ФОРУМ „ПОЛИТИКА"

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Pobunjenik

Primećen član
Poruka
550
Када сам се учланио на Форум Крстарице, а то је било на данашњи дан пре годину дана, форум посвећен политичким темама није још постојао. Ипак, у нади да ће ускоро бити отворен, остао сам овде. Неколико месеци касније, форум „Политика" је почео с радом, и на моје велико задовољство, није било острашћених припадника ове или оне странке, и није било људи који су се ту по задатку инфилтрирали. Како је време одмицало, број учесника на „Политици" је био све масовнији, а дискусије су биле све жучније, али чини ми се да су ретко када скретале у нежељеном смеру, толико далеко да је администратор морао да реагује. Дакле, постојао је одређени ниво кога су се сви учесници придржавали.

Како то бива на многим форумима, временом су пристизале ватрене присталице појединих странака, али су се, ипак, дискусије одвијале у пристојној атмосфери. Ово је можда једини форум на коме без вређања и омаловажавања могу да дискутују љути политички противници, и управо то је оно што га чини посебним и далеко бољим од, примера ради, Форума Бе92, или СербианКафеа. Такво је барем моје виђење.

Оно што мени смета јесте то што се у последње време појављују људи којима није стало до било какве дискусије, већ су ту, једноставно, послати да обесмисле сваку расправу. Не знам зашто то раде, али је чињеница да раде. Зато мислим да би администратор морао много активније да учествује у раду овог дела Форума Крстарице, и да у старту спречи сваки покушај обесмишљавања дискусија, вређања и псовања. Другим речима, неопходно је само да се стриктно придржава правила која већ постоје.

Још једна позитивна страна форума „Политка" јесте непостојање цензуре сличне оној на Бе92 где практично не смете да изнесете став који се разликује од ставова антисрпски настројених појединаца који управљају тим форумом. С друге стране, имамо, примера ради, НИН-ов форум где нема ама баш никакве цензуре, и где је дозвољено псовање, вређање, омаловажавање итд. Форум „Политика" на Крстарици је, чини ми се, успео да остане умерен, и то је оно што се мени свиђа. Шаренолик избор дискутаната, дакле не постоји никаква доминантна група, а дискусије се одвијају у колико-толико цивилизованој атмосфери. Да би тако и остало, и да би се ниво дискусија унапредио, неопходно је да администратор оштро кажњава свако кршење Правилника, поготово оног дела који се односи на псовање и вређање учесника форума.

Не бих више да вас гњавим, ово је било неко моје запажање које сам желео да поделим са вама. Надам се да ћете у наредном периоду, у коме ја нећу бити присутан, успети да очувате релативно пристојан квалитет дискусија.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top