Identitet Roma
Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 147

Tema: Identitet Roma

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Identitet Roma

Mislim da je veliki problem to sto se niko ne brine o Ciganima. Mada su i oni sami krivi zbog svog polozaja. Naime Ciganski predstvanici se nisu borili za prava Cigana i za povratak njihove casti i imena. Mislim da Cigani nisu trebali dozvoliti da im se legalizuje ime Romi jer su time ostali bez icije podrske i sami na ovom svijetu. Svima je poznato da Cigani vode porijeklo iz Indije i da cak likom lice na Indijske arijevce. Cuydi me da se nijedan Ciganin nije istakao time da Ciganima vrati ponos kroz to sto bi sebi vratili Indijsku naciju i sebe poceli nazivati Indijcima. Milsim da bi se auomatski izgubio stereotip o Ciganima. Cigani bi imali svoju maticu i mozda bi mogli izboriti drzavljanstvo. NJima bi se prava postovala kroz Indijski utjecaj i kroz utjecaj Indijske drzave. Cigani bi se makli iz bijede i pronasli bi svoje dostojanstvo.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Identitet Cigana

Kad bi se Cigani izjasnili Indijcima mogli bi da uce Hindi jezik i da mladi Cigani studiraju u Indiji. Tako bi se jacao kadar i imali bi smo Ciganske kadrove koji bi mogli izvuci narod iz bijede. Mislim da je ovo alarmantana stvar jer zaista ne mozemo vise trpjeti Cigansku zaostalost. Vrijeme je da oni prestanu biti posebna nacija Romi jer Romska nacija ne postoji a njihov jezik je podgrupa Hindi jezika tako da im ne bi bilo nista strasno da pocnu uciti Hindi jezik. Milsim da bi smo mogli vidjeti u buducnosti kulturne i bogate Cigane.

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ti si rasista. Oni se danas u Srbiji nazivaju Romima, zbog teznje Srbije da se ostvari kao zemlja Tolerancije na Evropskom putu.

Mislim da bi za njih najbolje bilo osnivanje i instalacija Romske Knezevine.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mingov djed Pogledaj poruku
    Ti si rasista. Oni se danas u Srbiji nazivaju Romima, zbog teznje Srbije da se ostvari kao zemlja Tolerancije na Evropskom putu.

Mislim da bi za njih najbolje bilo osnivanje i instalacija Romske Knezevine.
    Po cemu sam ja rasista? Ja samo iznosim nacin na koji Cigani mogu izaci iz bijede. Nikakva Romska knezevina ne dolazi u obzir jer Romi danas nnisu sposobni odrzavati nijednu mjesnu zajednnicu. Cigani se trebaju promijeniti iz korijena i postati Indijcima jer oni i jesu Indijci. Njihovo porijeklo je iz Indije i oni nemaju drugu naciju sem Indijsku. Oni trebaju lijepo da se povezu sa Indijom i da im Indijski predjsednik garantira puna prava u svijetu.
    Cestitam Pinku koji je stupio u kontakt sa Indijom i preuzima Indijske serije. Mislim da Cigani mogu dosta nauciti od Indijaca.

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Couleman Pogledaj poruku
    Po cemu sam ja rasista? Ja samo iznosim nacin na koji Cigani mogu izaci iz bijede. Nikakva Romska knezevina ne dolazi u obzir jer Romi danas nnisu sposobni odrzavati nijednu mjesnu zajednnicu. Cigani se trebaju promijeniti iz korijena i postati Indijcima jer oni i jesu Indijci. Njihovo porijeklo je iz Indije i oni nemaju drugu naciju sem Indijsku. Oni trebaju lijepo da se povezu sa Indijom i da im Indijski predjsednik garantira puna prava u svijetu.
    Cestitam Pinku koji je stupio u kontakt sa Indijom i preuzima Indijske serije. Mislim da Cigani mogu dosta nauciti od Indijaca.
    Ko hoće da izadje iz bede taj ode za Njemačku

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Molim te, nemoj vise da upotrebljavas taj klerofaisticki izraz za ovaj sladak narod. Naravno da zasluzuju instalaciju Romske Knezevine gde bi svi oni ziveli u Miru i Toleranciji, i gde bi vladali Romski zakoni, u skladu sa uputstvom Evropske komisije, koja bi sve to nadgledala.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To nije klerofasisticki izraz. Ja ne priznajem Romsku naciju. Oni nemaju veze sa Rimom ili Romom. Oni su dosli iz Pendzaba i oni trevbaju jasno reci svijetu koje korake trebaju napraviti. Romska kenzevina bi bila jedno ruglo i geto za Rome. To ne dolazi u obzir jer ima Roma muslimana koji su dobri muslimani a ima i krscana. Kad bi Cigani postali Indijcima ja bih bio spreman da se bracno mijesam sa njima. Ne bi mi to predstavljalo prepreku. Ovako kako ja mogu da se mijesam sa njima kad su oni totoalno degradirani i sinonim za Rome i Cigane je dzepna kradja. To se mora promijeniti i oni se moraju dovesti u normalu i jednom za svagda prestati ta klasna razlika izmedju nas i njih. Mislim da su Cigani jedan samar Europi i cijelom svijetu. Nigdje se Cigani tako hladno ne vrijedjaju kao sto se to cini danas. I na eventulane uvrede Cigani ne p[rotestuju jer oni ne znaju sto je ponos i ne znaju kad ih neko ponizi.

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Kad bi se Cigani izjasnili Indijcima mogli bi da uce Hindi jezik i da mladi Cigani studiraju u Indiji. Tako bi se jacao kadar i imali bi smo Ciganske kadrove koji bi mogli izvuci narod iz bijede. Mislim da je ovo alarmantana stvar jer zaista ne mozemo vise trpjeti Cigansku zaostalost. Vrijeme je da oni prestanu biti posebna nacija Romi jer Romska nacija ne postoji a njihov jezik je podgrupa Hindi jezika tako da im ne bi bilo nista strasno da pocnu uciti Hindi jezik. Milsim da bi smo mogli vidjeti u buducnosti kulturne i bogate Cigane.
    koji ti je taj sladak covek na avataru?

jel neki buduci upravitelj romske knezevine?

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To nije klerofasisticki izraz. Ja ne priznajem Romsku naciju. Oni nemaju veze sa Rimom ili Romom. Oni su dosli iz Pendzaba i oni trevbaju jasno reci svijetu koje korake trebaju napraviti. Romska kenzevina bi bila jedno ruglo i geto za Rome. To ne dolazi u obzir jer ima Roma muslimana koji su dobri muslimani a ima i krscana. Kad bi Cigani postali Indijcima ja bih bio spreman da se bracno mijesam sa njima. Ne bi mi to predstavljalo prepreku. Ovako kako ja mogu da se mijesam sa njima kad su oni totoalno degradirani i sinonim za Rome i Cigane je dzepna kradja. To se mora promijeniti i oni se moraju dovesti u normalu i jednom za svagda prestati ta klasna razlika izmedju nas i njih. Mislim da su Cigani jedan samar Europi i cijelom svijetu. Nigdje se Cigani tako hladno ne vrijedjaju kao sto se to cini danas. I na eventulane uvrede Cigani ne p[rotestuju jer oni ne znaju sto je ponos i ne znaju kad ih neko ponizi.
    Ti Rome vredjas tako sto ih nazivas tim retrogradnim izrazom, koji se nigde u Evropi vise ne koristi. Oni su jako fin i veseo narod koji definitivno zasluzuje svoju novu maticu, Romsku Knezevinu, gde bi se vaspostavili njihovi obicajni zakoni, i gde bi vladala sreca i Tolerancija kakvu su oduvek sanjali da imaju u svojoj maticnoj drzavi, koja ce biti slatka.

Iskusan Bakunjin (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Mislim da je veliki problem to sto se niko ne brine o Ciganima. Mada su i oni sami krivi zbog svog polozaja. Naime Ciganski predstvanici se nisu borili za prava Cigana i za povratak njihove casti i imena. Mislim da Cigani nisu trebali dozvoliti da im se legalizuje ime Romi jer su time ostali bez icije podrske i sami na ovom svijetu. Svima je poznato da Cigani vode porijeklo iz Indije i da cak likom lice na Indijske arijevce. Cuydi me da se nijedan Ciganin nije istakao time da Ciganima vrati ponos kroz to sto bi sebi vratili Indijsku naciju i sebe poceli nazivati Indijcima. Milsim da bi se auomatski izgubio stereotip o Ciganima. Cigani bi imali svoju maticu i mozda bi mogli izboriti drzavljanstvo. NJima bi se prava postovala kroz Indijski utjecaj i kroz utjecaj Indijske drzave. Cigani bi se makli iz bijede i pronasli bi svoje dostojanstvo.
    Да се дружиш са Циганима, схватио би да све то што ти предлажеш они не желе !

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E pa ja nisam za to da se Romi usance u knezevinu i da oni kao Indijanci sprovode svoje neznabozacke obicaje. Sta mislis da kad udjes u Romsku knezevinu onda ces vidjeti stare babe kako ghataju na kartama? E to mi muslimani ne zelimo. Ne zelimo rezervat za Cigane. Zeli8mo da oni zive u drzavama gdje zive ali sa velikom nacionalnom kultivacijom koju bi preuzeli iz Indije.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio aurora5 Pogledaj poruku
    koji ti je taj sladak covek na avataru?

jel neki buduci upravitelj romske knezevine?
    To je Indijac Bajron iz serije Mala Nevjesta.

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

E pa ja nisam za to da se Romi usance u knezevinu i da oni kao Indijanci sprovode svoje neznabozacke obicaje. Sta mislis da kad udjes u Romsku knezevinu onda ces vidjeti stare babe kako ghataju na kartama? E to mi muslimani ne zelimo. Ne zelimo rezervat za Cigane. Zeli8mo da oni zive u drzavama gdje zive ali sa velikom nacionalnom kultivacijom koju bi preuzeli iz Indije.
    Nije to rezervat. To moze biti rezervat samo u usijanim klerofasistickim glavama, koje bi i htele da oni ne postoje. Romska Knezevina bi bila Evropski kisobran za sve Rome i ostale gradjane koji su se osetili diskriminisano od strane retrogradnih elemenata.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Mingov djed Pogledaj poruku
    Nije to rezervat. To moze biti rezervat samo u usijanim klerofasistickim glavama, koje bi i htele da oni ne postoje. Romska Knezevina bi bila Evropski kisobran za sve Rome i ostale gradjane koji su se osetili diskriminisano od strane retrogradnih elemenata.
    To je klasican rezervat. Romi bi bili i dalje bez svoje domovine. Europsko i svjetsko drustvo se treba navici na prisustvo Roma u svim institucijama tako da nemojmo oceklivati da Romi budu samo dobri pjevaci nego i dobri politicari ili naucnici. Rom muslimana pripada muslimanskom narodu i on moze predstvaljati muslimane ali smao kad bude imao svojun naciju a to je Indijsku.
    Ja se ne zalazem da Cigani sada trebaju primiti Hinduizam ali sam za to da se trebaju kulturno povezati sa Indijom.

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

To je Indijac Bajron iz serije Mala Nevjesta.
    eto, taman da ga dovedemo da malo kultivise ove nase rome i integrise ih...

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio aurora5 Pogledaj poruku
    eto, taman da ga dovedemo da malo kultivise ove nase rome i integrise ih...
    Naravno. Bajron je lijep Indijac.

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

To je klasican rezervat. Romi bi bili i dalje bez svoje domovine. Europsko i svjetsko drustvo se treba navici na prisustvo Roma u svim institucijama tako da nemojmo oceklivati da Romi budu samo dobri pjevaci nego i dobri politicari ili naucnici. Rom muslimana pripada muslimanskom narodu i on moze predstvaljati muslimane ali smao kad bude imao svojun naciju a to je Indijsku.
    Ja se ne zalazem da Cigani sada trebaju primiti Hinduizam ali sam za to da se trebaju kulturno povezati sa Indijom.
    To ne moze da bude rezervat. Takva drzava ili pokrajina bi imala sve premise jedne mirne i lepe zemlje gde bi Romi konacno uzivali slabodu koja im je uskracena klerofasistickim ispadima, koji postoje i na ovoj temi i koji ce biti prijavljeni ombusmanu za ljudska prava!

Elita
    Učlanjen
    22.02.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Pa ti si rasista piz.do!!! Na lukav nacin opisujes zaostalost Cigana!! Od takvih kao ti se ocekuje najgore pa cak da ubiju Ciganina samo zato sto je drugaciji od ostalih.
    zar se tako obraca djedu rodjenom?

djed je potpuno u pravu...slatkim romima nista manje od slatke knezevine koja ce postati ponos i dika tolerancije u evropi i slomiti zube klerofasizmu...

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

NIje tacno. Romi se moraju integrirati u normalno drustvo Europskih zemalja i ostalih dijelova svijeta. Romi muslimani se trebaju prikloniti muslimanima ali ne kao Roomi nego kao Indijci. Tada bi Roomski muslimani imali najveca postovanja i oni bi mogli da se bracno mijesaju sa svim muslimanima. Kao sto se cini napor za integraciiju Crnaca u cijelom svijetu tako se treba ciniti da se Romi integrisu i da imaju svoje dostojanstvo i da njeguju svoje porijeklo. Za Indijske muslimane je Indija majka i to tako treba biti i za Rome muslimane.

Buduća legenda
    Učlanjen
    04.10.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Balkanski džezeri ..Himna Gelem , gelem (Idem , idem)

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

NIje tacno. Romi se moraju integrirati u normalno drustvo Europskih zemalja i ostalih dijelova svijeta. Romi muslimani se trebaju prikloniti muslimanima ali ne kao Roomi nego kao Indijci. Tada bi Roomski muslimani imali najveca postovanja i oni bi mogli da se bracno mijesaju sa svim muslimanima. Kao sto se cini napor za integraciiju Crnaca u cijelom svijetu tako se treba ciniti da se Romi integrisu i da imaju svoje dostojanstvo i da njeguju svoje porijeklo. Za Indijske muslimane je Indija majka i to tako treba biti i za Rome muslimane.
    Dobro je. Barem vise ne upotrebljavas onaj skaradan i retrogradan izraz za ovu slatku naciju. Upozorenja su ucinila svoje.

Buduća legenda
    Učlanjen
    05.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    385

Poznanik koji je radio za firmu čiji su vlasnici Indijci kaže da njih bes spopadne kad im se spomene da su ovi naši sugrađani romske narodnosti takođe došli iz Indije odnosno da se radi o njihovim rođacima.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Mingov Djed me optuzuje za klerofasizam a Saban Bajramovic je pjevao o Ciganima i nije koristio naziv Rom nego Ciganin. Bosna ima jednog uglednog Ciganina a to je Muharem Serbezovski koji je preveo Kur'an na Romskom jeziku. On je cak bio delegat u parlamentu BiH. Ne znam sto je s njim sada? Takvi ljudi kao sto je Muharem Sebezovski mogu nesto uciniti za Rome. Romi moraju znati da ne mogu ovako dalje i da moraju nesto promijeniti. Oni mroaju jasno staviti do znanja svijetu da vise ne postoje cerge za Cigane nego da Cigani zele da postanu doktori i advokati.

Primećen član
    Učlanjen
    14.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Gruban Pogledaj poruku
    Poznanik koji je radio za firmu čiji su vlasnici Indijci kaže da njih bes spopadne kad im se spomene da su ovi naši sugrađani romske narodnosti takođe došli iz Indije odnosno da se radi o njihovim rođacima.
    Pa to je zato sto su se i sami Romi distancirali od Indije. Inace veliki autoritet u Indiji uziva Esma Redzepova. Ona je pjevala Indiri Gandi.

Iskusan Bakunjin (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Mingov Djed me optuzuje za klerofasizam a Saban Bajramovic je pjevao o Ciganima i nije koristio naziv Rom nego Ciganin. Bosna ima jednog uglednog Ciganina a to je Muharem Serbezovski koji je preveo Kur'an na Romskom jeziku. On je cak bio delegat u parlamentu BiH. Ne znam sto je s njim sada? Takvi ljudi kao sto je Muharem Sebezovski mogu nesto uciniti za Rome. Romi moraju znati da ne mogu ovako dalje i da moraju nesto promijeniti. Oni mroaju jasno staviti do znanja svijetu da vise ne postoje cerge za Cigane nego da Cigani zele da postanu doktori i advokati.
    Ако је прави, вероватно је отпутовао, да му душа види пута.

Strana 1 od 6 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 12.08.2004., 12:35
  2. Pomoc oko CD- roma
    Autor ReavEr u forumu Hardver
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 06.08.2004., 08:42
  3. LACIO ILI ROMA
    Autor RIMLJANIN u forumu Fudbal
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 21.04.2004., 20:21
  4. Roma-Juventus
    Autor Chili u forumu Fudbal
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 30.03.2004., 16:36
  5. AC MILAN ILI AS ROMA????ZA KOGA STE???
    Autor Football_mania u forumu Fudbal
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.02.2004., 01:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •