Prioriteti

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.222
Svakodnevno srecem ljude bez zuba i sve mi se vise gade..upravo gledam i slusam lika i zmureci se oseti po sustanju da nema 2 zuba u glavi..uz to ide neka raspala garderoba da ne pricam o ne/higijeni..pritom obicno imaju dosta kg viska..sad ce neko reci da nemaju ljudi para da to srede..pa se postavlja pitanje vaspitanja zasto su se zapustili i doveli u to stanje..koje prioritete su imali i dan danas nista sebi ne uskracuju ali zuba je sve manje i ne obracaju paznju na to..verujem da ni ne mogu jesti zilaviju i tvrdju hranu..niko se ne odrice cigareta ili alkohola a tusiranje moze i ne mora..koji su to delovi nas kojih se tako lako odricemo zarad drugih zivotnih navika?.da li bi se malo drznuli ako bi im se predocilo da nije lepo smejati se s rukom preko usta?sta bi vama bio prioritet od zdravlja..izgleda..utiska..u dupe ili na dupe..takodje mi pada na pamet da se po rodjenju dece ljudi zapuste..pa da li je to validan izgovor da se trebaju deca skolovati i da su otpisani kad nemaju za sebe osnovno?
 
Nema to nishta sa parama vec shto ljudi ne vode brigu o sebi,jednostavno bash ih briga a toga vala ima i u zemljama gde ljudi imaju para.Mada hvala Bogu razumem onoga koji bi mnogo shta da sredi na sebi al nema kako,opet sve to koshta samo otici kod zubara i srediti zube.
Licno znam dole u Srbiji jednog coveka koji malte ne nema nijedan zub u glavi,pushi,pije a okupa se valjda jednom mesecno...da ti se smuci zivot i nikada mi takvi ljudi nisu bili jasni...mrzovoljni su mnogi.

Meni je prioritet zdravlje,unoshenjem zdrave hrane u organizmu dobijash sve shto ti je potrebno i shto se izgleda tice i svega ostalog...
 
Evo jedne koja je imala i po 15, 20kg viska, i bila zapustena za svoje godine i previse. Kod mene je pokretac za tako nesto bilo nezadovoljstvo nekim krupnijim stvarima zbog kojih sam izgubila volju za svakim ulaganjem u izgled, ne novac, vec ravnodusnost. Uglavnom psihicko nezadovoljstvo pokrece tu zapustenost, koja opet doprinosi jos vecem nezadovoljstvu, i tako u krug. Pitanje je samo kad ce neko preseci sve to.
Volja je kljucna, neki ljudi jednostavno zive od danas do sutra.
 
zubi se bukvalno dovedu u red za metar dana,kilaza i ishrana malo teze zavisi od volje
garderoba je nebitna samo da nije pocepana a cigarete i alkohol ako moze umereno bilo bi najbolje
glavno je ne opterecivati se sta drugi kazu vec to uraditi zbog sebe
 
Znate li išta o temi ili ćete bas svi nastaviti da se bavite pretpostavkama?

Zašto ljudi toliko vole da pričaju o necemu u sta se ič ne razumeju? Samouvereno, glasno, osudjujući.

Lonci koji na plitkoj bari plutaju samo se ponekad slučajno sudare.

Operite zube pa stavite prst na čelo, može i srednji, i puno razmišljajte pre nego što izreknete sud.
 
Evo jedne koja je imala i po 15, 20kg viska, i bila zapustena za svoje godine i previse. Kod mene je pokretac za tako nesto bilo nezadovoljstvo nekim krupnijim stvarima zbog kojih sam izgubila volju za svakim ulaganjem u izgled, ne novac, vec ravnodusnost. Uglavnom psihicko nezadovoljstvo pokrece tu zapustenost, koja opet doprinosi jos vecem nezadovoljstvu, i tako u krug. Pitanje je samo kad ce neko preseci sve to.
Volja je kljucna, neki ljudi jednostavno zive od danas do sutra.
da..i onda kao jedino su mi cigarete ostale..nisam pomenuo jednog lika sto drzi rentacar i pun je ko brod..ali zubi trci trci pa naletis na koji..koji sad on ima izgovor nije mi jasno..ni problema ni nemastine..jar i kad neko vozi kola danas to je luxuz kod nas..ima se za pivo..kafice..sminku..a kad se nakezi pff..mislim da bi ipak neka pravila ponasanja trebalo uvesti po prioritetima..gledam klince po skolama trenerke i bele carape na patike..i oni puse..kakve oni probleme imaju..kesh za kredit..bolji mob..uzas
 
kod nas je genaralno taj fazon da se živi od danas do sutra, životari i da je važno šta se vidi. a opet realno što bi tebi smetalo ako je nekome proritet da se napuši, najede, napije, ide po kafanama, kupi audija a4 a neće da ide na kontrole kod zubara ili da vozi bicikl. da ne pričamo o tom nekom najniožem sloju. i gde uopšte srećeš te bezube i neokupane...
 
haha pa pogledaj oko sebe evo u busu:lol:unutrasnjost da ne pominjem..briga me jer zivim ovde..to je nas profil srba nije stvar da je potreban sablon vec bolje vaspitanje nacije
 
e to je drugo pitanje
kad zapustiš decu, ne možeš od 25. godine da ih vaspitavaš
to ti je naša država
al što se tiče prioriteta očigledno su različiti i na različite načine oblikovani
 
Svakodnevno srecem ljude bez zuba i sve mi se vise gade..upravo gledam i slusam lika i zmureci se oseti po sustanju da nema 2 zuba u glavi..uz to ide neka raspala garderoba da ne pricam o ne/higijeni..pritom obicno imaju dosta kg viska..sad ce neko reci da nemaju ljudi para da to srede..pa se postavlja pitanje vaspitanja zasto su se zapustili i doveli u to stanje..koje prioritete su imali i dan danas nista sebi ne uskracuju ali zuba je sve manje i ne obracaju paznju na to..verujem da ni ne mogu jesti zilaviju i tvrdju hranu..niko se ne odrice cigareta ili alkohola a tusiranje moze i ne mora..koji su to delovi nas kojih se tako lako odricemo zarad drugih zivotnih navika?.da li bi se malo drznuli ako bi im se predocilo da nije lepo smejati se s rukom preko usta?sta bi vama bio prioritet od zdravlja..izgleda..utiska..u dupe ili na dupe..takodje mi pada na pamet da se po rodjenju dece ljudi zapuste..pa da li je to validan izgovor da se trebaju deca skolovati i da su otpisani kad nemaju za sebe osnovno?

Losi su im prioriteti, ocigledno...
Lose su vaspitani, odgajani, lose zive...

Bitno je zravlje cistoca urednost, izgled,.. nema izgovora
 
Mozda zbog depresije,a pre svega zbog nje i mrzovoljnosti ti ljudi ne vode racuna o sebi.Najbolji nacin da im neko pomogne jeste da ih stimulise,da im motivaciju i snagu da se promene,da uvide te probleme,ali samo postepeno
 
Ta njihova smrdoca i nehigijena pokazuju koliko su ti ljudi zapravo seljaci,i to oni teski
Mogu se prepoznati iz aviona.
Nekulturni su,psuju i smrde na alkohol...
Gade mi se,pogotovo u autobusu.
To je stvar njihove licne kulture
 
Svakodnevno srecem ljude bez zuba i sve mi se vise gade..upravo gledam i slusam lika i zmureci se oseti po sustanju da nema 2 zuba u glavi..uz to ide neka raspala garderoba da ne pricam o ne/higijeni..pritom obicno imaju dosta kg viska..sad ce neko reci da nemaju ljudi para da to srede..pa se postavlja pitanje vaspitanja zasto su se zapustili i doveli u to stanje..koje prioritete su imali i dan danas nista sebi ne uskracuju ali zuba je sve manje i ne obracaju paznju na to..verujem da ni ne mogu jesti zilaviju i tvrdju hranu..niko se ne odrice cigareta ili alkohola a tusiranje moze i ne mora..koji su to delovi nas kojih se tako lako odricemo zarad drugih zivotnih navika?.da li bi se malo drznuli ako bi im se predocilo da nije lepo smejati se s rukom preko usta?sta bi vama bio prioritet od zdravlja..izgleda..utiska..u dupe ili na dupe..takodje mi pada na pamet da se po rodjenju dece ljudi zapuste..pa da li je to validan izgovor da se trebaju deca skolovati i da su otpisani kad nemaju za sebe osnovno?

Svakodnevno srecem ljude bez mozga i sve mi se vise gade..upravo gledam i slusam lika i zmureci se oseti po gluposti da nema 2 godine zivota van mamine kuhinje.. uz to ide neka brendirana a nezaradjena garderoba da ne pricam o golfu dvojci ..pritom obicno imaju dosta istomisljenika, umerenih, koji su satro prijatelji sve dok ih se nesto licno ne tice .. sad ce neko reci da nemaju ljudi volje da to srede..pa se postavlja pitanje vaspitanja zasto su se zapustili i doveli u zavisno stanje..koje prioritete su imali i dan danas nista sebi ne uskracuju a ne zaradjuju, kritikuju vlast pa je ponovo biraju, kritikuju Andrica koga nikada nisu citali, ali su kupili Kastanedu koga takodje nisu citali ali ga drze na polici jer je in i kul..
Ne priklanjaju se navijackoj grupi jer su fuj, ali ce uraditi isto, priklonice se grupi intelektualaca, grupi modernih buntovnika, raznoraznih kriticara, lepih pozitivnih in i kul, grupi vlasnika folksvagena, grupi stedisa, vlasnika pitbula, lizing telefona od 300e (kao da se njime bolje telefonira)... sa ciljem odreci se svojih misli i u celosti prihvatiti vrednosti grupe.

Ulaze u vase zivote, glasno glasaju i donose umesto vas odluke, na ulici vitlaju rukama kao saobracajci, vuku vas za rukav da potpisete peticiju da se jvni parking zakljucava, guraju se peko reda/ svadjaju se sa onima preko reda (zavisi od trenutnog polozaja), ne jedu hleb ako nije kupljen preko reda, veruju da je park ispred solitera samo njihov i ogradjuju ga lancima, ne kupuju kod cigana ali su kinezi ok, uvek imaju nedvosmislen odgovor na svako pitanje svejedno je da li pricate o krecenju hodnika, uzgoru cincila ili determinantama, ogromnu energiju trose trudeci se da se nikada ne iznerviraju, jer se plase da bi tada reagovali kao ljudska bica, kao slobodne licnosti, strano i nepoznato...
Zive sami u svojoj decjoj sobi jer ne mogu da podnesu druge ljude pored sebe, jer niko nije dovoljno savrsen. U redu je mama, ona je hrana, i tata, on je plata, a ostali jok.

----------------------------------------------------------------------------
Molim pametnije da vise ne popustaju, stanje je kriticno.
 
Aham.
I u skolu. I u crkvu. I na bazen, i na Halkidiki, i kod kurawa i kod lekara. Jos me samo pop nije dovatio.
Upoznao sam puno ljudi i video da se ljudi mogu podeliti na dve grupe:
-oni koji recenicu pocinju sa "Volim"
i
-oni koji recenicu pocinju sa "mrzim", ili "osudjujem".
 
Poslednja izmena:
Svakodnevno srecem ljude bez zuba i sve mi se vise gade..upravo gledam i slusam lika i zmureci se oseti po sustanju da nema 2 zuba u glavi..uz to ide neka raspala garderoba da ne pricam o ne/higijeni..pritom obicno imaju dosta kg viska..sad ce neko reci da nemaju ljudi para da to srede..pa se postavlja pitanje vaspitanja zasto su se zapustili i doveli u to stanje..koje prioritete su imali i dan danas nista sebi ne uskracuju ali zuba je sve manje i ne obracaju paznju na to..verujem da ni ne mogu jesti zilaviju i tvrdju hranu..niko se ne odrice cigareta ili alkohola a tusiranje moze i ne mora..koji su to delovi nas kojih se tako lako odricemo zarad drugih zivotnih navika?.da li bi se malo drznuli ako bi im se predocilo da nije lepo smejati se s rukom preko usta?sta bi vama bio prioritet od zdravlja..izgleda..utiska..u dupe ili na dupe..takodje mi pada na pamet da se po rodjenju dece ljudi zapuste..pa da li je to validan izgovor da se trebaju deca skolovati i da su otpisani kad nemaju za sebe osnovno?


zapravo, poželjno je, ko još želi da gleda nečije crne rupe po ustima :sad2:

doduše, postoje ljudi koji i pored sve brige o zubima imaju jednostavno takav kvalitet zuba - loš pa im ništa ne pomaže, a nemaju svi kintu za veštačke zube hbg.
i nije isto polemisati o tome ko koliko vremena ima za šta, sa stanoviša osobe koja možda ima i previše slobodnog vremena.
svi mi polazimo od sebe. i ja nekad cele nedelje nemam kad da operem kosu. bude ili da žrtvujem to ili san. a mnogo mi je korisnije da se naspavam, pa je izbor jasan.
da li se ljudi snadju ili ne kad se izrode deca, takodje je pitanje. niko ne želi namerno da se zapusti, jeste lakše biti lenština, ali ne verujem da je to slučaj kod svih.
bar ne bi trebalo da je kod muškaraca slučaj kad dodju deca. žene imaju probleme drugačije vrste kad dodju deca i njima može da se progleda kroz prste, donekle.
 
ma to krene sa zubima ali se ne zavrsava nego lancano ide ka debljini i ne vodjenju racuna o sebi..ne uopstavam sad nego prosto ako je 1 problem da se resiti.nego je vecini prioritet pljuge i cirka..hrana na ustrb zdravlja..iako znaju da nesto nije zdravo oni teraju po starom..imam ortaka isto je sve zube menjo u glavi i sad cujem da mu je opet neki vidljiv ispao napred..ali on kupuje tablet e o tome se radi
 
Svakodnevno srecem ljude bez zuba i sve mi se vise gade..upravo gledam i slusam lika i zmureci se oseti po sustanju da nema 2 zuba u glavi..uz to ide neka raspala garderoba da ne pricam o ne/higijeni..pritom obicno imaju dosta kg viska..sad ce neko reci da nemaju ljudi para da to srede..pa se postavlja pitanje vaspitanja zasto su se zapustili i doveli u to stanje..koje prioritete su imali i dan danas nista sebi ne uskracuju ali zuba je sve manje i ne obracaju paznju na to..verujem da ni ne mogu jesti zilaviju i tvrdju hranu..niko se ne odrice cigareta ili alkohola a tusiranje moze i ne mora..koji su to delovi nas kojih se tako lako odricemo zarad drugih zivotnih navika?.da li bi se malo drznuli ako bi im se predocilo da nije lepo smejati se s rukom preko usta?sta bi vama bio prioritet od zdravlja..izgleda..utiska..u dupe ili na dupe..takodje mi pada na pamet da se po rodjenju dece ljudi zapuste..pa da li je to validan izgovor da se trebaju deca skolovati i da su otpisani kad nemaju za sebe osnovno?

Jel ovo način da nam kažeš kako si ti uredan, čist, vaspitan i tako to il pitaš izistinski?! :)
 
Na ovu temu sam razmišljala dosta puta... Šta su nekome prioriteti? Kada sam rodila dete, stalno sam sa raznih strana dobijala isto pitanje - Ti si se porodila? Imaš dete?! Ljudi kao da očekuju i podrazumevaju da žena kad rodi, treba da se zapusti, da ima bar 10,15 kg viška i prestane da vodi računa o sebi. Ponekad se osećam prosto neprijatno u svojoj koži, zbog glupih pitanja - Ti mora da si držala dijetu tokom trudnoće... :eek: Imaš sređene nokte, pa kako kad imaš dete... :roll: A između redova - loša sam majka, domaćica, šta god... Po meni je normalno da je prioritet zdravlje, higijena, neka opšta nega i briga o sebi, ali eto, po nekima je to shvaćeno naopako. Tako isto bih i ja tim ljudima koji idu zapušteni, aljkavi isl. (bez opravdanih razloga) postavila par pitanja, ali čemu to...Nek svako fura kako misli da treba, ja ću kako ja mislim i to je to. :hvala:
 

Back
Top