Fobija mokrenja u javnim mestima -paruresis-

reb0rn

Početnik
Poruka
30
Nisam nasao nista o ovome na nasim forumima a dosta ljudi ima isti problem koji se manifestuje u manjoj ili vecoj meri...
Ja sam tu kritican na nekoj skali do 10 ja sam ~9/10

Citao sam strane forume posvecene problemu i nisam bio nimalo zadovoljan "nedostatku resenja", pogotovo sto su neki sa izrazenim problemom pribegavali ludim metodama a ama bas nista strucno nije uradjeno da se ovaj problem resi

Pogotovo sto je u javnosti ovaj problem marginalizovan, tako da bi mi urolog rekao pa ako nemas nekih fizickih problema???, kao pa onda pij vise vode???
 
meni je problem bio kad mi strazari stoje iza ledja i kao ajde sad test na drogu i te zajebancije ... pa brate ne mogu kad stoje iza mene ... udari neka blokada i nema sanse ... nije na javnim mestima ali slicna je situacija ... ja sam problem resio tako sto sam se raspitao malo pa su mi rekli da ako se skines go kao ne krijes nista kod tebe sto bi moglo taj test da manipulise ... mozes da zatvoris vrata i od tad nisam imao problema
 
Eee ovo imam i jaa :)
Znaci kad idem (treniram fudbal) sa ekipom negdje nema sanse da u svlacionici obavim malu nuzdu,ako ima nekoga,cak ni kuci ako je neko u blizini (brat) ako su vrata od WC-a otvorena jednostavno ne mogu,blokada.Kada zatvorim vrata tek onda.Ovo sto kazu ovdje ako te bas uhvati nuzda neces gledati gdje je obavljas nije tacno.Iskreno mene je mnogo puta uhvatilo da bukvalno ne mogu da izdrzim i ja opet ne mogu da je obavim ako je neko u mojoj blizini,ali zadnjih puta kada sam tako isao na putovanje pronasao sam neku caku koja mi ponekad upali.Znaci samo se opustim,razmisljam o necem desetome i onda uspijem hahaha :D
 
ne vidim ja tu problem ako se nekom ne ide na malo ili veliko polje van svoje kuce pa ocigledno mu nije toliko sila kad ga potjera icice bilo gdje

Oni sto nemaju ovaj problem uzaludno daju savete i komentarisu.... jednostavno blokada je psihicka i ispoljava se podsvesno na misic besike, resenje bi bilo da se taj misic moze kontrolisati nekako u sta sam siguran da se medicina ozbiljnije pozabavila do sad bilo vise resenja ali.....

Meni se desilo da vozim i po 10-15km van grada/sela da nadjem pogodno mesto, a jednom mi se cak desilo da mi bubrezi nerade ~30min sto ocajno boli, u takvim situacijama je ili naci prigodno mesto koje ti odgovara ili koristiti kateter kojeg sam jednom probao, ali takvo resenje izbegavam jer me posle toga peklo dva dana u predelu besike sto nije bas prijatno

Takodje oni koji imaju manji oblik problema mogu da probaju regresivno da se "izlece", ali za one u dubljem stadijumu ja nemam ideju
 

Back
Top