Proliv

Zekan Zeko

Zainteresovan član
Poruka
405
Imam proliv.
Medjutim,nema nikakvih sinptoma koji ukazuju da je to neka bolest
Ne boli me grlo,ne boli me stoga,zdrav sam kao dren a imam proliv.
Sta nije u redu sa mnom?
 
Imam proliv.
Medjutim,nema nikakvih sinptoma koji ukazuju da je to neka bolest
Ne boli me grlo,ne boli me stoga,zdrav sam kao dren a imam proliv.
Sta nije u redu sa mnom?

Nadam se da imaš i dovoljno toalet papira inače će biti gadno.... :mrgreen:

Pojeo si nešto što ne treba pa se sad creva rešavaju sadržaja dok se uspostavi ravnoteža flore ponovo. Trebalo bi da prođe brzo i to nije retkost u letnje doba kad je hrana sklonija kvarenju.
 
Нама је претпрошле године мачор од пролива у најбољим годинама(чини ми се 8) бацио кашику.
А мачке имају 9 живота!
Па ти види сад и размисли мало!!!
:sad2:
 
Joj kakvi morbidni i neduhoviti komentari ;) :eek:
Немој ту халуцинирати о коментарима, већ дај неки валидан савет.
Ево ја, рецимо, кажем да прегура један дан(24 сата) без клопе и да сутрадан крене са нпр пресним шаргарепама које мора дуго и темељно жвакати, или бареним кромпиром који ће јести с црним или белим луком и такође дуго и добро жвакати, или у води у односу три дела воде, један део пиринча(70-100 грама) скуван интегрални пиринач(око 25-30 минута у кључалој води) са прстохватом соли и такође дуго и темељно да жваће.
То ти је то, а не да цврчиш над коментарима!
Капиш, а?
 
Uzmi probiotike (u uputstvu imaš doziranje) i dva dana ne jedi ništa životinjsko. Doduše 24 sata je dovoljno, ali ti ipak idi na dva dana.

Malo zi zeznuo crevnu floru.
 
Немој ту халуцинирати о коментарима, већ дај неки валидан савет.
Ево ја, рецимо, кажем да прегура један дан(24 сата) без клопе и да сутрадан крене са нпр пресним шаргарепама које мора дуго и темељно жвакати, или бареним кромпиром који ће јести с црним или белим луком и такође дуго и добро жвакати, или у води у односу три дела воде, један део пиринча(70-100 грама) скуван интегрални пиринач(око 25-30 минута у кључалој води) са прстохватом соли и такође дуго и темељно да жваће.
То ти је то, а не да цврчиш над коментарима!
Капиш, а?

Немој ту халуцинирати о коментарима Halucinirati o komentarima ,sta god to znacilo! A sto se saveta tice-rehidratacija,loperamid ili probiotici(ima ih raznih,da ne reklamiram),lagana hrana... A ti,poznavaoce,poradi na vokabularu,ne ide svaka rec u svakom kontekstu ;)
 
Немој ту халуцинирати о коментарима Halucinirati o komentarima ,sta god to znacilo! A sto se saveta tice-rehidratacija,loperamid ili probiotici(ima ih raznih,da ne reklamiram),lagana hrana... A ti,poznavaoce,poradi na vokabularu,ne ide svaka rec u svakom kontekstu ;)
petra za premijera:ok:
 
Немој ту халуцинирати о коментарима Halucinirati o komentarima ,sta god to znacilo! A sto se saveta tice-rehidratacija,loperamid ili probiotici(ima ih raznih,da ne reklamiram),lagana hrana... A ti,poznavaoce,poradi na vokabularu,ne ide svaka rec u svakom kontekstu ;)

Kakav loperamid? To se ne koristi kod obicne infektivne dijareje. I nemoj da dajes savet 'loperamid ili probiotici' zato sto te dve stvari nisu iste. Kod njega je najverovatnije potrebna uglavnom rehidracija i neka laganija ishrana( kuvana jabuka, sargarepa, prepeceni hleb)
 
Poslednja izmena:
Немој ту халуцинирати о коментарима Halucinirati o komentarima ,sta god to znacilo!
Шта ли теби овде није јасно?:think:
A sto se saveta tice-rehidratacija,loperamid ili probiotici(ima ih raznih,da ne reklamiram),lagana hrana... A ti,poznavaoce,poradi na vokabularu,ne ide svaka rec u svakom kontekstu ;)
Изгледа да су у твојој верзији заустављања пролива помрле читаве генерације несрећника пре појаве фармацеутских тешкаша.:sad2:
 
Logoreja.

Loperamid bez lekara - ne nikako.

Usporava motilitet creva cime zadrzava toksine u organizmu a tako povecava i mogucnost da se isti reapsorbuju.

Dakle - veoma oprezno koristiti.

Bolje uzeti aktivni ugalj, smecta kesice ili enterofuril.

Pirincana voda isto jako pomaze.

Probiotik moze ali ne piti samo par dana. Ako je crevna flora vec poremecena, onda je preporuka da se popije bar nekoliko kutija (onog od po 10 kaps).
 
Imam proliv.
Medjutim,nema nikakvih sinptoma koji ukazuju da je to neka bolest
Ne boli me grlo,ne boli me stoga,zdrav sam kao dren a imam proliv.
Sta nije u redu sa mnom?
Probaj ugljene tablete, ima ih u apoteci nisu skupe, skroz na prirodnoj bazi a ima da ti zastopaju guzicu brzinski, samo nemoj da te zbuni kad budes **** crno, to je od uglja i ne skodi.
 
Aktivni ugalj, loperamid, smecta, enterofuril.... Zaboga, pa nema koleru. Ima obican proliv. I da ne koristi nista, proci ce ga za najvise dva-tri dana( verovatno ga je vec i prosao od kad je otvorio temu). Znaci samo dosta tecnosti, i sve ce biti u redu.
 
Izgleda da je ovaj post star 3 dana. Niste baš bili mnogo od pomoći.Neozbiljni komentari.:roll:

Osoba koja je potpuno zdrava desi se da ima proliv, ništa nije opasno, onako bez razloga,
creva prosto žele da sve pročisti i obnovi iz početka. Ukoliko proliv ima jači intenzitet, kako zaustaviti proliv?
Uzmite jednu kašičicu sirovu mlevenu kafu i stavite u usta, ne progutati odmah, držite malo u usta i postepeno je gutati.
Upaliće sigurno. ;)

Posle obavezno nadoknadite višak tečnosti s malo soli da povratite kiselinu u organizmu.
 

Back
Top