Webgirl - Tribute to...

Đenka

Aktivan član
Poruka
1.450
Девочка живущая в сети
Нашедшая любовь
Между строк, между небом и землёй
Пальцами пытаясь угадать
Надеясь угадать
До конца до конца

Девочка живущая в сети
Живущая за всех
До конца на последнем этаже
Клавиши хранящие тепло
Таящие вопрос
Никому никому

Может быть на том конце встретив
В чьем нибудь чужом лице третьем
Что-нибудь отдашь сердце
Кто-нибудь отдаст сердце и
Знаешь ли бывает же чудо
Знаешь ли встречают же люди
Может быть и ты тоже
Может быть



Девочка живущая в сети
Забывшая любовь
Между строк между небом и землёй
Девочка уставшие глаза
Догнавшие рассвет
Только ей только ей



Девочка живущая в сети
Живущая в сети
Живущая в сети
Живущая в сети
Живущая в сети


("Webgirl" by Zemfira Ramazanova)

Ko razume, shvatiće...
 
Ne treba niko da se prepozna, nema šta da se kaže preko pp, ni kome. Tema je "tribute to a webgirl", kao što se i iz naslova da naslutiti. Objašnjenje je dato kroz tekst pesme, pa ko razume ruski i poznaje dobro Forum...

Ako se nekome svideo tekst, mp3 pesmu može da skine sa Zemfirinog zvaničnog sajta [2 MB].
 
Đenka:
Ne treba niko da se prepozna, nema šta da se kaže preko pp, ni kome. Tema je "tribute to a webgirl", kao što se i iz naslova da naslutiti. Objašnjenje je dato kroz tekst pesme, pa ko razume ruski i poznaje dobro Forum...

Ako se nekome svideo tekst, mp3 pesmu može da skine sa Zemfirinog zvaničnog sajta [2 MB].
ja razumem ruski al ocigledno ne poznajem forum.nekad samu sebe zaprepastim kako mi se neke stvari desavaju ispred nosa a ja nista.cek da procitam jos jednom
 
Izvini, code, ali ne mogu. Rečenična konstrukcija je takva da bi se prevođenjem izgubila skoro sva lepota i poetičnost i samo bi se dobila jedna nagrđena konstrukcija koja ne bi imala mnogo veze sa originalom.

Ukratko, pesma govori o devojci koja svoj život, između ostalog, živi i "na mreži", na Net-u (Девочка живущая в сети) i koja je na toj mreži prvo pronašla ljubav (Нашедшая любовь), a zatim je tu ljubav i zaboravila (Забывшая любовь), odnosno, zamenila je drugom, takođe "sa mreže" (po pretpostavci).

Dalje, u trećoj, boldovanoj strofi, autorica se obraća devojci sa mreže podsećajući je i ohrabrujući u nadi da se "dešavaju čuda" (Знаешь ли бывает же чудо) i da se "susreću ljudi" (Знаешь ли встречают же люди), (pretpostavljamo - i izvan mreže), kojima će moći da "preda srce" (Что-нибудь отдашь сердце) i koji će svoje srce predati njoj (Кто-нибудь отдаст сердце). Drugim rečima, nada se da će zavoleti nekog i biti voljena i u RL, izvan mreže.

Prosto, to je pesma o svima onima (čak ne samo o devojkama) koji su ljubav tražili preko neta, pronašli je, na neki način, pasivno ili aktivno, izgubili i onda nastavili da je traže, ali opet na metu. Takođe i podsećanje i ohrabrenje takvima da se čudo ljubavi dešava i u tzv. "stvarnom životu" i da se i tamo može tražiti.

Budući da je ovo "tribute to" tema, nije pogrešno pretpostaviti da naša "devojka s mreže" nije više među nama i da joj ova tema dođe kao neki ispraćaj, posveta i poklon.

Samo, ko Boga vas molim, budite dostojanstveni i nemojte da eksplicitirate ništa, suzdržite se od prozivki i nekakvih "iskopavanja" imana, pogađanja o kome bi konkretno moglo da se radi. Tako nešto bi bilo stvarno krajnje degutantno i sasvim bi upropastilo temu. Prosto, ko zna o kome se radi, neka to dostojanstveno zadrži za sebe.

Jel neko možda skinuo pesmu? Lepa je, nežna i setna, a na kraju se, u pozadini, čuje zvuk modema pri uspostavljanju dial-up konekcije - "tr-ššš, tr-tr tr-šššššš". Hihihi, Zemma rulez!
 
Tvoj tekst odise zlobom. Koju si cinicno uvio u svileni papir.
Sta, ti si taj "ostavljeni"? Ako ti je mrska ova rec, np., upotrebicu tvoje izraze.."zaboravljeni" i "zamenjeni".
Na nekoliko tema potenciras pricu o nekoj devojci, sve toboz iz dobrih namera. A mozda dosipas nekome so na ranu.
Ne verujem da je ikome promakla tvoja zajedljivost i izigravanje dusebriznika. Sjasi bre s devojke vec jednom. Preboli to sto pre, muski i dostojanstveno... svakom se moze desiti.
Jos bolje - nadji novu net devojku .
 
Na ovoj temi samo tvoj post odiše zlobom i neprijateljstvom koje pokušavaš da projektuješ na mene. Koje su to teme o nekoj devojci koje sam ja otvorio? Daj linkove, konkretno.

I ko si uopšte ti? Čiji si ti klon, zašto se kriješ i pišeš pod alternativnim nickom? Od kud tolika mržnja prema meni?

Sad kad si već ovako grozno uprljala ovu temu, samo nastavi. Tvoj stil pisanja mi je veeeoma poznat, jedva čekam da te prepoznam, baš sam zaintrigiran... Nadam se da će mi tvoji konstrukti otkriti tvoje motive, a ovi će me opet odvesti do tvog pravog identiteta. Jer, sve mi to deluje veeeoma "lično i personalno"... kao da sam sve to već negde video :roll:
 
Heh, evo, utvrdio sam tvoj identitet..., "muškarčino", "bajo" ccc :? Trebalo mi je svega par minuta...
Da je tebi stvarno stalo do nje ne bi krenuo sa ovako prljavim i gnusnim napadom koji ni tebi, ni meni ni njoj ne može da donese ama baš ništa dobro. Tebi je stalo jedino do tebe samog i do tvojih nezajažljivih potreba i izdaćeš je kao što si izdao one pre nje.

Aj-jaj-jaj-jaj-jaaaaj ! Kakvih sve ljudi ima :? :roll: CCCC!

Molim moderatore da ako se na ovoj temi pojavi i jedna jedina prozivka, jedno jedino ime - da SMESTA obrišu taj post, a ako se prozivanje nastavi - zaključaju temu. NEMOJTE dozvoliti da šljam prevlada... :?
 
Eh, hoklo malena, možda je on stvarno poverovao u valastitu laž i želju - da su moje namere u vezi te osobe stvarno nečasne i zle - ali daleko od toga da ne zna o čemu se tu (sve) radi...
Na žalost, on je u sve jako dobro upućen i sad pokušava da nekako profitira iz svega toga, ne obazirući se na potencijalne žrtve koje bi mogle iz toga da proisteknu - čak ni na tu osobu kojoj je tema posvećena... Pa vidiš da mu uopšte nije stalo da li će izazvati otkrivanje - i svog i njenog - identiteta u javnosti... čak to i provocira... Zato sam i zamolio moderatore da odmah brišu bilo čiji post, ako se u njemu slučajno pojavi bilo čije ime...

Radio je to ranije, više puta, radi to i sad - beskrupulozno i bez trunka savesti... :( Jer, važan je samo on, a sve ostalo je samo "kolateralna šteta"... :(

P.S.
Hvala ti što veruješ u mene. Nisi se korumpirala u međuvremenu, što me neizmerno raduje! :)
 
Kontaktiraju me neki na pp sa temom "nisam ja" pa samo da kažem da je "on" - magnolija - stari forumaš sa preko 5000 postova koji ovde nastupa tobože "incognito" - misleći da se svi razumeju u IT tehnologije koliko i om sam...
 
Mani me tih radikalskih fora sa zamenom teza… kao…, moj tekst odise zlobom, ja tebe mrzim, bla bla… pa, odmah da ti kazem, laskas sebi. Ti si uopste jedna vrlo nebitna persona. Ali, vidim da sadisticki uzivas da povredjujes druge, pa bi se pre moglo reci da te prezirem.

Đenka:
možda je on stvarno poverovao u valastitu laž i želju - da su moje namere u vezi te osobe stvarno nečasne i zle
Kakve sad veze ima kakve su bile tvoje namere? Ti bas ne mozes da predjes preko poraza...

Đenka:
Na žalost, on je u sve jako dobro upućen i sad pokušava da nekako profitira iz svega toga, ne obazirući se na potencijalne žrtve koje bi mogle iz toga da proisteknu - čak ni na tu osobu kojoj je tema posvećena... Pa vidiš da mu uopšte nije stalo da li će izazvati otkrivanje - i svog i njenog - identiteta u javnosti... čak to i provocira... Zato sam i zamolio moderatore da odmah brišu bilo čiji post, ako se u njemu slučajno pojavi bilo čije ime...

Radio je to ranije, više puta, radi to i sad - beskrupulozno i bez trunka savesti... :( Jer, važan je samo on, a sve ostalo je samo "kolateralna šteta"... :(
Posle ovoga, mislim i da si ozbiljno bolestan.


Indikativno je i da se na topik javila hoklica, jos jedna mladjahna djevuska. Koliko ona ima? Isto 17-18? Dalo bi se zakljuciti da su ti one ciljna grupa. Verovatno mislis kako su one lake za manipulaciju, ne oponiraju, lako ih je impresionirati i oblikovati za sopstvene potrebe.

I… nemoj mi mahati tim IP adresama. Mene to stvarno ne impresionira, jos manje moze da me zastrasi.
 
Skinuo pesmu.
Onako tuzna.
Zao mi je sto ne razumem ruski, ali po tvom prevodu ( ako je tacan, a moram ti verovati) i teks je lep

A sad sam se i zainteresovao na koga se misli.

Jеbi ga, kad ne pratim likove sa foruma toliko :?
 
Veruj mi, i tekst i pesma su 100% u skladu s njenom ličnošću... pa ne bih se valjda smarao da nije....
Ah, ti PROKLETI zli ljudi....... :x :x :x
I kako da čovek OPSTANE u takvom jednom ZLOM okruženju.... :x :x :x :x :x
Uh :x :x :x :x :x Tako malo SMEM da uzvratum, a tako MNOGO mogu, a ne smem :x

E pa, ako ima BOGA :x
 

Back
Top