Po turisticke vize za Kanadu se mora ici u Bec!?!?
Prikazujem rezultate 1 do 10 od 10

Tema: Po turisticke vize za Kanadu se mora ici u Bec!?!?

Obećava
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Po turisticke vize za Kanadu se mora ici u Bec!?!?

Ako neko zna novu proceduru i ima neke informacije o odlasku u Bec, da li se salje iskljucivo postom ili se moze zakazati pa otici direktno na razgovor, koliko traje procedura za dobijanje vize...sve informacije bi nam dobrodosle

Obećava
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano Re: Po turisticke vize za Kanadu se mora ici u Bec!?!?

jel moguce da ovo niko nije cuo i da niko nema informacije o tome da se po turisticke vize iz Srbije i okoline ide u Bec?

Zainteresovan član KanadjaninAB (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

Radis isto sto i ranije samo u Becu, nema mnogo filozofije.
    Sve informacije imas na sajtu ambasade.

Obećava
    Učlanjen
    16.03.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

da, naravno da je ista procedura, nego me zanima da li je neko isao,,,,,da cujemo iskustva, da li se salju dokumenta postom, koliko se ceka na odgovor ili eventualan poziv na razgovor ili moze odmah da se zakaze razgovor bez slanja dokumenata...negde sam procitao da se posalju dokumenta i da se ceka na odgovor ili poziv od 6-8 nedelja?

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zdravo dobri ljudi!

Imam mali problem oko uplate taksi za obradu kanadske vize. Naime sakupio sam papire za kanadsku turisticku vizu, i ostalo mi je samo da uplatim taksu. Posto papire saljem iz Crne Gore, na sajtu www.kanada.at sam skinuo dokument gde kaze:

If your country of residence is not in the above list, you should pay by financial instrument.
    FINANCIAL INSTRUMENT (Canadian dollar certified cheque or money order)
    Send a financial instrument in Canadian dollars drawn on a Canadian bank, payable to The Receiver General for Canada, for the exact amount of the fee(s) in the table above.
    We will not accept financial instruments drawn on non-Canadian banks or in the wrong amount.

Znaci ne pominju banku u Crnoj Gori gde moze da se uplati taksa.
    Da li je neko imao iskustva sa 'finansijskim instrumentom' ili sertifikovanim cekom, da li to znaci da moji domacini treba da uplate za mene u Kanadi i posalju mi dokaz ili ima neki drugi nacin da u Crnoj Gori uplatim taksu?

Hvala na odgovoru!

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Turisticka viza za Kanadu - za drzavljane Crne Gore.

Evo posle izvjesnog vremena da se javim i podijelim svoje iskustvo.

Radosna vijest je da sam dobio turisticku vizu, jutros je postom stigao pasos, na preporuceno.

Prikupio sam potrebne papire za turisticku vizu (single entry), poslao 16. jula 2012. FedEx-om. Sto se mog zahtjeva tice, ni u jednom trenutku nisam uspio da stupim u kontakt sa ambasadom, niti su me obavijestili da li su moja dokumenta u procesu verifikacije (na pozive se javlja automat, na 6 email-ova mi nisu odgovorili, nijednom). Izgubio sam malo zivaca i nadu da cu na vrijeme dobiti vizu, ali ipak danas 8. avgusta pasos je stigao natrag sa odobrenom vizom.

Posto sam se par dana dvoumio na koji nacin da uplatim taksu za obradu vize, nisam nasao nikakvu informaciju na internetu za drzavljane Crne Gore, uplatio sam u Beogradu u Komercijalnoj banci ( samo im na salteru kazete za koji tip vize placate taksu) poslao sam im original priznanicu i ispostavilo se da su to uvazili.

Nadam se da ce nekom pomoci ove informacije.

Jos me nije uhvatila euforija, ali jedva cekam da posjetim divnu zemlju i svoje rodjake.

Nov član
    Učlanjen
    28.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Da li mozes druze samo da mi objasnis kako si tacno i u kojoj banci uplatio i koliko novca? Ja imam broj racuna i sve sto je potrebno.
    Ako bi mogao jos da mi objasnis sta si sve poslao od papira, da li si slao bankovne izvjestaje, radnu knjizicu i ostalo.
    Ja sam isto iz Cg, treba da idem pocetkom oktobra.

Nov član
    Učlanjen
    28.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio vukpejzaz Pogledaj poruku
    Turisticka viza za Kanadu - za drzavljane Crne Gore.

Evo posle izvjesnog vremena da se javim i podijelim svoje iskustvo.

Radosna vijest je da sam dobio turisticku vizu, jutros je postom stigao pasos, na preporuceno.

Prikupio sam potrebne papire za turisticku vizu (single entry), poslao 16. jula 2012. FedEx-om. Sto se mog zahtjeva tice, ni u jednom trenutku nisam uspio da stupim u kontakt sa ambasadom, niti su me obavijestili da li su moja dokumenta u procesu verifikacije (na pozive se javlja automat, na 6 email-ova mi nisu odgovorili, nijednom). Izgubio sam malo zivaca i nadu da cu na vrijeme dobiti vizu, ali ipak danas 8. avgusta pasos je stigao natrag sa odobrenom vizom.

Posto sam se par dana dvoumio na koji nacin da uplatim taksu za obradu vize, nisam nasao nikakvu informaciju na internetu za drzavljane Crne Gore, uplatio sam u Beogradu u Komercijalnoj banci ( samo im na salteru kazete za koji tip vize placate taksu) poslao sam im original priznanicu i ispostavilo se da su to uvazili.

Nadam se da ce nekom pomoci ove informacije.

Jos me nije uhvatila euforija, ali jedva cekam da posjetim divnu zemlju i svoje rodjake.
    Je l' imas mail da mi objasnis samo neke sitnice tipa sta si sve poslao, gdje si tacno uplatio taksu i slicno. Mnogo bi mi znacilo, ja sam isto iz CG i planiram da idem u oktobru.

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Ivan Vukcevich Pogledaj poruku
    Je l' imas mail da mi objasnis samo neke sitnice tipa sta si sve poslao, gdje si tacno uplatio taksu i slicno. Mnogo bi mi znacilo, ja sam isto iz CG i planiram da idem u oktobru.
    Zdravo Ivane,

Mozete mi pisati na vukdule@yahoo.com

Srdacan pozdrav.

Početnik
    Učlanjen
    10.07.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zdravo Ivane,

Mozete mi pisati na vukdule@yahoo.com

Pozdrav

Slične teme

1. Promena turisticke vize u studentsku u USA
    Autor Daba2012 u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.03.2010., 03:30
  2. Ukinute vize za Kanadu!
    Autor KraljInterneta u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 30.12.2009., 13:20