SUROVI KAPITALIZAM NAS UBIJA !!!!!
Strana 1 od 17 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 423

Tema: SUROVI KAPITALIZAM NAS UBIJA !!!!!

Primećen član falconcrest (avatar)
    Učlanjen
    09.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Podrazumevano SUROVI KAPITALIZAM NAS UBIJA !!!!!

Nisam protiv kapitalizma,ali ovo sto se desava u Srbiji od 2000.godine stvarno je surovo,pre svega u kontekstu prava radnika i radnog vremena koji propisuju poslodavci. Kako da normalan covek u ovom vremenu koji radi 10-12 sati dnevno da vaspita svoju decu,odakle i kako da nadje vremena za svoju porodicu ? O ovome u Srbiji niko i ne razmislja ,ova zemlja je u rukama tajkuna,oni njom upravljaju kroz likove politicara koji obicnom coveku nista dobro ne donose.Elem,da se vratim na ono sto zelim da bude pravac ove teme..... Iz iskustva nekih prijatelja koji rade po zemljama Zapadne Evrope mogu da zakljucim da se tamo radi zaista puno,ali covek od toga moze i da zivi. Ono sto je tamo neprikosnoveno je pravo na vikend ,na dva dana odmora,a rade samo hitne sluzbe koje po prirodi posla moraju da dezuraju. Ova goovna od privatnika odavno su uvela jos jedan radni dan,a to je subota. Ako je po zakonu o radu propisano radno vreme 8 sati,zasto se to masovno ne postuje. Moja komsinica radi u trafici za 20 000 ,9 sati dnevno uz samo 2 slobodna dana u mesecu!!! Pa ,to je kriminalno !!! Kakva su vasa iskustva po tom pitanju i kako resiti ovaj problem ?
    Skloniji sam da posmatram psihopate kao ljude koji pate od poremećaja, tako da ne bih koristio reč „zlo" da ih opišem.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: SUROVI KAPITALIZAM NAS UBIJA !!!!!

Tako je. Da smo bar "zilavi" kao Kinezi ili Koreanci, medjutim nismo, i oboljevamo jer nam namecu nemoguce uslove rada, takoreci za zivotinje.

Primećen član _Maja (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio falconcrest Pogledaj poruku
    Nisam protiv kapitalizma,ali ovo sto se desava u Srbiji od 2000.godine stvarno je surovo,pre svega u kontekstu prava radnika i radnog vremena koji propisuju poslodavci. Kako da normalan covek u ovom vremenu koji radi 10-12 sati dnevno da vaspita svoju decu,odakle i kako da nadje vremena za svoju porodicu ? O ovome u Srbiji niko i ne razmislja ,ova zemlja je u rukama tajkuna,oni njom upravljaju kroz likove politicara koji obicnom coveku nista dobro ne donose.Elem,da se vratim na ono sto zelim da bude pravac ove teme..... Iz iskustva nekih prijatelja koji rade po zemljama Zapadne Evrope mogu da zakljucim da se tamo radi zaista puno,ali covek od toga moze i da zivi. Ono sto je tamo neprikosnoveno je pravo na vikend ,na dva dana odmora,a rade samo hitne sluzbe koje po prirodi posla moraju da dezuraju. Ova goovna od privatnika odavno su uvela jos jedan radni dan,a to je subota. Ako je po zakonu o radu propisano radno vreme 8 sati,zasto se to masovno ne postuje. Moja komsinica radi u trafici za 20 000 ,9 sati dnevno uz samo 2 slobodna dana u mesecu!!! Pa ,to je kriminalno !!! Kakva su vasa iskustva po tom pitanju i kako resiti ovaj problem ?
    Pa sto ne da otkaz ili nesto?
    Msm niko te ne tera da radis 12 sati, imas decu itd itd

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _Maja Pogledaj poruku
    Solomonsko resenje....

Učlanjen
    09.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Verovatno bi dala otkaz da moze da nadje nesto bolje i placenije . Otac joj radi za bednu platu a majka joj je ostala bez posla pre nekoliko godina. Mnogi su prinudjeni da trpe takav teror,o tome se radi,zbog toga drzava treba da reaguje , a ona je u rukama tajkuna !!!!
    Skloniji sam da posmatram psihopate kao ljude koji pate od poremećaja, tako da ne bih koristio reč „zlo" da ih opišem.

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Verovatno bi dala otkaz da moze da nadje nesto bolje i placenije . Otac joj radi za bednu platu a majka joj je ostala bez posla pre nekoliko godina. Mnogi su prinudjeni da trpe takav teror,o tome se radi,zbog toga drzava treba da reaguje , a ona je u rukama tajkuna !!!!
    Stavise, drzava to namerno radi, i sinhroniovano sa zdravstvom, da bi nas bilo sto manje.

I sada se postavlja pitanje - da li je bolje opstati kao necovek ili nestati kao covek?

Učlanjen
    09.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio picololeone Pogledaj poruku
    Stavise, drzava to namerno radi, i sinhroniovano sa zdravstvom, da bi nas bilo sto manje.

I sada se postavlja pitanje - da li je bolje opstati kao necovek ili nestati kao covek?
    To je tesko pitanje i jos tezi izbor. Ali,ono sto me vise brine od nebrige politicara je to da u Srbiji nema solidarnosti i osecaja za druge ljude. Znaci,meni je lepo i bas me briga .... e, to nas je i dovelo u ovakvu situaciju ....

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

To je tesko pitanje i jos tezi izbor. Ali,ono sto me vise brine od nebrige politicara je to da u Srbiji nema solidarnosti i osecaja za druge ljude. Znaci,meni je lepo i bas me briga .... e, to nas je i dovelo u ovakvu situaciju ....
    Ne, mislim da gresis. Svar je u tome "meni je suvise tesko da bih mogao da ti pomognem jer ne znam kako cu ni sebi".

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    556

solidarnost i sloga odavno ne stanuju u Srbiji
    "Nije važno odakle sam, sve dok znadeš kuda putujem..."

Zainteresovan član Sol Invictus (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Moderna, slobodarska levica je budućnost - zapadni kapitalistički sistemi se polako urušavaju pod naletom nardonih masa željnih socijalne pravde. "Occupy Wall Street" je samo vesnik promena koje nadolaze.
    Anarho-kolektivista.

Veoma poznat TONOLAN (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    405

Ovo je odgovor prepun sarkazma.

Naravno da moze da da otkaz, nezaposlenih ima mnogo u Srbiji pa ce ti "poslodavci" lako naci drugog nesrecnika.
    Drzava nista ne preduzima da zastiti zakon jer je i sama korumpirana do srzi.
    Da bi danas drzao i najobicniju trafiku moras da imas vezu u drzavnim organima inace ce inspekcije da te toliko globe da ces je za par meseci zatvoriti sa velikim gubitkom.
    Ko ima "svoje" u drzavi taj moze da maltretira jer mu ovaj bednik koji se bori za opstanak ne moze nista.
    Tako ce biti do sledece revolucije!
    Da je Luj XIV znao kako će zavrsiti Luj XVI sve bi bilo drugačije...

Učlanjen
    09.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Ne, mislim da gresis. Svar je u tome "meni je suvise tesko da bih mogao da ti pomognem jer ne znam kako cu ni sebi".

Imas pravo,ali ja sam u prethodnom postu mislio na one koji imaju love,dobar posao i slicno..... A oni koji nemaju takve zivotne uslove imaju i razumevanja i saoecaja sa slicnima ,ali nisu u stanju da im pomognu,jer je kod onih bogatih i hleb i pogaca !!! To su stvari o kojima mi treba da raspravljamo,a ne da se bavimo strancarenjem i dnevno politickim glupostima ....

Poznat WIBU (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    556

Citat Original postavio Sol Invictus Pogledaj poruku
    Moderna, slobodarska levica je budućnost - zapadni kapitalistički sistemi se polako urušavaju pod naletom nardonih masa željnih socijalne pravde. "Occupy Wall Street" je samo vesnik promena koje nadolaze.
    ne lupetaj, zameniti ekonomsku elitu političkom je još veće njesra
    "Nije važno odakle sam, sve dok znadeš kuda putujem..."

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Imas pravo,ali ja sam u prethodnom postu mislio na one koji imaju love,dobar posao i slicno..... A oni koji nemaju takve zivotne uslove imaju i razumevanja i saoecaja sa slicnima ,ali nisu u stanju da im pomognu,jer je kod onih bogatih i hleb i pogaca !!! To su stvari o kojima mi treba da raspravljamo,a ne da se bavimo strancarenjem i dnevno politickim glupostima ....
    Pa jeste...ovi koji kao nesto imaju su isuvise otupeli i "oguglali" za nesrecu obicnog coveka....ali verujem da i oni zive nekim uzasnim zivotima, u lazi i strahu za svoj polozaj.

Aktivan član
    Učlanjen
    22.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ма јок, она то из задовољства.

Zainteresovan član Sol Invictus (avatar)
    Učlanjen
    18.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    100

Nova levica naginje ka bezdržavnom socijalizmu, koji propagira minimalnu vladu ili potpuni nedostatak nje (za drugo iskreno mislim da je već preterivanje, ali nema veze), za razliku od komunističkih sistema dvadesetog veka. Zamisli samoupravu iz Titovog doba, ali na mnogo više aspekata sem privrednog.
    Anarho-kolektivista.

Primećen član _Maja (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    32

Citat Original postavio TONOLAN Pogledaj poruku
    Ovo je odgovor prepun sarkazma.

Naravno da moze da da otkaz, nezaposlenih ima mnogo u Srbiji pa ce ti "poslodavci" lako naci drugog nesrecnika.
    Drzava nista ne preduzima da zastiti zakon jer je i sama korumpirana do srzi.
    Da bi danas drzao i najobicniju trafiku moras da imas vezu u drzavnim organima inace ce inspekcije da te toliko globe da ces je za par meseci zatvoriti sa velikim gubitkom.
    Ko ima "svoje" u drzavi taj moze da maltretira jer mu ovaj bednik koji se bori za opstanak ne moze nista.
    Tako ce biti do sledece revolucije!
    i kakve veze to ima sa kapitalizmom? pogotovu sa onim liberalnim
    To jedno ima veze sa korupicjom, koja je kod nas u bilo kom sistemu prisutna.

_nobody_ nije na forumu
    Zivot je Zivotinjsko Carstvo u kome NE caruje Drugarstvo!
    Veoma poznat
    Učlanjen
    01.07.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    0

Moja komsinica radi u trafici za 20 000 ,9 sati dnevno uz samo 2 slobodna dana u mesecu!!! Pa ,to je kriminalno !!! Kakva su vasa iskustva po tom pitanju i kako resiti ovaj problem ?
    Samo tricavih 9? Ja sam u Kini gledao radnike koji rade kao mravi na traci 11 sati dnevno za $150 USD mesecno... Gazda je cak i stedi! Verovatno mu ona daje cavke, cim ne radi 12 sati...

_nobody_

Učlanjen
    09.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Pa jeste...ovi koji kao nesto imaju su isuvise otupeli i "oguglali" za nesrecu obicnog coveka....ali verujem da i oni zive nekim uzasnim zivotima, u lazi i strahu za svoj polozaj.
    D se razumemo,nemam ja nista protiv imucnih ljudi koji su svoje vile i dzipove zaradili uspesno poslujuci imavsi dobar njuh za biznis,ali koliko je takvih u Srbiji ? Ovde se ta grupa ljudi bogati na racun ljudske nesrece i bede,znajuci da postoji armija nezaposlenih i ponizenih,radnik je obicna potrosna roba i sredstvo za njegovo licno bogacenje ....

Legenda
    Učlanjen
    03.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio _nobody_ Pogledaj poruku
    Samo tricavih 9? Ja sam u Kini gledao radnike koji rade kao mravi na traci 11 sati dnevno za $150 USD mesecno... Gazda je cak i stedi! Verovatno mu ona daje cavke, cim ne radi 12 sati...

_nobody_
    Ali Kinezi imaju takvu konstituciju da mogu mnogo teze radove i uslove da podnesu od nas.

Pises bezveze.

D se razumemo,nemam ja nista protiv imucnih ljudi koji su svoje vile i dzipove zaradili uspesno poslujuci imavsi dobar njuh za biznis,ali koliko je takvih u Srbiji ? Ovde se ta grupa ljudi bogati na racun ljudske nesrece i bede,znajuci da postoji armija nezaposlenih i ponizenih,radnik je obicna potrosna roba i sredstvo za njegovo licno bogacenje ....
    Ja sam protiv, jer nema takvih. Svako ko ima dzip i vilu, nije mogao da je stekne na posten nacin.

Veoma poznat john doe (avatar)
    Učlanjen
    07.05.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    208

Кад су Амери штрајковали за 1. мај, тражећи 3х8 сати, послодавци су им то дали, али су увели плаћање по сатници. Ако хоћеш исту плату, радиш по 12 сати и то је то.

Проблем је што људи пристају да их газде јашу, пристају на све, па и на плате од 15.000. Кад би се сви окренули и отишли кад им неко понуди 15-20 хиљада месечно за по 12 сати рада на дан, и послодавци би другачије размишљали. Овако, радници су навикли да могу да буду малтретирани, а после се буне кад им се то дешава. Доста сам преговарао око својих послова и могу рећи да су добри радници дефицитарни, непристајање на прву понуду решава ствар. Сачекати бољу је најпаметније.
    Срећни народи својој деци у наслеђе остављају будућност, а несрећни прошлост.

Elita
    Učlanjen
    12.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A to se zove KOMUNISTIČKI KAPITLIZAM!

Veoma poznat TONOLAN (avatar)
    Učlanjen
    12.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    405

Kad su devedesetih poceli da pricaju kako su posle ww2 komunisti plenili imovinu kapitalista ja sam bio ogorcen na komuniste. Tada smo ih zvali komunjare.

Medjutim danas kad vidim ove nase "kapitaliste", komunistima mogu samo da skinem kapu.

Nadam se da ce u Evropi a onda i kod nas doci do neke socijalne revolucije jer seu se posle raspada SSSR ovi "kapitalisti" mnogo osilili.

Tocak istorije se okrece 1917--2017. recimo
    Da je Luj XIV znao kako će zavrsiti Luj XVI sve bi bilo drugačije...

Poznat
    Učlanjen
    24.05.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio WIBU Pogledaj poruku
    ne lupetaj, zameniti ekonomsku elitu političkom je još veće njesra
    Ne zna se sta je gore,lopov ostaje lopov dal u mercedesu kao sef privatne firme koja finasira stranke,ili u odelu kao partijski vojnik,karakter ljudi,moral ja na najnizem nivou,problem je u ljudima a ne u sistemima

Učlanjen
    09.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Legenda_1 Pogledaj poruku
    A to se zove KOMUNISTIČKI KAPITLIZAM!

Nema to veze sa komunizmom,vec sa osnovnim ljudskim pravima i porodicnim vrednostima ....

Slične teme

1. Kakav je ovo kapitalizam kod nas?
    Autor sin dimitrije u forumu Politika
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 04.05.2012., 19:39
  2. Naša izdajnička vlast nas ubija!!!
    Autor Zhuangzi u forumu Politika
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 16.06.2011., 10:32
  3. ...obutja nas ubija oboje...:(
    Autor Зоки u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 17.12.2008., 16:12
  4. Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 20.10.2003., 06:36
  5. Da nam nije zdravlja ne bi bilo ni nas!
    Autor black-devil u forumu Zdravlje
    Odgovora: 21
    Poslednja poruka: 07.07.2003., 14:45

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •