Ljudi pomagajte vise nisam pametan

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.707
Na ploci iscureli kondenzatori ploca bila Ausus m2n-x.
Narucim polovnu plocu sa limunda Gigabyte GA-M56S-S3, stavim ove ostale delove koji su bili na predhodnoj ploci udjem u sistem bez problema medjutim izbacuje mi neke errore itd moram novi sistem da radim ne moze da mi prepozna d particiju itd verovatno se sistem zbunio ubacivanjem nove ploce...

I nista onda sidjem do grada i kupim novo napajanje posto sumnjam u ovo staro neki kinez teski atx... Kupim LC Power ( LC420h-8), znam da i ovo nije uopste neko, al je bolje 10 x od starog i nista zamenim napajanje i da startujem racunar kad HDD nece da butuje uopste u picku materinu vise. Znaci samo mi ocita pocetni ekran onaj i tu zakuje ne mrda nikako dalje niti mogu da udjem u bios niti bilo sta da pritisnem tako zakovalo i stoji i nista ne mogu a samo sam napajanje promenio nista drugo uradio nisam i nisam ni pametan sta moze da bude uzrok ovome :dash: :dash: :dash:

Pomagajte drugovi hocu da se ubijemmmmm zbog HDDD-a zbog HDDD-aaa. :dash:
 
Iako nemam pojma šta si uradio (to sa matičnom, zar je tako teško kupiti drugu ili nositi u servis, znam da je novac problem jer imam sličan ali ne treba preterivati sa sam-svoj-majstor)... zašto ne pokušaš da repariraš sistem, nekada se sistem zbuni jer je hardver promenjen i ne prepoznaje ga (imao sam slučaj), a lepo ti vrati to napajanje staro, prvo reši prvi problem jer ti je novo očigledno napravilo mnogo veći problem...
 
Normalno je, sasvim normalno da nakon zamjene matične ploče mora da se instalira novi Windows...Očisti bios preko džampera ili vađenjem bios baterije i pokušaj ući u bios...Kada, odnosno, ako uđeš u Bios naštimaj boot na optiku i instaliraj Windows....Kakav je hdd, sata ili ata....ako je ata obrati pažnju na džamper na hdd-u...
 
Normalno je, sasvim normalno da nakon zamjene matične ploče mora da se instalira novi Windows...Očisti bios preko džampera ili vađenjem bios baterije i pokušaj ući u bios...Kada, odnosno, ako uđeš u Bios naštimaj boot na optiku i instaliraj Windows....Kakav je hdd, sata ili ata....ako je ata obrati pažnju na džamper na hdd-u...

Ma joj ne bi mi palo ni na kraj pameti problem je bio sa ramom glupim ubacio sam jos 512 mb rama, gledam ja koji djavo nece da radi sada samo promenio napajanje kad ja slucajno izvadim 512 rama sto sam dodatno ubacio i ulazim u sistem znaci ocito da ram mozda ne radi na isto mhz pa ima neki problem ko ce znati...

A sada imam drugi to jest to je bio i problem danas :dash:
Prvo nije mi sistem prepoznavao ni jedan opticki uredjaj i tucem ja glavom ceo dan sta je sto nece, donosim moj neki drugi dvd rezac stavljam nece ma nema sile... Kad u jadno doba zove lik sto mi je prodao plocu da pita jel sve ok, ja mu kazem on kaze a ja sam to 99 % skljucio u biosu :lol: I nista odem ja upalim udjem u sistem i sve ok prepoznao uredjaje... Restart masine, f12 first boot device CD ubacim bootabilni XP kad nista nece da butuje :dash: :dash: 100 $% sam siguran da je cd butabilan, al ajde meni se desavaju sve neke nemoguce stvari skoknem do komsiluka proverim cd butuje ok je... Vratim se ovamo udjem u sistem vidim da je prepoznat dvd citac ubacim cd otvorim ga vidim da radi restart pa f12 cd za frst boot device kao opet nece :dash:

Znaci ovo je da se covek poturci meni sada nikako nije jasno zasto nece da mi butuje butabilni cd, da nema mozda neka opcija u biosu koja iskljucuje butovanje to mi je nekako glupo al odakle znam :dash:
 
au sale pa ko ti garantuje da je ta polovna maticna ok,kod tebe nema ko da zameni kodenzatore na ploci ili se ne bi isplatilo ?
otkaci opticki uredjaj ako idu preko istog kabla u slucaju da je ATA

Preduhitri me dok sam pisao...
Ma nema covece ne radi niko mamu im dzanolebarosku, a nema cak u UE ni da se kupi kondenzatora tek u Cacku najblize sto ima...

Garantuje covek sto je prodao :D Lik me je cak zvao 3 puta da pita jeli stigla da li sam je namontirao itd znaci nikad mi se ovo nije desilo cim prodaju svi su u fazonu ko te j snalazi se sam xaxxaaxxa Ovo neki fin covek...

Sazno sam da je u ramu problem sto nece u sistem jos samo da saznam sto nece da butuje i eureka :hahaha:

EDIT : Mmmmm da malo cesljam i nadjem na lika sa istim problemom koji inace nije resen xaxaaxxaxaxaxaxa http://www.geekstogo.com/forum/topic/188698-will-not-boot-from-cd/
 
Poslednja izmena:
jesi li pokusao da flashujes BIOS?

Znaci sada si me sje*o do balcaka. Nakon nadogradjivanja biosa na najnoviju verziju se desava zajeban problem.
Naime kad se ucita pocetni ekran iz koga moze da se udje u bios stoji tako pa jedno 30-40 sekundi a ja pritiskam del non stop i tek nakon 30-40 sekundi udje isto tako i kada se ulazi u sistem stoji tu na tom ekranu 30-40 sekundi i tek onda udje ja nisam pametan sta se ovo zbiva vise sa ovom glupom plocom, ali koliko vidim necu moci da izdrzim a da je ne polomim nastavi li i sutra da me zajebava ovako.
 
Angazuj profesionalca.
Sta izigravas pametnjakovica, plati pa klati.

Ajde odmrmori mi sa teme ako imas nesto pametno da kazes i da posavetujes dobro doslo je ako nemas nemoj da spamujes sa glupostima.

Nisam ni mentalan ni retardiran ni slicno, izmedjuostalog zelim nesto i da naucim ako ne mogu sam onda uz pomoc interneta i ljudi sa vecim iskustvom u ovakvim i slicnim situacijama, kad moze da ga resi ,,profesionalac'' kako ga ti nazivas onda moze i neprofesionalac uz malo muke doduse.
 
Znaci sada si me sje*o do balcaka. Nakon nadogradjivanja biosa na najnoviju verziju se desava zajeban problem.
Naime kad se ucita pocetni ekran iz koga moze da se udje u bios stoji tako pa jedno 30-40 sekundi a ja pritiskam del non stop i tek nakon 30-40 sekundi udje isto tako i kada se ulazi u sistem stoji tu na tom ekranu 30-40 sekundi i tek onda udje ja nisam pametan sta se ovo zbiva vise sa ovom glupom plocom, ali koliko vidim necu moci da izdrzim a da je ne polomim nastavi li i sutra da me zajebava ovako.
da ti ne ispiše možda shift + F10 ?
oće mrežna da zeki kod novijih gigabitnih ploča
 
Zelim ti svu srecu ali je tvoj slucaj toliko komplikovan da ces cuti gomilu saveta i lutaces isprobavajuci svaki a mozes jos vise da zajebes stvar.
Aj uzivaj.

I da ga zajebem puca mi za 4000 dinara za plocu. I ne moze da bude toliko komplikovano znaci ili je nesto ne ispravno ili nije kompatibilno nema trece samo treba otkriti sta a ja volim da napravim nesto sam, najvece zadovoljstvo i ako se mucim 3 dana mi je na kraju kada vidim da radi bez problema i da sam ja napravio naravno uz pomoc sa interneta.

da ti ne ispiše možda shift + F10 ?
oće mrežna da zeki kod novijih gigabitnih ploča

Ma jok, samo ulazak u sistem ili bios umesto odma ceka se po 30-40 sekundi stoji na pocetnom ekranu...
Citao sam malo sinoc vidim da ljudi imaju tih problema kada stave nove graficke npr al nisam nasao sta moze biti resenje. No danas nisam bio ceo dan tu da cackam oko toga a i manuli su mi strujni kabal u menjuvremenu pa cim ga pre nabavim probacu sutra pa cu update temu sta sam uradio.
 
Ma jok, samo ulazak u sistem ili bios umesto odma ceka se po 30-40 sekundi stoji na pocetnom ekranu...
Citao sam malo sinoc vidim da ljudi imaju tih problema kada stave nove graficke npr al nisam nasao sta moze biti resenje. No danas nisam bio ceo dan tu da cackam oko toga a i manuli su mi strujni kabal u menjuvremenu pa cim ga pre nabavim probacu sutra pa cu update temu sta sam uradio
PA zato i ne može da uđe u bios 30 40 sekundi , probaj da islključiš mrežnu.
 
Pare tek sad mogu da se uzimaju, ovi novi klinci veze nemaju kako funkcionise sistem, samo pale sve sto se upaliti moze, komp vreo , ma shov, bice love ko kise samo za jos koju godinu.....da napomenem, ovo nije vezano za gospodinovu temu, samo me je asociralo, pazi kad ne znaju da se komp treba otvoriti i ocistiti povremeno, cudooo....
 
Pare tek sad mogu da se uzimaju, ovi novi klinci veze nemaju kako funkcionise sistem, samo pale sve sto se upaliti moze, komp vreo , ma shov, bice love ko kise samo za jos koju godinu.....da napomenem, ovo nije vezano za gospodinovu temu, samo me je asociralo, pazi kad ne znaju da se komp treba otvoriti i ocistiti povremeno, cudooo....

Pa cim te asociralo zanci da mislis da je isto stanje i samnom...
E pa da ti na brzaka kazem moj racunar koji sam kupio 2005 godine nije imao niti jedan jedini kvar. Promenjen je procesor uzet jaci, dokupljivan je ram, promenjen kuler na grafickoj stavljen od procesora ogroman ( moze da oladi cudo jedno ), ubaceni hlladnjaci sa strana, redovno menjata pasta i ciscenj detaljno, i nikada ni jedan jedini kvar jos malo pa 7 godina.

Dok su svima ovde riknjavale ploce, napajanja, graficke, ma sve zivo nema niko da mu se bar nesto nije pokvarilo samo ja u kraju.
Inace ovaj komp nije moj ja sam ga dobio posto ta devojka ciji je bio rekla nece da joj radi i evo ti pa vidi ako ti valja za nesto... Nebitno da ne duzim tacno je to sto si rekao da niko nema pojma da to treba ocistiti uloziti zameniti neki deo misle samo tuci udri 72 h bez gasenja i slicno, i naravno posle kada crkne nesto ,,pa glupo gov*no sto se pokvarilo'' :lol:

PA zato i ne može da uđe u bios 30 40 sekundi , probaj da islključiš mrežnu.

Eeeee da se vratimo temi maloooo :dash:
Znaci pokusacu da objasnim sve sta se desilo u detalj pa vi vidite koje se meni sve nebuloze desavaju i desavale su mi se pre sve nesto neverovatno :roll:

Resim ja veceras da ga operisem il cu da napravim makar osto celu noc ili cu u 6 ujutru sve da izlomim ako se iznerviram nema trece. Nista startujem ja 50 sekundi treba da bi uslo u bios ili sistem ili u boot opcije u zavisnosti sta zelim... Posle 50 sekundi cekanja na posetnom ekranu ulazi u bio idem odma da iskljucim mreznu, idem na disable restart kad ista pesma :dash:, nista vratim to, iskljucim izvadim jedan modul rama ubacim drugi, ista pesma :dash:... Mislim mislim mislim da mi nije onaj uvalio losu plocu, al kontam kad ti uvale ono ne javljaju se nikako beze u misiju rupu a ovaj mene 3 x zvao da pita sta kako jesam uspeo itd. Ma reko nije valjda ploca i posto su mi opticki uredjaji bili raskaceni prikacim njih da bih izvadio CD-ove koji su ostali unutra, i kad vidis posto sam pikacio optiku i startovao masinu nema cekanja nego odma predje dalje ja odma restart pa f12 boot from cd kad vidis ucita... E sada da li mene neko zajebava ili sta se desava ja ne znam, znaci ispostavilo se da nije htelo da ulazi u sistem normalno nego sa zakasnjenjem od 50 sekundi jer optika nije bila prikacena :think: Jako cudna stvar jako, al uglavnom to proradi, ja instalirah novi XP Professional i udjoh u sistem...

Prvo sto sam primetio je kada sam skinuo cpyz da uopste ne moze da prepozna koja je grafika u pitanju, takodje i na RUN => "dxdiag" nista nema da pise, ajde zavirim u kuciste vidim da se radi o Ati Rade On X1550 skinem neke univerzalne drajvere i instaliram...

I nista tako cackam po sistemu nesto naravno na D particiju ne mogu da udjem uopste to je bilo od samog pocetka kada je komp dosao kod mene izbacuje D: is not accesible the file or directory is corrupted and unreadable, odem propertis da vidim kad File System je umesto NTFS neki RAW al predpostavljam da se ovo da srediti sa nekim partition magicom da se particija formatira sa NTFS... I nista tako dalje brljam nesto kad odjednom crna slika na monitoru gledam struje ima sve u redu, radi kuciste svetli monitor al slike ni za lek hmmmm, pocinje nesto da se prelama kao iz crne menja u manje crnu sta znam uglavnom menja se boja za nijnsu, tako nekih 30 sek i dolazi slika ponovo :dash:

Primetim da su drajveri koje sam instalirao prsli znaci ponovo mi se preseca slika ( znate ono kad uradite novi sistem pa nemate drajvere ) slika se teze pomera i sece non stop, ja vec popizdeo sta je sada koji djavo...

E sada moje neko misljenje je da mogu biti 3 uzroka.
1. Je to sto nista nije moglo da mi detektuje grafiku koja je ni cpyz ni preko run-a sto znaci da ima neki problem sa njom.
2. Pregrevanje graficke. Posto sam primetio kada malo radi racunar kuler na grafickoj koji je mali a uzgred i prso je jedva okrece bas ( treba da se zameni ) je ekstremno vreo kada se pipne (moze jaje da se isprzi :lol:), doduse isto tako je i vreo hladnjak na ploci isto jaje da se isprzi, al ono u BIOSU pokazuje 35 temperaturu ploce samo...
3. Da sve ove probleme stvara ustvari ploca i da mi je onaj uvalio plocu sa nekim ,,felerom''.

E sada jedino sto meni pada na pamet je da sutra uspem da ,,ukradem'' graficku do uvece da probam da li ce sa njom ovo da se desava i da vidim u cemu je zaista problem.

Tako da eto vidite prvo ovo sa ulaskom u sistem i bootovanjem sada ovo sa grafickom ili plocom sve zeznute stvari i sto je najgore sve sumanuta resenja ej ukljcim optiku i ono se ne ceka 50 sekundi sto bi rekli ameri OMFG ne bi mi malo na pamet 100 godina da nisam hteo da izvadim cd koji je bio unutra...

A mozda je i u BIOSU nesto iskljuceno ko zna cim je bila iskljucena optika (ranije sam pricao o tome nije htelo uopste da mi prepozna cd) tako da ko zna sta je ovaj radio i iskljucivao, a load optimized defaults nece da radi ni to ne znam sto :roll:

Evo za cas slikao sam u BIOSU sve opcije pa ako neko prepozna nesto sto bi jos trebalo da se ukljuci ili iskljuci neka puca posto ko zna sta je ovaj radio i sve iskljucio/ukljucio :dash:

Integrated Peripherals
http://www.dodaj.rs/?2t/YO/37SaTWWT/dsc00045.jpg

Standard CMOS Features
http://www.dodaj.rs/?2f/Eo/4q4U3lKo/dsc00049.jpg

Power Managment Setup
http://www.dodaj.rs/?31/SN/3YdA6crd/dsc00048.jpg

Advanced Bios Features
http://www.dodaj.rs/?30/uC/2uLhDdQe/dsc00047.jpg
 
Gledajući ovu drugu sliku vidim da si sonija postavio da bude master i to je greška.Napravio si problem sa džamperom na hdd-u zato i nije htio da uđe u sistem bez optike.... Na njegovo mjesto treba da ide hdd....Druga stvar, isključi flopy u biosu koji će ti ku......Treća stvar, naštimaj da first boot bude hdd a ne flopy ili dvd.....Šta će ti univerzalni drajver kada je za ati najlakše naći drajver...nakon instalacije originalnog drajvera i nakon restarta za ati drajver potrebno je cca 5 minuta da legne drajver....Znači Windows se podigne i pokrenu se prateći programi ali slika se zacrni još par puta dok drajver ne legne...
Za tu tvoju grafiku ide ovaj drajver AMD Catalyst™ Display Driver 10.2 i podržava sljedeće grafičke karte

ATI Radeon 9500 Series
ATI Radeon 9550 Series
ATI Radeon 9600 Series
ATI Radeon 9700 Series
ATI Radeon 9800 Series
ATI Radeon X300 Series
ATI Radeon X550 Series
ATI Radeon X600 Series
ATI Radeon X700 Series
ATI Radeon X800 Series
ATI Radeon X850 Series
ATI Radeon X1050 Series
ATI Radeon X1300 Series
ATI Radeon X1550 Series
ATI Radeon X1600 Series
ATI Radeon X1650 Series
ATI Radeon X1800 Series
ATI Radeon X1900 Series
ATI Radeon Xpress Series
ATI Radeon X1200 Series
ATI Radeon X1250 Series
ATI Radeon X2100 Series
 
Ili je prosto mogao da resetuje sva podešavanja biosa (vađenje baterije, jumperi...) što mu je već deset puta pominjano na temi i ne bi bilo problema ikakvih... Nije mi jasno što čačka po biosu kada je osnovno pravilo vezano za bios - NE ZNAŠ - NE DIRAJ...

Ajde molim te nemoj mnogo da mi pametujes ako ne znas nista drugo tuci neki CS naprimer i cuti.
Naravno da sam to uradio odmah posle posta od markonsa, flesovao bios kada to nije pomoglo onda zamenio bateriju cak...

Gledajući ovu drugu sliku vidim da si sonija postavio da bude master i to je greška.Napravio si problem sa džamperom na hdd-u zato i nije htio da uđe u sistem bez optike.... Na njegovo mjesto treba da ide hdd....Druga stvar, isključi flopy u biosu koji će ti ku......Treća stvar, naštimaj da first boot bude hdd a ne flopy ili dvd.....Šta će ti univerzalni drajver kada je za ati najlakše naći drajver...nakon instalacije originalnog drajvera i nakon restarta za ati drajver potrebno je cca 5 minuta da legne drajver....Znači Windows se podigne i pokrenu se prateći programi ali slika se zacrni još par puta dok drajver ne legne...
Za tu tvoju grafiku ide ovaj drajver AMD Catalyst™ Display Driver 10.2 i podržava sljedeće grafičke karte

ATI Radeon 9500 Series
ATI Radeon 9550 Series
ATI Radeon 9600 Series
ATI Radeon 9700 Series
ATI Radeon 9800 Series
ATI Radeon X300 Series
ATI Radeon X550 Series
ATI Radeon X600 Series
ATI Radeon X700 Series
ATI Radeon X800 Series
ATI Radeon X850 Series
ATI Radeon X1050 Series
ATI Radeon X1300 Series
ATI Radeon X1550 Series
ATI Radeon X1600 Series
ATI Radeon X1650 Series
ATI Radeon X1800 Series
ATI Radeon X1900 Series
ATI Radeon Xpress Series
ATI Radeon X1200 Series
ATI Radeon X1250 Series
ATI Radeon X2100 Series

E cuj tako je i kod mene na kompu primarni Master je HDD, ja imam ATA HDD i nikada nisam imao dodira sa SATA a ova je SATA tako da nisam bas strucan ja sam samo ubo kabal u SATA II 0 i HDD je na Master 2 kanalu... Od ponudjenih imam SATA II 0, SATA II 1, SATA II 2 i SATA II 3... Malopre sam stavio u SATA II 1 u onda mi je HDD prebacilo na Slave 2 kanal pa predpostavljam da kada bih probao u SATA II 2 i SATA II 3 da bi ga prebacilo u Master 3 i Slave 3 kanale, e sada ostaje pitanje kako da prebacim HDD na Master 0 kanal :think: ?

Flopi sam morao da ukljucim da bih detektovao gde je problem, reko kod mene je sve moguce pa mozda pravi i problem sto je flopi off :lol:, sada je iskljucen.

To se samo bilo tako namestilo po defaultu posto sam prikljudio optiku, a inace stalno stavljam HDD za first CD za second.

Na te sam drajvere i mislio :lol: samo nisam lepo rekao mozda... Posto ja za moju karticu kada skidam nadjem za nju samo drajvere skinem i inastall i to je to a sada mora ceo Catalyst da se skine bla bla...

No, graficka je dosla u normalu pisao sam juce da se slogirala s vremena na vreme, gubila drajvere itd... Sada je dosla u normalu i radim na ovom racunaru 3 sata i nisam primetio da pravi problem jos uvek... Ono sto sam primetio u BIOSU jos je da je temperatura sistema to jest ploce cak 40 stepeni sto je mnogo po mom misljenju ( meni je uvek bila oko 30 ) pogotovu s obzirom na to koje su komponente u pitanju to ne bi smelo toliko da se greje...
 
Ajde molim te nemoj mnogo da mi pametujes ako ne znas nista drugo tuci neki CS naprimer i cuti.
Naravno da sam to uradio odmah posle posta od markonsa, flesovao bios kada to nije pomoglo onda zamenio bateriju cak...



E cuj tako je i kod mene na kompu primarni Master je HDD, ja imam ATA HDD i nikada nisam imao dodira sa SATA a ova je SATA tako da nisam bas strucan ja sam samo ubo kabal u SATA II 0 i HDD je na Master 2 kanalu... Od ponudjenih imam SATA II 0, SATA II 1, SATA II 2 i SATA II 3... Malopre sam stavio u SATA II 1 u onda mi je HDD prebacilo na Slave 2 kanal pa predpostavljam da kada bih probao u SATA II 2 i SATA II 3 da bi ga prebacilo u Master 3 i Slave 3 kanale, e sada ostaje pitanje kako da prebacim HDD na Master 0 kanal :think: ?

Flopi sam morao da ukljucim da bih detektovao gde je problem, reko kod mene je sve moguce pa mozda pravi i problem sto je flopi off :lol:, sada je iskljucen.

To se samo bilo tako namestilo po defaultu posto sam prikljudio optiku, a inace stalno stavljam HDD za first CD za second.

Na te sam drajvere i mislio :lol: samo nisam lepo rekao mozda... Posto ja za moju karticu kada skidam nadjem za nju samo drajvere skinem i inastall i to je to a sada mora ceo Catalyst da se skine bla bla...

No, graficka je dosla u normalu pisao sam juce da se slogirala s vremena na vreme, gubila drajvere itd... Sada je dosla u normalu i radim na ovom racunaru 3 sata i nisam primetio da pravi problem jos uvek... Ono sto sam primetio u BIOSU jos je da je temperatura sistema to jest ploce cak 40 stepeni sto je mnogo po mom misljenju ( meni je uvek bila oko 30 ) pogotovu s obzirom na to koje su komponente u pitanju to ne bi smelo toliko da se greje...

Velik je problem temperatura sistema to jest ploče...I 30 stepeni je previše,a ovo kuva...
Verovatno ti se od te temperature tope sata 2 i hdd 0 konektori i prave ti ogroman problem.
Moj ti je savet da kupiš još jedan kuler i staviš u kućište i obavezno skini poklopac sa kućišta.
Nije loše ni namestiti klimu u položaj da duva prema kompu.
Poslednje rešenje je primaknuti komp i frižideru ili zamrzivaču.
Čim skineš temperaturu,rešio si se problema,ovako će ti sve izgoreti...
Ne bacaj pare i ne igraj se sa životom ukućana...
 
Velik je problem temperatura sistema to jest ploče...I 30 stepeni je previše,a ovo kuva...
Verovatno ti se od te temperature tope sata 2 i hdd 0 konektori i prave ti ogroman problem.
Moj ti je savet da kupiš još jedan kuler i staviš u kućište i obavezno skini poklopac sa kućišta.
Nije loše ni namestiti klimu u položaj da duva prema kompu.
Poslednje rešenje je primaknuti komp i frižideru ili zamrzivaču.
Čim skineš temperaturu,rešio si se problema,ovako će ti sve izgoreti...
Ne bacaj pare i ne igraj se sa životom ukućana...

E nemoj ga i ti sada preterivati...
Sto se tice temperature stvarno nesto nije ok, malopre racunar mi je bio napolju i bio je ukljucen 3 h radilo sve bez problema cim sam ga uneo u kuci, sistem mi se slogirao vise puta slika nestane pocrni ekran i nema vracanja mora restart i nema sledeci put kada upalim nema sile ne vidim nista :dash: Iskljudim pipnem hladnjak na grafickoj, ali ne u bukvalnom smislu nego stvarno da se oprzim e koji mu je k vise ne znam ni sam.

Da li sama graficka pravi smetnje ili ploca koja se dosta greje nemam pojma al saznacu sutra jer nabavljam graficku da stavim da vidim koji je k vise sve me ovo izlude. :dash:
 
Ako mislis da je problem u temperaturi, kupi dodatne kulere....
Oni su oko 300 dinara...

Ma imam 3 kulera sam kupio.

Sve mi je veceras bilo jasno, znaci bilo je hladno da se smrznes ko p, doneo sam novu graficku stavio, ploca opet otisla do 40 stepeni ( manja temperatura procesora od ploce ), i to je to ploca se definitivno greje vise nego sto treba i ima neki problem sa njom koji je kura* ne znam, al od sad na limundu moze i ram i procesor i 100 cuda al ploca ne, do sada sam kupovao vise procesora mislim 4-5 komada svi i dan danas rade i 5-6 memorija isto ploca je jako nesigurna za kupovinu, vodi se kao ispravna radi ona pali itd al se greje npr i restartuje sistem ili nesto trece ne bitno, zanci za ploce pravac prodavnica, nova, garancija i miran si.
 
Ma imam 3 kulera sam kupio.

Sve mi je veceras bilo jasno, znaci bilo je hladno da se smrznes ko p, doneo sam novu graficku stavio, ploca opet otisla do 40 stepeni ( manja temperatura procesora od ploce ), i to je to ploca se definitivno greje vise nego sto treba i ima neki problem sa njom koji je kura* ne znam, al od sad na limundu moze i ram i procesor i 100 cuda al ploca ne, do sada sam kupovao vise procesora mislim 4-5 komada svi i dan danas rade i 5-6 memorija isto ploca je jako nesigurna za kupovinu, vodi se kao ispravna radi ona pali itd al se greje npr i restartuje sistem ili nesto trece ne bitno, zanci za ploce pravac prodavnica, nova, garancija i miran si.
Pa šta ako je ploča otišla na 40celzijusa ona je OK i sa tom temperaturom problem bi bio da je preko 50 - a 40- nije ništa neočekivano.
 

Back
Top