SVAKO ko letuje u CG mora da se prijavi u policiji, ili ne moze da izadje iz zemlje!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.363
CG "češlja" turiste na odlasku
Izvor: SEEbiz

Turistima koji izlaze iz Crne Gore od ove godine je potrebna potvrda o prijavi boravka, što pravi veliku konfuziju na granici, pišu Dnevne novine.

16435216904fd9379808836709351797_640x360.jpg


I hotelijeri i gosti su začuđeni tim propisima, jer ih niko nije obavestio o novoj obavezi,

Nadležni smatraju da se bespotrebno turisti zadržavaju na granici, ali još ne preduzimaju konkretne akcije da se to zaustavi.

Potvrdu o prijavi boravka turistima je dužan da izda vlasnik smeštaja u kojem su boravili.

"Crnogorski zakonodavci smislili su novi način 'maltretiranja' gostiju, ovaj put na izlasku iz zemlje, za razliku od ranijih godina kada ih je na ulazu čekalo plaćanje kontroverzne ekološke naknade koja je nedavno ukinuta", navode Dnevne novine.

Suština pravilnika koji je donelo Ministarstvo unutrašnjih poslova je da se svaki turista koji boravi duže od sedam dana u Crnoj Gori mora prijaviti policiji u mestu u kojem boravi.


Kontrola prelaska na granicama je zakonska obaveza, ali to što se traži potvrda o prijavi boravka može se tumačiti kao želja države da na nepropisan način kontroliše da li je turistima naplaćena boravišna taksa. Za kontrolu naplate takse su zaduženi poreske službe, a ne policija.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_id=619604

Znaci opet se potvrdilo da sam bio u pravu kada sam se zarekao da nikada necu letovati vise u svom zivotu , u Crnoj Gori, sve dok tamo vlada antisrpski-siptarski rezim ustase Mila Djukanovica.

Znaci morate ici u policiju cekati u redu par sati , platiti nekakvu taksu za prijavu boravka ili ostajete zatvoreni u Crnoj Gori i ne mozete da izadjete iz zemlje tj UZIMAJU VAS ZA TAOCA

Uskratite sebi maltretiranje. Zamenite Crnu Goru Egiptom ili Grckom.

Egipat i Grcka su i BOLJI i jeftiniji od Crne Gore a i niko vas ne maltretira da cekate pola dana u redu u policiji za prijavu boravka.
 
Pa to je na snazi vec dugi niz godina. Ja uvek kad idem u CG, odem do MUP-a da se prijavim.:) Nista novo.

i tebi je to lepo jel ? da cekas u redovima par sati i placas neku taksu za prijavu

pa to sto ti radis , to ne postoji NI U JEDNOJ zemlji na svetu osim ove crnogorske vukojebine

Ti mora da si neki mazohista kad pristajes da to radis.
 
i tebi je to lepo jel ? da cekas u redovima par sati i placas neku taksu za prijavu

pa to sto ti radis , to ne postoji NI U JEDNOJ zemlji na svetu osim ove crnogorske vukojebine

Ti mora da si neki mazohista kad pristajes da to radis.

..to postoji svugdje u Svijetu..negdje se to radi kroz turisticke agencije koje organiziraju putovanje,negdje ti stanodavac apartmana to radi,svi hoteli gdje odsjedas to rade ,,takozvani IMIGRATION status..
 
..to postoji svugdje u Svijetu..negdje se to radi kroz turisticke agencije koje organiziraju putovanje,negdje ti stanodavac apartmana to radi,svi hoteli gdje odsjedas to rade ,,takozvani IMIGRATION status..

Вама Хрватима је бар лако,код вас нико не долази да летује па нико не мора ни да се одјави!:hahaha:
 
i tebi je to lepo jel ? da cekas u redovima par sati i placas neku taksu za prijavu

pa to sto ti radis , to ne postoji NI U JEDNOJ zemlji na svetu osim ove crnogorske vukojebine

Ti mora da si neki mazohista kad pristajes da to radis.

po zakonima srbije, kad ti neko dodje u goste duze od 3 dana duzan je da se prijavi u mup-u..duzan je da prijavi promenu mesta boravka..
ne znam gde je problem..
 
po zakonima srbije, kad ti neko dodje u goste duze od 3 dana duzan je da se prijavi u mup-u..duzan je da prijavi promenu mesta boravka..
ne znam gde je problem..

Upravu si....
Prosle godine sam bio pet dana u Srbiji sa fam.i nisam se prijavio.Na granici me nisu pustili nego da se vratim da se prijavim ili da platim kod njih kaznu.
Gdje god boravis vise od tri dana u svijetu moras se prijaviti ili placa se kazna .
 
Komandir policije mora da je Milo Djukanovic,vidje li ti crnogorca cega se setio da reketira turiste.
Mozda bi Srbija trebala da uzvrati na slican nacin, svi crnogorci koji dolaze u Beograd da se jave
kod ministra Dacica licno kako bi in urucio narukvice za pracenje mnogo su sumljivi.:whistling:

Srbija treba da uvede reciprocne mere, boravisnu taksu od 100 evra dan za drzavljane Crne Gore i Hrvatske, plus obavezu da se prijave u policiji 2 sata od ulaska u Srbiju.

SIFRA: PUN BUDZET
 
Emisija Sat sad u nedelju sto je bila ,bas CG policajac kaze da je prijava obavaveza onoga kod koga ste smesteni a gost sa tim nema nista i ne treba da se time opterecuje. Sta je tacno?

tacno je ovo sto se navodi u uvodnom tekstu

pazi sta kazu nasi gradjani na komentarima

2000 godine sam poslednji put bio u CG. Tada me je u centru Budve na magistrali zaustavila neka crnkošuljaška patrola (u crnim kombinezonima) u rutinskoj kontroli sve sa AP na gotovs kao da sam najveći kriminalac i pretresali automobil samo zato što su na njima bile BG tablice. Kada mi je pukao film i kada sam se razgalamio tražeći objašjenje za takvo ponašanje (sa zahtevom da skinu cevi sa kola jer ima i žena u njima), posle pretresa gde nisam ni kaznu za prekoračenje brzine platio jer sam bio u svemu ispravan (nikada nisam imao posla sa zakonom ali nikada), pustili su nas bez izvinjenja i ikakvog obrazloženja iako su napravili cirkus na magistrali. I da idem u CG? Da se iživljavaju na meni i da razmišljam ko će da me odere i na kom kilometru puta da bi sebi napunio džepove? E to neće moći neka se oni češljaju između sebe i sa šiptarima, a ja ću u neku kuturnu zemlju gde me vide kao gosta a ne kao ovcu za šišanje.
(Vladan Jova, 19. jun 2012 09:31)

Kada sam poslednji put bio 2006. ''češljali'' su me na izlasku iz zemlje pola sata bez ikakvog razloga i tada sam se zarekao da im više neću kročiti u zemlju...
(mnb, 19. jun 2012 09:30)

Nama su tu potvrdu uo plaćenoj boravišnoj taksi tražili i prošle godine kada smo izlazili iz CG kolima na prelazu Sitnica između Herceg-Novog i Trebinja. Čak nas je policajac zamalo vratio sa prekršajnom prijavom nazad, sa sve oduzetim dokumentima, iako je bila subota, da čekamo ponedeljak da u SUP-u platimo prekršajne kazne (2 komada za nas dvoje) pa da onda možemo da izađemo... a niko nam ništa, naravno, nije rekao kad smo ulazili u zemlju, jer, kako nam je "objasnio" isti policajac, nije njihova obaveza da nas o tome informišu, već da mi kao turisti imamo obavezu da se informišemo o zemlji u koju putujemo. I sve to uz opasku, da je Milo morao da smisli još neki način da namakne još para...Nije pomagalo ni to što nismo plaćali smeštaj, jer smo bili kod moje majke na moru, koja živi u HN-u...
(Ana, 19. jun 2012 09:07)
 
jos jedan nacin da CG kontrolise broj neprijavljenih gostiju...i umesto da ganjaju one koji izdaju stanove a ne placaju drzavi dazbine--jure goste...simptomaticno je da me nikad niko nije zaustavio dok sam isao u CG od policije--ma koliko pravio saobracajnih prekrsaja...ali na povratku obavezno..i onda se prekrsaji izmisljaju...sto se mene tice policija ne treba da pusti nikog da izadje iz CG--sto je i iso tamo...
 
To je normalno, u svakoj drzavi stranci imaju 24 sata da prijave boravak, samo sto je neralno ocekivati tako nesto, pogotovo u sred turisticke sezone u jednoj turistickoj zemlji.

nije to normalno i to turisti ne rade ni u jednoj zemlji na svetu.

kada dolazis u neku zemlju kao turista, tvoja obaveza nije nista osim da odmaras i trosis pare a obaveza prijave gostiju imaju oni koji se bave turizmom tj oni kod kojih iznajmis sobu ili apartman.

tako je u svakoj normalnoj zemlji.
 
Poslednja izmena:
To je normalno, u svakoj drzavi stranci imaju 24 sata da prijave boravak, samo sto je neralno ocekivati tako nesto, pogotovo u sred turisticke sezone u jednoj turistickoj zemlji.

prijavu vrse hoteli i registrovani renterijeri soba...kod njih se ostavljaju pasosi i oni to rade...ovde je problem sto CG oce preko turista da dodje do onih koji ilegalno drze goste...
 
prijavu vrse hoteli i registrovani renterijeri soba...kod njih se ostavljaju pasosi i oni to rade...ovde je problem sto CG oce preko turista da dodje do onih koji ilegalno drze goste...

tako je. jos plus maltretiraju ljude i ne daju im da izadju iz zemlje ako to ne urade, i naplacuju im kazne od po 100 evra po coveku....

pa na primer ako se vracas sa mora u subotu, sto 90% ljudi radi, mora da cekas ponedeljak da se otvori posta ili banka da platis kaznu i tek tada sa placenom kaznom mozes da izadjes iz Crne Gore.

to je pljacka otimacina lopovluk i drzavni terorizam.
 
tako je. jos plus maltretiraju ljude i ne daju im da izadju iz zemlje ako to ne urade, i naplacuju im kazne od po 100 evra po coveku....

pa na primer ako se vracas sa mora u subotu, sto 90% ljudi radi, mora da cekas ponedeljak da se otvori posta ili banka da platis kaznu i tek tada sa placenom kaznom mozes da izadjes iz Crne Gore.

to je pljacka otimacina lopovluk i drzavni terorizam.
sto se mene tice--ko god ode u CG nek mu i bubreg uzmu...
 
Srbija treba da uvede reciprocne mere, boravisnu taksu od 100 evra dan za drzavljane Crne Gore i Hrvatske, plus obavezu da se prijave u policiji 2 sata od ulaska u Srbiju.

SIFRA: PUN BUDZET

Kad bi se to ostvarilo Pristina bi bio drugi najveci crnogorski grad a mozda to ne bi bilo lose
da Beograd konacno udahne punim plucima.:klap:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top