Borovčanin: Državljanstvo svakom Srbinu iz RS
Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 175

Tema: Borovčanin: Državljanstvo svakom Srbinu iz RS

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    587

Cool Borovčanin: Državljanstvo svakom Srbinu iz RS

Nenad Borovčanin pokrenuo inicijativu za ubrzano dobijanje državljanstva Srbije za sportiste iz RS

Svi pod jednu zastavu.

- Davanjem dvojnog državljanstva Srbije vrhunskim sportistima Republike Srpske, naše nacionalne selekcije u svim sportovima dobile bi značajno pojačanje, a mnogi bi videli kako se nastupa za zemlju koju voliš!

Ovim rečima evropski šampion u WBO verziji bokser Nenad Borovčanin objašnjava zašto se odlučio za pokretanje inicijative da sportisti iz Republike Srpske dobiju mogućnost ubrzane procedure dobijanja državljanstva Republike Srbije. Kako kaže, to bi povezalo sportske saveze Srbije i Srpske, kroz saradnju, zajedničke pripreme, stručni rad, razmenu iskustava, manifestacije, a što je najbitnije, učvrstile bi se veze srpskog naroda s obe strane Drine.

- S obzirom na to da Srbi u Srpskoj navijaju, prate i vole Srbiju, treba očekivati njihove lavovske nastupe za našu reprezentaciju. Znam da bi mnogi od njih sve dali da mogu da nastupe za Srbiju na narednim Olimpijskim igrama, ali tu mogućnost treba što pre stvoriti za naredne generacije - kaže Borovčanin.

Njegovu inicijativu podržao je ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić rečima da su Trebinje i Banjaluka pijemonti srpstva.

- Ova ideja je u skladu s našim zakonima i specijalnim vezama s RS i apsolutno sam za nju - rekao je Dačić.

Dodik: Prava stvar!

Milorad Dodik, predsednik Republike Srpske smatra da je ova inicijativa „prava stvar”.

- O Nenadovoj ideji imam najbolje mišljenje! Svim ljudima iz Srpske treba omogućiti da dobiju državljanstvo Srbije, a sportisti su posebna kategorija jer im ubrzano dobijanje može omogućiti da brane zastavu Srbije. Prvi korak je napravljen, Vlada Srbije je ukinula takse na zahteve za državljanstvo za sve Srbe u regionu koji to državljanstvo traže.

“You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Берекин nije na forumu
    Бринем своју невољу,то ме весели!
    Elita Берекин (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    532

Podrazumevano Re: Borovčanin: Državljanstvo svakom Srbinu iz RS

Подржавам!Питам се шта су досад чекали;ко је кочио ствар?

Obećava
    Učlanjen
    15.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

bravo

Elita Protector (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    587

Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku
    Претпостављам ова наша "српска, патриотска власт"
    “You know it’s funny, when it rains it pours they got money for wars, but can’t feed the poor.” - 2Pac

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Srbima iz RS pored državljanstva Srbije treba omogućiti i glasanje na izborima u Srbiji kao što je to slučaj sa Hrvatima iz BIH koji glasaju na izborima u Hrvatskoj.

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Никако,
    зар треба Српска опција да превагне у твовревини обећане будућности?

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Javlja mi se, javlja da bi Dodik na izborima počistio metlom sve ove Brankoviće

Buduća legenda Lepi Bora (avatar)
    Učlanjen
    20.12.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3767

Podrzavam !!!
    Eсли драки невозможно избежать, бей первым...

Prosto mi je neprijatno kako nam dobro ide !

ytrewq nije na forumu
    Posle mnogo rakije i vina je li bolja kurva ili cura fina?
    Primećen član ytrewq (avatar)
    Učlanjen
    04.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio Lil-A Pogledaj poruku
    Srbima iz RS pored državljanstva Srbije treba omogućiti i glasanje na izborima u Srbiji kao što je to slučaj sa Hrvatima iz BIH koji glasaju na izborima u Hrvatskoj.
    Drzavljanstvo da ali pravo glasa ne.
    Drzavljanstvo treba dozvoliti samo onim drzavljanima koji imaju prebivaliste u Srbiji.

Ni gastarbajterima ne treba dozvoliti glasanje po belom svetu.
    Tudj hleb jede oce moj svet da menja. Ne moze.
    Mi koji zivimo ovde trebamo da odllucujemo o vlasti ipak radi se o nasim zivotima.
    Nemam nista prtiv njih ali sta imaju oni da odlucuju ko ce nam biti predsednik ili da nam biraju poslanike kad ne zive ovde. Jos samo fali da nam izaberu lose pa da mi ispastamo, sta njih briga.
    Only government can take perfectly good paper, cover it with perfectly good ink and make the combination worthless.

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ytrewq Pogledaj poruku
    Drzavljanstvo da ali pravo glasa ne.
    Drzavljanstvo treba dozvoliti samo onim drzavljanima koji imaju prebivaliste u Srbiji.

Ni gastarbajterima ne treba dozvoliti glasanje po belom svetu.
    Tudj hleb jede oce moj svet da menja. Ne moze.
    Mi koji zivimo ovde trebamo da odllucujemo o vlasti ipak radi se o nasim zivotima.
    Nemam nista prtiv njih ali sta imaju oni da odlucuju ko ce nam biti predsednik ili da nam biraju poslanike kad ne zive ovde. Jos samo fali da nam izaberu lose pa da mi ispastamo, sta njih briga.
    Zar može gore od ovoga?

Neproveren član
    Učlanjen
    16.02.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Sportisti da, ostali ne bas.

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Svim Srbima državljanstvo i pravo glasa . Samo to nas može spasiti neke nove jugoslovenizacije Srbije .

ytrewq nije na forumu
    Učlanjen
    04.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Svim Srbima državljanstvo i pravo glasa . Samo to nas može spasiti neke nove jugoslovenizacije Srbije .
    Sto bi neko ko zivi u Banjoj Luci, Mariboru, Minhenu, Londonu, Sidneju, Cikagu itd odlucivao ko ce nama ovde biti predsednik i birao nam poslanike i na taj nacin krojio vladu?
    Nasa kuca - nasa stvar ko ce nam biti predsednik i kakav ce biti sastav skupstine.
    Oni nemaju niti jedno pravo da o tome odlucuju. Samo zato sto su Srbi ne daje im pravo da nama kojima zivimo u Srbiji kroje sudbinu.
    Opet ponavljam nemam nista protiv njih i jednaki su mi svi Srbi sirom sveta. Ali negde mora da se zna granica. Mi zivimo ovde mi odlucujemo ovde.
    Ne mesamo se mi u njihov zivot ne trebaju ni oni u nas.
    Poslednji put ažurirao/la ytrewq : 18.06.2012. u 20:21
    Only government can take perfectly good paper, cover it with perfectly good ink and make the combination worthless.

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Sto bi neko ko zivi u Banja Luci, Mariboru, Minhenu, Londonu, Sidneju, Cikagu itd odlucivao ko ce nama ovde biti predsednik i birao nam poslanike i na taj nacin krojio vladu?
    Nasa kuca - nasa stvar ko ce nam biti predsednik i kakav ce biti sastav skupstine.
    Oni nemaju niti jedno pravo da o tome odlucuju. Samo zato sto su Srbi ne daje im pravo da nama kojima zivimo u Srbiji kroje sudbinu.
    Opet ponavljam nemam nista protiv njih i jednaki su mi svi Srbi sirom sveta. Ali negde mora da se zna granica. Mi zivimo ovde mi odlucujemo ovde.
    Ne mesamo se mi u njihov zivot ne trebaju niti oni u nas.
    Zašto je nešto prihvatljivo za Hrvate , a za nas nije?

Da li mi je važnije što neki Mađar, Bošnjak ili Albanac odlučuje o mojoj sudbini samo zato što sticajem okolnosti deli životni prostor u mojoj kući, koju usput i ne voli od onoga ko mi je blizak po svemu, voli našu zemlju i želi joj napredak ?

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2336

Nikako pravo glasa. Ne možeš glasati bez posledica, izabrati vlast koja nema apsolutno nikakvu jurisdikciju nad tobom koji živiš po zakonima druge države i direktno te ne pogađa nijedna glupost te vlasti koja je izabrana.
    To je suludo. To što bi ti danas po tvojoj nekoj proceni odgovaralo jer ceniš da favorizuju neku tvoju opciju, već sutra bi moglo da ti se obije o glavu a bilo bi kasno za ispravku. Ispalo bi bukvalno ono "lako je tuđim ...... gloginje mlatiti" i samo bi se stvorio animozitet prema njima.

Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2336

Da li mi je važnije što neki Mađar, Bošnjak ili Albanac odlučuje o mojoj sudbini samo zato što sticajem okolnosti deli životni prostor u mojoj kući, koju usput i ne voli od onoga ko mi je blizak po svemu, voli našu zemlju i želi joj napredak ?
    Zato što će se tom Mađaru,Bošnjaku ili Albancu direktno obiti o glavu loš izbor a našima iz RS neće jer neće osetiti posledice.

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio fortes Pogledaj poruku
    Nikako pravo glasa. Ne možeš glasati bez posledica, izabrati vlast koja nema apsolutno nikakvu jusisdikciju nad tobom koji živiš po zakonima druge države i direktno te ne pogađa nijedna glupost te vlasti koja je izabrana.
    To je suludo. To što bi ti danas po tvojoj nekoj proceni odgovaralo jer ceniš da favorizuju neku tvoju opciju, već sutra bi moglo da ti se obije o glavu a bilo bi kasno za ispravku. Ispalo bi bukvalno ono "lako je tuđim ...... gloginje mlatiti" i samo bi se stvorio animozitet prema njima.
    Već treći put pitam kako je to prihvatljivo da Hrvati iz BIH glasaju na hrvatskim izborima, a za nas nije da Srbi iz RS imaju isto pravo? Pride mi imamo i pravo na specijalne veze što Hrvati nemaju.

Nek mi neko da odgovor..

Ističe se
    Učlanjen
    22.07.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    79

dobiju drzavljanstvo srbije i onda svi predju u srbiju i rs ostane prazna na izvolte muslimanima.
    u srbiju je iz ratom zahvacenih oblasti POD SRPSKOM KONTROLOM stigao u srbiju vekliki broj gradjana.umesto da brane svoje ognjiste oni dosli kod nas.
    broj srba na taj nacin je smanjen u oblastima pod srpskom kontrolom.
    srbija koja je bez radnih mesta,bez novca trba da primi jos....?
    koga bre vise....?
    pogledajte samo koliko nekakvih nacionalnih penzija ostvarise ljudi iz bivsih drzava,sportskih .
    pa ko to da plati?
    i onda ide prica sve pare odose za beograd!
    prpojite se i onda jedno jedino drzavljanstvo ,SRBIJE!
    DA LI JE RASIPANJE NOVCA SRBIJE SRPSKI PROJEKT,ILI ...?

Iskusan
    Učlanjen
    09.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Zato što će se tom Mađaru,Bošnjaku ili Albancu direktno obiti o glavu loš izbor a našima iz RS neće jer neće osetiti posledice.
    Mnogi od njih samo i opstruišu ovu državu tako da im to neće teško pasti.

Domaćin Moja Republika (avatar)
    Učlanjen
    10.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    119

Citat Original postavio Берекин Pogledaj poruku
    Bili smo pod lupom MZ.
    EU i SAD prije 5 godina ne bi blagonaklono gledali na sve ovo.
    Danas je neko drugo vrijeme.
    Ovo je nama nasa borba dala !
    http://max-balkanboy.blogspot.com/2012/05/welcome-to-banja-luka-republic-of.html

Zainteresovan član Sky Unit (avatar)
    Učlanjen
    15.06.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

svi ti hrvati iz bosne se ugurali iz zagreb i ne micaju odande, tako da im isto dodje...
    NE, DA BUDEM DIO, NE DA BUDEM DIO JE-BE-NE MASE, NE NE NE!!!!

Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    2336

Već treći put pitam kako je to prihvatljivo da Hrvati iz BIH glasaju na hrvatskim izborima, a za nas nije da Srbi iz RS imaju isto pravo? Pride mi imamo i pravo na specijalne veze što Hrvati nemaju.

Nek mi neko da odgovor..
    Zato što je Tuđman bio idiot i dozvolio im to pravo. Pitaj Hrvate iz RH koliko su sretni zbog prava glasa "dijaspore".

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Nikako pravo glasa. Ne možeš glasati bez posledica, izabrati vlast koja nema apsolutno nikakvu jusisdikciju nad tobom koji živiš po zakonima druge države i direktno te ne pogađa nijedna glupost te vlasti koja je izabrana.
    Нормално,
    млого је боље вако кад шачица тамо неких уцењује већину.
    И одлучује о судбини народа са 4-5% гласова.

Veoma poznat
    Učlanjen
    22.03.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    23
    Reputaciona moć
    0

Sto bi neko ko zivi u Banjoj Luci, Mariboru, Minhenu, Londonu, Sidneju, Cikagu itd odlucivao ko ce nama ovde biti predsednik i birao nam poslanike i na taj nacin krojio vladu?
    Ne mesamo se mi u njihov zivot ne trebaju ni oni u nas.
    Potpuno si u pravu

ytrewq nije na forumu
    Učlanjen
    04.10.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Nije me briga kako to resavaju hrvati. Ni crnogorci dijaspori ne daju pravo glasa. Ok prihvatljivo je za njih, za mene nije.
    Sigurno ima i puno hrvata kojima to smeta.
    Kad bolje pogledas i madjarima i bosnjacima kao i drugima je u cilju da Srbija napreduje, jaca ekonomski, da se otvaraju radna mesta, veci standard i itd. Imaju 99% istih ciljeva kao i vecina Srba.
    Zivimo u istoj kuci i trebamo da je uredjujemo. Ni ti ne das komsinici da u tvojoj kuci pravi red. Ne das ni rodjaki da u tvojoj kuci pravi red (iako ste iste krvi) vec ti odlucujes u tvojoj kuci. Isto tako i sa drzavom.
    Mislim da oni zive daleko i da ne osecaju efekte trenutne vlasti i da nemaju priliku da na pravi nacin slagledaju situaciju ovde, ipak mi je smesno da oni na osnovu nekih novinskih clanaka i prepricavanja donose odluke kome ce dati podrsku na izborima. Od te njihove odluke donesene na osnovu povrsnih informacija zavisi nasa sudbina ovde e zato ne trebaju oni da imaju pravo glasa.
    Zive po belom svetu i tamo glasaju, i biraju parlament drzave u kojoj zive sto je i uredu, i pored toga hoce i nama da kroje sudbinu. Hvala ali ne treba.

Strana 1 od 7 12345 ... PoslednjaPoslednja
Vrh strane

Slične teme

1. Borovčanin odbranio titulu
    Autor dejannn u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.05.2012., 12:50
  2. Zarađivali 45.000 dolara po svakom ubijenom Srbinu
    Autor Waterfall u forumu Politika
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 28.01.2011., 01:23
  3. sa svakom je u redu, osim sa njom