PUPPY MILLS

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Cudi me da ne postoji tema o tome. Tema je alarmantna, cak i kod nas, mada to ljudi ne primecuju. A evo o cemu se radi, tekst uz sliku je dovoljno jasan a slika... Pa... :sad2:

399095_420636087960535_863601935_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Da, na zalost. :( I onda imamo ovu pojavu, mesance koji se prodaju kao rasni, i ljagu koja pada i na savesne, odgovorne odgajivace, bilo svrstavanjem u istu kategoriju sa ovim... ne znam kako bih ih nazvala, bilo osudama kako su njihovi stenci preskupi. A realno, ko god je usao ozbiljno u odgoj, sve radeci savesno, prvenstveno brinuci o zdravlju i dobrobiti zivotinja i ocuvanju i unapredjenju rase, samo je kalirao finansijski.
 
Nisam pročitala tekst, ali isto mislim što se tiče ove teme. I muka mi je kad neke klinke lupetaju kao hoće baš maltezera... Rasne pse i mačke kupuju, i to zbog takvih i postoji. Ja sam moju mačku našla na ulici i obožavam je i ona mene. I koliko znam ovi mešanci imaju kvalitetnije gene nego ovi rasni, kojima svaki k***c fali. To je zbog toga što nema "sveže" krvi kao kod mešanaca...Moja mačka se nikad nije zakašljala, niti je bila bolesna, a nisam je vakcinisala (nisam ponosna)...
Aman ljudi, kvalitetnije životinje su mešanci. Prestanite da posmatrate po izgledu. Jer je to veštačko održavanje nekih gena. Zamislite kao kod čoveka, sveža krv je zakon... Svašta se radi sa životinjama zbog toga što želite da pas baš tako i tako izgleda...Ili mačka... A glupo je skroz...:dontunderstand:
 
Poslednja izmena:
Da se razumemo, rase su nastale iz odredjenih razloga i sa odredjenim namenama. Zato i postoji recimo 10 grupa u okviru FCI klasifikacije-ovcari, cuvari imovine i lica, terijeri, jazavicari, primitivni psi, gonici, pticari, aporteri, ukrasne pufnice (vecina ih je nastala za hvatanje stetocina, izuzetak su pudle koje su prvenstveno bile vodeni psi i pekinezeri koji su sluzili kao mufovi i alarmni sistem) i hrtovi. Ne kazem da treba ukinuti rase, samo kazem da treba stati na put nesavesnim "odgajivacima".
 
Ja sam moju mačku dobila " s neba " :mrgreen: ... Dotrčalo mače za mnom... I kao aj da je smestim i nahranim tu noć, i ostade kod mene, jer me oduševila koliko je bila pametna. Ja joj namestila u neku kutiju da legne i kažem: Aj sad uđi tu pa ćemo videti sutra šta ćemo s tobom... I ona iste sekunde uskoči u kutiju i tu je prespavala (malo mače do dva meseca staro najviše ) ... Tu me je kupila...:zaljubljena:
Mnogo je razigrana...Dolazi na poziv kao pas. Kad joj pričam gleda me u oči... Kao da sve razume... Jako je zabavna...(Ali i ja sam mnogo posvećena njoj, stalno joj pričam, čak i mjaučem - jer sam čitala da i one vole da nekad pričaš na njihovom jeziku... :mrgreen: )...

A kad sam videla od drugarice prelepa mačka koja je ukrštena ruska plava sa persijskom ... Mačka je kao usporen film u odnosu na moju. Dosadno mi bilo da je gledam.
Moja sakče, lovi muve, sve je zanima, a ova kao da jedva živi...
Mačka koja samo lepo izgleda...
Pa šta će mi to? Onda mogu i lutku da kupim ! :dontunderstand:

Ovo moje je zaista živo biće koje je zanimljivo, nije izložbeni eksponat...

Razmislite dobro...Priroda proizvodi mnogo bolje jedinke nego čovek...:aha:
 
Nisam pročitala tekst, ali isto mislim što se tiče ove teme. I muka mi je kad neke klinke lupetaju kao hoće baš maltezera... Rasne pse i mačke kupuju, i to zbog takvih i postoji. Ja sam moju mačku našla na ulici i obožavam je i ona mene. I koliko znam ovi mešanci imaju kvalitetnije gene nego ovi rasni, kojima svaki k***c fali. To je zbog toga što nema "sveže" krvi kao kod mešanaca...Moja mačka se nikad nije zakašljala, niti je bila bolesna, a nisam je vakcinisala (nisam ponosna)...
Aman ljudi, kvalitetnije životinje su mešanci. Prestanite da posmatrate po izgledu. Jer je to veštačko održavanje nekih gena. Zamislite kao kod čoveka, sveža krv je zakon... Svašta se radi sa životinjama zbog toga što želite da pas baš tako i tako izgleda...Ili mačka... A glupo je skroz...:dontunderstand:
Pa znam... to ti je isto kao kad biraš suknju... bolja je pamučna... kvalitetnija...
 
Izložbe su, kad se već pominju izložbeni eksponati, osmišljene da bi se očuvale i unapredile rase a rase su (u ogromnoj većini) nastale sa nekom namenom. Problem sa ovim štancerskim farmama je što većina pasa odatle uopšte ne odgovara standardu rase-pogledajte samo one silne "maltezere" po ulicama, u stvari uglavnom mešance maltezera i još neke male bele rase ali sa prosečno većim leglima-npr. prosečna ČISTOKRVNA maltezerka ošteni 1-3 a prosečna bolonjezerka 7-8. Računica je jasna i vidi se iz aviona šta je u pitanju ako neko kaže da mu je maltezerka oštenila 5-6 malih. Nema čemu neće da pribegnu, od ukrštanja sa drugim rasama, preko parenja na svako teranje, falsifikovanja rodovnika ili prodaje bez rodovnika, pa sve do veštačkog izazivanja teranja na svaka 3-4 meseca. Ona jorkica iz uvodnog posta je čist primer kako na kraju "proizvodnog ciklusa" izgleda kuja sa farme. Ni mužjaci nisu u mnogo boljoj poziciji a i jednima i drugima fali socijalizacija, pažnja, ljubav. Zato je uvek rizik i neiskusnima se ne preporučuje usvajanje odrasle životinje kad se raskrinka i zatvori jedna takva farma.
 
I da dodam, većina ljudi (barem kod nas-gledam i kod sebe na poslu, svi traže jeftiniju hranu po jedinici mase umesto da gledaju koliko bi ih koja hrana koštala po jedinici prirasta) gleda da kratkoročno prođe što jeftinije i onda... Zovi veterinara, prase ima proliv/maltezer ima ekcem, ili ono što sam i lično videla, malinoa ima parvovirozu, haski ima rahitis a Balkanac ima epilepsiju a sva tri slučaja jer ih "odgajivači" nisu čak ni očistili od glista nego su požurili da ih "isture na tržište" i "zarade" koji evro. Ne mogu da zamislim zdravo štene rotvajlera čija majka niti je čišćena od parazita, niti je vakcinisana, niti je K od kvaliteta videla u posudi za hranu-dobija slične splačine kao i njihove svinje i + granule šlj kvaliteta, sa manje od 20% ukupnih proteina. Ali nema veze, bitno da je on ("odgajivač") uzeo posle samo mesec dana 50 evra po štenetu, povoljno jer nije vađen rodovnik. A ni kuja nema rodovnik i po svemu sudeći, verovatno je upario brat od tetke koji joj je ujedno i stric...
 
Da, gledala sam tu epizodu. Podsetili su me na decu iz jednog sirotista u kom sam bila sa jos nekim volonterima u okviru Orkinog i Opstankovog projekta edukacije, ko god nov da dodje, oni mali se umiljavaju kao macici, traze paznju i neznost. Psi su, kao i mi, drustvena bica i otud tolika kompatibilnost izmedju nase dve vrste. Uskratiti detetu ili psu paznju je, najblaze receno, zlocin. Ako ne mozes da mu pruzis sve sto mu treba, i ne upustaj se.
 

Back
Top