Panteizam

Vrela Cica

Iskusan
Poruka
5.579
Sta mislite o ljudima, koji u svemu vide ljaubav? Znate onako, totalno su cistog drca kao ja i ne vide nista lose i zlobno u ljudima i samo vide ljubav u ljudima, biljaka, zivotinjama, ali i nezivim predmetima, mislima i oblacima. Imam dve pesme, koje mogu da ilustruju ovo stanje, odnosno, jedna je ljubavna, a druga je isto ljubavna, ali je vise povezana sa ljubomorom, ali mi se svidja, pa cu i nju staviti.
Prvo panteisticka pesma.

 
Sta mislite o ljudima, koji u svemu vide ljaubav? Znate onako, totalno su cistog drca kao ja i ne vide nista lose i zlobno u ljudima i samo vide ljubav u ljudima, biljaka, zivotinjama, ali i nezivim predmetima, mislima i oblacima.
bash nam je drago zbog tod drca
koye si drogilitze danas unela?
mogutje da bi i njih trebalo spaliti
a?
 
Nisam pristalica idealizma i poetskog humanizma zbog svoje sebicnosti, nesavrsenosti i prejake sujete ali mogu ponekad da procitam Fridriha Helderlina i sagledam drugu stranu: "Moja ljubav je citav ljudski rod. Ja ljubim veliku i lijepu osnovu u pokvarenim ljudima. Ja ljubim rod buducih vjekova..."
 
Evo recicu ti,naletao sam na nekoliko takvih, i ubile su me u pojam. Ja Ja ja Ljubav cvece prolece, po ceo dan. Izvini ali ima nas koji nisamo agresivni ali volimo i adrenalin, uzbudjenje, pomalo bezobraznog i nevaljalog. I uostalom ne verujem u nevinost, andjeosku cistotu i da je neko beskrajno dobar fin i ljubavan.
 
Nisam religiozna i ne poistovecujem Boga s prirodom, ali verujem u dobro i nastojim delati s ljubavlju i cista srca. Ljubav je kreativna pokretacka snaga, koja daje smisao i vrednost svim desavanjima na ovoj planeti i sire. Bez nje bi sve bilo povrsno, mehanicki i otudjeno. Ne bih da vodim duhovno bedan i isprazan zivot.

Ah, da...sta mislim o takvim osobama? Nisam ih srela jos..
 
Poslednja izmena:
Sta mislite o ljudima, koji u svemu vide ljaubav? Znate onako, totalno su cistog drca kao ja i ne vide nista lose i zlobno u ljudima i samo vide ljubav u ljudima, biljaka, zivotinjama, ali i nezivim predmetima, mislima i oblacima. Imam dve pesme, koje mogu da ilustruju ovo stanje, odnosno, jedna je ljubavna, a druga je isto ljubavna, ali je vise povezana sa ljubomorom, ali mi se svidja, pa cu i nju staviti.
Prvo panteisticka pesma.



ili se pretvaraju ili su glupi, trece nema.
 
Није ми јасно какве везе имају тема и уводни пост, ал добро...
Очигледно је поседовање еклетичког знања код аутра.

О таквим људима не мислим ништа јер још ни једног таквог нисам срео...
 
Није ми јасно какве везе имају тема и уводни пост, ал добро...
Очигледно је поседовање еклетичког знања код аутра......

Ni ja ne vidim kakve veze ima religiozno ucenje sa temom osim da istu ucini misticnom i zanimljivijom..
 
Ima veze, jer panteizam u svemu vidi Boga, a Bog je ljubav. A ja sam religiozna i sve vidim kroz ljubav.

Рекох ја да си ти еклетичар.

Пар напомена.
То учење о Богу који је љубав није пантеистичко.
Па би Бог био љубав, он мора да буде личност, а да би био све у свему, мора да буде безличан.
Дакле, то су неспојиве категорије.
Пантеистички бог није Бог који је љубав... ;)

То што си религиозна је за похвалу све док не пређе у фанатизам
 
prvo, to ti je ona nasa pateticna muzika koju slisam kada sam i sama iz besa pateticna
drugo...ja u svemu vidim ljubav jer radim samo ono sto volim i u cemu vidim misao, samo kod mene istinski nema patetike i njanjavosti vec umem ostro i strogo, samo ono sto mi se oce
e tako....
 

Back
Top