Hrvatska spasava kunu prodavajući evre !!!

bane k

Iskusan
Poruka
5.761
Nama ovde nije baš toliko bilo poznato da i Hrvati prodaju znatno veće količine Evra da bi spasli svoju kunicu.
Smenili su oni, do skora neprikosnovenog i veoma popularnog guvernera, zagovornika fiksnog kursa i evo malo po malo se ugledavaju na nas.
Večeras je i objavljena vest da hrvatska vlada prodaje svoj udeo u telekomu, a dobijeni novac ulaže u Hrvatsku Razvojnu Banku, ili bolje reći, Hrvati NE veruju stranim Bankama, za razliku od Srbije koja se ponosi što su strane banke jedino što vredi u Srbiji !!

Zagreb -- Hrvatska narodna banka (HNB) intervenisala je danas na deviznom tržištu, prodavši 266,4 miliona evra po prosečnom kursu od 7,566548 kuna za jedan evro.
9794268834fc3b3ed4a12f221438587_640x384.jpg

U nastojanju da ublaži slabljenje kune u odnosu na evro, centralna banka je prvi put ove godine intervenisala na deviznom tržištu 4. januara kad je prodala bankama 197 miliona evra po prosečnom kursu od 7,532527 kuna za jedan evro, pa je tako povukla 1,48 milijardi kuna.

Druga je intervencija HNB-a bila 17. januara kada je prodato 130 miliona evra po prosečnom kursu od 7,546319 kuna, čime je povučeno oko 981 milion kuna.
...
http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2012&mm=05&dd=28&nav_id=613533

Dobro nam došli !!!!!
 
Nisam ni znao da kuna tako dobro stoji u odnosu na evro.Ne znam kako im je to poslo za rukom...

politika njihove HNB je fiksni kurs, nepromenjiv ili malo promenjiv. za razliku od našeg, kako ga Šole zove, fluktuirajući ( mora nešto komplikovano pa to ti je )
Kako to dalje funkcioniše, ebem li ga, samo vidimo da u jednom cugu prodavaju po 200 miliona evra.
Izgleda da funkcioniše ko bog, u 3pm:rotf:
 
Poslednja izmena:
Nisam ni znao da kuna tako dobro stoji u odnosu na evro.Ne znam kako im je to poslo za rukom...
Једноставно.Централна банка је одредила фиксни курс,нема штампања новца,а кад дође до дефицита буџета или отплате кредита онда централна банка прода одређену своту еврића из девизних резерви да би бранила фиксни курс.НБС је одредила пливајући курс као свој избор и ми смо до сад имали пуно мућки и манипулација тим курсом од стране банака и тајкуна.
 
Ми ту имамо и других проблема а ту је највећи продаја државних обвезница,да би наши лопови покрили рупе у буџету уместо да се одлуче да отпуштају непотребне раднике из јавног сектора.Те записе купују банке а долазе на отплату са каматама отприлике на свака 3 месеца.Када дође тренутак да држава мора да плати камате и врати паре које је позајмила,онда се банкари уз дозволу политичара играју курсом динара и краду нас док не наплате записе и камате.
 
Ми ту имамо и других проблема а ту је највећи продаја државних обвезница,да би наши лопови покрили рупе у буџету уместо да се одлуче да отпуштају непотребне раднике из јавног сектора.Те записе купују банке а долазе на отплату са каматама отприлике на свака 3 месеца.Када дође тренутак да држава мора да плати камате и врати паре које је позајмила,онда се банкари уз дозволу политичара играју курсом динара и краду нас док не наплате записе и камате.

Da mi je samo znati koje budale i kreteni kupuju te obveznice. Sve mi nesto kazuje da su to javne firme, poput EPSa, JATa, Telekoma, i slicne... Partijski zadatak.

Pazi, Mirko, ekonomski metak. Hvala, Slavko, spasao si (zasada) kurs dinara. :whistling:

_nobody_
 
Da mi je samo znati koje budale i kreteni kupuju te obveznice. Sve mi nesto kazuje da su to javne firme, poput EPSa, JATa, Telekoma, i slicne... Partijski zadatak.

Pazi, Mirko, ekonomski metak. Hvala, Slavko, spasao si (zasada) kurs dinara. :whistling:

_nobody_
Obveznice kupuju banke.Kamata je između 6 i 7% u evrima.Primera radi,kamate na štednju građana su 4-5%.Na lopovluku vlasti strane banke i brokeri jako lepo zarađuju.Te obveznice ne mogu da kupe direktno građani Srbije,nego samo preko brokera i da veruju u njegovo znanje i poštenje.
http://www.nadlanu.com/pocetna/info...je-uz-kamatu-od-sedam-odsto.a-140998.292.html
http://www.belex.rs/naslovna/faq
 
Једноставно.Централна банка је одредила фиксни курс,нема штампања новца,а кад дође до дефицита буџета или отплате кредита онда централна банка прода одређену своту еврића из девизних резерви да би бранила фиксни курс.НБС је одредила пливајући курс као свој избор и ми смо до сад имали пуно мућки и манипулација тим курсом од стране банака и тајкуна.

ni kod nas nema štampanja novca

samo se s vremena na vreme pojave novi apoeni i lete evritji
 

Back
Top