SRBI-MALI RUSI....!? ISTINA ILI FIKCIJA ?

Grof Vronski

Legenda
Poruka
60.495
Ko i kada je lansirao tu floskulu ?
Šta je bio cilj ?
Sećate se one - "Nas i Rusa 300 miliona !" ?
Jel' se mi to vekovima šunjamo sa željom da se podvučemo pod ruske skute ?

Običan ruski narod bezgranično voli Srbe !
To znam iz ličnog iskustva.
Setite se onih grupnih poseta ruskih sveštenika u vreme bombardovanja.
I donošenja ikona zaštitnica.

Ali,politička elita to nikada nije egzaktno pokazala.
Ponaša se poput naše.
Vruće - 'ladno ! Klackalica....
Jesu li Srbi,zaista,mali Rusi ?
Čak nas i dobar deo sveta tako doživljava,posebno Zapad....

 
Ko i kada je lansirao tu floskulu ?
Šta je bio cilj ?
Sećate se one - "Nas i Rusa 300 miliona !" ?
Jel' se mi to vekovima šunjamo sa željom da se podvučemo pod ruske skute ?

Običan ruski narod bezgranično voli Srbe !
To znam iz ličnog iskustva.
Setite se onih grupnih poseta ruskih sveštenika u vreme bombardovanja.
I donošenja ikona zaštitnica.

Ali,politička elita to nikada nije egzaktno pokazala.
Ponaša se poput naše.
Vruće - 'ladno ! Klackalica....
Jesu li Srbi,zaista,mali Rusi ?
Čak nas i dobar deo sveta tako doživljava,posebno Zapad....


Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:hahaha::rotf:
 
Ko i kada je lansirao tu floskulu ?
Šta je bio cilj ?
Sećate se one - "Nas i Rusa 300 miliona !" ?
Jel' se mi to vekovima šunjamo sa željom da se podvučemo pod ruske skute ?

Običan ruski narod bezgranično voli Srbe !
To znam iz ličnog iskustva.
Setite se onih grupnih poseta ruskih sveštenika u vreme bombardovanja.
I donošenja ikona zaštitnica.

Ali,politička elita to nikada nije egzaktno pokazala.
Ponaša se poput naše.
Vruće - 'ladno ! Klackalica....
Jesu li Srbi,zaista,mali Rusi ?
Čak nas i dobar deo sveta tako doživljava,posebno Zapad....

ko je to lansirao ,ne znam...ali cinjenica je sledeca da je gorbacov bio americki covek,koji je uebo ruse (sssr), time je sebo i balkan (na neki nacin)..i otvorio pandorinu kutiju, za zlo koje se desilo
posle njega dolazi pijani jeljcin ,koji je takodje bio americki piun ,koji je zajedno sa ruskom ondasnjom elitom samo lupetao za javnost ,za masu i nista nije uradio
posle toga dolazi putin ,ali je vakum sra-nja bio toliki u rusiji da je ovaj sve to morao da krpi posle gluposti prethodne 2ce...
kad je putin sasio neke i skrpio rupe ,okrenuo se jacanju rusije ,ali sadasnja elita u rusiji bi mozda (ili sigurno) htela nesto vise ,ali ne moze od gluposti koje su uradili nasi politicari koji svi odreda podredjeni zapadu.
i,sad nastao je neki cudan egregor iznad srbije i srpske politicke elite ,koji od straha ne znaju dal smeju da se priblize putinu ,a zbog zapada ...oni koji su bili sa tadicem svakako znaju da bi doope uvek dali zapadu ,a sto se tice sadanje vlasti ..ostaje da vidimo.
msm,da zapad itekako ima strah da srbija ne dodje pod rusku kapu,jer je ipak svidelo se to nekim nasim srbima -evrasima ili ne ,srbija na izuzetno geostrateskoj poziciji,iako je i to vrlo ne- zahvalna pozicija...ali se mora odabrati strana.
zato nas i zapad dozivljava da smo ''mali rusi''.
a, dal se ''sunjamo pod ruske skute vekovima''? ...pa moze se tako reci ,ali i ako se to desava to se desava zahvaljujuci zapadnoj politici koja se tako prema srbima ponasa vekovima.
danas rusi cekaju ,ali i rade u srbiji da privole sadasnju srpsku vladu da se okrene ka njima ,to isto radi i zapad...ko ce dobiti partiju ,ovisi od mnogo faktora,a na sarpskoj vlasti je da odluci.

p.s. mene brine nesto 2go...naime, kod amerikanca se uvek izbacuju politicari koji vec preko 100god. imaju jasnu i zajednicku viziju da vladaju svetom i potkupljuju vlade sa ciljem da njima manipulisu,dok kod rusa je situacija da nikad ne znas kad amerikanac moze potkupiti rusku elitu ,kao sto je to vec bio slucaj,koji je kostao ruse ,a time i balkan.....cesto se pitam ,a sta posle putina!?
 
ko je to lansirao ,ne znam...ali cinjenica je sledeca da je gorbacov bio americki covek,koji je uebo ruse (sssr), time je sebo i balkan (na neki nacin)..i otvorio pandorinu kutiju, za zlo koje se desilo
posle njega dolazi pijani jeljcin ,koji je takodje bio americki piun ,koji je zajedno sa ruskom ondasnjom elitom samo lupetao za javnost ,za masu i nista nije uradio
posle toga dolazi putin ,ali je vakum sra-nja bio toliki u rusiji da je ovaj sve to morao da krpi posle gluposti prethodne 2ce...
kad je putin sasio neke i skrpio rupe ,okrenuo se jacanju rusije ,ali sadasnja elita u rusiji bi mozda (ili sigurno) htela nesto vise ,ali ne moze od gluposti koje su uradili nasi politicari koji svi odreda podredjeni zapadu.
i,sad nastao je neki cudan egregor iznad srbije i srpske politicke elite ,koji od straha ne znaju dal smeju da se priblize putinu ,a zbog zapada ...oni koji su bili sa tadicem svakako znaju da bi doope uvek dali zapadu ,a sto se tice sadanje vlasti ..ostaje da vidimo.
msm,da zapad itekako ima strah da srbija ne dodje pod rusku kapu,jer je ipak svidelo se to nekim nasim srbima -evrasima ili ne ,srbija na izuzetno geostrateskoj poziciji,iako je i to vrlo ne- zahvalna pozicija...ali se mora odabrati strana.
zato nas i zapad dozivljava da smo ''mali rusi''.
a, dal se ''sunjamo pod ruske skute vekovima''? ...pa moze se tako reci ,ali i ako se to desava to se desava zahvaljujuci zapadnoj politici koja se tako prema srbima ponasa vekovima.
danas rusi cekaju ,ali i rade u srbiji da privole sadasnju srpsku vladu da se okrene ka njima ,to isto radi i zapad...ko ce dobiti partiju ,ovisi od mnogo faktora,a na sarpskoj vlasti je da odluci.

p.s. mene brine nesto 2go...naime, kod amerikanca se uvek izbacuju politicari koji vec preko 100god. imaju jasnu i zajednicku viziju da vladaju svetom i potkupljuju vlade sa ciljem da njima manipulisu,dok kod rusa je situacija da nikad ne znas kad amerikanac moze potkupiti rusku elitu ,kao sto je to vec bio slucaj,koji je kostao ruse ,a time i balkan.....cesto se pitam ,a sta posle putina!?

Izuzetno analitičan i kvalitetan spot !
Bravo,Kajzere !
 
србе су малим русима прозвали западни медији, ал то све вуче корене из антисловенске хистерије неких монголоида.све је давно почело, веома давно, а антисрбска хистериа би повремено кулминирала у ратним временима. њима су словени добри само ако се окрену против других словена, као један део пољака против руса.
 
србе су малим русима прозвали западни медији, ал то све вуче корене из антисловенске хистерије неких монголоида.све је давно почело, веома давно, а антисрбска хистериа би повремено кулминирала у ратним временима. њима су словени добри само ако се окрену против других словена, као један део пољака против руса.

Svi Poljaci su protiv Rusa. Mozda mislis na jedan mali deo ukrajinaca u Galiciji.
 
Ne jedan deo,nego većina Poljaka ne može da smisli Ruse ?
Zašto ?
Zato što su se između ta dva naroda vodili česti ratovi u prošlosti.
Ti ratovi su bili uzrokovani verskim pobudama.
Jer,reč je o istoj matici (Sloveni), ali o sukobu katolicizma i pravoslavlja....
Doduše,bilo je i teritorijalnih pretenzija,ali ti razlozi nisu dominantni.
 
Svi Poljaci su protiv Rusa. Mozda mislis na jedan mali deo ukrajinaca u Galiciji.

нису сви пољаци против руса, постоји један део пољака, истина невелик, који мисли сопственом главом.
а украјинци из западног дела украјине, област града лвов, су антируси, a глуме највеће украјинце и добијају нападе беснила кад им неко каже да је украјина стара русија. ал то није чудо, из те области су се масовно прикључивали нацистима током ww2.
 
Nisu Srbi mali Rusi nego su Rusi mali Srbi

Evo zašto, to mogu da vam potvrde savremenici dešavanja iz SANU-a:
kada su savremenici SANU-a napuštali Karpate usled najezde Huna, Srbi su ostavili nejač a nejać se na slovenskom kaže ruso
Istorijski dogagadjaji koji su sledili učinili su Da Srbi zaborave da se vrate a mali rusi zaštićeni od Huna, porasli.
ZAto danas njih ima više nas manje medjutim mi smo ti koji vodimo slovensko pleme a oni su samo bili
u povoljnijim oblastima za priplod. Mi u Srbiji nemamo mnogo mesta za parenje, recimo Košutnjak u Beogradu kao nacionalno mesto za borbu protiv bele kuge. Država bi morala da narodu obezbedi više lokacija ako zaista misli da se ozbiljno borimo protiv bele kuge.

Tako da tema može pod ključ jer autor nije bio upoznat sa činjenicama pa je ispao šta je ispao
 
србе су малим русима прозвали западни медији, ал то све вуче корене из антисловенске хистерије неких монголоида.све је давно почело, веома давно, а антисрбска хистериа би повремено кулминирала у ратним временима. њима су словени добри само ако се окрену против других словена, као један део пољака против руса.

Malo da se nadovezem - zbog nedavno donesene presude Evropskog suda za ljudska prava u vezi ,, masakra koje su Rusi izvrsili nad zarobljenim poljskim oficirima ,, ... O cemu , zahvaljujuci decenijskim medijskim i politickim manipulacijama Zapadnih medija cak i vecina Krstinih forumasa ,, zna istinu ,, ( da i ne pominjem kako su u tu problematiku tek bili upuceni prosecni poljaci , slovenci , hravati , englezi , ameriknci , holandjani , madjari ..i ostala olos antiruska ) .... Al dodje cas istine ... :manikir:

Tekst kopiram sa moje omiljene teme , i ujedno top teme ovog foruma : ,, Kucnuo je cas da formiramo Rusko Srpsku Imperiju ,, ... :D

,, Rusija ne snosi odgovornost za masovna streljanja poljskih oficira u Katinu - presudio Evropski sud za ljudska prava . Jos jedan antiruski mit je razrusen - negde sam o ovome vec pisao - a zahtev porodica poginulih Srebrn ... Poljaka , na 100 milijardi dolara je odbacen ... E , sad se postavlja pitanje - ako Rusi nisu pobili 21 000 poljskih oficira ( vec mnogo manje oko 1200 - i to u borbama ) da li je moguce da su to uradili dotadasnji ( a i danasnji ) poljski saveznici nemci i Gestapo ??? :eek:

p.s. Jedan od zarobljenih od strane Rusa je bio Monahem Begin , drugi Vojceh Jaruzelski - kasniji predsednici izraela i poljske - i obojica su tvrdila da su nemci pocinili te masovne egzekucije ....

Neocekivan preokret u vezi tuzbe Poljske protiv Rusije u vezi ,, masakra ,, u Katinskoj sumi ... Evropski sud za ljudska prava presudio da su dokumenta koj su se pojavila krajem 80 , a koja je prikazao clam Politbiroa SSSR Aleksandar Jakovljev obican falsifikat


http://versia.ru/articles/2012/may/14/ne_mytiem_tak_katyniu

Opet drugosrbijanci ispadose .. ono sto jesu .... :manikir:
 
Poslednja izmena:
Ko i kada je lansirao tu floskulu ?
Šta je bio cilj ?
Sećate se one - "Nas i Rusa 300 miliona !" ?
Jel' se mi to vekovima šunjamo sa željom da se podvučemo pod ruske skute ?

Običan ruski narod bezgranično voli Srbe !
To znam iz ličnog iskustva.
Setite se onih grupnih poseta ruskih sveštenika u vreme bombardovanja.
I donošenja ikona zaštitnica.

Ali,politička elita to nikada nije egzaktno pokazala.
Ponaša se poput naše.
Vruće - 'ladno ! Klackalica....
Jesu li Srbi,zaista,mali Rusi ?
Čak nas i dobar deo sveta tako doživljava,posebno Zapad....


Da. Pogotovu u ocima zapada; posto on vidi isto sto i mi samo mnogo izrazenije i uplasenije.
Zato se i trudi u zadnjih dvadeset godina da nam onemoguci razvoj, rasparca teritoriju i ukrade resurse.
 
I Srbi i Hrvati - vazali od naroda
Izvinite, molim vas, da li bi ste...
Kad naidje stranac izigravamo šuljeve...

suviše je kratko vremena prošlo da bi to isparilo iz genetike

Kako beše ona situacija sa Srbima austrougraskim graničarima kad je austrougarska pukla?
Dal da se pripoje turskoj Srbiji ili da ostanu u austrougarskoj Srbiji?

Bog tu nije mogao da pomogne oko pameti...
A vi razmislite zašto
 
Malo da se nadovezem - zbog nedavno donesene presude Evropskog suda za ljudska prava u vezi ,, masakra koje su Rusi izvrsili nad zarobljenim poljskim oficirima ,, ... O cemu , zahvaljujuci decenijskim medijskim i politickim manipulacijama Zapadnih medija cak i vecina Krstinih forumasa ,, zna istinu ,, ( da i ne pominjem kako su u tu problematiku tek bili upuceni prosecni poljaci , slovenci , hravati , englezi , ameriknci , holandjani , madjari ..i ostala olos antiruska ) .... Al dodje cas istine ... :manikir:

Tekst kopiram sa moje omiljene teme , i ujedno top teme ovog foruma : ,, Kucnuo je cas da formiramo Rusko Srpsku Imperiju ,, ... :D

,, Rusija ne snosi odgovornost za masovna streljanja poljskih oficira u Katinu - presudio Evropski sud za ljudska prava . Jos jedan antiruski mit je razrusen - negde sam o ovome vec pisao - a zahtev porodica poginulih Srebrn ... Poljaka , na 100 milijardi dolara je odbacen ... E , sad se postavlja pitanje - ako Rusi nisu pobili 21 000 poljskih oficira ( vec mnogo manje oko 1200 - i to u borbama ) da li je moguce da su to uradili dotadasnji ( a i danasnji ) poljski saveznici nemci i Gestapo ??? :eek:

Opet drugosrbijanci ispadose .. ono sto jesu .... :manikir:


Што би Руси плаћали за злочине комунистичког совјетског режима?Колико је само Руса тај режим побио?
Истина Русима неби много значила пред тзв.међународним судовима&цо да нису сила.
 
Ko i kada je lansirao tu floskulu ?
Šta je bio cilj ?
Sećate se one - "Nas i Rusa 300 miliona !" ?
Jel' se mi to vekovima šunjamo sa željom da se podvučemo pod ruske skute ?

Običan ruski narod bezgranično voli Srbe !
To znam iz ličnog iskustva.
Setite se onih grupnih poseta ruskih sveštenika u vreme bombardovanja.
I donošenja ikona zaštitnica.

Ali,politička elita to nikada nije egzaktno pokazala.
Ponaša se poput naše.
Vruće - 'ladno ! Klackalica....
Jesu li Srbi,zaista,mali Rusi ?
Čak nas i dobar deo sveta tako doživljava,posebno Zapad....


Ako ti citavo selo kaze da si lud - tamburu u ruke i kreni da sviras , igras i ludujes po sokacima ... :think:

Posto nas Zapad tako dozivljava - ajde da mu olaksamo i budimo najveci Rusi na planeti ....
 
Ko i kada je lansirao tu floskulu ?
Šta je bio cilj ?
Sećate se one - "Nas i Rusa 300 miliona !" ?
Jel' se mi to vekovima šunjamo sa željom da se podvučemo pod ruske skute ?

Običan ruski narod bezgranično voli Srbe !
To znam iz ličnog iskustva.
Setite se onih grupnih poseta ruskih sveštenika u vreme bombardovanja.
I donošenja ikona zaštitnica.

Ali,politička elita to nikada nije egzaktno pokazala.
Ponaša se poput naše.
Vruće - 'ladno ! Klackalica....
Jesu li Srbi,zaista,mali Rusi ?
Čak nas i dobar deo sveta tako doživljava,posebno Zapad....


A je l' se ti osecas kao mali Rus?
 

Back
Top