velika rana na grlicu mat. + HPV Za Dr

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

nepal

Početnik
Poruka
20
Imam 26 godina.Pre godinu dana na kolposkopskoj analizi mi je dijagnostikovana ektopija na grlicu materice, objasnjeno mi je da je to mala ranica fizioloskog porekla koja ce vremenom zarasti. Nista nije preporuceno kao terapija. Pre 2 meseca na novoj kolp. je utvrdjeno da imam prosirenu ektopiju (prostrana rana-ektopija) koja na dodir stapica prilikom uzimanja za papa nikolau taktilno krvari.
Takodje sam nekoliko puta imala malo krvarenje van menstruacije i bol u donjem delu stomaka, dugotrajan, tup, a po nekad i probadanje. Imala sam sestu grupu sekreta, koristila Kansen vaginalete-3 komada. Papa je uredan, druga grupa.Nema atipicnih promena celija epitela, mada su naglasene resice cilindricnog epitela. Urin u redu. Otkriven mi je i HPV, nije radjena tipologizacija. Predlog ginekologa da kondilome skidam laserom.Kondilomi su sitni, tackasti, a ima ih i u donjoj trecini vagine.Imam uput za GAK.Postoji li veliki razlog za strah od raka grlica? Da li laser moze pomoci da rana zaraste, da se epitel regenerise? Da li sam otkrila na vreme, moze li se sanirati? Kako se HPV odrazava na plodnost i zdravo potomstvo (infekcija deteta prilikom porodjaja)? Nisam jos radjala, ali sam zabrinuta. Rizik je veliki, otvorena rana+HPV.Molim vas odgovorite mi.
 
Samo kratko pre nego sto se vrati dr koja trenutno nije tu, u pokusaju da Vam smanjim nivo panike:

Kondilome svakako treba ukloniti, i da - insistirajte da se to uradi laserski. Obzirom da je Papa uredan i da imate II grupu, mislim da uopste nemate razloga za akutnu paniku od karcinoma grlica, uz napomenu da naravno treba leciti ranicu grlica (odnosno pratiti ektopiju), redovno se kontrolisati i leciti kod svog lekara i sprovoditi rigoroznu higijenu i mere zastite pri seksualnim odnosima. HPV je cest problem kod zena, ali pokusajte malo da se umirite i da krenete da odradjujete jedno po jedno. Kad se dr vrati, vec ce Vam detaljnije odgovoriti na ovu temu. Puno pozdrava i bez panike!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top