Слободан Милошевић - лик и дело државника

Како оцењујете Слободана Милошевића?

  • Био је добар политичар и државник

  • Био је лош политичар и државник


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

Крста

Poznat
Poruka
7.429
Интересује ме како видите Слободана Милошевића.
Да ли сматрате да је био добар државник или лош?:think:
Ја сам мишљења да је био добар државник и политичар, из простог разлога што је бранио српске националне интересе у тренутку кад су били најугроженији са свих страна.
Далеко од тога да га сматрам анђелом и савршеним, али био је, све у свему, добар и прави државник на челу Србије и Југославије. Само је он уздигнуте главе могао рећи НЕ интересима страних тајних служби на Балкану, а херојском одбраном у Хагу и зрелим правничким размишљањем које је тамо показао то је и потврдио.

Шта ви мислите?:think:
 
Njegova unutrasnja politica je bila losa, prosto jer je covek tolerisao kriminal, placenicke stranke i pokrete, a i zloupotrebljavao je drzavni aparat. U diplomatiji je cak bio jako dobar.
Што се тиче криминала - у свакој држави га има, па ни Србија у време Слобе није била изузетак. Али - битна ствар око тога је следећа: ниво криминала у Србији у то време је био строго контролисан, за разлику од периода после 5. октобра, када су Ђинђић и компанија омогућили Опачићу, Колету, Жапцу и осталој булументи тих и таквих да раде са Србијом шта хоће. Е, по томе се Слоба разликује од Досоваца, он је пре свега бринуо о Србији и народу. Они су бринули само о збрињавању својих криминалаца.
 
Што се тиче криминала - у свакој држави га има, па ни Србија у време Слобе није била изузетак. Али - битна ствар око тога је следећа: ниво криминала у Србији у то време је био строго контролисан, за разлику од периода после 5. октобра, када су Ђинђић и компанија омогућили Опачићу, Колету, Жапцу и осталој булументи тих и таквих да раде са Србијом шта хоће. Е, по томе се Слоба разликује од Досоваца, он је пре свега бринуо о Србији и народу. Они су бринули само о збрињавању својих криминалаца.

Da ti kazem. Meni Milosevic ne smeta kao licnost uopste. Smeta mi to sto je imao uzasno okruzenje. Pogledaj kakve je ljude ostavio u SPS-u samom? Ljudi koji se cenjkaju za koju fotelju vise, ljude kojima pravopis u odgovorima o knjizevnosti nije vazan, ljude koji Koridor 10 grade godinama...I sto je najgore ljude kojima ni LDP ne smeta u vlasti sada. A to samo govori koliko je bilo negativne selekcije u SPS-u od starta. A sve se to preslikalo na drzavu dok je Milosevic bio predsednik.
 
Njegova unutrasnja politica je bila losa, prosto jer je covek tolerisao kriminal, placenicke stranke i pokrete, a i zloupotrebljavao je drzavni aparat. U diplomatiji je cak bio jako dobar.


Da, pokojni Cobi je doista bio izvrstan diplomata.

Samo jedan od mnogobrojnih uspeha Cobijeve "diplomatije".

images
 
Што се тиче криминала - у свакој држави га има, па ни Србија у време Слобе није била изузетак. Али - битна ствар око тога је следећа: ниво криминала у Србији у то време је био строго контролисан, за разлику од периода после 5. октобра, када су Ђинђић и компанија омогућили Опачићу, Колету, Жапцу и осталој булументи тих и таквих да раде са Србијом шта хоће. Е, по томе се Слоба разликује од Досоваца, он је пре свега бринуо о Србији и народу. Они су бринули само о збрињавању својих криминалаца.


Cobi se brinuo samo za dve stvari-za sopstvenu familiju i za vlast.
 
Интересује ме како видите Слободана Милошевића.
Да ли сматрате да је био добар државник или лош?:think:
Ја сам мишљења да је био добар државник и политичар, из простог разлога што је бранио српске националне интересе у тренутку кад су били најугроженији са свих страна.
Далеко од тога да га сматрам анђелом и савршеним, али био је, све у свему, добар и прави државник на челу Србије и Југославије. Само је он уздигнуте главе могао рећи НЕ интересима страних тајних служби на Балкану, а херојском одбраном у Хагу и зрелим правничким размишљањем које је тамо показао то је и потврдио.

Шта ви мислите?:think:

Jos je rano sa sudjenje o Milosevicu.

Treba sacekati da se završe procesi u Haškom tribunalu, da se završe javne rasprave i istrage u samoj Srbiji, te da dođe vrijeme otvaranja arhiva - onda možemo objektivno presuditi.

No gubitnik je svakako...
 
Da ti kazem. Meni Milosevic ne smeta kao licnost uopste. Smeta mi to sto je imao uzasno okruzenje. Pogledaj kakve je ljude ostavio u SPS-u samom? Ljudi koji se cenjkaju za koju fotelju vise, ljude kojima pravopis u odgovorima o knjizevnosti nije vazan, ljude koji Koridor 10 grade godinama...I sto je najgore ljude kojima ni LDP ne smeta u vlasti sada. A to samo govori koliko je bilo negativne selekcije u SPS-u od starta. A sve se to preslikalo na drzavu dok je Milosevic bio predsednik.
СПС се цењка за фотеље? Морам те разочарати, али мислим да грешиш. Они који се гребу и гурају за разноразне фотеље вишка седе у другим странкама (погоди којим) и они су ти који блокирају преговоре о влади, не Дачић. Што се тиче Обрадовића, ту морам да се сложим, оно што је урадио на челу министарства просвете је заиста веома лоше. А за Коридор - није ни могао комплетно да се сагради кад су нам силом наметнуте санкције, када је Досовска власт паре намењене за Коридор бацала на неке безвезне пројекте, када је у целом свету криза. Али барем зато размисли о томе ко је изградио станицу код Вуковог споменика, ко је са врло минималним срадствима обновио земљу након бомбардовања... Ево, да ти помогнем - Милутин Мркоњић.

Cobi se brinuo samo za dve stvari-za sopstvenu familiju i za vlast.
Ма немој. Ти би га, као, више ценио да уопште није мислио на породицу? Па какви то људи не брину за добробит своје породице?
А то да је волео и хтео само власт, то је већ прежвакана прича за наивне.
 
СПС се цењка за фотеље? Морам те разочарати, али мислим да грешиш. Они који се гребу и гурају за разноразне фотеље вишка седе у другим странкама (погоди којим) и они су ти који блокирају преговоре о влади, не Дачић. Што се тиче Обрадовића, ту морам да се сложим, оно што је урадио на челу министарства просвете је заиста веома лоше. А за Коридор - није ни могао комплетно да се сагради кад су нам силом наметнуте санкције, када је Досовска власт паре намењене за Коридор бацала на неке безвезне пројекте, када је у целом свету криза. Али барем зато размисли о томе ко је изградио станицу код Вуковог споменика, ко је са врло минималним срадствима обновио земљу након бомбардовања... Ево, да ти помогнем - Милутин Мркоњић.


.

Moj otac i dalje ceka uplatu za rad na rekonstrukciju jednog porusenog objakta koji je "obnovio" Mrkonjic. Tako da njemu zasluge nikako ne mogu ici, vec onima koji su bez zarade radili na tome, dok je on fino primao platu u Direkciji. Nego elem, da se vratimo na Milosevica. On inace u odnosu na naslednike, deluje kao drzavnik, ali kazem, negativna selekcija u policiji, vojsci, i posebno u drzavnoj bezbednosti koju je sprovodio njegov kabinet su napravili stetu, i njemu, i Srbiji. A posle njega su dosli 10 puta gori.
 
. . .

1. Што је Станишић издајник?
2. Слоба шуровао са НАТО? Смешнији си од Пајтоноваца. :hahaha1:
3. Станица код Вуковог споменика направљена је 1996. Санкције су скинуте 1995. Дакле, пази шта пишеш и како.
 
Poslednja izmena od moderatora:
svidelo se to nekome ili ne, poslednju reč o njemu, daće istorija...

lično mislim da on nije bio loš čovek (što se i pokazalo na onoj farsi od suđenja u hagu), ali kakve god odluke da je donosio, bile one dobre ili loše, njemu je unapred bila, od strane kaubojsko-zapadnih nacista, pripremljena uloga gubitnika (to se najbolje videlo na montiranim pregovorima u rambujeu)...

 
1. Што је Станишић издајник?
2. Слоба шуровао са НАТО? Смешнији си од Пајтоноваца. :hahaha1:
3. Станица код Вуковог споменика направљена је 1996. Санкције су скинуте 1995. Дакле, пази шта пишеш и како.

1) Pisalo u novine da je slao CIA-i državne papire i podatke
2) Nisu mu Rusi slali pare pred izbore 1996 za tri penzije i dve plate, možda su sankcije skinute ali privreda ne radi
3) Nema to veze sa sankcijama već sa ljigavštinom. Komrakov i Tatjana su pisali pljuvačke tekstove o EU a oni dali pare
da se maste SPS-ovske guzice debele... Treba videti kolika je prosečna srpska plata za taj period a koliko je EU prema projektu planirala da učesnici projekta , dakle fizikalci, dobiju para. Recimo da je odnos bio 1:8
 
svidelo se to nekome ili ne, poslednju reč o njemu, daće istorija...

lično mislim da on nije bio loš čovek (što se i pokazalo na onoj farsi od suđenja u hagu), ali kakve god odluke da je donosio, bile one dobre ili loše, njemu je unapred bila, od strane kaubojsko-zapadnih nacista, pripremljena uloga gubitnika (to se najbolje videlo na montiranim pregovorima u rambujeu)...
ameri su sa njim potpisali mir u dejtonu i slikali se
onda im je trebao rat na kosovu pa je sloba od mirotvorca postao diktator. ne svojom voljom i zaslugom
nas treba da je bas briga sta zapad i ameri misle o nasem predsedniku. nato su nasi dusmani i ne racuna se kao ozbiljno njihovo misljenje
 
1. Што је Станишић издајник?
2. Слоба шуровао са НАТО? Смешнији си од Пајтоноваца. :hahaha1:
3. Станица код Вуковог споменика направљена је 1996. Санкције су скинуте 1995. Дакле, пази шта пишеш и како.


Ma nije...:hahaha:

images


Milošević: Havijere, još uvek nisam uspeo da u potpunosti sahranim Srbiju, pa ne bi bilo loše da nas malo bombradujete dok ne učvrstim vlast.

Solana: Koliko dugo?

Milošević: Pa jedno tri meseca bi bilo dovoljno.

Solana: Dogovoreno.
 
1) Pisalo u novine da je slao CIA-i državne papire i podatke
2) Nisu mu Rusi slali pare pred izbore 1996 za tri penzije i dve plate, možda su sankcije skinute ali privreda ne radi
3) Nema to veze sa sankcijama već sa ljigavštinom. Komrakov i Tatjana su pisali pljuvačke tekstove o EU a oni dali pare
da se maste SPS-ovske guzice debele... Treba videti kolika je prosečna srpska plata za taj period a koliko je EU prema projektu planirala da učesnici projekta , dakle fizikalci, dobiju para. Recimo da je odnos bio 1:8
1. Аха, писао "Скандал" можда или "Прес". :roll:
2. Ма да, привреда не ради, а то значи да му НАТО даје паре. :hahaha1: E, баш сад фантазираш.
3. Не вреди ти објашњавати, лепо сам рекао шта сам рекао, а ти и даље гураш теорије завере. Ужас.
 
svidelo se to nekome ili ne, poslednju reč o njemu, daće istorija...

lično mislim da on nije bio loš čovek (što se i pokazalo na onoj farsi od suđenja u hagu), ali kakve god odluke da je donosio, bile one dobre ili loše, njemu je unapred bila, od strane kaubojsko-zapadnih nacista, pripremljena uloga gubitnika (to se najbolje videlo na montiranim pregovorima u rambujeu)...


Oni su ga postavili, on je potpisivao za njih, oni su trošili svoje oružje i pravili kapial, on je radio za njih,
on je ubijao ljude po Srbiji, on je doveo narod pod bombe jer je uvideo da će ga šutnu kao istrošenu krpu
pa počeo da se joguni

Rusi mu pomogli nisu, verovatno su nešto znali što ti ne znaš

20050524040836glogov_kolac.jpg


ili ne želiš da prihvatiš jer si želeo policijsko-doušničku diktatorsku državu
Amerika samo novo razbucano tržište a to je manje vremena da se uradi
 
Poslednja izmena:

Back
Top