Treba li piti vodu tokom vezbanja ?

PartizanBeograd

Veoma poznat
Poruka
10.918
Uvek tokom vezbanja ne mogu a da ne pijem vodu, popijem najmanje pola litre. Znam da mnogi kazu da je voda dobra za sagorevanje kalorija, e sad mene zanima dal se time dobija neki kontra efekat - kad radim ruke (recimo) umesto da dobijam masu ja je gubim zato sto pijem vodu tokom vezbanja ?

Ili jednostavno nema nikakvog uticaja ?

Hoce li mi neko pojasniti to...
 
Uvek tokom vezbanja ne mogu a da ne pijem vodu, popijem najmanje pola litre. Znam da mnogi kazu da je voda dobra za sagorevanje kalorija, e sad mene zanima dal se time dobija neki kontra efekat - kad radim ruke (recimo) umesto da dobijam masu ja je gubim zato sto pijem vodu tokom vezbanja ?

Ili jednostavno nema nikakvog uticaja ?

Hoce li mi neko pojasniti to...

Ljudski organizam je gotovo 70% sačinjen od vode.
Prilikom treninga izbacuješ iz sebe znojenjem,ogroman broj otrova nastalih uobičajenim procesom metabolizma,kao i samim vežbanjem.Unošenjem nove vode,zamenjuješ staro,novim.Kao kad iscediš prljav sunđer i ponovo ga natopiš čistom vodom.Čistiš sebe.Sagorevanje kalorija znači da sagorevaš onu energiju koju si uneo putem hrane,a ne da sagorevaš mišiće.Mišićima je naprotiv potrebna voda da bi bili i snažniji i masivniji.
Žeđ je određena vrsta bola,koja služi da podseti da u organizmu nema dovoljno vode.Međutim kada se vežba,uobičajeni osećaj za bol se gubi,samim tim gubi se i osećaj žeđi.Zato moraš piti vodu čak i ako ne osećaš žeđ.Jer onda kad osetiš žeđ,to znači da si već dehidrirao.Ako dopustiš da se to desi ,popićeš suviše naglo preteranu količinu vode,što je šok za organizam.
Ono što je zaista važno nije da li trebaš piti vodu tokom treninga.Naravno da trebaš piti.Bitno je kada tokom treninga.
Kad su u pitanju veoma teške vežbe,koje zahtevaju veliko naprezanje,neposredno pre izvođenja takvih vežbi se ne pije voda.Ali posle njih obavezno moraš piti vodu,malo se odmoriš i popiješ vodu,ali polagano,gutljaj po gutljaj.Idealno je piti vodu pomalo tokom celog treninga,praviti pauze i piti vodu tokom tih pauza.
 
Poslednja izmena:
Uvek tokom vezbanja ne mogu a da ne pijem vodu, popijem najmanje pola litre. Znam da mnogi kazu da je voda dobra za sagorevanje kalorija, e sad mene zanima dal se time dobija neki kontra efekat - kad radim ruke (recimo) umesto da dobijam masu ja je gubim zato sto pijem vodu tokom vezbanja ?

Ili jednostavno nema nikakvog uticaja ?

Hoce li mi neko pojasniti to...
Upravo suprotno,voda koju pijes u toku treninga i dana uopste ce imati pozitivan uticaj na tvoje telo,a i zdravlje uopste,dobra hidriranost je jedna od bitnih stvari kod vezbanja...popijes i Litar ako imas potrebu,nikakav problem,samo da se ne naduvas ko zaba pa da ti smeta kod vezbanja.
 
Zbog toga sto se pravi pametan,nije mi jasno kako ima ovoliko gledalaca (dobar marketing) njegovo znanje o bodibildingu je prosjecno,zasniva se na onome sto procita na internetu,uz to ima dosta klipova na kojima lupa stvari koje nemaju veze s vezom

sam kaze da nije bodybuilding savetnik :D
da,primetio sam da nesto skida sa neta...
ali ne znam sta to lupa? :)))

voleo bih da me ispravis ili ukazes na nesto jer ja pratim to sto on radi,odnosno vezbam tako... :D nisam se nalozio na njega da sve uzimam zdravo za gotovo jer sam se ja lepo izdefinisao pre bez ikakvog gledanja/citanja o bilo cemu,samo sam pratio zdrav razum i koristio mozak,i sad to radim,ali mi on dosta olakasava i otkriva neke nove varijacije itd... :D
 
Kako citam ovo, da se prekrsti covek. Ocigledno je da na ovoj temi odgovaraju ljudi koji nemaju blage veze o tome sta se u ovoj temi trazi. Ne moze da dodje ovde neko ko nema 2 sata radnog staza na treninzima i da pocne da drzi neka predavanja. VODA SE NE PIJE, tokom treninga, zasto? Procitajte u Zdravlje, tema GYM i Fitness.
 

Back
Top