Kusturica: Nijedna karaula nije bila nacionalni spomenik, pa neće biti ni okupatorska

Moja Republika

Domaćin
Poruka
3.671
To Kusta Srbine :ok:

Režiser Emir Kusturica jučer je u Višegradu novinarima pokazao dopis Zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa Republike Srpske da se tvrđava na brdu Strač kod Trebinja ne nalazi ni na stalnoj ni na privremenoj listi nacionalnih spomenika BiH.

Radnici angažirani na izgradnji "Andrićgrada" u Višegradu prije nekoliko dana su počeli rušiti zid s tvrđave kraj Trebinja, zbog starog kamena, a nakon protesta građana Kusturica je u jednom intervjuu beogrdskom listu nazvao karaulu "građevinom okupatora".

Kusturica je u izjavi novinarima u Višegradu ustvrdio "da nikada nijedna karaula nije proglašena nacionalnim spomenikom, pa neće biti ni ona na brdu Strač kod Trebinja".

Ustvrdio je i da se "u osnovi ne uznemirava na uzbunu i navodne zabrane odvoženja kamena iz Trebinja za "Andrićgrad", niti na napade iz federalnog Sarajeva".

On je potvrdio da će na godišnjicu početka gradnje grada od kamena 28. juna, na Vidovdan, na završenom gradskom trgu biti podignut spomenik Ivi Andriću visok 2,40 metara koji će "plivati na vodi". :ok:
 
i sta si ti sad ovim hteo da kazes??? kako ih je Kusta sve zahebo....ko je on i sta je on da rusi bilo gde? jel smem ja da rusim kalemegdan,ostavstinu Austrijanaca i Turaka...nesmem.....a sta je to do najobicnija vojna kasarna sa zidom okolo......naravno da su sve jace gradjevine okupatorske kad ste gro zivota i postojanja bili okupirani....i sta da zidate???

reci ti meni,zasto je Andric grad u Visegradu a ne u Travniku??? imao je on i boljih knjiga od cuprije...pa sto ne zidamo svud gde je pisao....a uglavnom je pisao o Balijama i Ujacima...nikada mu nijedan glavni lik nije bio Srbin...ako znas nekog...navedi....pa pre bi bilo da mu oni prave spomenik,jer je pisao kako je Turska uprava dobra,kako se brine o gradjanima,kako zida mostove.....ja nevidim sta se ti iz Srpske radujes tome sto se rusi AU okupator da bi se velicao Turski? mislim,znam ja da je to genetika....ali,pusti ti Emir pasu Kusturicu iz Uzicke na''je na miru,on je vec po Uzickom kraju poceo da vedri i oblaci,ima svoju putarinu na putu,pa hoce i zeleznicu ovo,ono....gradove cuda vuda,pa bi sad i Drinu da predje.....da napravi sebi ceo vilajet,da bude valija.....on bi trebalo da pravi filmove,a ne gradove...nek se on za Srbiju bori u onom polju u kojem je dobar,a to je film....nek napravi neki film o Srbima....a ne o Ciganima...predstavio vas je celom svetu ko Indijce,a ne Evropljane....dok je snimao o njegovima po sarajevu,doduse pod Sidranovom palicom,napravio je nesto dobrih filmova,po kojem ga znamo...posle toga,jedino sto je snimio je kutija koja hoda dok Cigojner hoda unutra i voda je,i to mu je najvisi domen kinematografije,a vi budale ko po obicaju,nevidite kad vas neko zajebava,jer ste svi odreda Perhani.....ja bi pito Pasu iz Uzicke nahije...kako on to ima svoj komad puta na kojem naplacuje putarinu...za pocetak
 
E kad bi tako svi jedni drugima rusili onda pola ne bi bilo otkriveno kroz istoriju .... Okupatroska :D Dal narod moze da prevazidje komplekse i gleda na stvari objektivno u realnom vremenu ?! Jos ova izjava od umetnika je tim jos veca glupost ...

ljudi iz Rep.Srpske su vrlo vrlo zatrovani i indoktrinirani...nemoze...jedini gori od njih su Hrvati,ispod njih nema niko indoktriniraniji,ovi su im prve pratilje
 
E kad bi tako svi jedni drugima rusili onda pola ne bi bilo otkriveno kroz istoriju .... Okupatroska :D Dal narod moze da prevazidje komplekse i gleda na stvari objektivno u realnom vremenu ?! Jos ova izjava od umetnika je tim jos veca glupost ...

Sta reci o coveku koji izda svoj narod i veru i prikloni se nevernicima:think:
 
Ti kao tvrdokorna poturica si veoma kompetentan po tom pitanju? :think:

Jel' nAdime iz Zivnica? :per:

Mister Shojicu, zar nije najpopularnija serija trenutno u SRBIJI - Sulejman Velicnastveni?

Grozota kad Suljo na jednoj srpskoj televiziji (da li) "krece u boj na nevernike, hriscane, osvojio Sabac, sutra krece na Beograd, pa vidis kako dovlaci zlato i robinje otete od hriscana a pre toga pobio i poklao i na kolac nabio muskarce) pa to te ne vredja?

Mene da, otisla sam na sekicju Televizija rekla sta imam, zamalo nisam bila lincovana.

Nije tema ali moze da bude u temi:(
 
Mister Shojicu, zar nije najpopularnija serija trenutno u SRBIJI - Sulejman Velicnastveni?

Grozota kad Suljo na jednoj srpskoj televiziji (da li) "krece u boj na nevernike, hriscane, osvojio Sabac, sutra krece na Beograd, pa vidis kako dovlaci zlato i robinje otete od hriscana a pre toga pobio i poklao i na kolac nabio muskarce) pa to te ne vredja?

Mene da, otisla sam na sekicju Televizija rekla sta imam, zamalo nisam bila lincovana.

Nije tema ali moze da bude u temi:(

Biljo... to je opste planirana retardacija publike... uvek se znalo da svaka, ne samo nasa, masa je podlozna zaglupljivanju...

Neko to namerno radi, a ne pricaju da taj majmuncina mongolski sulejman je bio najobicniji zlikovac...
 
E kad bi tako svi jedni drugima rusili onda pola ne bi bilo otkriveno kroz istoriju .... Okupatroska :D Dal narod moze da prevazidje komplekse i gleda na stvari objektivno u realnom vremenu ?! Jos ova izjava od umetnika je tim jos veca glupost ...

Misljenje da se staro mora zacuvati je novijegeg datuma pre toga se pokusalo ici novom modom.
 
i sta si ti sad ovim hteo da kazes??? kako ih je Kusta sve zahebo....ko je on i sta je on da rusi bilo gde? jel smem ja da rusim kalemegdan,ostavstinu Austrijanaca i Turaka...nesmem.....a sta je to do najobicnija vojna kasarna sa zidom okolo......naravno da su sve jace gradjevine okupatorske kad ste gro zivota i postojanja bili okupirani....i sta da zidate???

reci ti meni,zasto je Andric grad u Visegradu a ne u Travniku??? imao je on i boljih knjiga od cuprije...pa sto ne zidamo svud gde je pisao....a uglavnom je pisao o Balijama i Ujacima...nikada mu nijedan glavni lik nije bio Srbin...ako znas nekog...navedi....pa pre bi bilo da mu oni prave spomenik,jer je pisao kako je Turska uprava dobra,kako se brine o gradjanima,kako zida mostove.....ja nevidim sta se ti iz Srpske radujes tome sto se rusi AU okupator da bi se velicao Turski? mislim,znam ja da je to genetika....ali,pusti ti Emir pasu Kusturicu iz Uzicke na''je na miru,on je vec po Uzickom kraju poceo da vedri i oblaci,ima svoju putarinu na putu,pa hoce i zeleznicu ovo,ono....gradove cuda vuda,pa bi sad i Drinu da predje.....da napravi sebi ceo vilajet,da bude valija.....on bi trebalo da pravi filmove,a ne gradove...nek se on za Srbiju bori u onom polju u kojem je dobar,a to je film....nek napravi neki film o Srbima....a ne o Ciganima...predstavio vas je celom svetu ko Indijce,a ne Evropljane....dok je snimao o njegovima po sarajevu,doduse pod Sidranovom palicom,napravio je nesto dobrih filmova,po kojem ga znamo...posle toga,jedino sto je snimio je kutija koja hoda dok Cigojner hoda unutra i voda je,i to mu je najvisi domen kinematografije,a vi budale ko po obicaju,nevidite kad vas neko zajebava,jer ste svi odreda Perhani.....ja bi pito Pasu iz Uzicke nahije...kako on to ima svoj komad puta na kojem naplacuje putarinu...za pocetak

Turska uprava dobra????

Kakvog Andrica si ti citao.

U njegovim knjigama Balije uvek lose prolaze.
 
Poslednja izmena:
Biljo... to je opste planirana retardacija publike... uvek se znalo da svaka, ne samo nasa, masa je podlozna zaglupljivanju...

Neko to namerno radi, a ne pricaju da taj majmuncina mongolski sulejman je bio najobicniji zlikovac...

Slazem se, ja sam to isto rekla, ne bio u mojoj kozi posle toga, otidji pa pogledaj sam, ne mogu da docekaju sledecu epizodu. Taj mongolski majmun i lici na majmuna samo u seriji se vise cuje sta rade "nevernicima", uglavnom se tuku robinje, sultanije, truju jedna drugu, ubijaju, da bi dosle do kreveta mongolskog majmuna:(
 
Slazem se, ja sam to isto rekla, ne bio u mojoj kozi posle toga, otidji pa pogledaj sam, ne mogu da docekaju sledecu epizodu. Taj mongolski majmun i lici na majmuna samo u seriji se vise cuje sta rade "nevernicima", uglavnom se tuku robinje, sultanije, truju jedna drugu, ubijaju, da bi dosle do kreveta mongolskog majmuna:(

Treba jedna emisija o turcima tog doba da se vide fizionoske crte lica tih majmuna...
 
E kad bi tako svi jedni drugima rusili onda pola ne bi bilo otkriveno kroz istoriju .... Okupatroska :D Dal narod moze da prevazidje komplekse i gleda na stvari objektivno u realnom vremenu ?! Jos ova izjava od umetnika je tim jos veca glupost ...

Ај' не булазни, живота ти... ако до сада никада нигде та распала караула није нигде уписана као СПОМЕНИК БИЛО ЧЕГА - шта нападате човека, као да је он то урадио самоиницијативно и као да за то није имао дозволу... свашта...
 
i sta si ti sad ovim hteo da kazes??? kako ih je Kusta sve zahebo....ko je on i sta je on da rusi bilo gde? jel smem ja da rusim kalemegdan,ostavstinu Austrijanaca i Turaka...nesmem.....a sta je to do najobicnija vojna kasarna sa zidom okolo......naravno da su sve jace gradjevine okupatorske kad ste gro zivota i postojanja bili okupirani....i sta da zidate???

reci ti meni,zasto je Andric grad u Visegradu a ne u Travniku??? imao je on i boljih knjiga od cuprije...pa sto ne zidamo svud gde je pisao....a uglavnom je pisao o Balijama i Ujacima...nikada mu nijedan glavni lik nije bio Srbin...ako znas nekog...navedi....pa pre bi bilo da mu oni prave spomenik,jer je pisao kako je Turska uprava dobra,kako se brine o gradjanima,kako zida mostove.....ja nevidim sta se ti iz Srpske radujes tome sto se rusi AU okupator da bi se velicao Turski? mislim,znam ja da je to genetika....ali,pusti ti Emir pasu Kusturicu iz Uzicke na''je na miru,on je vec po Uzickom kraju poceo da vedri i oblaci,ima svoju putarinu na putu,pa hoce i zeleznicu ovo,ono....gradove cuda vuda,pa bi sad i Drinu da predje.....da napravi sebi ceo vilajet,da bude valija.....on bi trebalo da pravi filmove,a ne gradove...nek se on za Srbiju bori u onom polju u kojem je dobar,a to je film....nek napravi neki film o Srbima....a ne o Ciganima...predstavio vas je celom svetu ko Indijce,a ne Evropljane....dok je snimao o njegovima po sarajevu,doduse pod Sidranovom palicom,napravio je nesto dobrih filmova,po kojem ga znamo...posle toga,jedino sto je snimio je kutija koja hoda dok Cigojner hoda unutra i voda je,i to mu je najvisi domen kinematografije,a vi budale ko po obicaju,nevidite kad vas neko zajebava,jer ste svi odreda Perhani.....ja bi pito Pasu iz Uzicke nahije...kako on to ima svoj komad puta na kojem naplacuje putarinu...za pocetak

Калемегдан је одавно споменик - а ова рушевина од карауле није, а осим тога човек ИМА ДОЗВОЛУ ДА ОДНЕСЕ КАМЕН СА РУШЕВИНЕ И ОЖИВИ ГА И УГРАДИ У ЗАИСТА ВЕЛИКУ ИДЕЈУ АНДРИЋ-ГРАДА...

Кустурица НИЈЕ ВЛАСНИК ДРВЕН ГРАДА - него је директор и свака му част што се бори за очување невиђене лепоте тога краја - то му признаје цео свет..Велика уметничка идеја о изградњи Андрић-града је прихваћена од руководства Републике Српске и није ми јасно шта се ти ту буниш??? У том послу учествују читаве екипе стручњака.
Путарина се наплаћује по закону да би могао да се одржава Дрвен-град А ТИ ЦРКНИ-ПУКНИ ОД МУКЕ...:lol:
 
Turska uprava dobra????

Kakvog Andrica si ti citao.

U njegovim knjigama Balije uvek lose prolaze.

tvoj nivo srpskog jezika nije dovoljan da bi shvatio sta hocu da kazem...ovo ozbiljno,bez uvrdede,procitaj post natenane

u njegovim knjigama,manje vise svi lose prolaze,a pisao je uglavnom o balijama i ujkanima...a ti mi reci,nasta konkretno mislis,gde to lose prolaze i kako?
 
tvoj nivo srpskog jezika nije dovoljan da bi shvatio sta hocu da kazem...ovo ozbiljno,bez uvrdede,procitaj post natenane

u njegovim knjigama,manje vise svi lose prolaze,a pisao je uglavnom o balijama i ujkanima...a ti mi reci,nasta konkretno mislis,gde to lose prolaze i kako?

A ako se ja ne varam.. ti si bese neki 'rvat...
 
To Kusta Srbine :ok:

Zašto je uopšte srušena? Isplativije bi bilo da se tvrđava pretvorila u turistički objekat nego u gomilu kamena i šuta.
Znači ako je austrougarsko da ga treba rušiti, po toj logici trebalo bi se srušiti pola Rep Srpske koliko ima austrougarskih građevina, od zgrada, brana puteva i železnice.
Ta tvrđava je simbol jedne ere ili doba i trebalo bi da bude objekat pod zaštitom države, a to što je Kusta namirsao da može da prođe džaba, e to je već ozbiljan problem,
dovoljno je da si Grigorijev ili Dodikov prijatelj pa možeš da rušiš bez dozvole i saglasnosti sve što ti pada na pamet, očigledno je da džep nadjačava brojna prijateljstva sa svetskom elitom...
 
Калемегдан је одавно споменик - а ова рушевина од карауле није, а осим тога човек ИМА ДОЗВОЛУ ДА ОДНЕСЕ КАМЕН СА РУШЕВИНЕ И ОЖИВИ ГА И УГРАДИ У ЗАИСТА ВЕЛИКУ ИДЕЈУ АНДРИЋ-ГРАДА...

Кустурица НИЈЕ ВЛАСНИК ДРВЕН ГРАДА - него је директор и свака му част што се бори за очување невиђене лепоте тога краја - то му признаје цео свет..Велика уметничка идеја о изградњи Андрић-града је прихваћена од руководства Републике Српске и није ми јасно шта се ти ту буниш??? У том послу учествују читаве екипе стручњака.
Путарина се наплаћује по закону да би могао да се одржава Дрвен-град А ТИ ЦРКНИ-ПУКНИ ОД МУКЕ...:lol:

ajd onda Mito da nas dvojica sednemo negde,i da naplacujemo putarinu...istesemo par baraka i kazemo to je zbog njih......onako ko ajduci
pritom nadjemo neku "drzavu" koja ce da nam da papir da smo legalni i de ces bolje....ko je bre ta rep.srpska da izda bilo kakv papir da se rusi bilo sta,ajd prvo da se prozove drzavom..pa cemo onda da pricamo,bre ti se bosancerosi prave veci katolici od pape,glume vece srbe od ovih iz srbije...cuj bogati,resio emir kusturica da zida nesto,i zapalo mu za oko kamenje sa tvrdjeve i to bi da rusi,a toliko kamena u trebinju.....ko je bre on?
poslednji koji je rusio tvrdjave po srbiji bio je kralj aleksandar,i to sa zadnjim masonskim namerama,posle njega niko nebi trebalo tako da se ponasa,kamena ima,,,to sto trebinjjci nesto nisu zastitili,neznaci da bi trebalo rusiti....to je divljina...ako mu treba kamen,secen i oblozen patinom,nek kaze,izvescu mu ja iz kine..ko original:)
 
A ako se ja ne varam.. ti si bese neki 'rvat...

jok....slicno,ali ne rvat

zato i imam elementarnu kulturu,za razliku od vas koji ste rusili sve pred sobom,tako ste i 45 zaboravili da ste postojali pre 41...ucili ste istoriju od 1938 i osnivanja tiitove partije....tad ste rusili sve sto nije komunisticko...crkve ponajvise......sad ste se setili da ste srbi,sad je to moderno,pa sad rusite sve sto nije srpsko
bojim se da ce malo sta da ostane...koliki ste neimari bili
 

Back
Top