinformacija,to prvi put cuh od tebe,a redovno pratim situaciju u CG jer mi je to posao,a zivim ovdje..Crnogorci jos nisu ni poslali ambasadora na Kosovu,a i polomismo se da udjemo u Evropsku uniju,tako da vladi trenutno nije u planu da se bavi drugim pitanjima..I slozicu se sa tobom,bilo bi krajnje glupo da je to istina,jer bismo nipodištili 500 godina krvave borbe,mada me od danasnje vlade vise nista i ne cudi.
 
to ti je dezinformacija,to prvi put cuh od tebe,a redovno pratim situaciju u CG jer mi je to posao,a zivim ovdje..Crnogorci jos nisu ni poslali ambasadora na Kosovu,a i polomismo se da udjemo u Evropsku uniju,tako da vladi trenutno nije u planu da se bavi drugim pitanjima..I slozicu se sa tobom,bilo bi krajnje glupo da je to istina,jer bismo nipodištili 500 godina krvave borbe,mada me od danasnje vlade vise nista i ne cudi.

Nisam neodgovoran idi na Vecernje Novosti i ja sam to tamo procitao...u pitanju je ideja koju isprobavaju. Meni je interesantna konstatacija da se razlikuju od Srbije i BIH po istoriji i etnickoj mesavini . Treba jasno reci da i ne pomisljaju na to jer to nije normalno .a i sam znas kako bi to zavrsilo.
 
Nisam neodgovoran idi na Vecernje Novosti i ja sam to tamo procitao...u pitanju je ideja koju isprobavaju. Meni je interesantna konstatacija da se razlikuju od Srbije i BIH po istoriji i etnickoj mesavini . Treba jasno reci da i ne pomisljaju na to jer to nije normalno .a i sam znas kako bi to zavrsilo.

meni je ta njihova konstatacija smijesna,isto kao i velikoj vecini crnogorskog naroda..nebulozno je i pricati o tome,ocigledno neko treci zeli da zamrsi konce na balkanu..ko ce im ga znati.
 
meni je ta njihova konstatacija smijesna,isto kao i velikoj vecini crnogorskog naroda..nebulozno je i pricati o tome,ocigledno neko treci zeli da zamrsi konce na balkanu..ko ce im ga znati.

Cenim to sto pricas o crnogorskom narodu ,trebao bi da popricas sa mojom zenom poreklom sa Orjena ,nesto se ona bas ne slaze sa tim a i nece da ucestvuje na forumu. Ona je tvrdi srpski nacionalista kao i svi njeni a ja sam u pocetku bio razocaran ali sada mi je svejedno zivite s kim hocete
 
Brate veruj mi da me mrzi a i nisam expert znam par stvari na kompu i to je to. Grozim se kad vidim da neko pise knjigu od postova . Dopadaju mi se kratke vesti i odgovori a ne sad od Kulina Bana...
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:385275-Predlog-za-Balkan-Albanski-Beneluks

Evo ja sam postavio link,cisto da moderacija ne bi brisala temu.Postoji neka prica o tome,moze se svrstati u "teoriju zavere",ali sve je moguce.Naime,prica se da ce se zapad potruditi da stvori veliku Albaniju i to upravo ekonomskim udruzivanjem Albanije,Crne Gore,Makedonije+Kosova.S' obzirom da su Albanci najbrojniji u takvoj zajednici,jasno je da ce sva vlast pripasti njima.Nasuprot "velikoj Albaniji" bi trebala da stoji "velika Srbija" koja bi bila sacinjena od Srbije i R.Srpske.Taj prostor bi trebao da bude zona potencijalnih nemira i umerenih konflikata sto bi omogucilo SAD konstantno prisustvo na Balkanu.Naravno,ovo su verovatno nebuloze,ali nikada se ne zna...
 
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:385275-Predlog-za-Balkan-Albanski-Beneluks

Evo ja sam postavio link,cisto da moderacija ne bi brisala temu.Postoji neka prica o tome,moze se svrstati u "teoriju zavere",ali sve je moguce.Naime,prica se da ce se zapad potruditi da stvori veliku Albaniju i to upravo ekonomskim udruzivanjem Albanije,Crne Gore,Makedonije+Kosova.S' obzirom da su Albanci najbrojniji u takvoj zajednici,jasno je da ce sva vlast pripasti njima.Nasuprot "velikoj Albaniji" bi trebala da stoji "velika Srbija" koja bi bila sacinjena od Srbije i R.Srpske.Taj prostor bi trebao da bude zona potencijalnih nemira i umerenih konflikata sto bi omogucilo SAD konstantno prisustvo na Balkanu.Naravno,ovo su verovatno nebuloze,ali nikada se ne zna...

Da li treba da ti kazem da sam zabrinut za Srbe u CG a narocito za one na Kosovu. Vidis da niko ne sme ni da pomene njihove probleme ,predstavljaju ih kao teroriste cak i u beogradskim novinama. Tesko ce se sami izboriti za bilo sta. Drugo ocekivao sam da ce traziti povezivanje sa muslimanskim delom BiH ali toga nema ,taj deo ostaje misterija nema mnogo tekstova uglednih politicara o sudbini BiH.Cak ni naznake.
 
Da li treba da ti kazem da sam zabrinut za Srbe u CG a narocito za one na Kosovu. Vidis da niko ne sme ni da pomene njihove probleme ,predstavljaju ih kao teroriste cak i u beogradskim novinama. Tesko ce se sami izboriti za bilo sta. Drugo ocekivao sam da ce traziti povezivanje sa muslimanskim delom BiH ali toga nema ,taj deo ostaje misterija nema mnogo tekstova uglednih politicara o sudbini BiH.Cak ni naznake.
Muslimanski deo BiH je svakako misterija.Mislim da ni svetski lideri ,koji povlace konce nad malim narodima,vise nemaju ideju sta da rade sa njima...Svakog boli glava od pomisli na federaciju BiH...
 
http://www.novosti.rs/vesti/planeta.300.html:385275-Predlog-za-Balkan-Albanski-Beneluks

Evo ja sam postavio link,cisto da moderacija ne bi brisala temu.Postoji neka prica o tome,moze se svrstati u "teoriju zavere",ali sve je moguce.Naime,prica se da ce se zapad potruditi da stvori veliku Albaniju i to upravo ekonomskim udruzivanjem Albanije,Crne Gore,Makedonije+Kosova.S' obzirom da su Albanci najbrojniji u takvoj zajednici,jasno je da ce sva vlast pripasti njima.Nasuprot "velikoj Albaniji" bi trebala da stoji "velika Srbija" koja bi bila sacinjena od Srbije i R.Srpske.Taj prostor bi trebao da bude zona potencijalnih nemira i umerenih konflikata sto bi omogucilo SAD konstantno prisustvo na Balkanu.Naravno,ovo su verovatno nebuloze,ali nikada se ne zna...

:eek:

sve-albaniski-benelux.jpg


Па ово је више него што је представљано на мапама "велике Албаније" раније.

Ако има неко старију мапу "велике Албаније" нека је постави било би занимљиво упоредити их.
 
:eek:

sve-albaniski-benelux.jpg


Па ово је више него што је представљано на мапама "велике Албаније" раније.

Ако има неко старију мапу "велике Албаније" нека је постави било би занимљиво упоредити их.

velika-albanija.jpg


Po ovome ispada da će se Šiptari odreći aspiracija na Vranje, Prokuplje i Leskovac, kao i Rašku, ako dobiju celu Vardarsku Makedoniju, Zetu, Boku i Istočnu Hercegovinu...
Ovo bi mogli da bude dobro za ekonomiju MN i Albanije. Viditeli vi kolika je to obala. Ovako će moći da pariraju Grcima i rvatima u prilačenju turista ;)
 
Poslednja izmena:
Nego hoce li Milo biti bar predsednik lovackog drustva u tom ,,luftiguzu''....

..а још кад знамо да је млађани Ротшпилд ономад славио рођендан код Мила, и да је на тој рођенданској журци био присутан и директор МИ6, све је јасно - надам се ...
 
crna gora ce definitivno postati deo velike Albanije. Milom ili silom. Kao i Makedonija.

Неће то бити "Велика Албанија" како је ви пропали "националистички" интернет мислиоци замишљате, као неку националистичку творевину Шиптара (којима се у потаји дивите као и усташама јер су они неупоредиво успешнији "националисти" од вас) - то ће бити конфедерација највећих шверцера дроге у вашој "Европи Нација", много јача него сада када су те државе и парадржава Косово* - раздвојене.

Такође, поред тога што ће бити гусарска држава, мора негде да се пере лова, и светска банкарска елита тражи нова подручја, а наведено је идеално да мало одмени старе пореске рајеве.. На пример, у Албанско приморје руски олигарси односно мафија улаже огромна средства, и од Драча прави "нову Ницу". Са све великим коцкарницама и тако то ...
 
Poslednja izmena:
ima ti da stavis albanski culaf na glavu samo ako ti narede amerikanci.

jer vi crnogorci i makedonci ste predodredjeni da budete nemacki i americke sluge.

jednostavno niste borci kao mi srbi.

vi srbi ste poznati kao borci.... pogotovo poslednjih 20ak god.... pobediste janeze, pa ustase, pa mudzose i na kraju NATO (i njihovu pesadiju siptare).... bitno je ucestvovati neko rece... :) :) :)
 
a sta ce biti sa srcem srbije?

Ако мислиш на Космет, са Косметом јужно од Ибра можемо да се поздравимо, док Северно Косово би требало да прогласи независност и од Београда и од Приштине, па да се онда као такво присједини овом балканском (шверцерском) Бенелуксу, јер би Срби са Севера једино као пуноправан члан имали реални приход од шверца и прања пара у "Бенелуксу", а да знају да шверцују - знају. Звонка Веселиновића нека поставе за председника, иовако им је он тамо доле тата.
 

Back
Top