Ge(j)m over!

Brzi Bravari Srbije

Veoma poznat
Poruka
12.987
Izvinjavam se sto cu potegnuti staru pricu...ali me je na ovaj potez ponukala spora ali dostizna pravda.



Advokati na piramidalnoj prevari zaradili 27 miliona evra
A.Ž.A. - Beta | 19. 06. 2012. - 12:53h
cat_icn_more.png
17:16h | Foto: Ilustracija | Komentara: 77

Pripadnici MUP-a Srbije danas su uhapsili 24 člana kriminalne grupe, na čijem čelu je bio jedan beogradski advokat, a koja se sumnjiči da je u proteklih osam godina, nezakonito zaradila više od 27 miliona evra, a republički budžet oštetila za više od pet miliona evra.
Grupa na čijem je čelu bio advokat Z. M. je još 2004. snovala piramidalno udruženje građana "Gem kolekšn klub". U udruženju je bilo jo nekoliko advokata iz raznih gradova Srbije.



"Sumnja se da su pripadnici kriminalne grupe od 1. januara 2004. godine do 31. decembra 2011. godine, registrovali privredne subjekata, preko kojih su građane Srbije, Makedonije Bosne i Hercegovine, Albanije, Crne Gore i Hrvatska učlanjivali u piramidalno Udruženje građana 'Gem kolekšen klub' uz uplatu od 2.290 evra po članu", naveo je MUP.





http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/329087/Advokati-na-piramidalnoj-prevari-zaradili-27-miliona-evra
 
Prica je vrlo prosta:

Par "pametnih" je odlucilo da klasicnom namestaljkom zvanom : piramidalna sema, dodje do velikog novca za relativno kratko vreme.
Recimo: ja ti trazim 2290 eur da udjes u "klub"..ti nadjes dvojicu, oni daju pare, ti primis procenat od njihovih para i objasnis im kako da dalje nalaze ovce.I tako dalje, dokle god ima somova u bazenu.Treba li da objasnjavam da poslednji koji udju u taj voz, jednostavno nemaju koga da nadju iza sebe, da bi izvukli svoj novac? A, ko je poslednji, pri dnu je piramide, a to znaci da nije sam, vec da ima takvih pohlepnika koji su izgubili sve koliko hoces!
Naravno, pri takvim prevarama, policija obicno brzo reaguje, ali!!! Ovo su bili advokati, pa su smislili plan u kome za te pare nude nesto na prodaju.
U ovom slucaju, to je bila knjiga "put ka uspehu" ili tako nesto, i cena mu je bila 2290 eur, s'time da dobijas i mogucnost (ako si na vreme usao) zaradis nesto na tudjoj nevolji...


Godinama se o tome trubilo na sva usta, ali nije bilo politicke volje ili je neko blizak vlastima bio debelo podmazivan, pa su prijave odbacivane usled nedostatka dokaza i sl.
 
Evo i ja sam hteo istu temu otvoriti, ali si me prestigao.... secam se pre godinu-dve da sam citao bas na ovom forumu postove likova koji su valjda bili u toj semi, i koji su se iz petnih zila trudili da objasne svima kako je to "dobar posao sa dobrom zaradom"... izostavili su samo sitnicu da zbog toga moze da se ide u zatvor :hahaha: Cak sam i nasao tu staru temu ali su je admini zatvorili valjda zbog prepirki.... Ko je imao imalo mozga mogao je da vidi i onda a i sada da je rec o teskoj muljavini... na to su mogli nasesti samo teski idioti.
 
Sastanci su bili odrzavani po kojekakvim zabitim hotelima i selima, banjama i sl. I sto je posebno bolesno , samo PRIJATELJ ili poznanik je mogao da te pozove...zasto?...pa , neces valjda otici sa nekim nepoznatim u neku vukojebinu???
Ovako, prijatelj(u mom slucaju rodjaka moje zene) nas je pozvala na" sastanak za poslovnu ponudu veka"...i sa zeljom da od nas napravi milionere...
Buduci da sam se bavio menadzmentom pre nego li sam poceo posteno da zaradjujem, namirisao sam neku prevaru...Ali sam otisao zbog mira u kuci.
E, ja zivim u BG....mene su odveli u VELIKU PLANU na sastanak!!!! U neko selo pored, banja, hotel...sta li je...
Ja tamo: a ono medjutim!!!
Moras da se kreveljis i smejes, tapses rukama i kojesta jos, sve uz disko - muziku i odusevljene "clanove" koji su pravili cirkusku predstavu....castili me vecerom(to je jos jedan od mamaca: hajde samnom, ako ti se ne dopadne, bar ces da se provedes i da veceras!) i trazili da potpisem papir na kome pise da nista sto budem cuo i video na "prezentaciji" necu javno objavljivati i deliti dalje...
Naravno, rekao sam da su prevaranti i da se to vidi iz aviona, pa ma kakav slag da preliju po odelima i lukavim pogledima...
Na moje iznenadjenje, glavni baja ( neki dr.mr.fr.. koji je prejebao svojih desetak prijatelja) mi je rekao doslovce:

"alo, ovo je brzi voz, ko udje u prve vagone, taj je zaradio...ko zakasni, ko ga j..e"

Na to sam ustao i rekao kako nemam neprijatelja kojeg bih uvalio u takvu nevolju, te da su mi svi moji prijatelji suvise dragi da bih im preporucio takvo sto....

Smarali su me jos dan-dva..govorili kako im treba covek bas mojih kvaliteta ( pazi majkumu...a mojih 2290 eur im ne treba?), te da propustam priliku zivota i sl...
Sada me samo interesuje sta ce da kaze gospodja ujna kad je budem zvao???:)
 
me neeee za knjigu...to je samo paravan..inace dajes 2290 eur za mogucnost da "legalno" i pod pokroviteljstvom firme, prevaris njih desetak i vratis svojih 2290 eur i zaradis jos preko toga....:)

A ako bi platio te novce za knjigu, morala bi biti iz Gutenbergove stamparije...:)
 
ha ha, e neka je vala i to doslo na dnevni red, dosta je bilo, nije mi ih ni najmanje zao, nisam covjek koji se raduje tudjem zlu, ali se radujem sto je ta bagra pohapsena.Toliko su bili okupirali ovaj forum i toliko su budala bili uvukli "u taj voz" da se nije moglo zivjeti od njih, eto im sad pa nek fore prodaju po zatvorima.
 

Back
Top