"PADAJU MASKE " sa "LICA IZ SENKE" !

bakonja

Buduća legenda
Poruka
43.538
" Глобална сила Ротшилда и Рокфелера

Младен Ђорђевић
среда, 06. јун 2012.

Неколико дана пре редовног годишњег састанка Билдерберг групе објављена је вест да две најмоћније светске банкарске породице Ротшилд и Рокфелер ступају у стратешки савез. Банкарске династије из Европе и САД уједињују свој капитал и стварају заједнички инвестициони фонд тако што ће групација Ротшилд (RIT Capital Partners) преузети37 одсто акција у Рокфелер групи (Rockefeller & Co.), од банке Société Générale за непознату суму. Рокфелер је тиме уместо банке за партнера добио једно од најпознатијих имена у глобалним финансијама. Имовином од скоро 40 милијарди долара ће управљати заједничко предузеће а најављено је да ће оно учествовати у аквизицијама и инвестиционим фондовима.

Овај савез ће омогућити Ротшилдима да ојачају своје позиције у САД и још више ојачати везе две породице, које данас воде 96-годишњи Дејвид Рокфелер и 76-годишњи Јакоб Ротшилд, који више од пет деценија имају добре пословне односе. Поводом склапања споразума представници два труста су издали прикладна саопштења, док је Ротшилд саопштио да је стварање овог партнерства „истински историјски“ чин, и најавио заједничко деловање на глобалном капиталистичком тржишту, са акцентом на Кину и Сједињене Државе. По његовим речима, САД због новооткривених резерви нафте из шкриљаца и гаса за следећих 50 година могу постати нова Саудијска Арабија, и зато је по њему изузетно важно бити присутан на америчком тржишту, пошто ће по његовој прогнози, Европа проћи кроз врло тежак период следећих десет година.

Ротшилд је путем уласка у компанију Рокфелер успео да успостави снажну базу у Америци, оно што његови преци нису могли. Сарадња две моћне компаније припремана је више од две године, када је најпре Дејвид Рокфелер приредио сусрет Ротшилда са извршним директором компаније Рокфелер Рубеном Џефријем. На састанку прошле године у Лондону Џефри се сагласио са уласком Ротшилда у Рокфелер групу, да би затим започели преговори са Социјете женерал око продаје њеног удела Ротшилдима.

Аналитичари процењују да ће два партнера искористити свој положај, посебно своје врхунске везе, да осигурају своје учешће у сваком по њима атрактивном послу. Заједничко деловање Рокфелера и Ротшилда ствара међутим огроман финансијски монопол који је у стању да себи потчини трговачко-индустријске операције читавог светског друштва. Уједињење ових моћника школски је пример оног процеса који су комунистички теоретичари назвали прерастање капитализма у капиталистички империјализам, који у модерној верзији не подјармљује становнике далеких колонија, већ у своју песницу стеже готово целокупно светско становништво.

У свом делу „Империјализам као последњи стадијум капитализма“ Лењин је навео да „банке прерастају у свемоћне монополисте који располажу читавим новчаним капиталом и капиталиста и малих власника, а исто тако и већим делом средстава производње и извора сировина у одређеној земљи и у читавом низу земаља.“ Сведоци смо нажалост да су ови наводи ма шта мислили о марксизму и лењинизму истинити, и јасно описују сурову стварност, како краја 19 века, тако и данашњице. Све је видљивије да припадници елите, попут Ротшилда и Рокфелера, користећи светску финансијску кризу, настоје да повећају своје све значајне ресурсе до којих тренутно могу да дођу , док већина светског становништва страхује за основну егзистенцију и у државама власт врше отуђене бироктатизоване и корумпиране елите. Додатно узнемирује и то што су се до сада владари из сенке углавном држали у сенци, док данас полако скидају маске и откривају своје највише позиције, отворено најављујући реалност глобалне силе, с којом ће обични смртници морати да се помире.".

Sa:
http://www.nspm.rs/komentar-dana/globalna-sila-rotsilda-i-rokfelera.html

+++ +++ +++

Dakle - "Maske su skliznule sa lica iz Senke" !
"Korporacija za 21- vek " je na Javnoj sceni .
"Mac po mac" i doci ce se do "Jedan narod , jedan vodja " ...
A onda , valjda , sledi ono sa Beogradskih grafita:
- Dzaba ste krecili !
 
Rosild,Rofeler,Rokfeler,Rotsild....jedan valuta,jedna nacija,jedna religija...Teorija zavere....SVe se vrti oko ovog dvojca bez kormilara...Moguce je,zasto da ne?Ali mene interesuje nesto drugo.Ako ovaj dvojac,plus Bildberg grupa,plus komitet 300,i ostali rese da preuzmu dominaciju u svetu,kako ce na to da gledaju onaj Mexikanac (najbogatiji na svetu),Bili Gejt,gosn Bafet,Roman Abramovic i ostala plejada milijardera...Zar njima nece proraditi crv sujete u stilu,pa i mi smo bogati,prebogati,zasto da vladju neki koji su sica naspram nas...Da li je moguce da o ni naprave neko svoje uredjenje sveta ako vec to moze ekipa R and R?Mozda ce buducnost biti zanimljivija nego sto mi mislimo?
 
Rosild,Rofeler,Rokfeler,Rotsild....jedan valuta,jedna nacija,jedna religija...Teorija zavere....SVe se vrti oko ovog dvojca bez kormilara...Moguce je,zasto da ne?Ali mene interesuje nesto drugo.Ako ovaj dvojac,plus Bildberg grupa,plus komitet 300,i ostali rese da preuzmu dominaciju u svetu,kako ce na to da gledaju onaj Mexikanac (najbogatiji na svetu),Bili Gejt,gosn Bafet,Roman Abramovic i ostala plejada milijardera...Zar njima nece proraditi crv sujete u stilu,pa i mi smo bogati,prebogati,zasto da vladju neki koji su sica naspram nas...Da li je moguce da o ni naprave neko svoje uredjenje sveta ako vec to moze ekipa R and R?Mozda ce buducnost biti zanimljivija nego sto mi mislimo?
Bil Gejts i Bafet su vec deo njihove ekipe(mozda su i ostali),tako da nema sukobljavanja izmedju interesa ovih koji su ovde predstavljeni kao kolovodje i ovih koji su kao najbogatiji,a ne hvataju se u kolo...
 
Rosild,Rofeler,Rokfeler,Rotsild....jedan valuta,jedna nacija,jedna religija...Teorija zavere....SVe se vrti oko ovog dvojca bez kormilara...Moguce je,zasto da ne?Ali mene interesuje nesto drugo.Ako ovaj dvojac,plus Bildberg grupa,plus komitet 300,i ostali rese da preuzmu dominaciju u svetu,kako ce na to da gledaju onaj Mexikanac (najbogatiji na svetu),Bili Gejt,gosn Bafet,Roman Abramovic i ostala plejada milijardera...Zar njima nece proraditi crv sujete u stilu,pa i mi smo bogati,prebogati,zasto da vladju neki koji su sica naspram nas...Da li je moguce da o ni naprave neko svoje uredjenje sveta ako vec to moze ekipa R and R?Mozda ce buducnost biti zanimljivija nego sto mi mislimo?

Tebi bi najbolje bilo da napustis ove komplikovanije teme - i odes na temu o vinogradarskom puzu ....

Cij sta on uporedjuje - Gejtsa i Rotsilda ..... :eek:
 

Back
Top