HTML5 & CSS3

Nisam mnogo strucan oko toga, ali znam da je HTML5 buducnost i da ima mnogo vise dizajnerskih alatkica koje su u prednosti nad 4-om.
Nisam siguran u ovo sto cu napisati, ali cini mi se i da ima neke flash mogucnosti. Ali ne drzi me za rec. :lol:
 
Ne znam mnogo o HTML 5, ali bolji je za struktuisanje stranice, da li to utice na SEO ne znam. Relativno ok mogucnosti, tipa local storage, kao mySQL u malom, gomilu novih tagova, nav, article, footer i sl, kao SVG grafiku za crtanje, geotagging. Kazu da je i bolji za izradu aplikacija, mada nisam probao jos tako da ne mogu da tvrdim.

CSS3 s druge strane nudi mnogo novih opcija, moji favoriti su definitivno senke i visestruke pozadine. Ima i novih selektora tipa .klasa:last ili tako nesto, puno varijacija.

Ako te zanima snaga HTML5, pogledaj ovo http://www.cuttherope.ie. Da li ce HTML 5 i CSS 3 zameniti Flash?
Licno lakse bi mi bilo da radim ovako nesto u Flashu nego u HTML5, ali ok.

Isplati se, sto da ne, jer to nije novi jezik vec dopuna starih, i vecina stvari jos uvek vaze, plus sto imas nove mogucnosti.
HTML5 eto jedina mana novi tagovi mozda jer imas recimo nav, article, aside, footer, header, i onda tako moze se desiti da imas malo vise tagova nego sto ti treba, ali niko ne kaze da moras da koristis ove tagove, uvek mozes da koristis dobri stari div.
 
Da ne otvaram novu temu pitacu ovde.

Treba da napravim jednu ilustrativnu aplikaciju(ne znam jos tacno kakvu, verovatno ce biti neka onlajn prodavnica ili tako nesto) pomocu HTML5(izmedju ostalog) i zanima me koji alati su se pokazali kao dobri za razvoj takvih aplikacija. Ima dosta alata: jDeveloper, neki plagini za Eclipse.... i svi se hvale da su najbolji.

I zanima me ovo oko local storage, da li to znaci da klasicne baze podataka vise nisu neophodne za cuvanje podataka ili ipak ne?
 
Stari IE ga bas ne razume, a da ne pominjem CSS3. Nesto sam procitao da ce postati standard tek tamo 2020 ili tako nesto, kada HTML 4 potpuno izumre i kada niko vise ne bude koristio IE10 ili stare browsere.
 

Back
Top