Кустурица победио ,камење није културно наслеђе!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
emir-kusturica-tvrdava-strac-trebinje-zasticeno-dobro-kamen-andricevgrad-1340141793-176308.jpg


Tvrđava Strač iznad Trebinja, zbog čijeg rušenja su se pobunili građani Trebinja, nije zaštićeno kulturno dobro, saznaje Kurir odluku Ministarstva kulture RS.

Prema saznanjima Kurira, Ministarstvo je proslavljenom režiseru Emiru Kusturici, koji je rasuto kamenje od zida koristio za izgradnju Andrićgrada, dostavilo dokument u kojem se navodi da ta tvrđava nikada nije bila na spisku zaštićenih dobara.

- Tvrđava Strač nije bila upisana u registar dobara BiH, ne nalazi se na listi zaštićenih objekata niti objekata za koje je pokrenuta peticija da budu zaštićeni - napisali su iz Ministarstva.

Emir Kusturica je ovo saopštenje prokomentarisao rečima:

-Sad kad vidim, žao mi je što sam čašu vode zatražio od tih demonstranata !

Ovaj papir koji držim u ruci govori jasno o dve stvari - prva je da to nisu spomenici kulture, nego puki građevinski materijal, i drugo, da je nevolja s kojom se srećemo u gradnji Andrićgrada izazvana prirodom te gradnje. U toj istorijskoj scenografiji neophodno je da budemo uverljivi, a to možemo samo sa starim kamenom.


Srećna okolnost je što naš narod nije jednoobrazan. Sada se javljaju ljudi iz svih krajeva Hercegovine i nude stari kamen. To je srećna okolnost. Mislim, da sam pozvao Beč i od njih tražio stari kamen, lakše bih ga dobio.

Ја од њих не бих ни чашу воде затражила а не да им тражим камен.

Добро је па још има свесних људи који нису као они у Требињу који брукају своју образ и част .

Идемо гради се Андрићград!

А све остаје ДРЖАВИ!
 
Zasto nije platio da mu isklesu novo kamenje nego je bilo sta rusio?

Као прво није НИШТА РУШИО него дошао да покупи ОРОНУЛО КАМЕЊЕ ОКО ЕБЕНЕ ТВРЂАВЕ,да ли је тотлико тешко да се разуме јел си и ти из Требиња
 
Као прво није НИШТА РУШИО него дошао да покупи ОРОНУЛО КАМЕЊЕ ОКО ЕБЕНЕ ТВРЂАВЕ,да ли је тотлико тешко да се разуме јел си и ти из Требиња

Ма ок све то...али зашто није клесао ново камење већ је узимао са неког историјског локалитета?


И турци су 90% џамија сазидали камењем разних манастира
 
Ма ок све то...али зашто није клесао ново камење већ је узимао са неког историјског локалитета?


И турци су 90% џамија сазидали камењем разних манастира

Не размем зар је човек којег ти овде индиретно називаш Турчном онај који је добио дозволу и благослов СПЦ да гради овај град нашег српског нобеловаца.СРАМОТА!

Објаснила сам већ зашто му треба старо камење и поставила званично саопштење

МИНИСТАРСТВА КУЛТУРЕ РЕПУБИЛИКЕ СРПСКЕ

Да порушена Аустро Угарска караула нити камење око ње није КУЛТУРНО НАСЕЛЕЂЕ нити има икакву културну важност.
 
Poslednja izmena:
Андрићград се гради па ви сркнте од муке ,срам вас било СВЕ ВАС КОЈИ СТЕ ПОДРЖАВАЛИ КАМЕН УМЕСТО АНДРИЋА

Pa, dobro, nismo znali da se gradi uz "blagoslov SPS-a", sad nam je lakse, a nista o kuci Djure Jaksica koja se kao ruglo u centru Kragujevca (da ne ubila kojeg prolaznika) rusi?

Ovde,u SRBIJI?

Ili SPS nije dala blagoslov za renoviranje, nego RUSENJE?

Koliko tema vise, koliko?

Dajte da zamolimo moderatore dok se konacno Kusta ne snabde, ne otvaraju druge teme ( s drugim sadrzajem) ili neka ova postane lepljiva, nema nam druge ako mislimo da preda'nemo:(
 
Не размем овај предходни коментар ја сам једина која везнао за ову тему и изградњу Андрићграда нисам помињала никакве политичаре нити партије нити ме апсолутно они не интересују у овом случају .Једнио што ме интересује јесте изграда Андрићграда за разлику од многих који су због ниских политичких страсти ПЉУВАЛИ АНДРИЋА а бранила КАМЕН.
 
Ма ок све то...али зашто није клесао ново камење већ је узимао са неког историјског локалитета?


И турци су 90% џамија сазидали камењем разних манастира

Zbog toga da ambijent Andic grada dobije istorijsku patinu - u skladu sa arhitektonskim projektom ... p.s. ovo nije nikakav kategorisani istorijski spomenik ...

ali to sad i nije bitno - ljudi se sad javljaju da podrze projekat , nude to kamen za gradnju sa svojih imanja i kucista - a Visegrad i Republika Srpska ce uskoro dobiti izuzetno mesto za kulturne i turisticke manifestacije .. a to je najvaznije ...

Sigurno cu tamo svratiti kad budem tuda prolazio - uveren sam da to biti mesto za uzivanje ...
 
Хвала добрим људима широм Херцеговине који се јављају и донирају старо камење за изградњу Андрићграда ,старо камење којег је пуна Херцеговина.Хвала људима који имају части и поштење за разлику од ових у Требињу.
 
И још само да додам а нека је на ЧАСТ овим "љубитељима" Андрића којима је важније старо оронуло камње око карауле Аустро Угарске него Иво Андрић.

Само су још једном показали своје право лице
 
Не размем овај предходни коментар ја сам једина која везнао за ову тему и изградњу Андрићграда нисам помињала никакве политичаре нити партије нити ме апсолутно они не интересују у овом случају .Једнио што ме интересује јесте изграда Андрићграда за разлику од многих који су због ниских политичких страсти ПЉУВАЛИ АНДРИЋА а бранила КАМЕН.

Веруј ми ови што су бранили ово "историјско" наслеђе, вероватно не знају ништо о историји, ово раде само да би имали прилику да нападају Емира Кустурицу.
 

Back
Top