POBEDA TREBINJACA-Kusturica odustaje od Trebinja

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

★TSG★

Iskusan
Poruka
6.549
Banjaluka -- Režiser Emir Kusturica izjavio da je za rušenje austrougarske kule u Trebinju imao potrebnu dozvolu i da ona nije bila pod zaštitom države.

"Imali smo čvrsto obećanje da možemo da pokupimo tu kulu, koja nije pod zaštitom države, o čemu imamo i potvrdu Zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasleđa. Iz te zabune došlo je do ovoga, ali treba prestati o tome pričati. Mi smo se povukli, nećemo više tražiti pomoć", kazao je on u intervjuu Glasu Srpske.

Podsetimo, portal Buka je javio da je Emir Kusturica počeo da ruši istorijsku tvrđavu kraj Trebinja, zbog starog kamena koji mu je potreban za gradnju Andrić-grada u Višegradu. Rušenje austrougarske tvrđave, inače istorijskog spomenika, izazvalo je oštre reakcije javnosti, koja je organizovala i proteste ispred tvrđave.

U intervjuu Glasu Srpske Kusturica, međutim, kaže da je njegov cilj bio potraga za starim kamenom i dodaje da je u Hercegovini od privatnika kupljeno dosta takvog kamenja od starih, raspalih kuća, a da mu je trebao i veliki klesani kamen, koji ima tvrđava kod Trebinja, za koju je, kako ponavlja, dobio sve papire i koja nije državni spomenik kulture.

Za "medijsku buku" povodom svega, on kaže da je u pitanju "provincijska kampanja".

"Nismo mi lopovi i kriminalci kao što bi neki hteli da nas predstave. Ima taj neki tip koji hoće da se kandiduje za načelnika Trebinja, a koji je ujedno i novinar, ne znam mu ime. Ali sve to nije važno, jer nemam nameru više da se time bavim, niti da tražim bilo šta", kazao je on.

Kusturica je dodao da je njegova namera bila i da taj kamen sa tvrđave kraj Trebinja, koja je bila ionako u lošem stanju, ostane u Andrić-gradu kao spomenik države, jer je ceo taj projekat pod državnom koncesijom i kada ona istekne, grad ostaje u vlasništvu države.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_category=167&nav_id=619664



Građani Trebinja su dobili bitku protiv Emirovih varvara, huligana i kriminalaca.:klap:
 
Banjaluka -- Režiser Emir Kusturica izjavio da je za rušenje austrougarske kule u Trebinju imao potrebnu dozvolu i da ona nije bila pod zaštitom države.

"Imali smo čvrsto obećanje da možemo da pokupimo tu kulu, koja nije pod zaštitom države, o čemu imamo i potvrdu Zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasleđa. Iz te zabune došlo je do ovoga, ali treba prestati o tome pričati. Mi smo se povukli, nećemo više tražiti pomoć", kazao je on u intervjuu Glasu Srpske.

Podsetimo, portal Buka je javio da je Emir Kusturica počeo da ruši istorijsku tvrđavu kraj Trebinja, zbog starog kamena koji mu je potreban za gradnju Andrić-grada u Višegradu. Rušenje austrougarske tvrđave, inače istorijskog spomenika, izazvalo je oštre reakcije javnosti, koja je organizovala i proteste ispred tvrđave.

U intervjuu Glasu Srpske Kusturica, međutim, kaže da je njegov cilj bio potraga za starim kamenom i dodaje da je u Hercegovini od privatnika kupljeno dosta takvog kamenja od starih, raspalih kuća, a da mu je trebao i veliki klesani kamen, koji ima tvrđava kod Trebinja, za koju je, kako ponavlja, dobio sve papire i koja nije državni spomenik kulture.

Za "medijsku buku" povodom svega, on kaže da je u pitanju "provincijska kampanja".

"Nismo mi lopovi i kriminalci kao što bi neki hteli da nas predstave. Ima taj neki tip koji hoće da se kandiduje za načelnika Trebinja, a koji je ujedno i novinar, ne znam mu ime. Ali sve to nije važno, jer nemam nameru više da se time bavim, niti da tražim bilo šta", kazao je on.

Kusturica je dodao da je njegova namera bila i da taj kamen sa tvrđave kraj Trebinja, koja je bila ionako u lošem stanju, ostane u Andrić-gradu kao spomenik države, jer je ceo taj projekat pod državnom koncesijom i kada ona istekne, grad ostaje u vlasništvu države.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_category=167&nav_id=619664



Građani Trebinja su dobili bitku protiv Emirovih varvara, huligana i kriminalaca.:klap:

Sad upregni to tvoje magare sa avatara pa sa trebinjcima obnavljaj kulu kad ti je veca svetinja od Andrica grada.:dash:
 
Banjaluka -- Režiser Emir Kusturica izjavio da je za rušenje austrougarske kule u Trebinju imao potrebnu dozvolu i da ona nije bila pod zaštitom države.

"Imali smo čvrsto obećanje da možemo da pokupimo tu kulu, koja nije pod zaštitom države, o čemu imamo i potvrdu Zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasleđa. Iz te zabune došlo je do ovoga, ali treba prestati o tome pričati. Mi smo se povukli, nećemo više tražiti pomoć", kazao je on u intervjuu Glasu Srpske.

Podsetimo, portal Buka je javio da je Emir Kusturica počeo da ruši istorijsku tvrđavu kraj Trebinja, zbog starog kamena koji mu je potreban za gradnju Andrić-grada u Višegradu. Rušenje austrougarske tvrđave, inače istorijskog spomenika, izazvalo je oštre reakcije javnosti, koja je organizovala i proteste ispred tvrđave.

U intervjuu Glasu Srpske Kusturica, međutim, kaže da je njegov cilj bio potraga za starim kamenom i dodaje da je u Hercegovini od privatnika kupljeno dosta takvog kamenja od starih, raspalih kuća, a da mu je trebao i veliki klesani kamen, koji ima tvrđava kod Trebinja, za koju je, kako ponavlja, dobio sve papire i koja nije državni spomenik kulture.

Za "medijsku buku" povodom svega, on kaže da je u pitanju "provincijska kampanja".

"Nismo mi lopovi i kriminalci kao što bi neki hteli da nas predstave. Ima taj neki tip koji hoće da se kandiduje za načelnika Trebinja, a koji je ujedno i novinar, ne znam mu ime. Ali sve to nije važno, jer nemam nameru više da se time bavim, niti da tražim bilo šta", kazao je on.

Kusturica je dodao da je njegova namera bila i da taj kamen sa tvrđave kraj Trebinja, koja je bila ionako u lošem stanju, ostane u Andrić-gradu kao spomenik države, jer je ceo taj projekat pod državnom koncesijom i kada ona istekne, grad ostaje u vlasništvu države.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_category=167&nav_id=619664



Građani Trebinja su dobili bitku protiv Emirovih varvara, huligana i kriminalaca
.:klap:

Klasicno siptarsko klevetanje tog divnog coveka,moderatori radite svoj posao.
 
tadic-dodik-kusturica_520x320-1.jpg


Predizborni program 29. aprila , da li je ono bio i na mitingu .

Sve je doživljeno kao pokušaj aktuelne vlasti da pljačka i dalje , a pošto su uništili sve što su mogli sada nema šta drugo pa su počeli i kamen gone .

Inače ideja je dobra , ali toliko su iznervirali narod da djetetu daju bombonu ono bi je bacilo .

Od HIdrocentrale u Trebinju je dobio 200 000 e .

A odluika iz ministarstva je posle protesta

.

Sve je to lijepo o ANdrić gradu kako ne treba , ali tolika je banda taj SNSD u Srpskoj sve uništiše .

Dovoljan je podatak o broju novorođenih kada su došli na vlast 14 000 godišnje , sada 9 000 , a u istočnom i jUžnom dijelu je još gore .

Jedan Turistički centar je kap u moru problema ,
 
Banjaluka -- Režiser Emir Kusturica izjavio da je za rušenje austrougarske kule u Trebinju imao potrebnu dozvolu i da ona nije bila pod zaštitom države.

"Imali smo čvrsto obećanje da možemo da pokupimo tu kulu, koja nije pod zaštitom države, o čemu imamo i potvrdu Zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasleđa. Iz te zabune došlo je do ovoga, ali treba prestati o tome pričati. Mi smo se povukli, nećemo više tražiti pomoć", kazao je on u intervjuu Glasu Srpske.

Podsetimo, portal Buka je javio da je Emir Kusturica počeo da ruši istorijsku tvrđavu kraj Trebinja, zbog starog kamena koji mu je potreban za gradnju Andrić-grada u Višegradu. Rušenje austrougarske tvrđave, inače istorijskog spomenika, izazvalo je oštre reakcije javnosti, koja je organizovala i proteste ispred tvrđave.

U intervjuu Glasu Srpske Kusturica, međutim, kaže da je njegov cilj bio potraga za starim kamenom i dodaje da je u Hercegovini od privatnika kupljeno dosta takvog kamenja od starih, raspalih kuća, a da mu je trebao i veliki klesani kamen, koji ima tvrđava kod Trebinja, za koju je, kako ponavlja, dobio sve papire i koja nije državni spomenik kulture.

Za "medijsku buku" povodom svega, on kaže da je u pitanju "provincijska kampanja".

"Nismo mi lopovi i kriminalci kao što bi neki hteli da nas predstave. Ima taj neki tip koji hoće da se kandiduje za načelnika Trebinja, a koji je ujedno i novinar, ne znam mu ime. Ali sve to nije važno, jer nemam nameru više da se time bavim, niti da tražim bilo šta", kazao je on.

Kusturica je dodao da je njegova namera bila i da taj kamen sa tvrđave kraj Trebinja, koja je bila ionako u lošem stanju, ostane u Andrić-gradu kao spomenik države, jer je ceo taj projekat pod državnom koncesijom i kada ona istekne, grad ostaje u vlasništvu države.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_category=167&nav_id=619664



Pa i manastir Đurđevi Stupovi i grad Maglič su u lošem stanju pa se ne krčme nego se obnavljaju gospodine Kusturica!
 
A posebno je pitanje kako funkcioniše opština i republika , ttelefonima se dogovaraju , koliko je Arheoloških lokaliteta uništeno na taj način , što bez ikakve procedure i dozvola neki ljudi uništavaju Srpske spomenike ,možda ???

JEr bi posebno trebalo istražiti od čeka su pravljene te kule i na kojim lokacijma , možda ima zaostalih zidova iz srednjeg vijeka , možda je kamen ( taj Brački ) bio nekada uzidan u Srpske tvrđave , nikoga to ne interesuje , telefonom mu rekoa načelnik da ppokupi neku staru tvrđavu neke ostatke , ko zna šta je sve uništeno .
 
Prosle godine kada je zapoceta gradnja Kamengrada i sami Visegradjani su bili masovno protiv toga "jer im se djeca nece imati gdje igrati posto ce Kusturica uzeti i posljednji park u gradu" samo sto aktuelnoj vlasti u Visegradi nije bilo u interesu da okrene narodno nezadovoljstvo protiv Kuste jer je ovaj donio lovu. Inace se vrlo lako moglo desiti da se gradnja i nezapocne.
 
ma ovom prostoru je preko potreban neko kao sto je kusturica...samo ga povremeno treba podsecati na zakone i manire dobrog ponasanja...cini mi se da se zna zaboraviti..

NIšta ja nemam protiv Kuste ( osmi što mi se filmovi ne sviđaju ) , on normalno proba da izvuče neku korist za sebe .

Problem je :

1. NAcionalna svijst i debili koji su počeli da veličaju AUstriju , da vidite kavih je tu hvalospjeva bilo od neobrazovanih diletanata . TO je posljedica jer RTRS i ostali mediji rade debilski . Školski sistem pogotovo .

2. NAčin na koji opština funkcionipše ( i republika ) rekoa mu telefonom da kupi neku tvrđavu ( on misli da je austrougarsaka ) gdje su tu stručnjaci da vide , neke stvari , još on ne traži austrougarski kamen nego neki Brački stari ko zna od čega su to ostataci .

3. Poogledajte ovu izjavu MInistarstva NACIONALNI SPOMENICI BIH , pa to je poseban debilizam , odakle NACIJA BIH , U BIH mogu da postoje nacionalni spomenici NARODA , ili istorijski spomenici U BIH . To izgledaju kao sitnice , ali nema nacionalne svijsti i ova nesposobna vlast samo zna da Uništava državnu imovinu i da je prevlači u privane džepove .

TO je iznerviralo Hercegovce sve su uništili ,a sada nema više firmi da se privatizuju , da se pljačka , pa su počeli da ruše Kuće po hercegovini i da odvoze kamen . A kula je bila povod , nezadovoljstvo je od ranije jer to traje neko vrijeme .

MAda ja mislim da je to dobra ideja jednostavno narod to doživljava kao još jednu pljačku i to poslejdnju .

NAravno da su Muslimani odmah skočili da pljuvaju po Kustrurici , a Strani okupatori da veličaju Austrougarsku .
 
Poslednja izmena:
a ja mislio da je tema o onom kusturici... ili bese nemanja... bem li ga, ni on sam ne zna kako se zove.

Zašto ste vi alergični na to ?? pa valjda svak ima pravo da bude ono što želi , možda i ti jednog dana odlučiš da se vratiš u vjeru i ime pradjedova , OPet ako se i ne dolučite , pa neka svak bira sebi šta želi , vazda bilo .

Ovdje su druga pitanja ? Što Kustu samo doživljavate kroz tu neku prizmu , nego je meni siptomatično da se to tešava sa vrhunskim intelektualcima Meša , Andrić ;Kusta sve srbende .
 
NIšta ja nemam protiv Kuste ( osmi što mi se filmovi ne sviđaju ) , on normalno proba da izvuče neku korist za sebe .

Problem je :

1. NAcionalna svijst i debili koji su počeli da veličaju AUstriju , da vidite kavih je tu hvalospjeva bilo od neobrazovanih diletanata . TO je posljedica jer RTRS i ostali mediji rade debilski . Školski sistem pogotovo .

2. NAčin na koji opština funkcionipše ( i republika ) rekoa mu telefonom da kupi neku tvrđavu ( on misli da je austrougarsaka ) gdje su tu stručnjaci da vide , neke stvari , još on ne traži austrougarski kamen nego neki Brački stari ko zna od čega su to ostataci .

3. Poogledajte ovu izjavu MInistarstva NACIONALNI SPOMENICI BIH , pa to je poseban debilizam , odakle NACIJA BIH , U BIH mogu da postoje nacionalni spomenici NARODA , ili istorijski spomenici U BIH . To izgledaju kao sitnice , ali nema nacionalne svijsti i ova nesposobna vlast samo zna da Uništava državnu imovinu i da je prevlači u privane džepove .

TO je iznerviralo Hercegovce sve su uništili ,a sada nema više firmi da se privatizuju , da se pljačka , pa su počeli da ruše Kuće po hercegovini i da odvoze kamen . A kula je bila povod , nezadovoljstvo je od ranije jer to traje neko vrijeme .

MAda ja mislim da je to dobra ideja jednostavno narod to doživljava kao još jednu pljačku i to poslejdnju .

NAravno da su Muslimani odmah skočili da pljuvaju po Kustrurici , a Strani okupatori da veličaju Austrougarsku .
balkanska posla....
daleko smo mi od uredjenih zemalja svetlosnu godinu...a mentalitet nam je tek na nivou 17 veka...
 
Zašto ste vi alergični na to ?? pa valjda svak ima pravo da bude ono što želi , možda i ti jednog dana odlučiš da se vratiš u vjeru i ime pradjedova , OPet ako se i ne dolučite , pa neka svak bira sebi šta želi , vazda bilo .

Ovdje su druga pitanja ? Što Kustu samo doživljavate kroz tu neku prizmu , nego je meni siptomatično da se to tešava sa vrhunskim intelektualcima Meša , Andrić ;Kusta sve srbende .
ja sam alergican na ljigavce. a osoba koja je rodjena kao musliman, a predje na drugu veru i promeni ime i prezime, na sto ima pravo, ali i dalje koristi staro ime, cime samo bruka to ime je ljigavac. neka se odluci sta je. ne moze biti pravoslavac, a ime EMIR. zamislite samo da je muhamed ali, i nakon promene vere zadrzao staro ime. ne ide.
 
Tvrđava na brdu Strač kod Trebinja nije na listi nacionalnih spomenika
slikac.php


Srna - 19.06.2012 16:56
BANJALUKA - Republički zavod za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa Republike Srpske utvrdio je, uvidom u evidenciju podataka, da se tvrđava na brdu Strač kod Trebinja ne nalazi na listi nacionalnih spomenika BiH, kao ni na privremenoj listi nacionalnih spomenika.
"Tvrđava nije bila upisana u registar kulturnih dobara nekadašnje Socijalističke Republike BiH. Predstavnici Zavoda su povodom informacija o aktivnostima na tvrđavi, odmah obišli objekat i izvršili uvid u postojeće stanje", navodi se u odgovoru ovog zavoda na zahtjev reditelja Emira Kusturice za dostavu podataka o statusu ove tvrđave.
Kusturica je juče dobio odgovor Republičkog zavoda za zaštitu kulturno-istorijskog i prirodnog nasljeđa Republike Srpske.
Građani Trebinja okupili su se u petak, 15. juna, na brdu Strač iznad Trebinja, odakle su radnici iz Višegrada koji su radili za Kusturicu pokušali da odvezu kamen sa austrougarske kule za potrebe izgradnje Andrićgrada u Višegradu.

http://www.nezavisne.com/novosti/gr...-NezavisneNovine+(Novosti+-+Nezavisne+novine)

*****************************************************

Само ме инетересује који је магарац тамо у Требињу подбунио народ!!! :evil::evil::evil: *ебала их аустроугарска караула...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top