SVAKO ko letuje u CG mora da se prijavi u policiji, ili ne moze da izadje iz zemlje!
Strana 1 od 12 1234511 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 286

Tema: SVAKO ko letuje u CG mora da se prijavi u policiji, ili ne moze da izadje iz zemlje!

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2213

Red face SVAKO ko letuje u CG mora da se prijavi u policiji, ili ne moze da izadje iz zemlje!

CG "češlja" turiste na odlasku
    Izvor: SEEbiz

Turistima koji izlaze iz Crne Gore od ove godine je potrebna potvrda o prijavi boravka, što pravi veliku konfuziju na granici, pišu Dnevne novine.

I hotelijeri i gosti su začuđeni tim propisima, jer ih niko nije obavestio o novoj obavezi,

Nadležni smatraju da se bespotrebno turisti zadržavaju na granici, ali još ne preduzimaju konkretne akcije da se to zaustavi.

Potvrdu o prijavi boravka turistima je dužan da izda vlasnik smeštaja u kojem su boravili.

"Crnogorski zakonodavci smislili su novi način 'maltretiranja' gostiju, ovaj put na izlasku iz zemlje, za razliku od ranijih godina kada ih je na ulazu čekalo plaćanje kontroverzne ekološke naknade koja je nedavno ukinuta", navode Dnevne novine.

Suština pravilnika koji je donelo Ministarstvo unutrašnjih poslova je da se svaki turista koji boravi duže od sedam dana u Crnoj Gori mora prijaviti policiji u mestu u kojem boravi.

Kontrola prelaska na granicama je zakonska obaveza, ali to što se traži potvrda o prijavi boravka može se tumačiti kao želja države da na nepropisan način kontroliše da li je turistima naplaćena boravišna taksa. Za kontrolu naplate takse su zaduženi poreske službe, a ne policija.

http://www.b92.net/biz/vesti/region.php?yyyy=2012&mm=06&dd=19&nav_id=619604

Znaci opet se potvrdilo da sam bio u pravu kada sam se zarekao da nikada necu letovati vise u svom zivotu , u Crnoj Gori, sve dok tamo vlada antisrpski-siptarski rezim ustase Mila Djukanovica.

Znaci morate ici u policiju cekati u redu par sati , platiti nekakvu taksu za prijavu boravka ili ostajete zatvoreni u Crnoj Gori i ne mozete da izadjete iz zemlje tj UZIMAJU VAS ZA TAOCA

Uskratite sebi maltretiranje. Zamenite Crnu Goru Egiptom ili Grckom.

Egipat i Grcka su i BOLJI i jeftiniji od Crne Gore a i niko vas ne maltretira da cekate pola dana u redu u policiji za prijavu boravka.

Obećava
    Učlanjen
    01.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    24

Podrazumevano Re: SVAKO ko letuje u CG mora da se prijavi u policiji, ili ne moze da izadje iz zeml

Pa to je na snazi vec dugi niz godina. Ja uvek kad idem u CG, odem do MUP-a da se prijavim. Nista novo.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2213

Podrazumevano Re: SVAKO ko letuje u CG mora da se prijavi u policiji, ili ne moze da izadje iz zeml

Citat Original postavio МРЊА#2 Pogledaj poruku
    Pa to je na snazi vec dugi niz godina. Ja uvek kad idem u CG, odem do MUP-a da se prijavim. Nista novo.
    i tebi je to lepo jel ? da cekas u redovima par sati i placas neku taksu za prijavu

pa to sto ti radis , to ne postoji NI U JEDNOJ zemlji na svetu osim ove crnogorske vukojebine

Ti mora da si neki mazohista kad pristajes da to radis.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Opatijo bajna, ti biseru Jadranskog mora..
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    i tebi je to lepo jel ? da cekas u redovima par sati i placas neku taksu za prijavu

pa to sto ti radis , to ne postoji NI U JEDNOJ zemlji na svetu osim ove crnogorske vukojebine

..to postoji svugdje u Svijetu..negdje se to radi kroz turisticke agencije koje organiziraju putovanje,negdje ti stanodavac apartmana to radi,svi hoteli gdje odsjedas to rade ,,takozvani IMIGRATION status..

Obećava
    Učlanjen
    18.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne idu svi na letovanje kao klošari sa slaninom i paradajzom

Poznat
    Učlanjen
    30.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Citat Original postavio ucka Pogledaj poruku
    ..to postoji svugdje u Svijetu..negdje se to radi kroz turisticke agencije koje organiziraju putovanje,negdje ti stanodavac apartmana to radi,svi hoteli gdje odsjedas to rade ,,takozvani IMIGRATION status..
    Вама Хрватима је бар лако,код вас нико не долази да летује па нико не мора ни да се одјави!

Obećava
    Učlanjen
    18.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bagzzi Pogledaj poruku
    Вама Хрватима је бар лако,код вас нико не долази да летује па нико не мора ни да се одјави!
    Godinama letujem u Hrvatskoj bez problema, ljubazni su čisti..naspram crnogoraca koji su dno dna sa njihovim uslugama.

Legenda dive (avatar)
    Učlanjen
    06.09.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    5232

po zakonima srbije, kad ti neko dodje u goste duze od 3 dana duzan je da se prijavi u mup-u..duzan je da prijavi promenu mesta boravka..
    ne znam gde je problem..
    Kosmos kaze moze!

Obećava
    Učlanjen
    18.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dive Pogledaj poruku
    po zakonima srbije, kad ti neko dodje u goste duze od 3 dana duzan je da se prijavi u mup-u..duzan je da prijavi promenu mesta boravka..
    ne znam gde je problem..
    On svuda nalazi problem, on je glavna tračara na krsti.

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    485

Komandir policije mora da je Milo Djukanovic,vidje li ti crnogorca cega se setio da reketira turiste.
    Mozda bi Srbija trebala da uzvrati na slican nacin, svi crnogorci koji dolaze u Beograd da se jave
    kod ministra Dacica licno kako bi in urucio narukvice za pracenje mnogo su sumljivi.

Veoma poznat
    Učlanjen
    01.02.2010.
    Pol
    muški
    Opatijo bajna, ti biseru Jadranskog mora..
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio bagzzi Pogledaj poruku
    ..imas pravo..samo 800000 Srba se ocekuje ove godine na nasem Jadranu...a mislili smo 1000000..!!!

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    579

Mnogo me zabole za one koji letuju u MN i CRO...

ne znam gde je problem..
    Po zakonima Srbije i ti treba džukce da vodiš na povodcu, a ti ih nagoniš da jure bicikliste.

Zainteresovan član Big_Boss (avatar)
    Učlanjen
    11.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    33

ne znam gde je problem..
    Upravu si....
    Prosle godine sam bio pet dana u Srbiji sa fam.i nisam se prijavio.Na granici me nisu pustili nego da se vratim da se prijavim ili da platim kod njih kaznu.
    Gdje god boravis vise od tri dana u svijetu moras se prijaviti ili placa se kazna .
    Ovaj narod ne možete ubiti!“

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2213

Citat Original postavio radeta62 Pogledaj poruku
    Komandir policije mora da je Milo Djukanovic,vidje li ti crnogorca cega se setio da reketira turiste.
    Mozda bi Srbija trebala da uzvrati na slican nacin, svi crnogorci koji dolaze u Beograd da se jave
    kod ministra Dacica licno kako bi in urucio narukvice za pracenje mnogo su sumljivi.
    Srbija treba da uvede reciprocne mere, boravisnu taksu od 100 evra dan za drzavljane Crne Gore i Hrvatske, plus obavezu da se prijave u policiji 2 sata od ulaska u Srbiju.

SIFRA: PUN BUDZET

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    253

Emisija Sat sad u nedelju sto je bila ,bas CG policajac kaze da je prijava obavaveza onoga kod koga ste smesteni a gost sa tim nema nista i ne treba da se time opterecuje. Sta je tacno?

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2213

Citat Original postavio Jary Pogledaj poruku
    Emisija Sat sad u nedelju sto je bila ,bas CG policajac kaze da je prijava obavaveza onoga kod koga ste smesteni a gost sa tim nema nista i ne treba da se time opterecuje. Sta je tacno?
    tacno je ovo sto se navodi u uvodnom tekstu

pazi sta kazu nasi gradjani na komentarima

2000 godine sam poslednji put bio u CG. Tada me je u centru Budve na magistrali zaustavila neka crnkošuljaška patrola (u crnim kombinezonima) u rutinskoj kontroli sve sa AP na gotovs kao da sam najveći kriminalac i pretresali automobil samo zato što su na njima bile BG tablice. Kada mi je pukao film i kada sam se razgalamio tražeći objašjenje za takvo ponašanje (sa zahtevom da skinu cevi sa kola jer ima i žena u njima), posle pretresa gde nisam ni kaznu za prekoračenje brzine platio jer sam bio u svemu ispravan (nikada nisam imao posla sa zakonom ali nikada), pustili su nas bez izvinjenja i ikakvog obrazloženja iako su napravili cirkus na magistrali. I da idem u CG? Da se iživljavaju na meni i da razmišljam ko će da me odere i na kom kilometru puta da bi sebi napunio džepove? E to neće moći neka se oni češljaju između sebe i sa šiptarima, a ja ću u neku kuturnu zemlju gde me vide kao gosta a ne kao ovcu za šišanje.
    (Vladan Jova, 19. jun 2012 09:31)
    Kada sam poslednji put bio 2006. ''češljali'' su me na izlasku iz zemlje pola sata bez ikakvog razloga i tada sam se zarekao da im više neću kročiti u zemlju...
    (mnb, 19. jun 2012 09:30)
    Nama su tu potvrdu uo plaćenoj boravišnoj taksi tražili i prošle godine kada smo izlazili iz CG kolima na prelazu Sitnica između Herceg-Novog i Trebinja. Čak nas je policajac zamalo vratio sa prekršajnom prijavom nazad, sa sve oduzetim dokumentima, iako je bila subota, da čekamo ponedeljak da u SUP-u platimo prekršajne kazne (2 komada za nas dvoje) pa da onda možemo da izađemo... a niko nam ništa, naravno, nije rekao kad smo ulazili u zemlju, jer, kako nam je "objasnio" isti policajac, nije njihova obaveza da nas o tome informišu, već da mi kao turisti imamo obavezu da se informišemo o zemlji u koju putujemo. I sve to uz opasku, da je Milo morao da smisli još neki način da namakne još para...Nije pomagalo ni to što nismo plaćali smeštaj, jer smo bili kod moje majke na moru, koja živi u HN-u...
    (Ana, 19. jun 2012 09:07)

paja1408 nije na forumu
    ucim istoriju kako bi sagledao sadasnjost i predvideo buducnost
    Buduća legenda paja1408 (avatar)
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    565

jos jedan nacin da CG kontrolise broj neprijavljenih gostiju...i umesto da ganjaju one koji izdaju stanove a ne placaju drzavi dazbine--jure goste...simptomaticno je da me nikad niko nije zaustavio dok sam isao u CG od policije--ma koliko pravio saobracajnih prekrsaja...ali na povratku obavezno..i onda se prekrsaji izmisljaju...sto se mene tice policija ne treba da pusti nikog da izadje iz CG--sto je i iso tamo...
    eeee...ajd kazi sta imas ako si covek...

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Citat Original postavio Junacina Pogledaj poruku
    Godinama letujem u Hrvatskoj bez problema, ljubazni su čisti..naspram crnogoraca koji su dno dna sa njihovim uslugama.
    Takodje slazem se sa tobom.

Poznat rendianka (avatar)
    Učlanjen
    02.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    143

Srbija treba da uvede reciprocne mere, boravisnu taksu od 100 evra dan za drzavljane Crne Gore i Hrvatske, plus obavezu da se prijave u policiji 2 sata od ulaska u Srbiju.

I jos da obavezno uvede ekolosku taksu od 10 do 50e zavisno od vrste vozila.

Buduća legenda
    Učlanjen
    10.02.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1652

To je normalno, u svakoj drzavi stranci imaju 24 sata da prijave boravak, samo sto je neralno ocekivati tako nesto, pogotovo u sred turisticke sezone u jednoj turistickoj zemlji.

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2213

Citat Original postavio Parra-Bellum Pogledaj poruku
    To je normalno, u svakoj drzavi stranci imaju 24 sata da prijave boravak, samo sto je neralno ocekivati tako nesto, pogotovo u sred turisticke sezone u jednoj turistickoj zemlji.
    nije to normalno i to turisti ne rade ni u jednoj zemlji na svetu.

kada dolazis u neku zemlju kao turista, tvoja obaveza nije nista osim da odmaras i trosis pare a obaveza prijave gostiju imaju oni koji se bave turizmom tj oni kod kojih iznajmis sobu ili apartman.

tako je u svakoj normalnoj zemlji.
    Poslednji put ažurirao/la Тихи : 19.06.2012. u 11:06

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    565

Citat Original postavio Parra-Bellum Pogledaj poruku
    prijavu vrse hoteli i registrovani renterijeri soba...kod njih se ostavljaju pasosi i oni to rade...ovde je problem sto CG oce preko turista da dodje do onih koji ilegalno drze goste...

Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2213

Citat Original postavio paja1408 Pogledaj poruku
    prijavu vrse hoteli i registrovani renterijeri soba...kod njih se ostavljaju pasosi i oni to rade...ovde je problem sto CG oce preko turista da dodje do onih koji ilegalno drze goste...
    tako je. jos plus maltretiraju ljude i ne daju im da izadju iz zemlje ako to ne urade, i naplacuju im kazne od po 100 evra po coveku....

pa na primer ako se vracas sa mora u subotu, sto 90% ljudi radi, mora da cekas ponedeljak da se otvori posta ili banka da platis kaznu i tek tada sa placenom kaznom mozes da izadjes iz Crne Gore.

to je pljacka otimacina lopovluk i drzavni terorizam.

paja1408 nije na forumu
    Učlanjen
    03.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    565

tako je. jos plus maltretiraju ljude i ne daju im da izadju iz zemlje ako to ne urade, i naplacuju im kazne od po 100 evra po coveku....

pa na primer ako se vracas sa mora u subotu, sto 90% ljudi radi, mora da cekas ponedeljak da se otvori posta ili banka da platis kaznu i tek tada sa placenom kaznom mozes da izadjes iz Crne Gore.

to je pljacka otimacina lopovluk i drzavni terorizam.
    sto se mene tice--ko god ode u CG nek mu i bubreg uzmu...

Elita radeta62 (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    485

Kad bi se to ostvarilo Pristina bi bio drugi najveci crnogorski grad a mozda to ne bi bilo lose
    da Beograd konacno udahne punim plucima.

Slične teme

1. Zasto mora da boli?
    Autor Klementina u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 24.06.2013., 17:31
  2. MORA terapija
    Autor anakin u forumu Zdravlje
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 24.04.2011., 17:19
  3. Mora li bas svaki put da bude ; RUPICA I BOCA
    Autor Stari Lisac u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 21