Upotreba ultrazvučnog aparata u fizikalnoj i kozmetičoj terapiji
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Upotreba ultrazvučnog aparata u fizikalnoj i kozmetičoj terapiji

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Upotreba ultrazvučnog aparata u fizikalnoj i kozmetičoj terapiji

Poštovani,

Kupila sam zbog zdravstvenih problema ultrazvučni aparat, pa me interesuje, ako neko zna:
    Nakon koliko teretmana se ne preporučuje ponovno korišćenje kod fizikalne terapije.

Kod upotrebe u kozmetici svi saveti su dobrodošli.

Unapred hvala

Primećen član terapeut (avatar)
    Učlanjen
    12.06.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    79

Podrazumevano Re: Upotreba ultrazvučnog aparata u fizikalnoj i kozmetičoj terapiji

Kako to mislite kupili ste aparat za UZ?Jeste li vi fizioterapeut?Znate li koja je max doza i minutaza dnevno?Koliki je promer UZ glave?Za sta ste uopste kupili UZ aparat?
    .... i taman pomislim kako mi je dosadno,a zivot mi priredi zurku......

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Re: Upotreba ultrazvučnog aparata u fizikalnoj i kozmetičoj terapiji

Nisam terapeut nego pacijent. Naime više od dve godine imam 24h bolove, do sada sam išla 6 puta na terapije i zaključila da mi od svih terapija UZ najviše pomaže. Ukratko dijagnoze "na srpskom" su okoštavanje vratnog i srednjeg dela kičme, gde mi se kičma krivi na desnu stranu, hronična reumoišijalgija, i konstantan spazam mišića kompletnih ledja.
    Znate i sami koliko se čeka u domovima zdravlja na terapije, išla sam i privatno, minimum je 10 terapija + lekarski pregled pre i posle, što izadje oko 15,000din. Sama doktorica (Fizijatar) mi je poslednji put rekla da je za moje stanje i 20 terapija malo, a nesmeju više od 10 da prepisuju. Stoga smo suprug i ja odlučili da kupimo UZ i za sada radimo cela ledja (što mi je prvi put bilo radjeno i imalo najveći efekat) jedna strana 6 min. Znam da nesme da ide preko koštanih delova pogotovo kičme, ali ne znam koliki je maksimum terapija koji se mogu raditi u jednom "cugu", i koji vremenski period treba da prodje do sledeće terapije.
    Sam aparat ima dve sonde tu za fizikalnu terapiju koja je 5cm, i za lice 1cm. Dubina talasa je 3cm.

Slične teme

1. za doktora-upotreba mleca kod dece da ili ne
    Autor zabrinuta mama u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 05.02.2004., 09:33
  2. Napredna upotreba MS CSS Filtera
    Autor Radix u forumu Web dizajn
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 05.01.2004., 11:45
  3. Dobra kozmetičarka
    Autor Iva86 u forumu Zdravlje
    Odgovora: 1